Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z ogrzewaniem, temperatura 107*C wskazówka opt
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z ogrzewaniem, temperatura 107*C wskazówka opt
Autor Wiadomość
tmk752 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 105



  Wysłany: Wto Lis 21, 2017 20:28   [R75] Problem z ogrzewaniem, temperatura 107*C wskazówka opt
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Cześć

Pojawiły się zimne temperatury i zauważyłem że mam totalnie nie wydajne ogrzewanie. Po prostu nie działa. Muszę nieźle grzać po autostradzie żeby w samochodzie zrobiło się w miarę ciepło, a tak naprawdę nie mieliśmy jeszcze mrozów.

Kiedyś stwierdziłem że webasto mi sieje zamęt po elektronice, non stop miałem upaloną żarówkę, czy nawet awarię czujnika położenia wału/wałka. Więc wypiąłem dwie wtyczki, które łączą webasto i od tego momentu mam spokój (z elektroniką).

W październiku po ok. 200 km trasie podczas parkowania nagle zauważyłem, że temperatura na liczniku zbliżyła się na północ, ale nie zapaliła się kontrolka, włączył się wentylator mimo wyłączonej klimatyzacji, temperatura wróciła na pole optimum i wyłączyłem samochód. Raz jeden miałem taką sytuację

Raz czy dwa otworzyłem korek ze zbiornika wyrównawczego było syknięcie za każdym razem (korek nie spuszcza ciśnienia?)

Płyn w chłodnicy nie jest zabarwiony olejem, nie śmierdzi, aczkolwiek ma konsystencję lekko oleistą. Jest w miarę przeźroczysty. Poziom płynu jest taki że widać kostkę z napisem max i widać wystające żeberka.

Podpiąłem TOAF aby prześledzić temperaturę, wynik mnie trochę zszokował. Po 10 min jazdy autostradą 140 km/h odczyt wskazywał 107 st.C. podczas postoju nie spadał znacząco, podczas jazdy bez obciążenia, temperatura spada.

Sorry za rozprawkę :) ale przydałaby mi się opinia kogoś mądrzejszego.

A właśnie jest ktoś w stanie mi podesłać instrukcję jak załączyć odczyt temperatury cieczy chłodzącej na liczniku? Nie mogę znaleźć...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 21, 2017 20:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 21:15   

https://youtu.be/ENpMjyWTgkQ temperatura jest w 7 punkcie po odblokowaniu. Układ chłodzenia w 75 mamy ciśnieniowy i psssst to odkręceniu korka jest normalne. Jak na diesla to się mocno grzeje, może termostat się zablokował w pozycji zamkniętej? Sprawdź jak zachowuje się chłodnica.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 22:35   

Próbowałeś odpowietrzyć układ? Jak masz 107 stopni płyn to ogrzewanie powinno być lepsze niż kiedykolwiek wcześniej ;)

Druga opcja jest taka, że masz zakamienioną nagrzewnicę i zablokowany termostat.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
tmk752 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 105



Wysłany: Sro Lis 22, 2017 14:29   

Dzięki za odpowiedzi. Pozycja 7, po odblokowaniu. Czyli wciskam na 3-4 sekundy i klikam na 1.7 i klikam jakby zatwierdzając?
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 06:30   

prebenny napisał/a:
Jak masz 107 stopni płyn to ogrzewanie powinno być lepsze niż kiedykolwiek wcześniej

Niekoniecznie. Może być powietrze w układzie połączone z podciśnieniem i płyn nie doleci do nagrzewnicy.

Ostatnio po wymianie manuala na automat miałem identyczny problem. Wykluczyłem termostat, bo nie możliwe żeby od stania 4 dni w warsztacie się popsuł. Winnym okazał się zatkany powrót w zbiorniczku wyrównawczym. Po jego zdjęciu płyn "wciągnął" się do układu, a po oczyszczeniu tej dyszy płyn zaczął wracać, pojawiło się ciepło i temperatura nie przekracza 88C.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
tmk752 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 105



Wysłany: Pon Gru 04, 2017 13:17   

Marku, najbardziej bym się skłaniał ku Twojej tezie. Sprawa wygląda tak że przy wyłączonej klimatyzacji (wiem że to rzadkość ale mam to wątpliwe szczęście)i i włączonym grzaniu na szybę przednią, samochód grzeje, a po pewnym czasie z niewiadomych przyczyn leci zimne. Następnie znowu następuje grzanie i po jakimś czasie leci zimne. dolewałem płynu chłodniczego aż się przelało z tej rureczki po lewej. Nie za bardzo wiem które przewody i w jaki sposób sprawdzić. Ot taka zagwozdka. Czy te objawy potwierdzają Twoją tezę? Czy najlepiej by było wymienić cały płyn?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
soulz Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 09, 2007 07:56
soulz
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
jogi831 Rover serii 75, MG ZT 14 Wto Gru 22, 2009 18:24
apples
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z ogrzewaniem
gibek Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Wrz 21, 2010 20:38
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
Markzo Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Gru 13, 2010 22:27
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
666wojtas Rover serii 75, MG ZT 21 Sro Sty 21, 2009 10:45
gumus12



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink