Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Centralny zamek - Raz działa, raz nie (Nie originalny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Centralny zamek - Raz działa, raz nie (Nie originalny
Autor Wiadomość
Saaphyri 



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 236

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 02, 2017 12:12   [R214] Centralny zamek - Raz działa, raz nie (Nie originalny
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1996

Witam..


CENTRALNY ZAMEK W MOIM AUCIE NIE JEST ORYGINALNY, o ile wgl to auto posiadało kiedyś centalnyu zamek... :p


____________-

1. Nie działa centralny zamek, wyjąłem tą " puszeczkę ", popatrzylem, stwierdzilem ze nie mam pojecia, wsadzilem ja z powrotem, zaczelo dzialac

Podziałało może 2 tygodnie

Znowu nie działą, wyjąłem znowu puszke, stwierdzilem ze moze jeden przewod we wtyczce mi nie " dochodzi " i traci styk, dopchałem go, działa znowu

Podziałało może z tydzień

Znowu wyjąłem..... powyciągałem przewody z wtyczki i wsadziłem ponownie żeby je rozplątać.. nic nie stwierdziłem.. działa

Przy okazji doszedłem do wniosku, że nie " dochodzący przewód tracący styk to nie możliwa usterka, gdyż konektor ? We wtyczce cofał sie może z 2mm, a styk w puszce centralnego gdzie wpinamy wtyke ( Przychodzi do niej chyba z 9 przewodów ) ma około centrymetra.

Podziałało z tydzień...



Przy okazji rozkręciłem puszkę...

Jedyne co przychodzi mi do głowy:

Koło anteny jest cewka bez rdzenia, u mnie w miejscu lutowania anteny do płytki centralnego, pare żył anteny porpostu lata, jest postrzępione. Może dochodzi do zwarcia anteny z cewką co powoduje brak zasięgu ?

No bo raz to działa, raz nie działa..


Działało kilka dni..

Dziś rano wsiadam pyk otwieram z pilota jade w pewne miejsce otwieram pyk zamykam pyk wracam do domu otwieram zamykam jade do znajomego i już musiałem zamykac ręcznie :/


Będę walczył z tym w przyszłym tygodniu, a tymczasem liczę na jakieś pomysły, bo mi się już wyczerpały.. :cry:





______________

Co do ciekawostek

1. Robił centralny pewnie 4 różne osoby bo:

Idzie przewód pomaranoczyw zaraz poskręcane w rękach zaklejony tasma i dalsza czesc jest biała zaraz to samo i zielony. Dużo przewodów jest porobionych z kilku odcinków o różnych kolorach, tak misz masz.

2. Przy normalnym działaniu odkąd kupiłem samochód:

Otwieranie otwiera
Zamykanie zamyka
Przycisk dzwonka - Migaja oba kierunkowskazy ale nie slychac alarmu
Przycisk przekreslonego glosnika - wylacza kierunki

PRzy otwieraniu/zamykaniu - Miga TYLKO lewy kierunkowskach.

W okolicach puszki mam ucięty zielony mały przewodzik, podobny zielony mały przewodzik dochodzi mi do puszki, po drodze jest jeszcze biały i niebieski bo zrobiony z 3 różnych, ale z obserwacji wynika ze jego początek jest zielony :p

Z tego co pamiętam, to po podaniu zasilania na ten przewód auto się otwiera, ale to musiałbym jeszcze sprawdzić ponownie gdyż nie mam 100% pewności.


A i od razu zapytam co by tematu nie zakładać:

Klikam awaryjne, raz migaja kierunki, raz trójkąt na desce roździelczej, podejrzewam jakiś przekaźnik zamiast wpięte w styk Nc to wpięte w tyk NO ale nie wiem. Jak zrobić żeby na desce migały mi jednoczeście kierunki i trójkąt ? A nie pika co sekunde bo raz to raz to :p [/b]

__

Aaa i co ważne:

Klapa bagażnika otwiera się z centralnego zależnie jaki ma humor - czytaj, jak sie otworzy to sie otworzy, jak nie to nie, ale na 100 otwarc to otworzyla sie moze 10 razy, do tego slychac takie klikanie jak z karabinu jak sie otwiera, jakby chcialo a nie mogło :p

[ Dodano: Pon Paź 02, 2017 12:12 ]
Od daty powstania posta tj. 29 wrzesień czyli 4 dni temu nic przy aucie nie robiłem, centralny zaczął działać... :roll: :-|

Podziała pewnie tydzień i znowu przestanie..
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 02, 2017 12:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214 Si 97] Złośliwy centralny zamek. Raz działa a raz nie.
pol82 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Sty 16, 2008 20:59
pol82
Brak nowych postów [rover 200 1,4 96] nie działa centralny zamek
kobosan Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pią Maj 28, 2010 11:35
Kaczorinho
Brak nowych postów [R216] Nie działa centralny zamek
Markzo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Maj 31, 2016 23:13
Markzo
Brak nowych postów [r200] Centralny zamek nie działa
wojtekkk87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Maj 12, 2009 15:39
wojtekkk87
Brak nowych postów [R214si '97] elektryka, zamek centralny nie działa...
214_SI Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Mar 14, 2010 18:41
214_SI



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink