Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] uszkodzony krzyżak w przegubie wału
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] uszkodzony krzyżak w przegubie wału
Autor Wiadomość
marines081 




Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 17:54   [Freelander] uszkodzony krzyżak w przegubie wału
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Witajcie. Uszkodził mi się krzyżak w przegubie wału tym, który wchodzi do IRD. Niestety we wszelkich sklepach jest sprzedawany tylko komplet wraz zw wałem. Wszystko to jest sprawne, przegub nie nosi śladów zużycia, rozsypał się tylko trójramienny krzyżak. Wie ktoś gdzie można takowy dostać, ewentualnie od czego dopasować? W półosiach są takie, jednak nie pasuje ani od land rovera, ani od cinquecento (sprawdzałem). Wie ktoś co zrobić by nie wydawać 800zł za nowy wał? Pozdrawiam
_________________
Let's go for a ride.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 08, 2011 17:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tomalo 



Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 36
Skąd: kolega



Wysłany: Pon Sty 16, 2012 20:44   

witam
mi dobrali jakis krzyzak ze skrzyni biegow od fiata una ktory kosztuje 70 zl i smiga juz rok bez zadnego klopotu
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Sty 16, 2012 22:00   

Ehh i znów się na forum druciarstwo zaczyna.
A potem są tego efekty i takie padliny stoją na placu i patrzę i nie wiem od czego zacząć.
Właśnie jeden się tłumaczy przed sądem za spowodowanie poważnego wypadku a jeszcze nie tak dawno tak wychwalał na tym forum magiel od opla. I ile to on takich aut już na tym poprzekładał.
Grozi Jemu poważny wyrok bo się maglownica urwała i odpadło koło i poszedł na czołówkę.
Nie masz kasy idź do banku pożycz ale nie kładź części jak to win32 określił z gównolitu.

Auto polepisz na taśmę ale jak zabijasz kogoś to go nie poskładasz.

W Polsce nie ma obowiązku posiadania Land Rovera.
 
 
golfir1
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 16, 2012 22:22   

no taaa a na temat mojego freela juz opinia została wydana że z przystanku zrobiony heh a tu z gównolitu klepią badziewie szkoda słów a potem freel beeeee bo to bo tamto ale z kupy sie bata nie ukręci niestety i potem sie dziwią ze 22900 cena tylko ja kłade konkretne części a nie stosuje druciarstwa i półśrodków wogóle to "dziwny jest ten świat " pozdrawiam wszystkich uczciwych użytkownikó ferdków :)
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 16, 2012 22:51   

Można zrobić trzy rzeczy :
-Kupić używany wał,
-Kupić nowy wał,
Jak się bardzo upierasz to można rozebrać, pomierzyć, i napisać zapytanie do firmy GKN która wał wykonała. To nie jest część z kosmosu . Przykładowo wymienia się to bezproblemowo w SAABIe. Trzeba poznać wymiary i można próbować poszukać. Nie było to wykonane specjalnie dla LRa (podobnie jak osłonka tegoż)



Druty od fiata uno, transita, poloneza czy syreny wiadomo gdzie należy wrzucić :/ . Niemniej osobiście doradzam kupno fabrycznej części bez dłubania i dziergania. Bo to i tak prędzej lub później się zemści.

golfir1, gdzie ci tak tego freela do przystanku porównali :mrgreen: ?
 
 
napedowy 



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 1



Wysłany: Wto Cze 05, 2012 14:35   

Tak apropo krzyżaków to google powiada że crystan.pl i waly-napedowe.pl są najwyżej. więc chyba oni by mieli potrzebne elementy...
 
 
LUCOM 



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Sieradz



Wysłany: Pon Lis 18, 2013 22:44   

Stary temat ale również dotknął mojego Freelka 1.8 (2003r).

Auto przy 80km/h wpadało w drgania...mijały powyżej 100km/h
Czasami występowało mocniej, czasami prawie nieodczuwalnie.
Po jakimś czasie zjawisko pojawiało się już po 60km/h ze zdwojoną siłą.

Nie jest tak prosto dobrać ów krzyżak. Część identyczna produkowana była w latach 84-94 i obecnie nie jest dostępna na naszym rynku - widziałem w Chinach ale trzeba by kupić 2500szt.

Krzyżak w moim Freelku ma parametry:
1. ilość zębów: 20
2. średnica zewnętrzna łożysk krzyżaka: 28mm
3. średnica wewnętrzna mierzona od stopy zęba/frezu: 22,2mm.

Nie jest spełniony p2 !

Dostać można krzyżaki o średnicy 29,2mm lub 25,5mm więc jeden jest za duży, a drugi za mały.

W przypadku średnicy łożysk 29,2 pewnie krzyżak się nie zmieści do obudowy przegubu, a jeśli się zmieści to będą problemy z ruchem posuwistym, będzie się zacinał i nie będzie spełniał swojej roli.

W przypadku średnicy 25,5mm i domniemam, że właśnie takie są wrzucane będzie występowało puknięcie/szarpnięcie w momencie ruszania lub wyrzucania na luz w czasie jazdy. Z czasem łożyska takiego krzyżaka i(lub) obudowa przegubu się uszkodzą.

Dodać należy, że średnica igiełek to 1,9mm a ich długość to 10mm.

Próba dobrania całego przegubu od Jeepa Grand Cherokee lub Transita też nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

Czy ktoś może konkretnie podać jak rozwiązał problem bez zakupu przedniej części wału ?
Może jednak istnieje na rynku taki nowy krzyżak ?

Interesuje mnie również uszkodzony taki krzyżak jeśli ktoś posiada.
 
 
trydzews 



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 5
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Lut 24, 2017 20:26   

Witam wszystkich. Z uwagi na problem który nurtuje mnie od kilku dni pozwolę sobie odświeżyć temat. :)
Czy udało się ustalić namiary na krzyżak przegubu wału Freelandera??
pozdr.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lut 24, 2017 23:12   

Nie istnieje taki krzyżak w zamienniku.
Możesz albo kupić przedni oryginalny odcinek wału co jest najlepszym wyjściem albo zastosować zestaw naprawczy w zamienniku.
Wytrzymują około 2 lata.
http://allegro.pl/krzyzak...6604260594.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Uwalony krzyżak, opory napędu
ScaRRy Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Pon Wrz 01, 2014 07:49
ScaRRy
Brak nowych postów [Freelander] Uszkodzony reduktor
Mik Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 6 Pon Maj 07, 2007 08:13
Valander_wwa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink