Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 CDT] zapach oleju napędowego w kabinie i pod maską
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 CDT] zapach oleju napędowego w kabinie i pod maską
Autor Wiadomość
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

  Wysłany: Sro Cze 24, 2015 19:56   [R75 CDT] zapach oleju napędowego w kabinie i pod maską
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam Roverzystów.

Przeczytałem wszystkie wątki na forum odnośnie zapachu/wycieku ON. Sprawdziłem wszystkie wskazywane tam możliwe usterki. Jednak nadal nie pozbyłem się zapachu oleju napędowego.
a) filtr paliwa szczelny - nie cieknie ani rurkami, ani dołem,
b) zaworek zwrotny pod pompą progową - brak wycieku, jest ok,
c) pompa wysokiego ciśnienia CR sucha,
d) wężyk oraz trójniki w przelewach wtrysków oraz rurki wysokiego ciśnienia szczelne i suche, brak śladów wycieków wokół wtryskiwaczy,
e) silnik wydaje się suchy, nigdzie nie zaobserwowałem wycieku ON, nie zauważyłem też, aby spalanie wzrosło, no może minimalnie, ale to kwestia tego, że ostatnio robię krótkie odcinki.

Ponadto:
1. po otwarciu maski, gdy silnik jest ciepły, czuć zapach podgrzanego oleju napędowego, co najdziwniejsze - ciężko stwierdzić skąd dochodzi,
2. po włączeniu nawiewu w obiegu otwartym, w szczególności gdy silnik jest gorący, do kabiny wpada zapach ON - nie jest on bardzo agresywny, raczej taki lekki,
3. zauważyłem też, że spaliny mają dość dziwny zapach, porównywałem z zapachem z wydechu Seata Ibizy kolegi.

Teraz pytania:
- czy Wy również, posiadacze ropniaka, czujecie zapach ON po otwarciu maski przy rozgrzanym silniku?
- gdzie jeszcze można szukać potencjalnego wycieku?

Jeszcze jedno - kiedyś miałem przygodę z przelewami, że zalało mi cały silnik z cieknącego przelewu, śmierdziało niemiłosiernie. Dwa razy myłem komorę silnika i silnik przy użyciu K2 Akra i karchera. Czy możliwe, że ropa wniknęła w wygłuszenia i od 2 miesięcy non stop śmierdzi?

Pomóżcie, bo już pomysłu brak :(
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 24, 2015 19:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 24, 2015 22:10   

ropa ma to do siebie żę długo ją czuć, otwórz maskę i powąchaj czy wygłuszenie maski nie nasiąkło lub wygłuszenie na grodzi pomiędzy silnikiem a kabiną, stąd mogło by być zaciągane do kabiny przez dmuchawę
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 14:09   

Otwórz maskę i sprawdź czy pod pompką nie cieknie Ci ropa na korpus skrzyni biegów.
Zobacz czy nie stoi ropa w gniazdach na wtryski... może coś nie skręciłeś, może przelewowy się sączy. Sprawdź ogólnie kondycję przewodów zasilających oraz przelewowych.

Mnie wiele przypadłości spotkało w tym temacie. Od usunięcia problemu do całkowitego pozbycia się smrodu musiał minąć dłuższy czas niestety. Też myłem komorę i wygłuszenie maski.

[ Dodano: Pią Cze 26, 2015 14:09 ]
Gryzący i inaczej śmierdzące spaliny to być może efekt uszkodzonych wtrysków.
Za każdym razem gdy któryś z moich wtrysków był bliski śmierci tak było...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 27, 2015 12:45   

MaReK napisał/a:
Otwórz maskę i sprawdź czy pod pompką nie cieknie Ci ropa na korpus skrzyni biegów.

Suchutko.

MaReK napisał/a:
Zobacz czy nie stoi ropa w gniazdach na wtryski... może coś nie skręciłeś, może przelewowy się sączy. Sprawdź ogólnie kondycję przewodów zasilających oraz przelewowych.

Na tyle, co się rozejrzałem, nie dostrzegłem wycieku ;/ Przelewy ok, zasilanie wtrysków ok, pompa CR sucha, powrót paliwa ok.

Czy jest jakieś miejsce "niewidoczne" z poziomu maski, gdzie może się sączyć paliwo?
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 14:40   Cieknąca ropa w kabinie

Witam,
podepnę się pod temat.
Czuć zapach ropy w kabinie.
Po odkręceniu zaślepki nad nogami pasażera, okazało się, iż gąbka przyklejona do tej zaślepki jest mokra, jak również cała skrzynka z bezpiecznikami. Dosłownie cieknie z tego ropa (ON). Kable, które idą do skrzyni z bezpiecznikami są całe mokre w ropie. W komorze silnika mam wszystko suche. Rozebrałem wszystko co mogłem i został mi tylko goły blok silnika. Skąd może cieknąc ta ropa? Czyżby gdzieś był przeciek i leci po kablach aż do skrzynki z bezpiecznikami? Mam zdemontowany cały schowek i wszystkie kable są widoczne, cieknie z tej grubej pionowej wiązki, która prowadzi do bezpieczników. Czy gdzieś pod deską rozdzielczą znajdują się przewody paliwowe? powroty? Nadmienię, iż wiązka idąca do bezpieczników pod maską za lewą lampą jest też cała mokra w ropie i kapie z niej ropa. Jak jeżdżę na wyższych obrotach to jakby bardziej leciało.
Już nie mam pomysłu skąd to leci.
Pomocy
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 03, 2016 14:51   

Otwórz maskę i podążaj wzdłuż wężyka paliwowego w kierunku kabiny. Ale skąd tam ropa to nie mam pojecia bo wszystko idzie pod podwoziem... Chyba ze ktos zrobil jakas rzeźbę...
_________________
75 Red Edition
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 14:54   

mam wrażenie, jakby ciekło po głównej wiązce kabli pod deska rozdzielczą i wtedy ściekało do skrzynki bezpieczników. Kable faktycznie są mocno ściśnięte w tej wiązce i okalane taśmą, co w sumie tworzy taki wężyk.
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 03, 2016 14:59   [R75] Zapach ropy

Szyfu, Ropa w kabinie ?. Oglądałeś okolice filtra paliwa?
Tak jak radzi przemo285 obejrzałbym okolice wtrysków i podłączenie do webasto. No kurcze skądś musi się sączyć. Jak jest w filtrze paliwa zaworek spustowy to warto mu się przyjrzeć. Tamtędy tez może lecieć...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 15:10   

Wtryski, cały blok mam suchy, wczoraj sprawdzałem filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej. Rozebrałem wszystko co mogłem. Wszystkie rury od kolektora dolotowego, od turbiny i jest wszystko suche. Filtr paliwa mam bez zaworku na dole.
W tych okolicach jest sucho. Wczoraj wieczorem wycierałem przewody idące do skrzynki z bezpiecznikami w kabinie. Dzisiaj są mokre i kapie z przekaźnika.
Masakra

[ Dodano: Sro Lut 03, 2016 15:10 ]
Mokre przewody
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 03, 2016 15:23   [R75 CDT] zapach oleju napędowego w kabinie i pod maską

Szyfu, a okolice webasto?
Zobacz dokładnie przy włączonym silniku. Może być mała nieszczelność na wężu i sikać strumieniem będzie dopiero jak działa pompa paliwa (ale to na pewno wiesz). No w standardzie węże paliwa w R75 raczej nie szły przez kabinę :mrgreen: więc to musi być pod maską.
Jak masz mokrą skrzynkę bezpiecznikową w kabinie to obstawiam przewód prowadzący do filtru paliwa (pod maską koło grodzi)
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 15:42   

christopher7, czy to możliwe, żeby leciało aż od filtra paliwa do wnętrza auta kablami i do skrzynki z bezpiecznikami?
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 03, 2016 16:00   

Szyfu, No w R75 wszystko jest możliwe ale ropa cieknąca w kabinie na skrzynkę bezpieczników to rzadki przypadek...Tak jak pisałem wcześniej skoro paliwo sączy się do kabiny to zobaczyłbym węże przed filtrem paliwa (przed mam na myśli między filtrem paliwa a zbiornikiem paliwa w bagażniku. Jeśli leci z wężyka koło grodzi na gródź to teoretycznie mogłoby sączy się do kabiny. Dalej z tego co kojarzę węże schodzą w dół. Masz możliwość zajrzenia pod wozem? Mocno leci; robi się kałuża pod wozem czy wszystko idzie do kabiny?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 16:10   

Najpierw miałem mokrą wiązkę która idzie z kabiny do skrzynki z bezpiecznikami pod maską, jest to ta wiązka idąca w dół od bezpieczników, do której podłącza się przewody od świateł i wentylatora chłodnicy. Kapało z tych kabli na osłonę dolną silnika. Mam kanał ( prymityw) ale jest. Mokre były również wejścia/wyjścia węży do intercoolera. To wszystko było w ropie. Wycieków nie mam na bloku i skrzyni.
A zaczęło się od tego, iż lewy migacz co jakiś czas mi nie świecił (komunikat spalonej żarówki). Postanowiłem to wreszcie zrobić i zobaczyłem te mokre przewody za lewym migaczem. Poszedłem do skrzynki z bezpiecznikami, żeby sprawdzić czy są one ok i tam odkryłem mokrą gąbkę, kable i cieknącą skrzynkę z bezpiecznikami.
Wcześniej ok grudnia wymieniałem pompę paliwa koło akumulatora. (wycieków nie ma)
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 03, 2016 16:37   [R75 CDT] zapach oleju napędowego w kabinie i pod maską

Szyfu, może to będzie pomocne:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 16:48   

ok, będę dzisiaj sprawdzał przewody po kolei i podszybie rozbiorę. Może coś w grodzi znajdę. Jeszcze jeden objaw jaki zauważyłem po włączeniu silnika i nawiewu to zapach (smród) palonego plastiku, jednakże to może być kwestia zwarcia, skoro mam mokre przewody i skrzynkę z bezpiecznikami.
dzięki za christopher7 :)
 
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 04, 2016 09:26   

Mi do dziś śmierdzi pod maską. Sprawdziłem już wszystko - pompę, rurki pompa-wtryski, gumowe węże pompka-filtr-pompa CR, węże powrotne i przelewowe, nie znalazłem nic.

A do kabiny nadal nadmuchuje spod maski śmierdzącą ropuchą :(
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 04, 2016 09:35   

Szyfu, Odnośnie zapachu palonego plastiku: Jeśli masz działające webasto sprawdź czy rura wylotowa webasto nie dotyka jakiegoś węża lub plastiku. Spotkałem się kiedyś z przypadkiem jak pewien "mechanik" zamocował wydech webasto kawałkiem plastiku. Wszystko było dobrze do zimy i jak webasto zaczęło odpalać .... to się dopiero zaczęło dziać :mrgreen:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 04, 2016 09:38   

Warto sprawdzić bo wydech webasto ma blisko do węża IC->EGR
_________________
75 Red Edition
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 04, 2016 09:45   

cin1391, jeżeli jest zalana (np przypadkowo przy wymianie filtra paliwa) ta gąbka na osłonie dolnej silnika to naprawdę długo będzie to jeszcze woniało nawet jak przyczyna wycieku dawno będzie usunięta.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Czw Lut 04, 2016 10:29   

Witam,
walczyłem wczoraj do nocy. Rozebrałem podszybie - sucho (kable, komputer, filtr kabinowy), główna wiązka elektr. (nad nogami kierowcy) idąca z kabiny do błotnika lewego jest sucha. Webasto suche, rura od webasto zamontowana prawidłowo.
Zasilanie (ON) biegnące z baku do pompki i webasto suche, nic się nie poci. Wymieniałem odpowietrzenie skrzyni korbowej i na przelewach przy wtryskach jest sucho. Turbina - ok, filtr powietrza - ok.
Nie mam pojęcia skąd są mokre przewody przy skrzynce z bezpiecznikami.
Jedyne nieprawidłowości jakie zauważyłem to:
Mokre przewody idące wiązką, która znajduje się przy lewym błotniku. Są mokre na samym dole przy lewym migaczu, jakby ściekało na dół (oczywiste)
Rozebrałem wykładzinę pod nogami kierowcy i miałem wilgotno.
Najgorsze jest to, iż po wczorajszym diagnozowaniu wariuje mi auto po włączeniu wycieraczek, same nie pracują ale migają mi światła, zapalają się kontrolki, nawet jak mam wyjęty kluczyk. Po paru sekundach wszystko gaśnie.
Odnośnie smrodu palonego plastiku, zwarcia, czuć od razu po włączeniu dmuchawy, nawet jak webasto się nie uruchomi.
Nie mam pomysłu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Czuć zapach silnika w kabinie !
sopel Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lut 01, 2012 00:21
Jamal
Brak nowych postów [R75] Zapach spalin w kabinie po uruchomieniu silnika
KarolinaAida Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Cze 08, 2014 22:35
adas.ko
Brak nowych postów [R75] Brak Oleju napędowego
kristohuliciu Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Sty 15, 2010 19:09
apples
Brak nowych postów [R75] Zapach ropy
maniek.919 Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Lis 29, 2007 22:48
Chester
Brak nowych postów [R75] Dymienie naniebiesko z rury i dziwny zapach spalin
mapis79 Rover serii 75, MG ZT 60 Czw Mar 18, 2010 19:59
mapis79



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink