Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zapach spalin w kabinie po uruchomieniu silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Pią Gru 14, 2012 22:40
[R75] Zapach spalin w kabinie po uruchomieniu silnika
Autor Wiadomość
KarolinaAida 



Dołączyła: 14 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Gdańsk i Wrocław



  Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:21   [R75] Zapach spalin w kabinie po uruchomieniu silnika
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam Wszystkich Forumowiczów :)
Od niedawna zaliczam się do Waszego grona a to za sprawą roverka 75 :)
Niestety mam problem i chciałabym skonsultować z kimś kto może miał kiedyś do czynienia lub orientuje się w tych sprawach na pewno lepiej niż ja :D Otóż, po zakupie auta zostały wymienione wszystkie filtry, pasek rozrządu i świece. Od czasu wymiany, gdy zapalam silnik, czuć po chwili zapach spalin w środku kabiny :bezradny: :bezradny: . Auto wróciło więc wczoraj do mechanika, bo myślałam że to skutek jego ostatnich działań, ale dziś usłyszałam, że:
1. luźna jest poduszka pod silnikiem dolna? co powoduje drgania, które uszkodziły łącznik w układzie wydechowym (tzw. elastyczny) ?
Kompletnie się na tym nie znam, może ktoś wie czy takie coś jest możliwe i czy rzeczywiście są takie objawy.
Do tego wszystkiego muszę sama znaleźć te części,macie jakiś pomysł ????? :?:
Za wszystkie porady z góry bardzo dziękuję :roll:
pozdr.
PS.auto jest nie wyeksploatowane, ma 70 tys. przebiegu.
Ostatnio zmieniony przez KarolinaAida Pią Gru 14, 2012 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:44   

KarolinaAida napisał/a:
Witam Wszystkich Forumowiczów :)
Hej :)
KarolinaAida napisał/a:
1. luźna jest poduszka pod silnikiem dolna? co powoduje drgania, które uszkodziły łącznik w układzie wydechowym (tzw. elastyczny) ?
Dobre :) Po to jest łącznik aby je niwelować. Podczas jazdy tłumik cały czas drga.
KarolinaAida napisał/a:
Otóż, po zakupie auta zostały wymienione wszystkie filtry, pasek rozrządu i świece. Od czasu wymiany, gdy zapalam silnik, czuć po chwili zapach spalin w środku kabiny
Skopali i teraz chcą zwalić winę na Ciebie ... na poduszkę. Źle dokręcili albo jak podwieszali silnik do wymiany rozrządu zerwali lub naderwali łącznik.

Gdzie naprawiałaś ?
 
 
KarolinaAida 



Dołączyła: 14 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Gdańsk i Wrocław



Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:48   

Dzięki za szybką odpowiedź,
no właśnie przed wymianą rozrządu tak nie było, można powiedzieć że czuc było nowością :) a teraz lipa,
chyba i tak muszę te rzeczy wymienić, tylko gdzie je kupić? w internecie? jakiś sklep? zamienniki? nowe czy używane ?
naprawiałam w Gdańsku na ul. Maki :cry:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:56   

KarolinaAida napisał/a:
chyba i tak muszę te rzeczy wymienić, tylko gdzie je kupić? w internecie? jakiś sklep? zamienniki? nowe czy używane ?
Szukaj na Allegro albo poczekaj jak ktoś podeśle link bo ja akurat nie przerabiałem tego tematu. Najlepiej byłoby nowy.

[ Dodano: Pią Gru 14, 2012 22:56 ]
O ile faktycznie to łącznik. :wink:
 
 
KarolinaAida 



Dołączyła: 14 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Gdańsk i Wrocław



Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:57   

ok, a wiesz gdzie w 3 Mieście lub okolicy dobrze mi to zrobią? możesz polecic jakiegoś fachowca :) ?? ?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 14, 2012 23:04   

KarolinaAida napisał/a:
ok, a wiesz gdzie w 3 Mieście lub okolicy dobrze mi to zrobią? możesz polecic jakiegoś fachowca
Niestety nie wiem ... sam sobie naprawiam. :) Chociaż ... olej wymieniałem w Feu Vert Gdynia ul. Morska http://www.feuvert.pl/kon...aly.html?oi=414 i gość był bardzo kumaty w R75, więc możesz zadzwonić i podpytać.
 
 
adas.ko 




Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 76



Wysłany: Nie Cze 08, 2014 22:35   

Hej apples
Jestem właśnie po dłuzszej trasie moim R75 CDTi (około 550km) i niestety stwierdzam, że podróż nie należała do komfortowych ze względu na odczuwalne/słyszalne buczenie w kabinie. Czytałem wcześniej że może to być spowodowane padniętym łącznikiem elastycznym wydechu. Do tej pory wymieniłem wszystkie poduchy silnika (nowa ósemka i grucha, pozostałe używane). Kulturę pracy silnika poprawiłem przez czyszczenie EGR, zaworu CR, wymianę przepływki na nową Bosch. W trakcie jazdy zauważyłem że buczenie ustaje po wysprzęgleniu, czyli przy obrotach jałowych i prędkości <80 km/h (mam automat)
Wcześniej oglądałem łącznik elastyczny w zakładzie od tłumików, gdzie stwierdzili że plecionka jest wyjątkowa miękka, ale nie podjęli się wymiany na nową.
Czy mógłbyś podpowiedzieć czy ten łącznik ma wpływ na buczenie wewnątrz kabiny i ewentualnie czy w pomorskim (okolice Jastarni) można gdzieś go wymienić na nowy?

Pozdrawiam, Adam
_________________
R 75 03r CDTi automat; R 45 03r 1.6; R 400 98r 1.6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Czuć zapach silnika w kabinie !
sopel Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lut 01, 2012 00:21
Jamal
Brak nowych postów [R75] Dymienie naniebiesko z rury i dziwny zapach spalin
mapis79 Rover serii 75, MG ZT 60 Czw Mar 18, 2010 19:59
mapis79
Brak nowych postów [R75 CDT] zapach oleju napędowego w kabinie i pod maską
cin1391 Rover serii 75, MG ZT 32 Pon Sie 27, 2018 19:00
pablo
Brak nowych postów [R75] Dziwna praca silnika po uruchomieniu
lkwiatos Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Mar 12, 2009 14:30
Rowan
Brak nowych postów [MG ZT] Emisja spalin
MaReK Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lis 30, 2009 17:36
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink