Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wysoki pedał sprzęgła & dziwne zachowanie zamka ce
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wysoki pedał sprzęgła & dziwne zachowanie zamka ce
Autor Wiadomość
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2016 18:34   [R75] Wysoki pedał sprzęgła & dziwne zachowanie zamka ce
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam, mam dwa następujące problemy:
1. Pedał sprzęgła jest dziwnie wysoko, ogółem sprzęgło chodzi dobrze, poprzedni właściciel twierdzi że wymieniał, wiec w sumie jest ok, tylko ten pedał sprzęgła coś dziwnie wysoko jest... i zastanawia mnie czy tak ma być, czy to jakaś wada w moim. Przesyłam filmik aby wam pokazac co i jak, i o co mi chodzi dokładnie. Jeśli to tylko wada w moim to sobie z tym poradzę (u góry tam gdzie jest taka wajcha która trzyma ten pedał, to podłożę pod nią np korek od wina, i się zahamuje ta wajha troche wcześniej, przez co pedał się wyrówna)
*Pedał sprzęgła w tym okresie gdzie ma widoczny luz, nie łapie sprzęgła, jest poprostu jakby bezużyteczny, sprzęgło zaczyna dzialać od momentu wyrownania sie z pozostałymi pedałami. wiec myślę że ten wysoki skok to jakiś error tej wyskoiej pompki czy coś :/ help
https://youtu.be/bKZvr45aZDI

2.Zamek centralny, co prawda stan moich kluczyków do tego auta woła o pomste do nieba, i jestem prawie pewien że to przez ich stan (komplet naprawczy już zamówiony, na dniach bedą zrobione) ale pytam, może znajdzie sie ktoś lepiej znający temat, otóż przy otwieraniu drzwi, wszystko jest ok, ale przy zamykaniu zamykają się wszystkie prócz prawych tylnych drzwi, i wszystko było by dość zrozumiałe gdyby nei fakt że jak przejdę na prawą stronę pojazdu i z tej zamknę auto to wszystkie drzwi sie zamykają i otwierają tak jak powinny. Więcej na filmie
Link: https://youtu.be/DPPH6BQGnkI

Jo wim że Rovery to takie są że troche im się żyje własnym życiem, bo i o tym czytałem na tym forum, ale żeby aż tak?
Ostatnio zmieniony przez Muody Pią Paź 21, 2016 00:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 20, 2016 18:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2016 19:35   

Z takim wysokim pedalem, to szukałbym drugiego... Tylko zębatki i łańcucha pomiędzy brakuje... A rovery nie żyją własnym życiem, tylko ludzie o nie nie dbają a późniejszy nabywca stwierdza ze to wynalazek z patentami...

A centralny zamek jak nacisniesz drugi raz od strony kierowcy to tez się otworzy... Zamki maha to do siebie ze się zużywają... I czasem da rade obrócić przy drugim podejściu... A teoria o otwieraniu stojąc z drugiej strony to pewnie tez z tego ze rover zyje własnym życie, wykrywa z której strony jest właściciel o otwiera te stronę.

Nie ma znaczenia po której stronie stoisz, przygotuj sie na wymianę zamka
_________________
75 Red Edition
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2016 22:12   

longer86 napisał/a:
Z takim wysokim pedalem, to szukałbym drugiego... Tylko zębatki i łańcucha pomiędzy brakuje... A rovery nie żyją własnym życiem, tylko ludzie o nie nie dbają a późniejszy nabywca stwierdza ze to wynalazek z patentami...

A centralny zamek jak nacisniesz drugi raz od strony kierowcy to tez się otworzy... Zamki maha to do siebie ze się zużywają... I czasem da rade obrócić przy drugim podejściu... A teoria o otwieraniu stojąc z drugiej strony to pewnie tez z tego ze rover zyje własnym życie, wykrywa z której strony jest właściciel o otwiera te stronę.

Nie ma znaczenia po której stronie stoisz, przygotuj sie na wymianę zamka



Z tym pedalem jesli tak to ja sobie na swój sposób poradzę, może ktoś jeszcze się wypowie..... do końca dnia wrzuce drugi link do filmiku z tym zamkiem i wtedy zobaczysz csy to aby na pewno zamek, bo kluczyki to ja mam w tragicznym stanie.


Uzupełniam: https://youtu.be/DPPH6BQGnkI
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 21, 2016 09:10   

Pedał masz kosmicznie wysoko :D
A co zamykania drzwi to masz sygnał dźwiękowy przy zamykaniu, oznacza to że coś jest nie zamknięte (drzwi, maska albo klapa bagażnika), fizycznie może być pozamykane wszystko ale auto widzi że coś jest nie zamknięte. W tym przypadku są to najprawdopodobniej tylne prawe drzwi.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 21, 2016 09:21   

dzelo23 napisał/a:
Pedał masz kosmicznie wysoko :D
A co zamykania drzwi to masz sygnał dźwiękowy przy zamykaniu, oznacza to że coś jest nie zamknięte (drzwi, maska albo klapa bagażnika), fizycznie może być pozamykane wszystko ale auto widzi że coś jest nie zamknięte. W tym przypadku są to najprawdopodobniej tylne prawe drzwi.




Z pedalem masz jakąś koncepcje co to może być? Bo chyba naprawie to po swojemu, ktos tu na forum miał już swój sposób na taki pędal, i zrobił to po swojemu i jeździ. :D
A co do centralnego, zobaczę jak się będzie zachowywqc po naprawie kluczyków...bo te prawe tylne czasem się zamkną. A czasem nie...
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 21, 2016 11:54   

To najprawdopodobniej czujnik/krańcówka? W zamku się zawiesza, przy pierwszych mrozach miałem tak kiedyś, pomagało psikniecie smarem.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 21, 2016 20:13   

dzelo23 napisał/a:
To najprawdopodobniej czujnik/krańcówka? W zamku się zawiesza, przy pierwszych mrozach miałem tak kiedyś, pomagało psikniecie smarem.



Dzięki mocno panie majster :) centralny śmiga aż miło :)
Sprzęgło również naprawione, !@!$#łem korek od wina pod wajchę dociskającą i się idealnie wyrównał z innymi pedałami, jeszcze muszę sprawdzic podczas jazdy czy sprzęgło przypadkiem nie jest ciągle załączone, coby sie nie spaliło :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 22, 2016 22:26   

Muody napisał/a:
Sprzęgło również naprawione

Muody napisał/a:
korek od wina pod wajchę dociskającą i się idealnie wyrównał


:|

Normalnie jak Cytryn & Gumiak....

Dobrze, że nie masz tempomatu...bo takim sposobem naprawy skutecznie byś się go pozbył ;) Ten pedał wygląda jakby się ktoś nad nim pastwił i go nienaturalnie wygiął. Tylko po co? Ja bym wymienił całą podstawę i tyle, to chyba nie jest jakiś kosmiczny koszt. No ale kto co woli ;)

Muody napisał/a:
Jo wim że Rovery to takie są że troche im się żyje własnym życiem

Jak się je korkiem od wina naprawia, to może tak być :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 23, 2016 16:44   

MaReK napisał/a:
Muody napisał/a:
Sprzęgło również naprawione

Muody napisał/a:
korek od wina pod wajchę dociskającą i się idealnie wyrównał


:|

Normalnie jak Cytryn & Gumiak....

Dobrze, że nie masz tempomatu...bo takim sposobem naprawy skutecznie byś się go pozbył ;) Ten pedał wygląda jakby się ktoś nad nim pastwił i go nienaturalnie wygiął. Tylko po co? Ja bym wymienił całą podstawę i tyle, to chyba nie jest jakiś kosmiczny koszt. No ale kto co woli ;)

Muody napisał/a:
Jo wim że Rovery to takie są że troche im się żyje własnym życiem

Jak się je korkiem od wina naprawia, to może tak być :)


ten kosmiczny koszt to jaki +/- ? :) ktoś mógł go uszkodzić na skutek nieumiejętnego demontażu - tak myślę.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Paź 23, 2016 17:52   

Zadzwoń do naszych specjalistów od części używanych, Adi-Czesci, Adasco... zapytaj. Na allegro od 50 zł już widzę komplety.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 23, 2016 17:57   

Okej, sprawdzę... chociaż mocno sie zastanawiam czy wymieniać cały komplet :) wszystko bangla, a pomysł z tym korkiem, wziąłem własnie z tego forum. :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Paź 23, 2016 18:02   

Muody napisał/a:
a pomysł z tym korkiem, wziąłem własnie z tego forum. :)

No niestety... są tu jeszcze takie kwiatki :) Pompy sprzęgła na blaszki od coca-coli, itp. :) Pedał gazu na sprężynę od weków....

Nie musisz brać kompletu, ale przy takiej cenie, nie wiem czy sprzedającemu opłaci się sprzedawać na sztuki... sam sobie możesz rozebrać, przy okazji posiądziesz tajemną wiedzę, dlaczego Twój pedał tak wyskoczył do góry.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 23, 2016 18:40   

MaReK napisał/a:

przy okazji posiądziesz tajemną wiedzę, dlaczego Twój pedał tak wyskoczył do góry.



Coraz bardziej mnie przekonujesz ;) zerknę w tygodniu na ten pedał, może coś tam przy nim pogrzebię :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGZTT] dziwne zachowanie pilota centralnego zamka
alpacino Rover serii 75, MG ZT 21 Sro Sty 27, 2016 22:13
MaReK
Brak nowych postów [R75]Dziwne zachowanie
elementh Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Cze 12, 2012 06:18
elementh
Brak nowych postów [R75 2,5] Dziwne zachowanie temperatury
elementh Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Lip 03, 2012 22:10
elementh
Brak nowych postów [R75] Dziwne zachowanie centralnego
chupp Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Cze 24, 2015 15:21
longer86
Brak nowych postów [R75] Dziwne zachowanie na śliskiej drodze
JacekM Rover serii 75, MG ZT 30 Nie Sty 04, 2015 18:25
tuners



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink