Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75 Tourer 1.8T] prośba o pomoc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75 Tourer 1.8T] prośba o pomoc
Autor Wiadomość
miniver 




Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 13
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 26, 2017 19:07   [Rover 75 Tourer 1.8T] prośba o pomoc

Dzień dobry,
nie znalazłem wątku powitalnego, więc zacznę tu... zapadłem na ROVERofilię... Chciałem kupić jakieś typowe kombi, ale nie ma żadnego, które przemawiałoby do mnie jak 75/ZT-T.. A chyba chodzi o to, żeby z autem się identyfikować.

Szukam zatem ROVERa/ MG:
- z silnikiem benzynowym - nie mam nic przeciwko dieslom, ale chyba nie mam potrzeby takiego posiadać
- nie zależy mi na maksymalnym wyposażeniu - bardziej na jak najlepszym stanie technicznym... ważna jest klimatyzacja, ale zdaje się, że w tym przypadku trudno o jej brak
- jeśli dobrze rozumiem podpięcie się do auta TOAF'em powie o nim wiele, a przede wszystkim potwierdzi przebieg - to ważne, bo spora część ROVERów/ MG ma podejrzanie niskie przebiegi... będę zatem szukał kogoś doświadczonego w świecie ROVERów i TOAF'a, kto mógłby mi pomóc (oczywiście odpłatnie) w wyborze najlepszego egzemplarza.

Do rzeczy - wspomniałem o niskich przebiegach, więc na początek może coś takiego:
https://sprzedajemy.pl/rover-1-8-t-75-150-km-maly-przebieg-okazja-warszawa-6bea9f-nr53056462

Wiem, że na zdjęciach niewiele widać - poza tym, że lewy tył spotkał się z jakimś słupkiem, ale wprawne oko może coś wypatrzy. A może ktoś zna to auto osobiście? Poza tym czy ktoś doświadczony z Warszawy byłby gotów go zaopiniować?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 26, 2017 19:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 27, 2017 01:27   

W W-wie bym jechał z autem do Mariusza z BritishCar.pl
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
miniver 




Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 13
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lip 02, 2017 18:18   

Dzięki za pomysł - to rzeczywiście może być dobry kierunek.

[ Dodano: Nie Lip 02, 2017 18:18 ]
Dzisiaj obejrzałem tego ROVERka i... jest on całkowicie antykomisowy w takim sensie, że w ogóle nie jest podszykowany do sprzedaży... Sprzedający nie jest typem człowieka dbającym o auto od strony wizualnej. Co zauważyłem:
- auto jest porysowane/ poobijane z każdej możliwej strony;
- wnętrze (szary welur) do gruntownego wyprania;
- kierownica mocno przytarta z lewej strony;
- gałka zmiany biegów ma lekki luz boczny;
- tylny prawy boczek rozpada się na dwie części - czy to typowe?
- auto jeździ całkiem żwawo i bez niepożądanych hałasów;
- pedał sprzęgła chodzi ciężko - po przesiadce z powrotem do mojego samochodu (który ma prymitywne sprzęgło na linkę i pewnie super lekko ono nie chodzi) myślałem, że coś się stało bo przy lekkim naciśnięciu pedał wpadał w podłogę...

Ogólnie zmęczone wnętrze nie pasuje mi do przebiegu samochodu... Ale sprzedający (robi wrażenie człowieka poczciwego) zapewnia, że przebieg jest realny i nie ma nic przeciwko odwiedzeniu warsztatu.

Nie myślałem, że w tym wieku będzie mi się to jeszcze przydarzało, ale byłem tak zaaferowany, że nie sprawdziłem wiatraka, nie zmierzyłem lakieru i nie zrobiłem żadnego zdjęcia... W tym ROVERku najbardziej pociąga mnie silnik - jeśli chodzi o 1.8T kombi, wybór ogranicza się w tej chwili do tego jednego egzemplarza...
Ostatnio zmieniony przez miniver Nie Lip 02, 2017 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 02, 2017 21:45   

Jak pedal sprzęgła pracuje ciężko to może ma przerobiony układ na pompkę z bmw. Tak patrzę to jest to pierwszy wypust 1.8turbo, ciekawe czy ma termostat prt, czy zwykły z tyłu silnika.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
miniver 




Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 13
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lip 03, 2017 16:58   

Nie mam pojęcia co tam siedzi... ale chyba mimo moich wątpliwości umówię się w tym tygodniu na wizytę w British Cars... na pewno zdam relację.
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 03, 2017 19:42   

:tak: Mariusz szybko powinien wyłapać co i jak a wszelkie niedomagania mogą pomóc w negocjacji ceny.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Rover 45 Prośba o pomoc
Aleksandra Chcę kupić ROVERka 6 Sob Paź 25, 2014 01:37
Aleksandra
Brak nowych postów [ROVER 214] Prośba o pomoc.
grzesiek1495 Chcę kupić ROVERka 21 Czw Sty 16, 2014 21:49
grzesiek1495
Brak nowych postów Rover 75 2.0 V6 prośba o pomoc :):)
seknok Chcę kupić ROVERka 3 Wto Paź 19, 2010 07:30
Roverka75
Brak nowych postów [ROVER 45] prosba o pomoc w zakupie
alutka1985 Chcę kupić ROVERka 14 Sob Sie 11, 2012 13:56
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink