Forum Klubu ROVERki.pl :: Następny "Nowy"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Następny "Nowy"

"...Waldziu - powiedz Panom o czym mówili..." hihihi
Autor Wiadomość
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 17:58   Następny "Nowy"

Z socjalistycznym pozdrowieniem melduje się bialy114 !
Witam serdecznie wszystkich użytkowników i sympatyków marki Rover/MG !!
Tak mi się skojarzyło to "Nowy" z "Psami", że nie mogłem się powstrzymać.
Pomysł forum - palce lizać - do grup dyskusyjnych jakoś nie mogłem się przekonać. Tak więc Admini - moje uszanowanie.
Mam Rovera 620 Si z 1994 roku. Śmieję się czasami, że z pakietu bezpieczeństwa ma tylko kierowcę. Jak na rovera to trafiła mi się chyba "bida" Bez ABS, poduszek, klimy...
Za to mam LPG i po ostatnich "przejściach" musiałem zmienić trochę styl prowadzenia auta.
Z Mazdy 323F V6 zostawionej w strzępach na pewnym płocie wsiadłem do limuzyny R600 i mogę dziś powiedzieć, że to fajne autko (inaczej pewnie by mnie tu nie było). Trzeba było nad nim trochę popracować, trochę jeszcze go czeka, ale myślę, że niedługo będzie "skończony".
Jeszcze raz pozdrawiam i do zobaczenia na żywo !!
bialy114
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 17:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 18:57   

Witamy ;) i czekamy na ową sesję :)

PS. Trochę sie zdziwiłem, jak zobaczyłem w nicku 114, a na zdjęciu 620 :D ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



  Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 19:06   

Witam Białego.
Mam przy tym pytanie: to ty bywałeś na forum mazdaspeed.pl?? Ja z moją poprzednią Maździorką 323 BG byłem tam przez dwa lata. Tam również forum było jedną wielką rodziną.. Tu pewnie też tak będzie. A my chyba widzieliśmy się na spocie mazday w Bednarach na lotnisku... ja w kazdym razie zapamiętałem eFkę Simoneusa i Twoją.. wyróżniały się w tłumie...
Pozdrawiam
_________________
S(z)koda Roverka...
Ostatnio zmieniony przez Viniu Wto Kwi 03, 2007 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 21:47   

Witaj bialy114
Skąd 114 w nicku? :D
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 19:42   

Viniu napisał/a:
to ty bywałeś na forum mazdaspeed.pl??

Tak - to ja :) Szczegóły mojego rozstania z Madzią znasz chyba z forum mazdy :) Miło powitać - planuję podobne zabiegi z Roverem ;)tzn nie dzwon, a poprawienie fabryki hehehe - ale zabrzmiało.
piter34 napisał/a:
Skąd 114 w nicku?

Ano bardzo prozaiczny powód - przy tworzeniu pierwszego konta pocztowego "bialy" był zajęty - więc strzeliłem 114 i tak już się wlecze za mną chyba 4 rok - przyzwyczaiłem się :)
A że biały - to broń Boże nie żaden rasizm, nazizm czy inny faszyzm - takie mam włosy po prostu.
Pomyślałem, że dla rozpoznania "na szlaku" okleję "swój Rover" - jak zrealizuję to się pochwalę.
Priwiet !!
P.S.
Od wczoraj macham piątką kierowcom Roverów - ale nie wszyscy reagują - może to kwestia czasu i zrozumieją swój błąd - trzeba im chyba wybaczyć :mrgreen:
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 20:34   

bialy114 napisał/a:
Szczegóły mojego rozstania z Madzią znasz chyba z forum mazdy
Trzymamy kciuki co byś tym razem nie miał "takich" wyskoków :) Trzymaj się zdrowo i prawej strony :mrgreen:
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 17:22   

Zgodnie z obietnicą sesja "bez cenzury"
Dziś miałem wolny dzień, więc myjnia, godzina kręcenia kółeczek mleczkiem na karoserii i oto wyniki:
Ostatnio zmieniony przez bialy114 Pią Kwi 27, 2007 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawciu87 




Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 17:37   

nie no cacy - wyglada na czysciutki i zadbany :grin: ze tak po wiem zadnej wsi nie ma :mrgreen: dla mnie bomba

P.S. tez musze poczukac bialych kierunkow ale chyba od R400 albo accorda...
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 18:24   

pawciu87 napisał/a:
chyba od R400 albo accorda...

od accorda na bank pasują bez przeróbek - tyle, że ciężko dostać :cry:
Brakuje mi do szczęcia "Twoich" 17-tek.
Widzisz również 4 cm niżej od serii - komplet Showa(amor+sprężyna) :twisted:
 
 
pawciu87 




Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 18:27   

bialy114 napisał/a:
pawciu87 napisał/a:
chyba od R400 albo accorda...

od accorda na bank pasują bez przeróbek - tyle, że ciężko dostać :cry:
Brakuje mi do szczęcia "Twoich" 17-tek.
Widzisz również 4 cm niżej od serii - komplet Showa(amor+sprężyna) :twisted:


widze wlasnie ze opuszczony masz troche :o co do kierunkow to latwo dostac raczej od R400 i pasuja idelanie,kumpel takie ma :mrgreen:
ja Ci klucza nie dam zabezpieczjacego zebys odkrecil ode mnie fele... :twisted: a na marginesie przyznam sie ze je kupilem niesamowicie okazyjnie... z czterema prawie nowymi oponami, w tym dwie goodyear eagle f1 dalem za nie 1000 zl...
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 19:45   

pawciu87 napisał/a:
dalem za nie 1000 zl...

Toż to taniej niż sam komplet alu - bez opon. Moje gratulacje - tak kupić to każdy by chyba chciał.
Ja dałem 200 za komplet alu - gumki miałem od poprzedniego właściciela.
Może gdyby mnie nie zaopatrzył wcale, też by sie skończyło na 17".
Możliwość jest jeszcze taka, że jak się skończy któryś komplet gum ( letnie chyba prędzej :wink: :twisted: ) to będę musiał kupić opony razem z felgami - tak brzmi wersja oficjalna (czyt. - dla żony :mrgreen: )
Opuszczenie - tak jak już Ci pisałem wcześniej - jest prawie nieodczuwalne na nierównościach poprzecznych (dziury, muldy na osiedlach) za to zakręty bierzesz o wiele lepiej. Trzeba co prawda nauczyć się ostrożności przy podjeżdżaniu pod krawężniki - ale coś za coś.
Moje poprzednie auta też opuszczałem - to już chyba sprawa przyzwyczajenia :lol:
Wyobraź sobie Hondę Civic V gen.(żaba) - fabrycznie jest jednym z niższych samochodów, a poszła 4 cm w dół i byłem w szoku, że nie tarła zadkiem o asfalt. Ale trzymanie boczne było na medal - aż się chciało jeździć !
Pozdrawiam
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 20:33   

biały... furka pierwyj sort :mrgreen: Niech Ci służy :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 22:03   

bialy114 napisał/a:
Dziś miałem wolny dzień, więc myjnia, godzina kręcenia kółeczek mleczkiem na karoserii i oto wyniki:

Co Ty tam masz za obicie na elementach (nad schowkiem oraz w drzwiach), które powinny być drewnopodobne?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 22:28   

piter34 napisał/a:
Co Ty tam masz za obicie na elementach (nad schowkiem oraz w drzwiach), które powinny być drewnopodobne?

I były - wyblakłe, niejednakowy odcień - słowem wkurzały mnie.
Chciałem dokupić, ale za drogo wołali, więc wymyśliłem coś innego:
bialy114 napisał/a:
Obraz 025.jpg
Kiera od młodszego brata, welur zamiast wyblakłego drewna
 
 
tomke 



Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 00:05   

Co do tych welurków zamiast drewna należałoby oblukać to w rzeczywistości, ale autko i kolor "ersten klase", najbardziej pasujący do tego modelu.

heheheh Mój ulubiony. :grin: :cool:
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 00:50   

bialy114, świetnie wygląda ten zamsz zamiast plastikowego drewna. Sam się zastanawiam, czy u siebie nie potraktować tych wstawek flock'iem :roll:
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
czeniu 




Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 29
Skąd: Rokietnica



Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 01:09   

bialy114 witam i naprawdę KLASA ROVEREK!! :-)
 
 
 
pawciu87 




Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 07:39   

[ Dodano: Sob Kwi 28, 2007 7:40 am ]
bialy114 napisał/a:
Toż to taniej niż sam komplet alu - bez opon. Moje gratulacje - tak kupić to każdy by chyba chciał.
Ja dałem 200 za komplet alu - gumki miałem od poprzedniego właściciela.
Może gdyby mnie nie zaopatrzył wcale, też by sie skończyło na 17".
Możliwość jest jeszcze taka, że jak się skończy któryś komplet gum ( letnie chyba prędzej :wink: :twisted: ) to będę musiał kupić opony razem z felgami - tak brzmi wersja oficjalna (czyt. - dla żony :mrgreen: )
Opuszczenie - tak jak już Ci pisałem wcześniej - jest prawie nieodczuwalne na nierównościach poprzecznych (dziury, muldy na osiedlach) za to zakręty bierzesz o wiele lepiej. Trzeba co prawda nauczyć się ostrożności przy podjeżdżaniu pod krawężniki - ale coś za coś.
Moje poprzednie auta też opuszczałem - to już chyba sprawa przyzwyczajenia :lol:
Wyobraź sobie Hondę Civic V gen.(żaba) - fabrycznie jest jednym z niższych samochodów, a poszła 4 cm w dół i byłem w szoku, że nie tarła zadkiem o asfalt. Ale trzymanie boczne było na medal - aż się chciało jeździć !
Pozdrawiam


no tego civica ciezko mi jest sobie wyobrazic jeszcze nizej :mrgreen: co do opuszczenia samochodu pomysle nad tym, ale nie wiem jak bedzie ze zmieszczeniem sie kol z oponami jak sie go obnizy, bo fakt faktem ze jak teraz na 17 mam szer 215 mm to jest bardzo blisko do zawiechy, aczkolwiek jak auto jest obciozone to ta czesc zawieszenia z tylu(nie wiem jak to nazwac) oddala sie od kola. W kazdym razie pomysle nad tym. Co do felg to tez mialem identyczny komplet jak Twoj i zostal teraz na zime, a na lato po prostu 17 sa baja... auto wyglada przepieknie - przejezdzajac przez miasto auto jest obladowane... spojrzeniami przechodniow :lol:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 09:25   

tomke napisał/a:
oblukać to w rzeczywistości

Czy to propozycja minispota ??
Oczywiście jestem "za" !!
Co do drewna - założę się, że gdyby ktoś z Was zobaczył te wykończenia - też chciałby je zmienić lub przynajmniej przykryć.
czeniu napisał/a:
bialy114 witam i naprawdę KLASA ROVEREK!! :-)

Dzięki wiekie wszystkim za opinie.
Czeniu - nie byłeś wczoraj na stacji BP Bałtycka/Gdyńska ? Widziałem tam szarego MG na PZ .....
pawciu87 napisał/a:
nie wiem jak bedzie ze zmieszczeniem sie kol z oponami jak sie go obnizy

Ja kiedyś zrobiłem tak: założyłem na oryginalne sprężyny takie malutkie ściągacze do sprężyn i zaciągnąłem ze sobą dwa zwoje, potem założyłem koło, opuściłem samochód z podnośnika i przy pomocy mięśni (swoich i kolegi :mrgreen: ) przetoczyłem samochód po parkingu nasłuchując przy tym , czy coś nie dzieje się z zawieszeniem. Tak mógłbyś sprawdzić, czy możesz obniżyć, czy tylko wydasz kasę i nie założysz bo coś nie zagada.
Pozdrawiam - przechodniów też
fakt - mają na co patrzeć, też bym się oglądał.

Owsik napisał/a:
bialy114, świetnie wygląda ten zamsz zamiast plastikowego drewna. Sam się zastanawiam, czy u siebie nie potraktować tych wstawek flock'iem :roll:

welur kosztował (całkowicię legalną drogą) 9,60 PLN - jeśli dobrze pamiętam.
Trzeba doliczyć koszt dwustronnej taśmy klejącej (ok.6 PLN) i czasu :wink:
Wykonałem oczywiście "swoimi ręcyma".
Kolega - tapicer sprwadzał wykonanie i nie miał zastrzeżeń - "ręce, które leczą" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez bialy114 Sob Kwi 28, 2007 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czeniu 




Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 29
Skąd: Rokietnica



Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 11:02   

cześć jak Cześ!! Nie nie, biały114 to nie byłem chyba ja!?! Wiem że jest jeszcze jeden szary na P(oznań) Z(adupie) ….  sam go widziałem!! Mój ma na niebiesko pomalowane zaciski, ciemne tylne szyby i lexus look’i. Co do obniżania autek to mój poprzedni synuś (seicento) był obniżony o jakieś 4cm przód 3.5 tył, sprawował się naprawdę świetnie na zakrętach duża frajda!! Teraz śmiga nim moja koleżanka na początku miałem spore obawy czy sobie poradzi z takim zawieszeniem ale widzę że idzie jej całkiem niezgorzej  No i jak mówi mój przyjaciel Ślimak(mega dobra Zastawa dla przyjaciół Zuza) „Gleba to podstawa” niestety jest teraz w Irlandii  Wielkie pozdrowienia czeniu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Powitania"
piter34 Powitania 0 Pon Kwi 02, 2007 12:21
piter34
Brak nowych postów Witam z Przemyśla - "na marginesie" gdzie zrobić r
IROLA Powitania 9 Nie Sie 02, 2009 22:49
Markzo
Brak nowych postów dla odmiany nie napiszę w temacie słowa na "w"
FrugOs Powitania 16 Sob Lut 04, 2012 23:34
Firq
Brak nowych postów Witam obywateli "roverkowej" społeczności !
Librus Powitania 5 Nie Wrz 22, 2013 15:33
kruszan
Brak nowych postów Witam ja i moja srebrna "terenówka"
Dudek Powitania 32 Sob Maj 28, 2011 22:03
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink