Forum Klubu ROVERki.pl :: [ r75 ] Witam Urzytkownikow Roverow i forum
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: longer86
Pon Lut 27, 2017 18:05
[ r75 ] Witam Urzytkownikow Roverow i forum
Autor Wiadomość
abcde 


UWAGA!
Druciarz, analfabeta


Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 16



Wysłany: Nie Lut 26, 2017 18:55   [ r75 ] Witam Urzytkownikow Roverow i forum
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam Serdecznie. Od niedawna jestem pechowym posiadaczem rover-a 75. zasugerowalem sie tym, ze byl robiony we wspolpracy z BMW, ale dopiero potem dowiedzialem sie, ze BMW potraktowalo ten model jako poligon doswiadczalny. Juz zdarzylem wyrobic sobie o nim zdanie (nie wyraze go, bo nie wolno przeklinac). Mam problem z wysprzeglikiem, a dokladniej z rurka odpowietrznika. Poluzowala sie przy wysprzegliku i cieknie plyn, wiem, ze tam jest jakies chinskie (nie, tego nawet chinczycy by tak nie spie...psuli). Zamierzam wyjac wysprzeglik i jakos to uszkodzenie uszczelnic. Jest tam jakis oring i na poczatek chce go wymienic i sprawdzic pod cisnieniem czy trzyma. Jezeli to nie pomoze to bede probowal to jakos zaspawac, lub czyms zakleic. Czy moze ktos cos doradzic? moze ktos wie jaki rozmiar ma ten oring?
Ostatnio zmieniony przez abcde Nie Lut 26, 2017 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 26, 2017 18:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Lut 26, 2017 21:03   Re: [ i ] Witam Urzytkownikow Roverow i forum

abcde napisał/a:
Witam Serdecznie. Od niedawna jestem pechowym posiadaczem rover-a 75. zasugerowalem sie tym, ze byl robiony we wspolpracy z BMW, ale dopiero potem dowiedzialem sie, ze BMW potraktowalo ten model jako poligon doswiadczalny. Juz zdarzylem wyrobic sobie o nim zdanie (nie wyraze go, bo nie wolno przeklinac). Mam problem z wysprzeglikiem, a dokladniej z rurka odpowietrznika. Poluzowala sie przy wysprzegliku i cieknie plyn, wiem, ze tam jest jakies chinskie (nie, tego nawet chinczycy by tak nie spie...psuli). Zamierzam wyjac wysprzeglik i jakos to uszkodzenie uszczelnic. Jest tam jakis oring i na poczatek chce go wymienic i sprawdzic pod cisnieniem czy trzyma. Jezeli to nie pomoze to bede probowal to jakos zaspawac, lub czyms zakleic. Czy moze ktos cos doradzic? moze ktos wie jaki rozmiar ma ten oring?

...synku!!! , może najpierw wróć do szkoły :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...bo już sobie wyrobiłem zdanie o tobie :-|
Popraw temat , bo cie moderatorzy zjedzą :D , co do awarii , to po pierwsze jest już tyle na forum , R 75 nie jest dla półanalfabetów i byłych posiadaczy Golfów ....zaspawać to sobie możesz szajswagena...
Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 26, 2017 23:25   

do powitań jest osobny temat to primo
Secundo to żyjemy w XXI wieku gdzie najtańszy nawet telefon ma sprawdzanie pisowni.
Po trzecie szanuj nasz czas i wysil sie trochę, poszukaj zanim napiszesz
Po czwarte to jak juz wyciągasz wysprzeglik to kup i załóż nowy bo latam stary i tak się rozp. Ale o tym dowiesz sie jak przejrzysz forum

Pozdrawiają moderatorzy i uŻytkownicy
_________________
75 Red Edition
 
 
abcde 


UWAGA!
Druciarz, analfabeta


Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 16



Wysłany: Pon Lut 27, 2017 08:32   

longer86 napisał/a:
bo latam stary i tak się rozp.
i Ty Kolego piszesz o pisowni?:)
Nie mam Polskiej klawiatury, wiec nie moge uzywac Polskich znakow.
Dziekuje za rade. Szukalem, ale wszedzie jest tylko o wyciekach z gornej czesci odpowietrznika, ktora rowniez naprawialem (przy pomocy zlaczki do instalacji gazowej) z dobrym efektem, ale w trakcie tej naprawy zruszylem przewod i teraz jest luzny i cieknie na polaczeniu rurka odpowietrznika-wysprzeglik. Wiem, ze najlepiej wymienic caly wysprzeglik, ale jest to srednio oplacalne, bo nie zamierzam nim jezdzic, a pozbyc sie go jak najszybciej, a jak wiadomo nie sa to drogie auta i raczej nie odzyskal bym wlozonych pieniedzy.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 08:43   

Aha czyli sam rozwaliłeś wysprzęglik i teraz chcesz żebyśmy Ci pomogli żebyś mógł komuś innemu wcisnąć szrot 'patentowany'? :brawo:

Kolejny z kolekcji kupiłem 75 za 5 tyś w stanie nadającym się tylko na złomowanie ale kij - ponarzekam sobie jakie Rovery to są wujowe samochody - w końcu nonstop się psuje!

A potem dziwić się, że w Polsce nie idzie normalnie kupić samochodu w dobrym stanie bez przystanka w prezencie, bo takie to maksymalnie 1% całego rynku.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
abcde 


UWAGA!
Druciarz, analfabeta


Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 16



Wysłany: Pon Lut 27, 2017 09:32   

Widze, ze tutaj sami fachowcy, ktorzy potrafia udzielac odpowiedzi na podstawie wiedzy zaczerpnietej z forum i powielac odpowiedzi.
P.S. Kupilem za 1.200 zl i nawet nie marze o tym, zeby sprzedac za 5 :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 09:57   

abcde napisał/a:
Witam Urzytkownikow Roverow i forum

abcde napisał/a:
Juz zdarzylem wyrobic


To nie są błędy związane z polskim słownikiem i to w tytule tematu więc przestań dyskutować. Bo do tego co napisał sTERYD nadal nie potrafisz się zastosować.

Forum ma porady techniczne, ale nie druciarstwo, tym bardziej, że
abcde napisał/a:
nie zamierzam nim jezdzic, a pozbyc sie go jak najszybciej,


Zachowanie typowego Janusza mechaniki i handlu, a zaś opinia krąży jaka krąży bo, a co tam kupię kuzyna bmw za 1200 będzie w cudnym stanie. Za 1200 to możesz kupić ROWER żeby był idealny
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pon Lut 27, 2017 12:46   

abcde napisał/a:
Widze, ze tutaj sami fachowcy, ktorzy potrafia udzielac odpowiedzi na podstawie wiedzy zaczerpnietej z forum i powielac odpowiedzi.
P.S. Kupilem za 1.200 zl i nawet nie marze o tym, zeby sprzedac za 5 :)


Kupiłeś R75 za 1200pln ?? ?.... po powodzi , crash teście ? czego Ty się spodziewałeś??? ,po drutowany? , czy posklejany taśmą ! nie mam więcej pytań ...
Kup sobie "prestiżowe" audi lub VW za 1200pln , "będzie pan zadowolony" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , zapewne długo się nacieszysz!!!
Co za ludzie!!!
Ps: z ciekawości przejrzałem oferty R75 tylko do rocznika 2002 i za samochód godny uwagi trzeba liczyć min 8-10 .000pln , poniżej to raczej wyeksploatowana przez druciarzy( byle jeżdzi !) skarbonka!
 
 
abcde 


UWAGA!
Druciarz, analfabeta


Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 16



Wysłany: Pon Lut 27, 2017 13:20   

nie kupilem z ogloszenia, nawet nie pomyslal bym, zeby szukac tak nietypowej marki. kupilem, bo sprzedajacy sam sie zglosil, a tanio, bo swieci abs i nie przeszedl przegladu u mojego kolegi na stacji, ktory dal wlascicielowi moj numer :) Oczywiscie kolega bym ze mna w zmowie, bo ma z tego dzialke. Nie martw sie, niedlugo znajdziesz i moje auto za 8-10 tys :D
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 14:04   

Ogólnie jak czytam takie "coś" to mnie k... bierze cwaniactwo pełna gębą i ewidentna chęć wwalenia nowego nabywcy na minę, sam kopiłem takie auto wniesieni po takim "druciarzu" ale przynajmniej wiedziałem o tym ze sporo pracy będę miał i wymieniam wszystko po kolei na nowe i nie kombinuje z lepieniem plasteliną Bo mam szacunek do swojego życia jaki i życia innych kierowców
Rover jak dla mnie fajne auto wymaga uwagi jak najbardziej ale wiadomo ze jak będzie dopieszczone to będzie fajnie się nim przemieszczać poza tym sama stylistyka auta jest dość typowa i trzeba po prostu ją polubić a nie narzekać.
Ostatnio zmieniony przez taba19 Pon Lut 27, 2017 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
abcde 


UWAGA!
Druciarz, analfabeta


Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 16



Wysłany: Pon Lut 27, 2017 14:11   

taba19 napisał/a:
cwaniactwo pełna bombą i ewidentna chęć wwalenia nowego nabywcy na minę


zycie :D
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pon Lut 27, 2017 16:47   

abcde napisał/a:
taba19 napisał/a:
cwaniactwo pełna bombą i ewidentna chęć wwalenia nowego nabywcy na minę


zycie :D


Nie wiem . PO CO ?? !!! , tacy ludzie rejestrują się na forum!? , handlarz , który myśli ,że po drutuje samochód za 1200 i sprzeda z zyskiem ?? ?!!!

[ Dodano: Pon Lut 27, 2017 16:47 ]
taba19 napisał/a:
Ogólnie jak czytam takie "coś" to mnie k... bierze cwaniactwo pełna gębą i ewidentna chęć wwalenia nowego nabywcy na minę, sam kopiłem takie auto wniesieni po takim "druciarzu" ale przynajmniej wiedziałem o tym ze sporo pracy będę miał i wymieniam wszystko po kolei na nowe i nie kombinuje z lepieniem plasteliną Bo mam szacunek do swojego życia jaki i życia innych kierowców
Rover jak dla mnie fajne auto wymaga uwagi jak najbardziej ale wiadomo ze jak będzie dopieszczone to będzie fajnie się nim przemieszczać poza tym sama stylistyka auta jest dość typowa i trzeba po prostu ją polubić a nie narzekać.


Większość z nas ma swoje R , po drugim właścicielu !! ! z niezbyt znana historią
( książki serwisowe , to w większości bujda!!!)
Sam jestem już trzecim użytkownikiem , a i tak myślę ,że trafiłem dobrze , poza wysprzęglikiem , pompką , to tylko rzeczy eksploatacyjne ! + drobne rzeczy do zrobienia we własnym zakresie , bez dużych kosztów!!!
Podejrzewam,że gdybym był właścicielem od nowości byłoby perfekcyjne pomimo 15 lat ! ( z resztą i tak prawie jest!) bo o samochód trzeba dbać , nie tylko się wozić
Tak jest z KAŻDĄ !! ! marką !! !
Nieudacznik potrafi zakatować nowego Mercedesa w niecałe 5lat!!! (osobiście znam taki przypadek!)
 
 
ARTUR1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 17:02   

abcde napisał/a:
taba19 napisał/a:
cwaniactwo pełna bombą i ewidentna chęć wwalenia nowego nabywcy na minę


zycie :D


Masz sumienie? Wiesz co to uczciwość?
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 17:32   

ARTUR1983, nie sumienie tylko rękojmię. Ewentualnie próba wprowadzenia konsumenta w błąd. Ludzie prawa nie znają i tacy handlarze mają jak zarabiać. Z doświadczenia wiem, że taki cffaniak po jednej rozprawie potrafi w zębach przynieść hajs. :)
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
dj_darco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 239
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 17:36   

Sam kupiłem mojego MG po druciarzu i do dziś widzę efekty ''pracy'' tego medyka.
Nie ma co się wdawać w dialogi z kimś kto nas nie szanuje jako fanów marki, bo z tego co pisze ten pan to kompletny brak szacunku. Mnie osobiście jego posty wku....ją. Poza tym Offtop
Zwracam się Admina o zamknięcie tematu.
_________________
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92288&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
 
groszek_76 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 128



Wysłany: Pon Lut 27, 2017 18:01   R75

Moja rada handlarzu- przepompuj betonem pompkę i wysprzęglik będzie tanio i nie będzie ciekło , a potem jedz z rodziną na weekend- może dojedziesz ( ŻYCIE ), i nie pchaj komuś złomu.
_________________
SAMOCHODY SIĘ NIE PSUJĄ , TO WŁAŚCICIELE O NIE ŹLE DBAJĄ
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 18:04   

To w kwestii ostrzeżenia, gdyby ktoś pytal o zakup 75, zwróćcie uwagę czy jest z okolic gdańska, silnik diesla rocznik 2000. Jeśli tak bedzie duże prawdopodobieństwo ze to ten zdrutowany egzemplarz.
Dodam tez w kwestii ostrzeżenia za otrzymane ostrzeżenia użytkownik abcde, raczył pofatygować się w wiadomości prywatnej z groźbami, taki niespełniony stadionowy kibic.

Temat zamykam.
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75]Witam wszystkich i prosze o pomoc.wolne obroty
Robertkuszczak Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Kwi 25, 2019 04:02
Robertkuszczak
Brak nowych postów [75] witam jak wykręcić rozrusznik,nie kręci za każdym razem
Sylwesterjustyn Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Wrz 05, 2017 12:27
Dziadek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink