Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Kontrolki od ABS i SRS.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 12:56
[R416] Kontrolki od ABS i SRS.
Autor Wiadomość
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 11:49   [R416] Kontrolki od ABS i SRS.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: wszystkie

w instrukcji wyczytałem, że te kontrolki powinny sie zapalic na kilka sek. po włączeniu kluczyka w pozycję II, u mnie się tylko zapala kontrolka na kierałce (SRS) i zaraz gaśnie. Tak ma być czy coś mam skopane?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 23, 2010 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 11:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:34   

na kierownicy masz kontrolkę jeśli masz tylko 1 poduszkę i tylko ona się powinna zapalić na ~6sek, bo przy zegarach nie ma

jesli chodzi o ABS to jeśli mmasz abs to powinna się na chwilkę zapalić, jeśli masz to sprawdź czy abs dziala (hamując ostro na jakiejść mało przyczepnej nawierzchni), bo może poprostu spaliła się żarówka...
jeśli już nie działa, to może być bezpiecznik, czasem się zdarza, że do sprzedaży ktoś wyjął bo się kontrolka caly czas świeciła, a nie chcialo się sprzedającemu naprawić, najczęśćiej padają czujniki , albo zdarza się pęknięty pierścień, uffff
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:53   

jesli dobrze się orientuję to bezpieczniki od ABS są po lewej stronie kierałki na dole i w komorze silnika przy lewym nadkolu----jeszcze gdzieś :?:
 
 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 18:12   

Witam
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale podeślij zdjęcie silnika z góry.
To zobaczymy czy masz pompkę od ABS. Chyba że jesteś pewny że ten ABS jest.

Ja myślałem że mam ....hehehehehhee :sad: ( laik ze mnie )
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 18:14   

Lechos napisał/a:
w instrukcji wyczytałem, że te kontrolki powinny sie zapalic na kilka sek. po włączeniu kluczyka w pozycję II, u mnie się tylko zapala kontrolka na kierałce (SRS) i zaraz gaśnie. Tak ma być czy coś mam skopane?

A ty masz w ogóle ABS? :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 01:19   

mi sie wydaje ze nie mam ale zrobie foteczke i podesle.pozatym chyba po zdjeciu kola powinno byc widac Abs.Jutro zapodam zdjecie

pzdr :cool:
 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 13:14   

Z przodu nawet nie musisz ściągać koła. Skręcisz koła mocno w lewo iw okolicach końca przegubu szukasz ( macasz ) pierścień z ząbkami. Jak nie ma to nie ma ABSu.
P.S. Tego wszystkiego dowiedziałem sie oczywiście po kupnie autka no i przede wszystkim z netu. Sprzedawca zapeniał że jest. :mrgreen: Ale co tam. Autko ładnie jeździ i mi się podoba. A to drewienko to już luksus hehehee. :cool:
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 13:24   

albo luknij na silnik kolo serwa i bedziesz widzial czy masz pompe od ABS czy nie, ja mimo zapenien sprzedajacego (sasiad wiec zbytnio nie wnikalem) ze jest nie mam ABS. Troszke dziwnie aby taka furka go nie miala ale plakac nie mam zamiaru z powodu braku :grin:
Ostatnio zmieniony przez Lechos Pią Kwi 06, 2007 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 13:26   

tomke napisał/a:
Z przodu nawet nie musisz ściągać koła. Skręcisz koła mocno w lewo iw okolicach końca przegubu szukasz ( macasz ) pierścień z ząbkami. Jak nie ma to nie ma ABSu.
P.S. Tego wszystkiego dowiedziałem sie oczywiście po kupnie autka no i przede wszystkim z netu. Sprzedawca zapeniał że jest. :mrgreen: Ale co tam. Autko ładnie jeździ i mi się podoba. A to drewienko to już luksus hehehee. :cool:


mnie tez zapewnial ale mu na miejscu udowodnilem ze nie ma przy mocnym hamowaniu i wiedizlaem ze nie ma ale znowu przydaloby sie sprawdzic bo jak sie okaze ze jest i jest popsuty to warto zrobic ale chbya w roverkach 416si z 1997roku z jednym jaskiem i klima nie bylo absu...tak mnie sie wydaje :)

pzdr
 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 13:33   

Nie wiem czy dobrym tropem idę ale autka z ABSem miały chyba wentylowane tarcze :?: Jeżeli u Ciebie jest inaczej to masz odpowiedź.
Jeśli jest inaczej z tymi tarczami to niech mnie ktoś sprostuje.

Pozdro :wink:
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 13:40   

tomke napisał/a:
Nie wiem czy dobrym tropem idę ale autka z ABSem miały chyba wentylowane tarcze :?: Jeżeli u Ciebie jest inaczej to masz odpowiedź.
Jeśli jest inaczej z tymi tarczami to niech mnie ktoś sprostuje.

Pozdro :wink:


wydaje mi sie ze mozesz sie mylic bo do wiekszosci aut mozesz kupic tarcze wentylowane i sobie zalozyc ;p

to ja moze jednak dzisiaj to zdjecie zrobie i wrzuce tutaj i okreslicie :) bo kontrolki ni ma i absu raczej brak ale wole byc pewny :)

pzdr
 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 16:30   

fabryk napisał/a:

wydaje mi sie ze mozesz sie mylic bo do wiekszosci aut mozesz kupic tarcze wentylowane i sobie zalozyc ;p

to ja moze jednak dzisiaj to zdjecie zrobie i wrzuce tutaj i okreslicie :) bo kontrolki ni ma i absu raczej brak ale wole byc pewny :)

pzdr


Znaczy źle to sprecyzowałem. Oczywiście że jeżeli występowały wentylowane tarcze to nie zawsze był ABS. Ale jeżeli masz zwykłę tarcze to raczej nie masz co szukać ABSu (chyba tak). Zapodaj zdjęcie i będzie wiadomo.

Pozdro
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 12:08   

tomke napisał/a:
fabryk napisał/a:

wydaje mi sie ze mozesz sie mylic bo do wiekszosci aut mozesz kupic tarcze wentylowane i sobie zalozyc ;p

to ja moze jednak dzisiaj to zdjecie zrobie i wrzuce tutaj i okreslicie :) bo kontrolki ni ma i absu raczej brak ale wole byc pewny :)

pzdr


Znaczy źle to sprecyzowałem. Oczywiście że jeżeli występowały wentylowane tarcze to nie zawsze był ABS. Ale jeżeli masz zwykłę tarcze to raczej nie masz co szukać ABSu (chyba tak). Zapodaj zdjęcie i będzie wiadomo.

Pozdro



kurcze tarcze mam wentylowane a zdjecia wciaz nie zrobilem :) kontrolka sie zadna nie zapala...dzisiaj moze to zdjecie silnika wstawie to sami ocenicie a na ktora czesc silnika mam sie bardziej skupic?a przy bebnach z tylu tez byly absy w roverkach?
 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 12:26   

no hej
http://www.roverki.pl/mod...8&orderby=dateD

To coś z prawej, za akumulatorem to jest pompa od ABS.
Jeżeli się nie mylę to u Ciebie powinna być tam gdzie na tym zdjęciu jest zbiorniczek wyrównawczy.

Pozdro
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 12:52   

tomke napisał/a:
no hej
http://www.roverki.pl/mod...8&orderby=dateD

To coś z prawej, za akumulatorem to jest pompa od ABS.
Jeżeli się nie mylę to u Ciebie powinna być tam gdzie na tym zdjęciu jest zbiorniczek wyrównawczy.

Pozdro


ok sprawdzilem niestety nie posiadam takiego udogodnienia :(
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 13:14   

to pewnie dlatego Ci się ta kotrolka nie zaświeca :wink:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 13:19   

sTERYD napisał/a:
to pewnie dlatego Ci się ta kotrolka nie zaświeca :wink:


Pewnie tak

Chyba wcisne pomogl :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416]Dziwne zachowanie kontrolki abs
najko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Nie Paź 09, 2011 14:02
marcin333
Brak nowych postów [R416] Nie świecą kontrolki: Ręczny i Awaryjne
najko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Czw Lis 10, 2011 15:11
bizon
Brak nowych postów [R400] kontrolki od abs i srs
mamba Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Lis 25, 2010 19:47
mamba
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45] opis kontrolki na zegare
bioly99 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Lut 16, 2014 13:10
szoso
Brak nowych postów [r45 ] brak kontrolki ładowania
dawidek126 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Sie 19, 2013 19:47
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink