Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Strzał spod maski :/
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 12:56
[R416] Strzał spod maski :/
Autor Wiadomość
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 19:15   [R416] Strzał spod maski :/
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: wszystkie

Witam.
Dziś na gazie miałem strzał w kolektor,oczywiście plastik ale ma na nim "wystrzał'.Był to mój 5 strzał przez 4m-ce(pomijając temat wymiany świec,kabli,itd które powinienem zrobić) auto już nie odpaliło.Zmieniłem go na benzyne ale nic.Auto w końcu odpaliło na popych ale po ok 100m padło.Przy odpalaniu silnik kręci (nie odpala) a na końcu leciutko strzela w kolektor co słychać i widać bo z tych wystrzałów widać lecący "dymek".Poza tym szaleje na obrotach 1000 nagle 1500 a powyżej 2000 obr dusi go praktycznie do zera.
Ktoś mi może podpowie ci to może być ??

brt: Zapoznaj się z zasadami pisania postów w dziale Usterki. Poprawiłem temat. Dodaj rocznik auta do profilu.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 23, 2010 23:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 19:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 19:40   

coona napisał/a:
Witam.


a to ja tez witam

coona napisał/a:
ziś na gazie miałem strzał w kolektor,oczywiście plastik ale ma na nim "wystrzał'.Był to mój 5 strzał przez 4m-ce(pomijając temat wymiany świec,kabli,itd które powinienem zrobić) auto już nie odpaliło

yyy a możesz to przetlumaczyć na polski?

moim zdaniem masz niedoinwestowaną instalację...
... nie szkoda Ci silnika :sad:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 19:57   

Sorki ale z nerwów piszę na szybko.Odpaliłem auto i jechałem na gazie.
Nagle gaz strzelił w kolektor-już 5 raz w ciągu 4m-cy.
Normalnie auto jechało dalej ale nie dziś :/
Silnik zgasł, próbując go odpalić tylko kręcił i nic.
Wyłączyłem gaz ale nadal nic.
Auto zostało holowane i odpaliło na benzynie.
Przejechałem 100m ale aż się samochód trząsł powyżej 2000 obr.
Zatrzymałem się -wciskając mu gaz dusił się.
Na kolektorze mam założone "wystrzały" ponieważ jest plastikowy chronią go przed wystrzałami gazu i praktycznie nie ma prawa mi kolektora rozwalić.
 
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 20:04   

Najprawdopodobniej okaże się, że jednak kolektor gdzieś uszkodziło. Klapy czy zawory antywybuchowe nie zawsze są wystarczającym zabezpieczeniem.
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 21:40   

Ja osobiście nie upośledziłbym samochodu gazem :roll:
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 22:23   

Kozik napisał/a:
Ja osobiście nie upośledziłbym samochodu gazem

I słusznie, bo (jak ktoś na grupach jeszcze miał w podpisie) na gaz to zapalniczki. No i jeszcze ogrzewanie ;)
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 22:47   

Wiem wiem że gaz to beznadziejna rzecz.
Teraz myślę nieustannie nad wywaleniem go lub poprawieniem na lepszy model ale Gaz po ok 1,82-1,85zł a nie po 4,30 :/
Jak narazie nie oszczędziłem bo kasa która "została" z tankowanie pójdzie w remont po strzale ale niestety w takim kraju zyjemy gdzie ciężko przy 1200zł wypłaty robić ok 2000tys km miesięcznie na benzynie.
Ostatnio zmieniony przez coona Wto Kwi 10, 2007 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 22:58   

Masz rację. Czasy mamy ciekawe :roll: a i gaz ma podrożeć :(
 
 
Liso 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2005
Posty: 49
Skąd: Zamość



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 23:18   

Kozik napisał/a:
Ja osobiście nie upośledziłbym samochodu gazem :roll:

bo?... Jak się skończą zapasy ropy, gazu itd. to nie będziesz jeździł samochodem na akumulatory bo na akumulatory są latarki?
A kotlety też jesz jak ludzie pierwotni, ze szczeciną, bez panierki, nie posolone, wyświniane w błocie - tak naturalnie natura dała nam świnie przecież? -- ludzie nie kompromitujcie się - takie posty nic nie wnoszą.
Sory i bez urazy ale pomyśl po co to piszesz (wiem ja też się nie popisałem).

Do kolegi, który ma problem z odpaleniem. W najlepszym wypadku po strzale gdzieś się układ dolotowy rozszczelnił ale obawiam sie, że powodem może byc uszkodzona przepustnica albo pęknięty kolektor ssący - obym się mylił. Przy plastikwym kolektorze sprawy elektryczne (świece, przewody WN) musisz mieć na tip-top.
_________________
pozdrawiam
Michał L.
 
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 23:41   

Ja osobiście kiedyś po takim strzale musiałem wymienić silnik krokowy ponieważ rozpadł się :( NIe sprawdziłeś czy zostały jakieś części po Tobie na asfalcie? A może wystarczy sprawdzić czy jakaś gumka nie poluzowała się na dolocie. Bo szczelność dolotu to podstawa prawidłowego działania gazu w aucie (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji)
 
 
 
Dzenson 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 23:56   

Liso napisał/a:
Kozik napisał/a:
Ja osobiście nie upośledziłbym samochodu gazem :roll:

bo?... Jak się skończą zapasy ropy, gazu itd. to nie będziesz jeździł samochodem na akumulatory bo na akumulatory są latarki?


Wtedy silniki będą zaprojektowane na prąd. Zgadzam się z kolegą Kozikiem.
 
 
zibi-gliwice 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 00:13   

Nikt jakoś nie zapytał się , jaka to instalacja. Typ ,generacja.Czy był z tym problemem u "Gazowników" ,którzy tą Dziadowską instalację mu zakładali? Ma przecież jakąś gwarancję na instalację? I co powiedzieli ci "Specjaliści" ?On potrzebuje Pomocy i porady , a nie ...............komentarzy! pozdrawiam!
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 00:26   

zibi, kolega coona kupił Roverka z taką instalacją ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zibi-gliwice 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 00:32   

Ale przecież poprzedni posiadacz może mu powiedzieć kto to montował>Tak samo ,jak musiał mu dać papiery od Butli -na którą jest 10 lat gwarancji.Instalacja też miała jakąś gwarancję? Pozdrawiam.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 00:35   

Różnie to bywa z poprzednimi właścicielami niestety :|
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 00:50   

zastanawialem sie nad gazem, aleee gazownicy mi powiedzieli ze instalka mus byc za 3-3.5kpln bo inaczej bedzie padaczka wiec juz wole nie myslec czy i kiedy by mi sie zwrocilo 3.5kpln plus przeglady, swiece kable, konserwacja inst gazowej....

ja na szczescie po miescie robie 600km miesiecznie, a na trasie to oszczednosci wcale nie sa takie jednoznaczne, bo przy spalaniu 7litrow na trasie to juz watpliwa oszczednosc biorac pod uwage cene instalki

takie moje przemyslenia


aaa w Bydgoszczy mam Pb95 za 3,93 :lol:
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 01:26   

Ktośtam mnie krytykował za wypowiedź o gazie tak więc rozwijam:
Ja nie upośledziłbym samochodu gazem gdyż:
1. lubię docisnąć gaz do końca i jeździć przez dłuższy czas na 100% możliwości silnika a gaz sprawia kłopoty przy takiej jeździe.
2. Wystrzały zdarzały się w Oplu vectra 2.0 16V z 98r ale samochód gasł i po odpaleniu jechał dalej.
3. Jakbym chciał oszczędności to Diesel
4. Jestem za młody na Gaz :lol:
5. Wolę nie jeździć niż jeździć na gazie (przecież są autobusy lub jazda emerycka wtedy mało pali i jedzie się tak jak na gazie :razz: )
6. Samochody są zaprojektowane żeby jeździć na benzynie a nie na gazie.
7. Jak będę szukał oszczędności to będę kupował benzynę z ukrainy :cry:
Nie chcę nikogo urazić - to jest moja opinia.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 01:43   

ja mam bardziej praktyczne obawy
- boje sie ze zrobie gazem kuku mojej glowicy gniazdom zaworow, uszczelce pod glowica a jak zrobi to cale oszczednosci diabli wzieli :) a moim zdaniem trzeba by liczyc ze w czasie eksploatacji gazu pojawi sie usterka kosztujaca 1000pln spowodowana/przyspieszona gazem

Jakbym musial jezdzic ekonomicznie to bym kupil cos z silnikiem stworzonym do gazu i z metalowym kolektorem dolotowym. Kumpel jezdzi wlasnie Civic 5gen (baza rovera 400) 1.4SOHC z gazem i nie narzeka a i ten silnik w miare lubi gaz. Wiec jesli Roverek + LPG to bym szukal 1.6 SOHC z automatem Hondy :)

Albo 2.0 SDI i bez kombinacji ;-)
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 10:51   

Witaj,

coona napisał/a:
Witam.
Dziś na gazie miałem strzał w kolektor,oczywiście plastik ale ma na nim "wystrzał'.Był to mój 5 strzał przez 4m-ce(pomijając temat wymiany świec,kabli,itd które powinienem zrobić) auto już nie odpaliło.Zmieniłem go na benzyne ale nic.Auto w końcu odpaliło na popych ale po ok 100m padło.Przy odpalaniu silnik kręci (nie odpala) a na końcu leciutko strzela w kolektor co słychać i widać bo z tych wystrzałów widać lecący "dymek".Poza tym szaleje na obrotach 1000 nagle 1500 a powyżej 2000 obr dusi go praktycznie do zera.


Jesteś dobrym przykładem na to, że nie warto zakładać II generacji do silników z kolektorem ssącym wykonanym z tworzywa, gdyż "wszystko się może zdarzyć", nawet jak masz "zabezpieczenia".
Jesteś też dobrym przykładem tego, że warto dbać o samochód (wymiana elementów układu zapłonowego) i nie prowokować występowania przykrych niespodzianek (tutaj strzałów w kolektor).

Moim zdaniem coś się stało w kolektorze. Nie zdziwiłbym się, gdybyś zassał do komory spalania jakieś jego szczątki i porysował cylindry... :cry:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 16:53   

No..auto już odebrane od mechanika i na szczęście w nieszczęściu kosztowało mnie to 30zł ponieważ mechanicy tylko coś przeczyścili,sprawdzili świece,zapłon....i Roverek normalnie zapalił.
Auto jeździ OK ale powiem szczerze że na gaz go nie przełączyłem i nie mam zamiaru dopóki nie zmienię świec,kabli i palca choć wiem że na 100% były w 2005r robione te 3 rzeczy ale dziś będąc u gazownika spotkałem kolesia który w Oplu Vectra zmieniał tydzień temu a strzela mu jakby się uwzięło-co chwile tyle że kolektor ma nadal cały (aż podnosi osłonkę filtru powietrza).
No cóż-dzięki koledzy za podpowiedz,zmieniam zapłon +10zł księdzu na tacę :) żeby było OK
bo na dzień dzisiejszy nie mam 1500zł żeby swoją II generację przerobić na sekwencję.
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45 Diesel] stukanie spod maski
geckon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Czw Lis 07, 2019 08:07
geckon
Brak nowych postów [R45/MG ZS] Kto podeśle fotkę spod maski
Dahrek1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sob Cze 14, 2014 22:56
Dahrek1
Brak nowych postów [R420] Wyciek spod maski
Maxu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Lis 29, 2010 17:05
Maxu
Brak nowych postów [R45] Dziwny klekot spod maski
snake0908 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Lis 15, 2008 21:57
snake0908
Brak nowych postów [MG ZS 180] dziwne odgłosy spod maski
MGZS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Czw Mar 15, 2012 17:13
MGZS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink