Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Spalanie, felgi, zegary.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 12:55
[R600] Spalanie, felgi, zegary.
Autor Wiadomość
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 20:50   [R600] Spalanie, felgi, zegary.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam wszystkich
Jestem nowym użytkownikiem ww Roverka i mam kilka pytań do osób które mają z nimi do czynienia na codzień.
Rover 620 Sdi 1995r 112000km

Ile średnio ropy palą roverki w dieslu, mój pali w granicach 6,5 l przy całkiem spokojnej jeździe, i wydaje mi sie że to trochę dużo, bo (gdzieś wyczytałem że powinno być ok 5 - 5,5l) i co ewentualnie musiałbym sprawdzić lub wymienić żeby palił mniej

Chciałbym założyć na lato felgi 17 calowe, jaki rozmiar felgi (ET) i opony najlepiej wybrać

Jak zdjąć zegary, żeby założyć chromowane obwódki, widziałem przy zegarach jakieś 2 śruby, czy po ich odkręceniu wyjmę zegary (może ktoś ma dokładny opis jak to zrobić krok po kroku)

Stuka mi coś w prawym przednim kole, byłem u dobrego mechanika który przetrzepał całe auto i wg niego wszystko było ok, ale obstawiał na końcówkę drążka, którą wymieniłem ale stukanie zostało (stawiam wódkę jak ktoś trafnie pomoże :)))) )

W mechanizmie przedniej szyby elektrycznej skruszyło mi się kółeczko (nic już z niego nie zostało), chciałbym założyć nowe tylko nie znam dokładnego wymiaru tego kółka

Chciałbym wymienić olej w silniku i w skrzyni biegów, jaki olej najlepiej zastosować i czy mogę przejść z mineralnego na półsyntetyk bo wcześniej był zalany 15w40 mineralnym

Co jaki czas należy wymieniać świece żarowe, jakie najlepiej stosować

Chciałbym wymienić wszystkie 4 głośniki najprawdopodobniej na Blaupunkta (chyba że ktoś ma sprawdzone lepsze), w jakim rozmiarze są głośniki z przodu i tyłu

Czy można do silnika diesla założyć filtr stożkowy i jak auto na nim chodzi (wiem że to pytanie powinienem zadać w dziale tuning, ale jak już się tutaj rozpisałem....:))

Liczę na pomoc z waszej strony

Pozdrawiam

ROVERO: Zasady panujące na forum! :evil: Miłej lektury :twisted:

-------------------
Rover 620 Sdi Brzeg Dolny dolnośląskie
Ostatnio zmieniony przez thef Czw Lis 25, 2010 15:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 20:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 12:32   

Witaj

Cytat:
Ile średnio ropy palą roverki w dieslu, mój pali w granicach 6,5 l przy całkiem spokojnej jeździe, i wydaje mi sie że to trochę dużo, bo (gdzieś wyczytałem że powinno być ok 5 - 5,5l) i co ewentualnie musiałbym sprawdzić lub wymienić żeby palił mniej

Spalanie jest w normie. To nie są jakieś superoszczędne silniki. ;-)

tiruces napisał/a:
Chciałbym założyć na lato felgi 17 calowe, jaki rozmiar felgi (ET) i opony najlepiej wybrać

Dobór ET zależy od szerokości felgi. Jeśli felga ma 7 cali szerokości, to dobre ET = 38 (w tym przypadku). Opony przelicz sobie tutaj tutaj.

tiruces napisał/a:
Chciałbym wymienić olej w silniku i w skrzyni biegów, jaki olej najlepiej zastosować i czy mogę przejść z mineralnego na półsyntetyk bo wcześniej był zalany 15w40 mineralnym

Jaki jest przebieg silnika? Jeżeli nieduży, to zmieniłbym na półsyntetyk.

tiruces napisał/a:
Co jaki czas należy wymieniać świece żarowe, jakie najlepiej stosować

Symbol fabrycznych świec jest podany w technicznym FAQ na stronie klubowej.

tiruces napisał/a:
Chciałbym wymienić wszystkie 4 głośniki najprawdopodobniej na Blaupunkta (chyba że ktoś ma sprawdzone lepsze), w jakim rozmiarze są głośniki z przodu i tyłu

Odsyłam do funkcji Szukaj. Nie pamiętam dokładnie jakie pasują, ale wiele osób pytało i dostało odpowiedzi.

tiruces napisał/a:
Czy można do silnika diesla założyć filtr stożkowy i jak auto na nim chodzi (wiem że to pytanie powinienem zadać w dziale tuning, ale jak już się tutaj rozpisałem....:))

Pytaj na tuningu.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
PcSlave 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 14
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 21:12   Re: [R600 2.0SDi 95r] Kilka pytań...

Cytat:

Ile średnio ropy palą roverki w dieslu, mój pali w granicach 6,5 l


Mój przy calkiem spokojnej jeździe w cyklu mieszanym spala 6,2 l/100 km - wiec wynik jest mniej wiecej taki sam - nie ma sie czym przejmowac . Na trasie, jadac spokojnie schodze spokojnie ponizej 6tki. Co w moim mniemaniu = z całkiem oszczednym silnikiem , jak na ta mase i osiagi auta .
A tak odbiegając jeszcze bardziej - na autostradzie - przy sredniej 180 w porywach do 190km/h w tescie - spalil ok. 8,2 litra . Wiecej tak go pewnie nie bede meczyl , ale musialem sprawdzic ;)



Cytat:
Stuka mi coś w prawym przednim kole, byłem u dobrego mechanika który przetrzepał całe auto i wg niego wszystko było ok, ale obstawiał na końcówkę drążka


Faktycznie loteria.... hmm , trudno jednoznacznie stwierdzic , po tak skąpym opisie : "Stuka mi coś w prawym przednim kole"
Określ się dokładniej ;) ....... Mam chrapkę na tą flaszkę :lol:



Cytat:
Chciałbym wymienić olej w silniku i w skrzyni biegów, jaki olej najlepiej zastosować i czy mogę przejść z mineralnego na półsyntetyk bo wcześniej był zalany 15w40 mineralnym


Z tego co wiem , z reguły nie zaleca sie zmiany oleju nizszej klasy na wyzsza (odwrotnie - no problem )
Chociaz moj kumpel, ktory prowadzi warsztat, mowil mi ze to nie taki problem jak go maluja. Osobiscie na twoim miejscu - zostalbym przy tym co masz. Byle wymienisz go na nowy - mimo iż karteczka wskazywałaby , ze jeszcze mozesz pojezdzic . No chyba ze poprzedni wlasciciel - to twoj zaufany znajomy
:lol:

Za pare tygodni - pewnie i tak cie to czeka - wiec to co sam wlales - to twoja pewnosc. Tak sie poprostu robi , gdy sie kupuje nowe auto . Za nie wspomne o pasku rozrzadu (2'óch + rolki )

Cytat:
Co jaki czas należy wymieniać świece żarowe, jakie najlepiej stosować


Patrz wyzej - analogicznie jak z olejem- choc juz nie tak koniecznie. Jesli ci fajnie auto pali - zostaw , jesli masz watpliwosci co do swiec , wykrec je i podlacz do akumulatora . Jak sie bedzie grzala do czerwonosci , w tempie - ktore powinno byc takie samo jak przy tradycyjnym rozruchu - jest OK .
P.S. Nie zdziw sie jak beda tylko 3 sztuki . "Ten typ tak ma" ;)




Cytat:
Chciałbym wymienić wszystkie 4 głośniki ....


Zajrzyj tu : LINK DO GŁOŚNIKÓW
Ostatnio zmieniony przez piter34 Czw Kwi 05, 2007 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] SPALANIE !:(
duch100 Rover serii 600, Honda Accord 43 Sro Lut 20, 2008 10:14
Brt
Brak nowych postów [R600] Wysokie spalanie
m_lpa Rover serii 600, Honda Accord 10 Czw Wrz 11, 2008 19:14
m_lpa
Brak nowych postów [R600] Duże spalanie pomocy
bolekk Rover serii 600, Honda Accord 19 Wto Lis 03, 2009 20:39
czapaja
Brak nowych postów [R600] Bardzo wysokie spalanie
m_lpa Rover serii 600, Honda Accord 6 Pon Maj 12, 2008 12:05
maciej
Brak nowych postów [R600] Jakie spalanie gazu Rover 618 Si ???
Arti73 Rover serii 600, Honda Accord 9 Pią Lis 19, 2010 22:55
BorysOpole



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink