Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Gaśnie i dławi się od czasu do czasu...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Gaśnie i dławi się od czasu do czasu...
Autor Wiadomość
markwiatek 



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: Londyn



Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 10:19   [R75, 2.0CDTI] Dlawi sie od czasu do czasu

Witam. U mnie jest podobny problem. Przy dojezdzaniu do np. swiatel, gdy mial wyzsze obroty, wrzuce na luz i nacisne hamulec, obroty spadaja do ok.400 i tak sie dlawi az nie puszcze hamulca, lub nie nacisne sprzegla. Problem rozwiazalem tymczasowo, przy wrzucaniu na luz nie puszczam sprzegla i wszystko jest dobrze. Co moze byc zepsute?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 10:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 17:01   Re: [R75, 2.0CDTI] Dlawi sie od czasu do czasu

markwiatek napisał/a:
Witam. U mnie jest podobny problem. Przy dojezdzaniu do np. swiatel, gdy mial wyzsze obroty, wrzuce na luz i nacisne hamulec, obroty spadaja do ok.400 i tak sie dlawi az nie puszcze hamulca, lub nie nacisne sprzegla. Problem rozwiazalem tymczasowo, przy wrzucaniu na luz nie puszczam sprzegla i wszystko jest dobrze. Co moze byc zepsute?

Na Twoim miejscu sprawdziłbym silnik krokowy oraz przepustnicę (przeczyścił).

Mam rozumiec, że:
- wciskasz sprzęgło, wrzucasz luz, puszczasz sprzęgło, wciskasz hamulac i jest źle
- wciskasz sprzęgło, wrzucasz luz, trzymasz wciśnięte sprzęgło, wciskasz hamulec i jest dobrze?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
markwiatek 



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: Londyn



Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 17:06   Re: [R75, 2.0CDTI] Dlawi sie od czasu do czasu

Cytat:
Na Twoim miejscu sprawdziłbym silnik krokowy oraz przepustnicę (przeczyścił).

Mam rozumiec, że:
- wciskasz sprzęgło, wrzucasz luz, puszczasz sprzęgło, wciskasz hamulac i jest źle
- wciskasz sprzęgło, wrzucasz luz, trzymasz wciśnięte sprzęgło, wciskasz hamulec i jest dobrze?


Dokladnie tak.

piter34: poprawiłem cytat
Ostatnio zmieniony przez piter34 Sro Kwi 25, 2007 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 17:29   

markwiatek napisał/a:
Dokladnie tak.

Nie mam żadnej koncepcji w takim wypadku. :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Tommy05 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 17
Skąd: Święciechowa



Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 23:15   

Witam
Ja przerabiałem temat uszkodzonego czujnika wału i wałka rozrządu. Kilka razy koledzy przerabiali na innych autach takie sytuację i moge dodac od siebie że własnie sytaucja jaka miałeś stworzona wyraznie odnosi się do kończacego żywota czujnika jednego badź drugiego. Ja stawiam na czujnik położenia wału ponieważ cześciej z praktyki one ulegają uszkodzeniu z powodu panujących warunków w miejscu ich pracy. Sytuacja jaką podałeś o przerywaniu własnie mówi o padajacym czujniku. Czesto w momencie wystapienia przerwy podczas pracy następuje gwałtowny spadek wskazówki obrotomierza na 0, co jest oznaka uszkodzonego czujnika wału korbowego. Było to nawet opisane kiedyś na forum. Najlepiej idzie to zaobserwować podczas homowania silnikiem kiedy koła przekazuja napęd na silnik a czujnik nie wychwytuje wszytkich impulsów z koła zamachowego i w tym momencie dokładnie widac na obrotomierzu co się dzieje.
Nie można tez mówić ze przyczyną nie jest czujnik wałka rozrządu.
Pozdr.

[ Dodano: Sro Kwi 25, 2007 11:32 pm ]
piter34 napisał/a:

Na Twoim miejscu sprawdziłbym silnik krokowy oraz przepustnicę (przeczyścił).


Sorry Piter ale chyba kolega pisze o dieslu, no chyba że coś pomyliłem :?:

Cytat:
Mam rozumiec, że:
- wciskasz sprzęgło, wrzucasz luz, puszczasz sprzęgło, wciskasz hamulac i jest źle
- wciskasz sprzęgło, wrzucasz luz, trzymasz wciśnięte sprzęgło, wciskasz hamulec i jest dobrze?

Jeżeli sytucja występuję w dieslu( i może benzynach?? nie wiem), to w tych autach z tego co wiem oczywiście (mechanik mi sprzedał taką informacje) jest taka fabryczna opcja (sterowana elektronicznie) która steruje pompą paliwa, lub pompo wtryskami i polega ona na tym, że w momencie wciskania hamulca i jednocześnie wciśniętego biegu następuje zmniejszenie dawki paliwa, zmniejszenie tej dawki paliwa jest automatycznie anulowane po wciśnięciu sprzegła lub majac auto na luzie i wtedy pedał hamulca nie regauje zmniejszając dawkę paliwa.
Z tego co przeczytałem z twojego opisu u ciebie ten problem wystepuje nawet na luzie co nie powinno mieć miejsca i to jest dziwne, tak jaby cały czas komputer myślał że właśnie hamujesz z załączonym biegiem, moze występuje jakiś czujnik biegu jałowego, który u ciebie wypadł z gry, ale tego to ja juz nie wiem.
Pozdr
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 01:11   

Tommy05 napisał/a:
Z tego co przeczytałem z twojego opisu u ciebie ten problem wystepuje nawet na luzie co nie powinno mieć miejsca i to jest dziwne, tak jaby cały czas komputer myślał że właśnie hamujesz z załączonym biegiem, moze występuje jakiś czujnik biegu jałowego, który u ciebie wypadł z gry, ale tego to ja juz nie wiem.

Na logikę to rozwiązanie wydaje się najbliższe prawdy, o ile tylko Twój mechanes czegoś nie pokręcił, Tommy :D
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 17:43   

Tommy05 napisał/a:
Sorry Piter ale chyba kolega pisze o dieslu, no chyba że coś pomyliłem :?:

Masz rację. Wykazałem się ignorancją i czytaniem po łebkach. :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
CIRUT 




Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 09:07   

Witam wszystkich,
moje kłopoty właśnie się skończyły! Wczoraj założyłem nowy czujnik położenia wałka ROZRZĄDU - wszystkie wcześniejsze objawy(dławienie, przygasanie, gaśnięcie, niemożność odpalenia silnika) się skończyły.

Na wszelki wypadek kupię także czujnik położenia wału korbowego, bo jego życie też może się już kończyć, a nie chciałbym mieć przygód z autem gdzieś na wczasach za granicą...
P.S. Dziękuję wszystkim, kto zainteresował się moim problemem, dziękuję tym, którzy pomogli naprowadzic mnie na właściwy trop, mam nadzieję, że mój przypadek posłuży jako cenny drogowskaz "Roverkowcom" którym przytrafią się podobne historie.
 
 
Tommy05 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 17
Skąd: Święciechowa



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 09:12   

CIRUT napisał/a:
Witam wszystkich,
moje kłopoty właśnie się skończyły! Wczoraj założyłem nowy czujnik położenia wałka ROZRZĄDU - wszystkie wcześniejsze objawy(dławienie, przygasanie, gaśnięcie, niemożność odpalenia silnika) się skończyły.

Bardzo sie cieszymy :lol:
Cytat:
Na wszelki wypadek kupię także czujnik położenia wału korbowego, bo jego życie też może się już kończyć, a nie chciałbym mieć przygód z autem gdzieś na wczasach za granicą...

Jezeli masz okazję kupić tanio to warto ze sobą mieć, ja zdradze że tez ze mną jeździ w bagarzniku :mrgreen:
Cytat:
P.S. Dziękuję wszystkim, kto zainteresował się moim problemem, dziękuję tym, którzy pomogli naprowadzic mnie na właściwy trop

NIe ma za co i miłego uzytkowania furki.
Pozdr
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 10:09   

Dodałem Twój przypadek do FAQ technicznego. :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Dławi się
smukly_joe Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Lis 05, 2008 19:55
smukly_joe
Brak nowych postów [R75] Dławi się
magic1946 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Sie 24, 2014 10:49
magic1946
Brak nowych postów [R75] Dławi się
dławi się ja jest około zera na dworze
wczerniec Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Sty 21, 2010 20:25
apples
Brak nowych postów [R75] Silnik dławi się
kamil652 Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Sie 23, 2011 09:47
21matys
Brak nowych postów [R75] Dławi się silnik
przemolka1 Rover serii 75, MG ZT 16 Pią Gru 24, 2010 16:54
przemolka1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink