Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Wystrzeliła mi chłodnica
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 12:58
[R200] Wystrzeliła mi chłodnica
Autor Wiadomość
sandal 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 19:16   [R200] Wystrzeliła mi chłodnica
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Około 17 wyjechałem od rodziców do domu do Wrocka, 10km od wyjazdu wystrzeliła mi chłodnica, wyciekł cały płyn.

Normalnie mam auto 2 tygodnie i jak nie tłumik, potem stukanie silnika, to teraz szlag trafił chłodnicę - obstwiam zakłady - co się spsuje następne??

PS. Nowa chłodnica 360 zł - chyba mogło być gorzej.
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Wto Lis 23, 2010 09:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 19:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 19:50   

Witam.
Kolego nie wiem czy cię pocieszę,ale R416Si kupiłem w połowie stycznia.
Kupiłem auto od jakiegoś klubowicza Roverki.pl ponieważ mam naklejkę pod napisem ROVER.
Dostałem fakturki z serwisu.
Od 1997r było w niego wsadzone jakieś 15 000 tys zł !!Wszystko full-servis od żarówki po wachacze,cała elektryka jaka chyba istnieje itd.
Ja na dziś dzień zmieniłem wszystkie klocki,końcówkę drążka,a poza tym tylko ten jeb**** gaz mi sprawia kłopoty-sterownik,zasilanie a dziś nie wiem jeszcze co się stało bo walnął mi z kolektor i mimo założonych "wystrzałów" auto zdechło
P.S Wymieniłem szybę przednią (300zł+100zł za założenie+150 za malowanie bo blacha pod szybą było zniszczona rdzą)
P.S 2-ktoś mi przywalił w tylni zderza i uciekł (brak AC)-malowanie pod znajomności 150zł

Gdyby nie Gaz to zużywają się części normalne w wymienianiu +ta szyba i zderza (pech)
ale na gazie niby zaoszczędziłem 600zł a wydałem na części 700zł+ to co się teraz stało, ile okaże się..Zastanawiam się nad jego likwidacją.
PZDR
 
 
 
Valander_wwa 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 20:00   

dlatego z gazem jak z babą ;) trzeba uważać co się bierze. Bo o wiele trudniej zdiagnozować auto zagazowane niż czystą benzynę..... przynjamniej z moich doświadczeń wynika że żeby oszczędzać trzeba być bogatym :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 21:19   

Również raczej mocno cie to nie pocieszy, ale nie jesteś sam... u mnie w tydzień po zakupie okazało się, że mój R200 miał wymontowany termostat, a po jego kupnie i założeniu okaało się, że nie mogłem ujechać 500m, bo się gotował... i co się okazało ?? Pęknięta głowica... Moje szczęście, że kilka osób było i dłużne przysługę i cała naprawa kosztowała mnie 500zł... bo normalnie byłoby duuużo drożej... Za to teraz wszystko jest w najlepszym porządku i cieszę się każdym kilometrem przejechanym moim Revolverkiem... no może poza tym, że co kilka sekund kontroluję wskaźnik temperatury... trochę to dziwne uczucie, bo ciągle boję się, że wskaźnik podejdzie wyżej. Swoją drogą w poprzednich autach nawet do głowy mi nie przyszło pomyśleć o tym.... ale cóż... taki już urok nietuzinkowych aut... mają charakterki :mrgreen:
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
gipsy2 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Pawłowice



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 22:11   

niestety trzeba też umieć czasem odpowiednie auto upolować :) ja nadal będę przypominał historię że były właściciel dał mi na kilka dni auto do przetestowania ... respect :cool:
_________________
Diaboł was zeżre!
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 22:20   

gipsy2 napisał/a:
niestety trzeba też umieć czasem odpowiednie auto upolować ja nadal będę przypominał historię że były właściciel dał mi na kilka dni auto do przetestowania ... respect

Nie każdy może mieć takie szczęście ;)
Cytat:
Diaboł was zeżre!

A co to za pogróżki ? ;)
 
 
Valander_wwa 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 00:30   

Viniu napisał/a:
Również raczej mocno cie to nie pocieszy, ale nie jesteś sam... u mnie w tydzień po zakupie okazało się, że mój R200 miał wymontowany termostat, a po jego kupnie i założeniu okaało się, że nie mogłem ujechać 500m, bo się gotował... i co się okazało ?? Pęknięta głowica... Moje szczęście, że kilka osób było i dłużne przysługę i cała naprawa kosztowała mnie 500zł... bo normalnie byłoby duuużo drożej... Za to teraz wszystko jest w najlepszym porządku i cieszę się każdym kilometrem przejechanym moim Revolverkiem... no może poza tym, że co kilka sekund kontroluję wskaźnik temperatury... trochę to dziwne uczucie, bo ciągle boję się, że wskaźnik podejdzie wyżej. Swoją drogą w poprzednich autach nawet do głowy mi nie przyszło pomyśleć o tym.... ale cóż... taki już urok nietuzinkowych aut... mają charakterki :mrgreen:


znam ten ból nawet nie wiesz jak dobrze :] Zmieniłem cały układ chłodzenia w moim.....Ale to jak z dziecmi... na stare lata się z tego będzie śmiać :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 01:01   

na alledrogo widzialem nowe chlodnice po 240pln, a uzywane ale w dobrym stanie po 170pln wiec jak sie nie spieszy to mozna pokombinowac:)

gorzej jak trzeba na zaraz

Pozdrawiam i zycze szczescia z roverkiem, ja jak na razie nic nie utopilem od listopada, same wymiany eksploatacyjne
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 08:09   

jeszcze pozostaje zawsze wycieczka do Lubina na giełdę. Ostatnio widziałem 2 wielkie ciężarówki zapakowane po dach różnego rodzaju chlodnicami.
Przyznam się szczerze, że ja pojechałbym do Lubina, bo wielokrotnie kupowałem tam części o kilkadziesiąt złotych taniej - niejednokrotnie od ludzi niezbyt świadomych jakie części sprzedają.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sandal 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 09:42   

String napisał/a:
jeszcze pozostaje zawsze wycieczka do Lubina na giełdę. Ostatnio widziałem 2 wielkie ciężarówki zapakowane po dach różnego rodzaju chlodnicami.
Przyznam się szczerze, że ja pojechałbym do Lubina, bo wielokrotnie kupowałem tam części o kilkadziesiąt złotych taniej - niejednokrotnie od ludzi niezbyt świadomych jakie części sprzedają.


No jakby nie fakt, że jestem u rodziców czyli na podkarpaciu to pewnie skoczyłbym w sobotę do Lubina - a tak nie mam wyboru, muszę mieć auto ekspresowo zrobione, bo nie mam czym wrócić do Wrocka :-)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 09:48   

A jak już wrócisz, to zjaw sie na spocie w Borku ;) Najbliższy będzie 15.04 o 18.00 :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Chłodnica
A już myślałem ;-)
Papaa2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Cze 02, 2009 11:52
Papaa2
Brak nowych postów [ R200 SDi 99' ] Chłodnica R200 99' SDi a chłodnica R25?
spin4cz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Sie 31, 2010 12:49
spin4cz
Brak nowych postów [R200] Chłodnica
a teraz scislosci
Papaa2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sob Cze 06, 2009 15:35
Papaa2
Brak nowych postów [R200, 1.416V] Chłodnica
Co brakuje z boku?
Desper Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Mar 15, 2010 07:58
Desper



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink