Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] - System ISOFix dla fotelików dziecięcych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] - System ISOFix dla fotelików dziecięcych
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Paź 24, 2016 16:58   

PiotrVN napisał/a:
napinka kolegi jest niepotrzebna
PiotrVN napisał/a:
prywatne wycieczki co do ilości aut zmilczę

Nie wiem do kogo piszesz? Bo niby cytujesz mnie, ale pod swoim nickiem...
Myślę, że jesteś przewrażliwiony. Ja się nie napinam, ani nie stosuje żadnych, prywatnych wycieczek.

PiotrVN napisał/a:
słowo " rzeźba " to nie argument

Próba wykonania każdego rozwiązania niefabrycznego ingerując w konstrukcję auta, to dla mnie rzeźba. Czasem jest ona uzasadniona lub podyktowana względami ekonomicznymi - ale dopóki nie zagraża bezpieczeństwu, można przymknąć oko.

Ale nawet gdyby przeprowadzić to wraz z żyjącymi jeszcze inżynierami z MG/Rover zachowując wszelkie standardy i kwestie bezpieczeństwa - to czy to jest uzasadnione ekonomicznie? Chyba tylko biorąc pod uwagę fanatyzm i przywiązanie do systemu isoFix ma to sens, skoro są modele fotelików, które umożliwiają montaż tradycyjny i isoFix - ja nie widzę sensu :)

PiotrVN napisał/a:
i jak kolega chce to dajmy mu szansę wybrać mądrze

Wybór fotelika? Czy budowa systemu isoFix od podstaw w aucie ;) ?
Jeśli kolega zakupi fotelik z możliwością zamontowania dwojako, to będzie zadowolony.

PiotrVN napisał/a:
lub takie mamy ja lubię to i nie boję się zmian

Zazdroszczę odwagi. Ale póki co, jak zrozumiałem, nie stoisz przed wyborem dołożenia isoFix do MG tylko masz taki system w każdym innym aucie. A może już masz swój autorski projekt dla MG ZT-T? W takim razie pokaż ;)

PiotrVN napisał/a:
a isofix ma już parę lat jako system więc chyba nie nowinka techniczna a myślenie o bezpieczeństwie naszych astronautów w szybkich ale starych bądź co bądź autach to tylko zdrowy rozsądek ....

Nikt tu nie kwestionuje samego systemu - tylko raczej przygotowania auta pod jego montaż.

PiotrVN napisał/a:
to tylko zdrowy rozsądek ....

No właśnie. Niech każdy się kieruje takim :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 24, 2016 16:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 24, 2016 19:02   

prebenny, ale jakby się znalazł jakiś szprytny konstruktor, chcący zrobić to zgodnie ze sztuką - wzmacniając blachę itd - to dlaczego nie? Jego auto, niech działa. Byle z rozwagą. Nie ma co hejcić dobrego zapału. :P
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Paź 24, 2016 22:33   

ja tam patrząc na fabryczne mocowanie isofixa w audi które mam mogę z czystym sumieniem stwierdzić że jakbym zaadoptował jakiś pasujący uchwyt isofix do R75 to napewno mocowanie wytrzymałoby o wiele większą siłę niż to fabryczne w audi... niewiem czy widzieliście jak to jest przykręcone do karoserii? 2 śrubki 8mm trzymają ten uchwyt do blachy pod siedzeniem wkręcone w zgrzany za blachą gwint wielkości nakrętki... więc co za problem zrobić coś mocniejszego nawet zostawiając fabryczne śrubki 8mm? wkońcu isofix trzyma fotelik a pas trzyma dziecko, niewiem czy są foteliki które trzmają sie tylko na isofixie, mają własne pasy dla dziecka i nie zapina sie pasa z auta na niego ale napewno takiego bym nie kupił, jeśli mam wybór zapiąć dziecko w pas lub w pas i isofix to jeśli jest możliwość wybieram to drugie, zawsze to jednak stabilniejszy fotelik
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Paź 24, 2016 22:55   

Jakie to musiałby być siły, żeby wyrwać taki fotel z konstrukcji?
Jeśli by się tak stało, to nie ma znaczenia czy to fotelik tradycyjnie montowany czy na isofix'ie - myślę, że w takim wypadku szanse przeżycia są małe niestety.

Isofix w moim odczuciu ma za zadanie prawidłowo zapiąć fotel i spiąć go solidniej z konstrukcją auta. Pasy i tak muszą być wykorzystane. Ja mam taki fotel, który ma swoje pasy, a całą konstrukcję fotelika przypina się pasem samochodowym. Ważne jest, żeby odpowiednio zamocować fotelik przed posadzeniem berbecia.

Dopóki robione są tradycyjne foteliki, dorabianie isofix'a w aucie, które tego nie ma jest bez sensu. Ale to jest oczywiście moje zdanie i ja sam bałbym się wozić swoje dzieci w takiej konstrukcji made by home. Z resztą... biorąc pod uwagę wiek auta i to co już mi się w nim przytrafiło - strach wozić kogokolwiek ;)

W naszych autach jest tyle rzeczy do poprawienia, że isofix wydaje się przy nich niepotrzebnym gadżetem - coś w rodzaju trzymaka do szampana :P

Patrząc na wątek z podobnymi tematami - isofix - był poruszany już w 2012 roku ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Paź 24, 2016 23:09   

ja tam lubie isofix bo fajnie trzyma fotelik w jednym miejscu no i też ta zaleta że jest dodatkowo regulacja nachylenia oparcia fotelika czego niema po przypięciu na sam pas
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
pietjak 



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 71



Wysłany: Wto Paź 25, 2016 15:03   

Mam w drugim aucie bazę isofix, a sam fotelik jest obracany do wsiadania. Bajeczna sprawa.
Ostatnio zmieniony przez pietjak Sro Paź 26, 2016 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dj_darco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 239
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT

Wysłany: Wto Paź 25, 2016 17:29   

No to się narobiło trochę szumu :) Ogólnie powiem tak. W starych samochodach była procedura montażu pasów bezpieczeństwa (te które nigdy fabrycznie ich nie miały)
Jeśli chodzi o isofix to nie widzę żadnej różnicy, jest to element odpowiedzialny za bezpieczeństwo i musi być zrobiony tak aby w żaden sposób nie ingerował w konstrukcję samochodu. Nikt nie wie jak wyglądają strefy zgniotu przy bocznym uderzeniu a jeśli potencjalny isofix byłby zamontowany w tym feralnym miejscu mógłby więcej szkód narobić jak pożytku, to tylko taki luźny wywód. trochę mnie to wkurza że w golfie z 1999 roku isofix był a to samochód niskiej klasy w porównaniu do MG.
_________________
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92288&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 26, 2016 09:16   

dj_darco ja nie mam nic przeciwko patentom i patencikom ale pod warunkiem, że wiem, że to będzie bezpieczne. W tym przypadku tak jak mówisz nie wiadomo jak to się zachowa w razie (odpukać) wypadku. Ja jeszcze tego problemu nie mam ale nie wyobrażam sobie testować patentów na dziecku.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 26, 2016 16:06   

Jak AdaskoC przyciągnie 75tkę z uszkodzoną budą, która ma iść na złom, to poproście go o zrobienie testu. :D

Niech przyspawa płaskownik w miejscach potencjalnego montażu isofixa i nie wiem... Rozbiegnie się w to z młotem? Wjedzie w to inną 75tką? Niech chłopak ma rozmach. Odkuje straty na oglądalności z jutuba. :mrgreen:
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
chudy86044 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 52
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Paź 28, 2016 20:15   

sash997 napisał/a:
ja tam patrząc na fabryczne mocowanie isofixa w audi które mam mogę z czystym sumieniem stwierdzić że jakbym zaadoptował jakiś pasujący uchwyt isofix do R75 to napewno mocowanie wytrzymałoby o wiele większą siłę niż to fabryczne w audi... niewiem czy widzieliście jak to jest przykręcone do karoserii? 2 śrubki 8mm trzymają ten uchwyt do blachy pod siedzeniem wkręcone w zgrzany za blachą gwint wielkości nakrętki... więc co za problem zrobić coś mocniejszego nawet zostawiając fabryczne śrubki 8mm? wkońcu isofix trzyma fotelik a pas trzyma dziecko, niewiem czy są foteliki które trzmają sie tylko na isofixie, mają własne pasy dla dziecka i nie zapina sie pasa z auta na niego ale napewno takiego bym nie kupił, jeśli mam wybór zapiąć dziecko w pas lub w pas i isofix to jeśli jest możliwość wybieram to drugie, zawsze to jednak stabilniejszy fotelik


Tak sobie czytam ten temat i widze ze montaz systemu ISOFIX (same mocowania w aucie) to jest problem nie do przeskoczenia.... ja sie zgadzam z opisem sash997 tego mocowania nie trzyma magiczna reka czarno ksieznika :P tylko jest normalnie przykrecona do blachy tak samo zamocowane sa pasy bezpieczenstwa... nakretka, przyspawana blacha i sruba.... nie twierdze ze to ucho do fotelika trzeba wygiac z preta.
Wystarczy tylko kupic mocowania z innego auta, przewiercic podloge, dac blace wzmacniajaca, wspawac nakretke i gotowe. Mysle ze dluzej bedzie sie dobierac mocowanie ktore podpasuje do foteli z MG niz samo montowanie mocowania....
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 29, 2016 00:02   

chudy86044 montaż to nie problem. Wkręcasz i jest. Pytanie o wytrzymałość takiego rozwiązania i jego wpływ na konstrukcje samochodu. Gdyby to miało mi ułatwiać życie to pewnie już bym to miał zrobione ale jak bym na dziecku miał testować czy to wytrzyma to sorry - ja zostanę przy fabryce, bo w razie jak jednak nie da rady to nie ucierpie ja tylko dziecko.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
chudy86044 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 52
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Paź 29, 2016 11:00   

https://www.google.pl/sea...V_grPw4d9kOM%3A
To jest system zamontowany w pasacie, belka montazowa i dwie sruby, trzeba kupic taka belke dokupic sruby Wytrzymałościowe razem z nakretka i zamontowac. Bedzie to mialo taka sama wytrzymalosc jak mocowanie pasa... a skoro pas sie z budy nie wyrwie to takie mocowanie tym bardziej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] isofix
pazdzi0h Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Kwi 09, 2012 19:02
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Kontrolka ABS nie świeci - system dziwnie pracuje
Wizard_gp Rover serii 75, MG ZT 20 Wto Mar 08, 2011 17:51
Wizard_gp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink