Forum Klubu ROVERki.pl :: Autocasco MG ZS 180
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Autocasco MG ZS 180
Autor Wiadomość
Kermit 




Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 26



Wysłany: Sro Mar 01, 2017 13:12   Autocasco MG ZS 180

Witam.
Ktoś ma jakieś doświadczenie z ubezpieczaniem starszych samochodów? Akurat kończy mi się OC, więc chciałem zwiększyć ochronę o dodatkowe AC, a tu niemiła niespodzianka. Wartość auta z tabeli to niecałe 3000 zł, co uważam za śmiesznie niską cenę. Jest to normalne, pełne AC i maksymalnie można zmodyfikować wartość auta o +/- 10%. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wycena rzeczoznawcy, ale nikt mi nie potrafi odpowiedzieć czy takowa opinia będzie coś warta za rok i czy nie będę musiał zlecać takowej przy każdorazowym odnawianiu ubezpieczenia.

Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii? Jakby nie patrzeć wszystkie Rovery/MG mają swoje lata. Czy może jeździcie tylko z OC?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 01, 2017 13:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 01, 2017 15:59   

Zazwyczaj AC jest możliwe do wykupienia w przypadku, gdy auto nie jest starsze niż 10 lat.Za to bez względu na wiek można ubezpieczyć szyby.Jako były pracownik pewnej firmy ubezpieczeniowej powiem tyle, że wszystkie wartości aut są zaniżone.Rovera 600 wyceniali na 50 zł :D ( słownie : pięćdziesiąt złotych)
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Mar 01, 2017 16:07   

Ja przestałem wykupować ac przy wycenie około 6000 :P potem już pewnie by 4500-5000 było...
Nikt Ci tego na więcej nie ubezpieczy, a nawet jak tak to i tak Ci potem niższą stawkę przy szkodzie jako wartość pojazdu podadzą... i tak, wiem że można ubezpieczyciel utratę wartości, ale kto będzie 2000 cebulionów na AC do ZS-a wydawał :P
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 02, 2017 08:03   

Ja posiadam u siebie AC i OC, w tym roku mnie trochę zastrzeliło bo zawsze brałem fulla za ok 1000zł w tym roku minimalne za 1100
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Kermit 




Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 26



Wysłany: Pią Mar 03, 2017 20:27   

Gdzie udało Ci się kupić pakiet OC + AC (pytanie na jaką wartość) za 1100 zł?
Ja trochę się zorientowałem w temacie i w zasadzie tylko Warta daje możliwość wykupienia AC na niezaniżoną wartość pojazdu tzn. ~10 000 zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów AutoCasco - likwidacja szkody
maryba Prawo i ubezpieczenia 4 Sob Sty 29, 2011 16:36
maryba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink