Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT 190] lista błędów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT 190] lista błędów
Autor Wiadomość
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



Wysłany: Pią Gru 29, 2017 20:06   [MG ZT 190] lista błędów
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2003

Witam po długiej przewie, w końcu musiało sie popsuc :)
do tej pory sobie radziłem z usterkami ale nie tym razem od razu przechodząc do tematu
P0131 p0133 -bodajze sondy uboga i bogata mieszanka
p0300 p0302 - czytając ogólnie pierwszy to wypadanie zapłonu na wielu cylindrach a drugi konkretnie że na drugim cylindrze
no i najlepszy P1319 kod specjalny i nie do ogarniecia dla elma (inpa do toafa w drodze)

przez długi czas cos się działo z autem ale nie miałem podstaw 10k km i nie mogłem wydusic tych 3 ostatnich błedów dopiero teraz,

na poczatku autko tylko szarpało na niskich obrotach ale z biegem kilometrów ta szarpiąca dziura powiekszyła się tak ze wkońcu wyskoczyły te błędy kontrolka check nie raz mrugała i gasła ale dopiero dzis zapisało błędy na komputerze,
teraz auto wiadomo bez obciązenia wchodzi na obroty itp ale pod obciążeniem aby jechało trzeba dodawac baaaaardzo delikatnie gaz. wydaje sie jakby na zakrętach bardziej szarpało ale to może tylko złudzenie.

2,5l benzyna/gaz i na obu tak samo choc stwierdzic bym mogł ze na pb gorzej chodz

Długo nic nie było robione przy nim oprócz czyszczenia czujników i odmy

No i teraz wasze diagnozy nowe świece w drodze a cewki słyszałem że lepsze są od bmw jesli tak to jakis konkret bo widziałem BREMI do rovera mają numer chyba 11859R a do BMW 11860 ale moge się mylic i teraz głupie pytanie parzyste cylindry pod kolektorem dolotowym czy z przodu :lol: ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 29, 2017 20:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Gru 29, 2017 21:14   

MaciejGdz napisał/a:
parzyste cylindry pod kolektorem dolotowym czy z przodu ?
1, 3,5 z przodu , parzyste pod kolektorem.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 29, 2017 21:21   

zacznij działać od świec :mrgreen:
_________________
:pisze:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Gru 29, 2017 21:26   

MaciejGdz napisał/a:
i najlepszy P1319 kod specjalny i nie do ogarniecia dla elma
to kod usterki określanej jako błędne fazy zapłonu i powiązany z pozostałymi , trzeba sprawdzić ustawienie rozrządu , może pasek przeskoczył.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



Wysłany: Pią Gru 29, 2017 21:41   

najpierw sprawdze pod względem elektryki świece cewki ew kabelki do nich dochodzące czytam gdzies ze i czujnik wałka może je powodowac , a bład 1319 w "chińskich" instrukcjach to oznacza ze "niski poziom paliwa"czy cos temu podobnego

Ogólnie wątpie by to był rozrząd bo nie stało się nagle,

a i taka sprawa wentylator włącza mi sie przy 115* czy to odpowiednia temp?

No i podsumowanie - na wiosne zamierzam zabrac sie za kapitalny remont silnika wątpie w opłacalnośc tego no ale ten trup zasługuje by go ożywic przyznam sie ze gdyby to był rover bym tego nie robił ale Mg to inna bajka :D polecacie cos sprawdzic przed zabraniem sie za remont ogólnie chce wyjąc silnik bo tu strasznie ciasno pod maską :D


i jeszcze interesują mnie te cewki od bmw bo odrazu wszystkie 3 tam wymienie zeby znów pod kolektor długo nie zaglądac
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Gru 29, 2017 22:06   

MaciejGdz napisał/a:
czytam gdzies ze i czujnik wałka może je powodowac
tak , ale wtedy jak są problemy z odpaleniem.
MaciejGdz napisał/a:
wątpie by to był rozrząd bo nie stało się nagle,
nie musi stać się nagle , wystarczy , że napinacz hydrauliczny pada , a może rozrząd od początku był źle ustawiony . Kiedy był robiony rozrząd ?.

[ Dodano: Pią Gru 29, 2017 22:06 ]
tu był taki przypadek https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=69396
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



  Wysłany: Pią Gru 29, 2017 22:08   

szczerze mówiąc za mojej kadencji rozrządu nie robiłem jak kupowałem to sprzedawca mówił że był robiony czyli jakies 50-60k km temu
Trochę tu się obawiam bawic rozrządem bo jesli jest to oryginalny 190 to sportowe wałki z którymi doczynienia nie miałem
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Gru 29, 2017 22:24   

MaciejGdz napisał/a:
i taka sprawa wentylator włącza mi sie przy 115* czy to odpowiednia temp?
nie
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
1989Misiek 



Dołączył: 06 Gru 2020
Posty: 3



Wysłany: Sob Kwi 17, 2021 18:30   

Cześć. Jeśli założyciel postu jest jeszcze na forum, to może napisałby czy wymiana cewek kabli i świec pomogła czy to inna usterka. Miałem identyczne problemy od zakupu. I w zeszły weekend wkońcu wywalił checka i dziś odczytałem te same pledy tylko z cylindrem 4. Pozdro.
 
 
Ozi546 



Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 54

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 25, 2021 20:57   

Witam.
Ja miałem tak samo u siebie, wywaliło mi błędy:
P0131
P0300
P0305
P1319
P0172
Mam Rover 75, 2.0 V6 w gazie i za wypadanie zapłonu na 5 cylindrze odpowiadał zapchany wtrysk gazu, lecz po wymianie samochód dalej nie miał mocy zarówno na benzynie i gazie oraz szarpał. Po przekroczeniu pewnych obrotów lampka CHECK ENGINE się zaświecała. Niestety po wykonaniu testu na zawartość CO2 okazało się, że padła uszczelka pod głowicą. Nie wiem czy w Twoim przypadku będzie tak samo, bo mój samochód był kilkukrotnie przegrzany i nic dziwnego że uszczelkę trzeba było wymienić :/ Po zabiegu wymiany uszczelki, zaworów i kolektora dolotowego (podczas remontu okazało się, że jest pęknięty) wszystko minęło i błędy się nie pojawiają.
Nie chcę mówić, że w Twoim przypadku jest tak samo, być może przyczyna jest inna.
Zamień miejscami cewki zapłonowe i zobacz czy dalej będziesz miał błąd wypadania zapłonu na 4 cylindrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Lista błędów z TOAF
daniel18c Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lis 21, 2016 00:42
daniel18c
Brak nowych postów [R75] Lista najlepszych mechaników na Śląsku
prawnik30 Rover serii 75, MG ZT 17 Wto Gru 09, 2014 08:11
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Nowy-stary R75 i lista usterek :)
belialek Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Lip 12, 2013 10:28
wschodni
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Kody błędów OBD
apples Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Lip 18, 2010 19:28
apples
Brak nowych postów [R75]KODY BŁĘDÓW
polion Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Sie 06, 2013 12:42
maniek76



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink