Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Projekt Tempomat w benzynie 2.0 v6 manual
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Projekt Tempomat w benzynie 2.0 v6 manual
Autor Wiadomość
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lut 17, 2017 14:54   

taba19 napisał/a:
gdzie powinna się znajdować ta pompka podciśnienia
na prawej podłużnicy przy grodzi , trzeba podnieść maskę , stanąć przy prawej kolumnie MCphersona i zanurkować wzrokiem na dół komory silnika.

[ Dodano: Pią Lut 17, 2017 14:54 ]
taba19 napisał/a:
ECU i interfejs tempomatu to on jak wygląda
ECU to SCB100190 , INTERFEJS SCB 100201.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 17, 2017 14:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Lut 17, 2017 15:16   

MD napisał/a:
AdaskoC, masz więcej takich zestawów? Posiadam Rkę rocznik 2000, 2.0 V6 z kontrolą trakcji. Od jakiegoś czasu przymierzam się do założenia tempomatu - tylko nie mam kiedy tego zrobić. Ale chyba zabiorę narzędzia do Warszaffki i wjadę na podwórko, bo chwilowo wynajmuję mieszkanie w domku gdzieś na Pradze Południe.

Bo w tych rocznikach to wiązkę raczej mam i po prostu wpinam włącznik w puste miejsce, tak?


Było ich dziewięć, nie wiem czy jeszcze są dwa lub trzy.
Na upartego to klucz 10, 8, wkrętak gwiazdkowy i dwa torxy :) Tyle potrzeba do montażu.
Wiązka powinna być, ale nikt nie da sobie ręki uciąć :) Jak pod klimą masz wtyczkę do włącznika to i reszta będzie.
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 17, 2017 17:48   

AdaskoC, sprawdzę - tylko powiedz, jak to się zdejmuje. Odsuwam szufladę popielniczki, wkładam palce grzebalce pod to i ciągnę do siebie? :P I jak z dziurkami - z tyłu jest jakiś nadlew, według którego mógłbym dremelem wyciąć otwory? Czy muszę też zamawiać nową listwę u Ciebie?

Póki są te komplety to w sumie warto byłoby sprawę przemyśleć.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Lut 17, 2017 18:17   

MD napisał/a:
Odsuwam szufladę popielniczki, wkładam palce grzebalce pod to i ciągnę do siebie?


Dokładnie, zejdzie wtedy same te drewno. Później łapiesz za to co będzie pod drewnem i też wyciągasz.

MD napisał/a:
I jak z dziurkami - z tyłu jest jakiś nadlew, według którego mógłbym dremelem wyciąć otwory?


Teoretycznie jest, ale różnie wychodzi te wycinanie :)

MD napisał/a:
Czy muszę też zamawiać nową listwę u Ciebie?


Zależy na ile przycisków potrzebujesz. Jak mamy na stanie to Ty dostaniesz ją od nas w gratisie do tempomatu.
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 17, 2017 18:28   

AdaskoC, gratisy zawsze spoko. :D Mam obecnie 3 dziurki - fotele i na środku trakcja. Ale na lato chcę dołożyć także roletę, więc myślałem już o listwie na 5 guzików. Przy okazji kupiłbym wtedy chociażby sam pstryczek rolety, aby dnie zionęła dziura do wtyczek w kokpicie.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 18, 2017 09:35   

MD, drewienko wyskoczy po otwarciu gniazda popielniczki jak palcem podważysz, a zaś żeby wyciągnąć panel z przyciskami jeśli masz 3 to w skarjnych otworach włóż palce wskazujące i pociągnij całośc do siebie, też wyskoczy
_________________
75 Red Edition
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 18, 2017 11:18   

Widze ze nie tylko ja jestem zainteresowany tematyką tempomatu bardzo mnie to cieszy bo nie jestem sam z tematem
Co do drewienka moje ma wytłoczenia wiec wycięcie to prościzna za pomocą skalpela
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Lut 18, 2017 20:13   

:|
taba19 napisał/a:
Co do drewienka moje ma wytłoczenia wiec wycięcie to prościzna za pomocą skalpela


Żebyś sie nie zdziwił jakie to proste :-)
Musisz zacząć od rozplanowania otworu a później idealnie równo go wyciąć. Ogólnie fabrycznie to przycisk jest idealnie dopasowany do otworu, wiec musisz tak samo zrobić. Zbyt wielki otwór wygląda tragicznie, zbyt mały nie pozwoli na swobodną pracę przycisku. W dodatku plastik jest dosyć twardy. Tak jak pisał MD, dremelem jest okej, robiłem kilka ramek jak nie bylo możliwości kupna takiej.

Moja rada od serca, jeśli sprzedawca od tempomatu ma w ludzkim pieniądzu i stanie taką ramkę jaką Wam potrzeba to kupcie. Swoją sprzedacie na forum czy gdzieś i wyjdzie to Was na zero, bedzie to wyglądało i funkcjonowało jak należy :-)
Choc do odważnych świat należy :-)
Ja dbam o detale, wiec taka krzywo wycięta ramka to szpeci auto moim zdaniem. Chociaż niektórzy montują do 75 niebieskie ledy pod zapalniczkę i ich to nie razi, ale co kto lubi. Jeden żonę, drugi teściową :twisted:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lut 18, 2017 20:40   

Ja też robiłem dremelem. Nawet sobie odrysowałem od drugiej ramki. Niestety... wyszło tragicznie ;) Chwilowo mam bez ramki, bo ramkę w moim kolorze x-power grey nie da się dostać w liczbie dwóch przycisków ;P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 14:23   

dobra panowie części już niby wszystkie skompletowane czekam na dostawę teraz żeście mnie z ta ramka nie pocieszyli ogulnie ma ktoś u nas na forum na sprzedaż tak owa ?
no i kolejne pytanie gdzie się znajduje w komorze silnika ta pompka podciśnienia ?? ponoć na podłożnicy tylko gdzie macie jakieś zdjęcia ??

I jeszcze jedno pytanko gdybym chciał podmienić przepustnice to co musiał bym zrobić bo dostałem taka z całym osprzętem ( gruszka silniczkiem morze jakaś uszczelka ?? itd ?? )
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lut 20, 2017 14:54   

taba19 napisał/a:
gdzie się znajduje w komorze silnika ta pompka podciśnienia
taba19, zaglądałeś tam gdzie pisałem wyżej ?
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 15:18   

tak "nurkowałem ale nie widzę nic poza kablami i paskiem

[ Dodano: Pon Lut 20, 2017 15:18 ]
rozumiem ze to ma być gdzieś w tamtym miejscu zamontowane
ps dziek za odp :)
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lut 20, 2017 17:44   

taba19 napisał/a:
to ma być gdzieś w tamtym miejscu zamontowane
tak , tam. Na podłużnicy są kołki ustalające i otwory z gwintem do przykręcenia pompki.

[ Dodano: Pon Lut 20, 2017 17:44 ]
taba19 napisał/a:
teraz żeście mnie z ta ramka nie pocieszyli
robiłem takie otwory , wyszło idealnie. Użyj wiertła fi 2 mm wewnątrz po obwodzie wytłoczenia , później obciąć ostrzem pozostałe farfocle i wykończ papierami ściernymi.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 23, 2017 15:43   

dobra zrobię wiertełkiem albo ewentualnie przetnę wypalanką do ciecia styropianu

[ Dodano: Czw Lut 23, 2017 15:33 ]
Siemanko dziś wojowałem z tempomatem mianowicie zamontowałem wszytko w komorze silnika potem zamontowałem sterowniki za schowkiem zamontowałem przycisk no i teraz jak to w tym autku bywa nie działa tempomacik :) Mianowicie włączam guzik (guzik na konsoli pod klimą świeci) ale nic po za tym nie świeci na desce rozdzielczej nie zapala się ikonka autostrady po rozpędzeniu auta do 60 i przyciśnięciu lub przytrzymaniu set + nie załącza
od razu wziolem sie za sprawdzenie i po prawe tych czujniku an pedałach efekt 0
pytanie co morze być nie tak ?? Morze muszę to toafem do programować albo jakiś przekaźnik zamontować ??

[ Dodano: Czw Lut 23, 2017 15:43 ]
no i zapomniałem dodać ze w konsoli środkowej jest jakaś kostka rozłączona taka z niebiesko żółta chyba zielona
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 24, 2017 09:36   

Jestem pewnie, że nie trzeba programować. Pokaż foto przepustnicy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 24, 2017 10:05   

Ok zdjęcie dorzucę po południu bo teraz jestem w robocie i nie mam jak ale zastanawia mnie co masz namyśli chcąc obejrzeć przepustnice ?? jest to zwykła przepustnica od 2.0 v6
jak by co kupiłem od razu druga oryginalna od 2.0 ale z grucha już zamontowaną od auta z tempomatem
tylko nei rozumiem czy to ma wpływ na tempomat na jego zapalanie się na desce i uruchamianie
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lut 24, 2017 10:24   

taba19 napisał/a:
pytanie co morze być nie tak
może zegary nie są do tempomatu .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 24, 2017 10:41   

SeniorA napisał/a:
może zegary nie są do tempomatu .

A były takie? Na tyle zegarów ile widziałem, wszystkie mają symbol tempomatu na środkowym wyświetlaczu. Te ikony są chyba standardowe z wyjątkiem przednich FOG'ów i fotelika dziecięcego czy jakoś tak.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 24, 2017 11:12   

No dokładnie ikony są chyba takie same w każdym r75 z tego co już tu widziałem więc wydaje mi się że problem leży raczej w czymś innym a nie w zegarach
Może ta kostka od pompki podciśnienia jest Kijowa w sumie 17 lat jeździła bez podłączenia może jest brudna ??

[ Dodano: Pią Lut 24, 2017 11:12 ]
Bo jak wczoraj montowałem nie wyglądała na nuwke
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 24, 2017 11:26   

Nie zostaje Ci nic innego jak przetrzepać całą instalację od nowa. W dieslu o tyle jest fajnie, że jak załączysz guzikiem tempomat na konsoli środkowej, to możesz go sobie sprawdzić w digital live data w sterowniku silnika. Wtedy wiesz czy np. nie padła Ci taśma w kierownicy, albo nie któryś z czujników nie domaga. W kwestii tempomatu niewiele pomogę, tego nie przerabiałem ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [R75 All] Workshop Manual ROVERki.pl
Zbiór wszelkich porad dotyczących aut Rover 75 oraz MG ZT
apples Rover serii 75, MG ZT 19 Sro Cze 10, 2015 22:08
sTERYD
Brak nowych postów [R75 1.8] Nie pali na benzynie i lpg
piter_admin Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Gru 11, 2015 19:41
piter_admin
Brak nowych postów [R75] Gaśnie na benzynie
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Lip 27, 2010 14:06
sebol11
Brak nowych postów [R75] Dziwnie pracuje na benzynie.
Apolyon Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Paź 04, 2016 20:07
Apolyon
Brak nowych postów [Rover 75]Nie chodzi na benzynie
Brokas Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Sie 17, 2016 17:36
Brokas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink