Forum Klubu ROVERki.pl :: Audio w domu :-)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Audio w domu :-)
Autor Wiadomość
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 13:11   Audio w domu :-)

Viniu napisał/a:
Jak już wspominałem w topiku powitalnym, mam trzy pasje: auto (wcześniej Mazda teraz wiadomo :mrgreen: ), domowe audio i foto. (...) na temat domowego audio mógłbym długo pisać (...)

Napisz poprosze :-) To też trochę mój konik :-)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
Ostatnio zmieniony przez Brt Wto Kwi 10, 2007 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 13:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 14:09   

Przemek_Docent napisał/a:
Napisz poprosze
No może super wypasionym szpecem nie jestem zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. bebechy klocków audio, ale od jakichś trzech lat udzielam się na forum audiostereo.pl. To chyba największe forum o tematyce audio. Prawdziwa kopalnia wiedzy. Na ten temat pewnie jeszcze więcej może powiedzieć kolega Gipsy2... jeden z najlepszych konstruktorów kolumn DIY, a przy tym guru tamtejszego forum. Wymieniliśmy swego czasu kilka maili na temat budowy dla mnie kolumn, jednak ostatecznie zdecydowałem się na fabruyczny wyrów, aczkolwiek w wyrobach by gipsy2 ponoć można się zauroczyć. Co do mnie to gustuję raczej w sprzętach typu vintage z przełomu lat 70/80, czyli dźwięk bardziej ocieplony niż neutralny. Osobiście uważam, że w tamtym czasie księgowi mieli najmniej do powiedzenia przy konstruowaniu np. wzmacniaczy, dlatego do dzić potrafią zawstydzić marketową ofertę. Oczywiście zdań na ten temat jest tak dużo jak pasjonatów audio i trudno przekonać jednych do teorii drugich :) Oczywistym jest również fakt, że sprzęty z tamtego okresu wymagają dopieszczenia, szczególnego traktowania i wyrozumiałości, ale potrafia się odwdzięczyć pięknym dźwiękiem (trafiającym akurat w moje gusta). Dlatego też, dzięki informacjom z forum audiostereo.pl zakupiłem klasykę polskiego Hi-Fi - Radmora 5102 z roku 1983 w stanie wprost sklepowym. do tego kolumny Heybrook HB4 i jako źródło SACD. przydałby się jeszcze jakiś porządny gramofon ale przede wszystkim więcej czasu na słuchanie... :)
Pozdrawiam
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



  Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 14:48   

Hehe :) No prosze :)
Bardzo często czytuje forum AudioStereo :) A ile mam wydruków dyskusji stamtąd :)
Głównie STEREO i DIY. Raczej się nie udzielam, bo za cienki jeszcze jestem :)
Na podstawie tekstów stamtąd, ale też i z cdmods.prv.pl itd uzyskałem swoją wiedzę o tuningu CD.
I po Denonie ukręciłem sobie już całkiem ładnie brzmiącego Marantza :) Dłubię w nim zresztą cały czas.
Też preferuję raczej ocieplone brzmienie. Kolumienki mam DALI Suite, więc cieplutko :)
Jeszcze buforek lampowy majstruję, żeby docieplić źródło :)
Czyli mamy tu w Klubie kilka osób mniej lub bardziej zarażonych wirusem audiofilii :-)

[ Dodano: Pią Kwi 06, 2007 2:54 pm ]
O! Właśnie dotarła do mnie paczka z zegarem precyzyjnym do CD :-D
Będzie Świąteczne lutowanko :-D
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 15:02   

Przemek_Docent napisał/a:
I po Denonie ukręciłem sobie już całkiem ładnie brzmiącego Marantza

Przemek_Docent napisał/a:
za cienki jeszcze jestem

Przemek_Docent napisał/a:
Jeszcze buforek lampowy majstruję, żeby docieplić źródło
No ja widzę, że to w Twoim przypadku mamy doczynienia z prawdziwym szpecem w dziedzinie audio :) Ja cały czas myślę, żeby zlecić końcówkę mocy... do widzę że moje Heybrooki mają jeszcze spory zapas, a mój ampli niestety do mocarzy nie należy i dość szybko pojawiają się zniekształcenia, choć do nastrojowego plumkania jest jak znalazł :)
Przemek_Docent napisał/a:
Czyli mamy tu w Klubie kilka osób mniej lub bardziej zarażonych wirusem audiofilii
I to cieszy... w końcu każdy ma jakiegoś "zajoba" :D

EDIT:
Ciekawi mnie jakie jest Twoje zdanie na temat sieciówek... :?: Bo przyznam szczerze, że jestem nastawiony raczej sceptycznie. Co innego głośnikowe czy interkonekty.. tu jestem zdania, że warto wyłożyć kilka złotych, bo mam "własnouszne" doświadczenia i różnice odczułem.. zwłaszcza jeśli chodzi o kable głośnikowe...
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 17:02   

Viniu napisał/a:
No ja widzę, że to w Twoim przypadku mamy doczynienia z prawdziwym szpecem w dziedzinie audio :)

Oj zdecydowanie nie! Uczę się cały czas.
Viniu napisał/a:
Ciekawi mnie jakie jest Twoje zdanie na temat sieciówek... :?: Bo przyznam szczerze, że jestem nastawiony raczej sceptycznie. Co innego głośnikowe czy interkonekty.. tu jestem zdania, że warto wyłożyć kilka złotych, bo mam "własnouszne" doświadczenia i różnice odczułem.. zwłaszcza jeśli chodzi o kable głośnikowe...

Hmmm... Powiem szczerze - uważam, że za te 30 zł warto wepchnąć do CD filtrowane gniazdo IEC, przypiąć gruby kabel zasilający typu komputerowego i dobrać polaryzację, ale to tyle. Raczej bym sieciowego kabla za duże pieniądze nie kupił. Ale nie robiłem doświadczeń z drogimi sieciówkami... Po eksperymentach kto wie... :-)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 19:42   

Przemek_Docent napisał/a:
Po eksperymentach kto wie...
Też jestem zdania, że wszystko z dziedziny audio (i nie tylko) należy najpierw przetestować, posłuchać a nie kierować się opiniami czy testami czasopism branżowych... każdy z nas ma inne priorytety w dźwięku :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 21:21   

Poza tym słyszałem opinię na forum (chyba właśnie na audiostereo :-) ), że wyniki testów w gazetach mogą zależeć od tego, kto jest wiodącym reklamodawcą... :-(
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 22:02   

Viniu napisał/a:
Też jestem zdania, że wszystko z dziedziny audio (i nie tylko) należy najpierw przetestować, posłuchać a nie kierować się opiniami czy testami czasopism branżowych... każdy z nas ma inne priorytety w dźwięku


Popieram :) Opinie warto poczytać, ale przede wszystkim posłuchać :)
A co do kabli głośnikowych, to kumpel pisał pracę na ten temat i robił badania. Pamiętam, ze najgorzej wypadły takie spłaszczone, które można było schować pod dywan :D Nieźle obcinały górę pasma ;)

PS. Ja chcę w domu elektrostaty :D ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 22:57   

Brt napisał/a:
PS. Ja chcę w domu elektrostaty :D ;)

A ja B&W Nautilusy... :-)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 23:03   

Jeszcze "troszkę" i będą ;) :D Nasłuchałem się elektrostatów na laborkach na uczelni, a kiedyś w sklepie gość zapuścił 4 Pory Roku Vivaldiego na zestawie Mark Lewinson + Martin Logan. Normalnie kopara mi opadła :o :shock: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
gipsy2 




Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Pawłowice



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 23:12   

Hehe Brt :)

Elektrostaty niestety mają kilka poważnych wad a przede wszystkim i tak potrzebują na bas normalnego głośnika dynamicznego. Posłuchaj czegoś na hi-endowej wstędze np. moim ulubieńcu Eton ER4 do tego jakiś twardomembranowiec dobry :) .

W każdym razie elektrostaty są trochę be :cool:
_________________
Diaboł was zeżre!
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 23:21   

Zgadza się, że potrzebują dopalacza z dołu ;) Ale właśnie Martin Logan jest połączeniem góry elektrostatycznej, i dołu "normalnego" ;) I grają cool :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 00:14   

Brt napisał/a:
kiedyś w sklepie gość zapuścił 4 Pory Roku Vivaldiego na zestawie Mark Lewinson + Martin Logan. Normalnie kopara mi opadła :o :shock: ;)

Hehe - wiedział, co puszczać - u Vivaldiego jest bardzo mało "dołu" :-D Nie ma kotłów, etc.
Co nie zmienia faktu, że te marki dość porządne.
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 10:29   

Brt napisał/a:
Pamiętam, ze najgorzej wypadły takie spłaszczone, które można było schować pod dywan Nieźle obcinały górę pasma
Np. Jamo Flat... grają niemal samym dołem... chociaż muszę przyznać, że w niektórych konfiguracjach mogłyby sie sprawdzić... np. budżetówka Cambridge z B&W serii 600 - ampli pozbawiony dołów.. B&W tnące górą... Ale już nie wyobrażam sobie takich Flatów np. z NADem i Tannoyami, które z zasady przymulają... :)
Tak czy inaczej
Brt napisał/a:
przede wszystkim posłuchać
Swoją drogą kiedyś myślałem, że posiadanie sprzętów z "górnej półki Hi-Fi" daję 100% gwarancję świetnego brzmienia... Jakież było moje zdziwienie kiedy posłuchałem kilku zestawów sporo tańszych ale prawidłowo "spasowanych"... :) Poza tym dziwię się ludziom inwestyjącym grube tysiące w klocki audio nie zwracając zupełnie uwagi na adaptację akustyczną pomieszczenia. Nawet na audiostereo.pl w temacie "wasze ustroje" gdzie forowicze prezentują swój sprzęt można zauważyć świetnie zestawione klocki, a na podłodze płytki ceramiczne, bez żadnego dywanu, bez zasłon, dosłownie bez jakiekolwiek adapracji akustycznej, kolumny z b-r z tyłu niemal przy ścianie... aż szkoda...

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2007 10:31 am ]
A jak juz mówimy o marzeniach, to po nocach śni i się jakiś porządny oldshulowy gramofon, np. coś z serii GS (może odrestaurowany Adam)... narazie płyty u mnie kręci badziewiasty JVC, ale czar czarnej płyty wciąga :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 14:47   

Tak w ogóle to powiedzmy sobie, ze pojęcie "świetnego brzmienia" jest strasznie subiektywne :)
Kumpel ma zestaw Yamaha + B&W, który brzmi aż chirurgicznie. Bardzo dokładnie oddaje szczegóły, ale bolałyby mnie uszy po dłuższych odsłuchach... Więc montujmy sobie takie zestawy, żeby nam się podobało :-)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 14:50   

Przemek_Docent napisał/a:
Więc montujmy sobie takie zestawy, żeby nam się podobało


Amen :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 10:50   

Odgrzebię zapomniany temat.

13 października z inicjatywy mojej i przy pomocy kilku "audio-zapaleńców" organizować będę u siebie w domu odsłuchy kilku myslę ciekawych klocków audio.

Jest mała szansa, że z kolumn w dość nierówne szranki stawać będą:
- moje Heybrooki hb4 (zbalastowane prażonym piaskiem)
- JMLab Electra 926
- Thiel cs 1.5

Zasilanie na zmianę podpinać będziemy:
- Omak Jewel One (pre) i Jewel Four (końcówka)
- lampa Delta Studio KT88

Za źródło robić będzie C.E.C. 51XR

Obiecuję relację z tego, co usłyszymy :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 12:08   

Viniu napisał/a:
Odgrzebię zapomniany temat.
13 października z inicjatywy mojej i przy pomocy kilku "audio-zapaleńców" organizować będę u siebie w domu odsłuchy kilku myslę ciekawych klocków audio. (...)
Oj jak szkoda, że tak daleko... :-(
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 12:27   

daleko to do Władywostoku :P ;) tutaj to rzut beretem :mrgreen: tylko 7h jazdy :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 18:37   

Wpis z wczoraj:
Tak jak wspominałem, dziś odbywają się u mnie w domu odsłuchy lubuskiej grupy audiozapaleńców

Wśród elementów podlegających odsłuchom i nieustannej wymianie znalazły się:
* jako wzmacniacze:
- Delta Studio KT88, który poległ ze względu na uszkodzenie lampy,
- Omak (koncówka Jewel One, pre - Jewel Four)
* jako żródło:
- C.E.C. 51 XR
- Sony CDP 227ESD (po tuningu),
* jako kolumny
- Heybrook HB4 (zbalastowane prażonym piaskiem)
- Minas Anor na 2xVifa M18WH + DynaudioEsotec D260 na zwrotnicy Mundorf Silver Oil Supreme + Millsy
* jako interkonekt
- Cardas DIY
- Anti IC na bulletach,
* jako kabelki głośnikowe
- Xindaka FS-02
* jako kabel sieciowy i listwa
- zielonogórski ENEER.

Wrażenia opiszę kiedy ochłonę :D

Zdjęcia:
Ogólny pogląd (moje Heybrooki szaraczki wciśnięte w kąt...)
[img][/img]
Omaki
[img][/img]
Źródła
[img][/img]
Delta, która poległa
[img][/img]
Cała elektronika
[img][/img]
Kablologia
[img][/img]

A teraz co do wrażeń w telegraficznym skrócie:
- nie było nam dane porównać dwóch świetnych lamp: dzielonego Omaka i modyfikowanej Delty Studio KT88, z uwagi na awarię tego drugiego (poszła jedna lampa) szkoda...
- nowy C.E.C kontra starenki modyfikowany Sony: Cec ciekawszy barwowo, przy spokojnym jazzowym plumkaniu gral lepiej niz Sony, jednak gdy przyszlo do dynamicznej muzyki, cos mocniejszego rockowego SONY gral dynamiczniej z wiekszym wypelnieniem, werwa.
- kolumny: grały nam przez wiekszość czasu kolumny Minas Anor i Omak sterował nimi bez problemu. Brakowało troche "mięsa" na dole, mam wrażenie, że góra była momentami trochę jednostajna.
Przy takiej samej reszcie toru Heybrooki HB4 pokazały dół ciekawszy. Niestety im wyżej z dżwiękiem tym HB odstawały od Regisów i to raczej bezdyskusyjnie.
Kabli nie usłyszałem :D
To tyle na gorąco.
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów powrót do domu pod wpływem!!
Ogrzyk Offtopic 13 Pon Wrz 03, 2007 21:08
uhu
Brak nowych postów Laserówka czarno-biała do domu
Samsung ML-2010PR czy HP LaserJet 1018
KuBaB Offtopic 22 Sob Lut 09, 2008 23:45
Eddek
Brak nowych postów Jaki system alarmowy do domu
Gość Offtopic 5 Sob Mar 28, 2015 18:04
adam_26
Brak nowych postów [Łódź] 3 miesieczna kotka szuka domu
asgard88 Offtopic 0 Sro Sie 25, 2010 11:03
asgard88
Brak nowych postów Która prosta niezawodna drukarka do domu, by sie nie psuła.
Gość Offtopic 22 Pon Maj 09, 2011 23:29
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink