Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pamięć z fotelu pasażera
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pamięć z fotelu pasażera
Autor Wiadomość
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 08:20   [R75] Pamięć z fotelu pasażera
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2005

Cześć!
Sprawa tyczy się 75tki mojego taty - 1,8t z 2005r. Auto fabrycznie posiadało elektrycznie regulowane fotele (kierowcy z pamięcią a pasażer miał taki sam zakres regulacji jak kierowca). Założyłem tacie kubełki skórzane (z anglika) - żeby nie kombinować za dużo do naszego fotela kierowcy zostały dospawane wzmocnienia pod boczki z kubełków i naciągnięte gąbki/skóry, czyli fotel został europejski. Pasażer - po prostu wsadziłem fotel angielskiego kierowcy.

I tu pojawia się pierwszy problem - po podpięciu wtyczek w ogóle nie działa. W instalacji pod fotelem po stronie pasażera we wtyczce są tylko 4 przewody, w fotelu 8. Brakowało 2x +12V, masy i CAN. Podpiąłem zasilanie i masę - działa wsio, czyli pełna regulacja i pamięć. Niestety działa tylko przez 60s, potem przestaje. Trzeba odpiąć wtyczkę zasilającą lub od moduły pamięci, podpiąć z powrotem i bangla ;) Przekopałem RAVE i widać, że podpięcie CAN jest musowe :/ bez tego, po 60s fotel przechodzi w tryb STAND-BY i kuniec.

Pytanie mam takie, czy nic nie popsuje podpinając CAN z fotela pasażera do przewodu CAN fotela kierowcy? Oba moduły byłyby wpięte razem :D to najprostsze rozwiązanie, jednak czy bezpieczne?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 08, 2016 08:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 11:31   

Tam nie ma CAN tylko K-BUS. Nie zmienia to faktu, że jak podłączysz oba moduły (te same moduły) pod jedną linię to będą głupiały. Na pewno wszystkie masy i zasilania masz podpięte? Komunikacja z innymi modułami czy diagnostyką nie jest modułowi potrzebna aby korzystał ze swojej pamięci.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 12:06   

Wg anglików, a dokładniej usera klarzy, podłączył on fotel pasażera z pamięcią używając wiązki z samochodu dawcy, i wszystko zgłupiało, swiatla itd. Po czy opisal ze odłączył akumulator i z podpiętym juz fotelem podlaczyl ponownie i wszystko grało, nie opisal w temacie czy wystąpiły jakies trudności.
_________________
75 Red Edition
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 14:41   

A możliwe jest podpięcie pamięci fotela pasażera przed dodatkowy SMAC i BCU? SMAC doprowadzamy do BCU, a to nie podpinamy do instalacji samochodu, ale wyłącznie do zasilania. Zabangla to czy nie bałdzo?
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 16:58   

Napisałeś to jak rumun z Google translate .

Sorry ale ja nic z tego nie rozumiem
_________________
75 Red Edition
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 17:29   

longer86, no bo moduł pamięci foteli potrzebuje komunikacji z BCU. A skoro jest problem z dwoma modułami pamięci na jednym BCU, to co gdyby dołożyć drugie BCU? Oczywiście mówię sytuacji, w której nie podepniemy tego drugiego BCU do instalacji auta (w K-BUS), bo chyba nikt Rovera nie przygotował na dwie takie jednostki.

Po prostu. Spięcie ze sobą SMAC pasażera oraz BCU2, ale nie wpięcie tego BCU w K-BUS auta, a jedynie zapewnienie mu zasilania i komunikacji ze SMAC-pas.

Fotel kier. -> SMAC (oryginalny) <-> BCU (oryginalny) <-> Pozostałe moduły
Fotel pas. -> SMAC (dokładany) <-> BCU (dokładane) - tylko +12V i masa (bez komunikacji z innymi modułami).
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Lis 08, 2016 19:48   

Ja mostkowałem brakujące przewody z wiązką fotela kierowcy. Wtedy normalnie działa pamięć i gong. Nic nie głupiało i nie głupieje bo dwoma autami z takim manewrem nadal się poruszamy.

Klientom którym wykonywaliśmy przekładki też zostawialiśmy fotel z pamięcią na miejscu pasażera jeśli tego chcieli i tak samo było mostkowane. Nie spotkałem się by coś komuś głupiało.

Mało tego nawet jak w dwóch fotelach jednocześnie włączyło się którąś zaprogramowaną pamięć to też nic się nie plątało.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 19:52   

gdybyś przeczytał RAVE... jak ja 8) sesese
to uzyskałbyś informacje, że nie chodzi tu o gołe drugie BCU dołożone po rzeźnicku jak mięso na wagę ;)


problemem jest to że sterownik pamięci fotela w tym wypadku SMAC po 60 sekundach od podania napięcia przechodzi w stan STAND-BY w celu oszczędzania energii. Z stanu tego wybudza go informacja po K line z/do BCU:

- programowanie pamięci
- status otwarcia drzwi, bagażnika
- rządanie tzw. "lazy entry"
- anulowanie "lazy entry"

a z/do zestawu wskaźników:

- status kluczyka przekręconego na zapłon (to zastępuje przekaźnik występujący w opcji zwykłych elektryków , bez pamięci)
- sygnał z czujników ABS auto w ruchu
- sygnał dzwiękowy z buzzera w zegarach

i teraz o ile podłączenie K line w szeregu obu foteli nie powinno mieć negatywnych konsekwencji w działaniu to mam 2 wątpliwośći:

- informacja z/do BCU o programowaniu hmmm który to fotel?!
- i ewentualna diagnostyka
_________________
75 Red Edition
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 09, 2016 09:10   

Orajt, rozbieram fotel i wkładam wiązkę bez pamięci, jak coś usmażę tym 75 to tato usmaży mnie :|
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lis 09, 2016 10:01   

chyba nie dasz rady bo silniki w fotelach z pamięcią maja więcej przewodów
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 09, 2016 10:25   

On ma oba fotele z pamięcią, tylko pamięć nie działa bez k linii powyżej 60 sekund od podania zasilania
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lis 09, 2016 10:32   

Wiem ale wiązki maja kostki np. do podłączenia silników a te są inne w fotelach z pamięcią i bez pamięci dlatego u prebennego przekładałem części silników między innymi.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]pamiec fotela
kalafior Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Lis 26, 2019 18:19
martinsc
Brak nowych postów [R75] Poduszka pasażera...
sash997 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Kwi 26, 2009 15:44
lamer
Brak nowych postów [R75] Zamek pasażera.
mavricqs Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Gru 08, 2017 13:24
AdaskoC
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r75]demontaż schowka pasażera
roverr Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Lut 21, 2015 17:18
MaReK
Brak nowych postów [R75] Elektryka Fotela Pasażera
Eros Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lis 10, 2014 23:25
mis_dj



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink