Forum Klubu ROVERki.pl :: [foto] ringi na lampy przednie w R200(okraglak)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[foto] ringi na lampy przednie w R200(okraglak)
Autor Wiadomość
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



  Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 15:17   [foto] ringi na lampy przednie w R200(okraglak)

Grzebiac po pewnym zaprzyjaznionym serwisie znalazlem cos takiego. Jak wam sie to widzi? Wyglada ciekawie, nie powiem :o


piter34: zmieniłem troszkę tytuł watku
_________________
"Tylko auta z duszą..."
Ostatnio zmieniony przez piter34 Pią Kwi 27, 2007 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 15:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Owsik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 00:36   

Jak dla mnie wieś-tuning :roll:
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 13:23   

To zdjęcie jest niewyraźne ale widziałem podobne światła w oplu astrze w nocy - niesamowite wrażenie. Jak to zobaczyłem to myślałem że to jakaś spoko fura ale jak podszedłem bliżej to okazało się że to tylko astra I.
To zdjęcie jest niewyraźne albo te lampy są domowej roboty :lol:
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 18:56   

Kompletne lampy angel eyes - TAK - wygląda to bardzo fajnie, niestety nie znalazłem do R400
Ringi - NIE - wiocha totalna :(
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 07:34   

Wygląd fajny ale ringi sprzedawane na allegro zazwyczaj nie swiecą po całości, a ogyginałów od np Helli nie ma do Roverków :cry:

Oryginalne eagle eyes mają homologację, na takie coś nie dostaniesz jej :roll:
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 14, 2007 09:44   

A takie jak wam się podobają? Kolega założył do Astry.





W rzeczywistości wyglądają lepiej.
_________________
Pozdrawiam Kozik
Ostatnio zmieniony przez Kozik Pon Cze 11, 2007 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:21   

Ale to są chyba kompletne lampy a nie ringi z allegro??

Bo w miare ładnie wyglądają, te chromy to jak kto lubi, dla mnie to ujdą w tłumie :wink:
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:24   

Tak to kompletne lampy. Kosztowały ok 700zł z wysyłką - mi by było szkoda tyle dać za lampy, mimo, że wyglądają super :evil:
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:39   

Kozik napisał/a:
Tak to kompletne lampy. Kosztowały ok 700zł z wysyłką - mi by było szkoda tyle dać za lampy, mimo, że wyglądają super :evil:


No właśnie jak kupujesz lampy, dedykowane do danego modelu, dobrych firm z homologacją to one wyglądają, nawet samo szkło jest ładne, ale z ringami z Allegro różnie to bywa :roll:

Zapewne to są te lampy
KLIK
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 12:01   

ladne aczkolwiek chyba wolalbym jasne angel :razz:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 12:17   

pawciu87 napisał/a:
ladne aczkolwiek chyba wolalbym jasne angel :razz:


Hhmm ciemne do ciemnego auta jasne do jasnego auta :mrgreen:
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 14, 2007 12:23   

Cytat:


Hhmm ciemne do ciemnego auta jasne do jasnego auta


Jestem tego samego zdania
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 16:00   

Pomijając walory estetyczne, te lampy mają też walory praktyczne: są to lampy soczewkowe i święcą lepiej niż seryjne lampy. Kumpel ma takie w ibizie i fajne to jest. Z pewnością lepsze, bezpieczniejsze (głównie dla mijających nas kierowców) i mądrzejsze rozwiązanie niż instalacja palników xenonowych do zwykłych kloszy lamp halogenowych (TEGO POWINNI PRAWNIE ZAKAZAĆ!).
 
 
 
Kaczor 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 25
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 18:37   

UncleAllEvil napisał/a:
Pomijając walory estetyczne, te lampy mają też walory praktyczne: są to lampy soczewkowe i święcą lepiej niż seryjne lampy. Kumpel ma takie w ibizie i fajne to jest. Z pewnością lepsze, bezpieczniejsze (głównie dla mijających nas kierowców) i mądrzejsze rozwiązanie niż instalacja palników xenonowych do zwykłych kloszy lamp halogenowych (TEGO POWINNI PRAWNIE ZAKAZAĆ!).


Bardzo jestem ciekaw dlaczego powinni zakazać według Ciebie?? Jakoś montuje się fabrycznie xenony do lamp z odbłyśnikami i jest ok. Tak dla informacji są różne palniki xenonowe, inne są do soczewek a inne do zwykłych lamp.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 20:23   

UncleAllEvil napisał/a:
Z pewnością lepsze, bezpieczniejsze (głównie dla mijających nas kierowców) i mądrzejsze rozwiązanie niż instalacja palników xenonowych do zwykłych kloszy lamp halogenowych (TEGO POWINNI PRAWNIE ZAKAZAĆ!).

Wcale nie jest powiedziane, że lampy soczewkowe są lepsze od lamp "odbłysnikowych" i z tego co pamiętam, to własnie te odbłysnikowe z kloszem swbodnie kształtowanym mają najwyższą sprawnosć. Był na ten temat artykuł kiedyś z AMiS. W lampach z soczewką kształt wiązki światła uzyskuje sie poprzez przesłonę i na niej traci się sporą część sprawności. W przypadku odbłyśników swobodnie kształtowanych kształt wiązki uzyskuje sie poprzez odpowiednie ukształtowanie odbłyśnika i przez to całkowity strumień wysyłany przez żarnik jest wykorzystywany do oświetlania drogi. Z moich subiektywnych obserwacji wynika, że jednak bardziej dają po oczach ksenony w soczewkach niż w odbłyśnikach, a najbardziej dają po oczach te źle ustawione niezależnie od rodzaju źródła ;)wystarczy ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Kaczor 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 25
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:24   

Prosto i na temat :grin: Zgadzam się w 100 %.

P.S. Zauważyłem że Nasz kolega UncleAllEvil ma bardzo egzotyczne wypowiedzi na rózne tematy na tym forum. Ale każdy ma prawo wygłosić swoje zdanie...ehh
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 23:50   

Kaczor napisał/a:

Bardzo jestem ciekaw dlaczego powinni zakazać według Ciebie?? Jakoś montuje się fabrycznie xenony do lamp z odbłyśnikami i jest ok. Tak dla informacji są różne palniki xenonowe, inne są do soczewek a inne do zwykłych lamp.

Zakazać ponieważ te instalacje typu "allegro" często nie są prawidłowo instalowane i nie w odpowiednich oprawach. Efekt jest taki, że z reflektora światło się wręcz "wylewa", a jeśli do tego wali w sufit to jaka to przyjemność dostać tym po oczach nie muszę nikomu tłumaczyć. Niestety muszę wracać po nocach do domu i na mojej trasie dość często spotykam 2 auta, które właśnie tak "świecą" (widać podobnie kończą pracę). Halogeny tak nie rażą, nawet jak są włączone długie a przynajmniej nie z normalnymi żarówkami więc wnioskuję, że to źle zamontowne instalacje xenonowe. Barwa światła też pasuje.
Poza tym panowie, lampy ksenonowe mają klosze na pewno inaczej konstruowane niż do lamp halogenowych.

Kaczor, napisałem tylko, że te lampy lepiej świecą i tak jest. Jak nie wierzysz, to nie. Całkiem możliwe, że lustra są lepsze, nie wiem, nie robiłem badań ale w tym konkretnym przypadku były jednak gorsze. Wiele osób sobie chwali te lampy więc coś w tym musi być.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Maj 15, 2007 09:51   

Przecież montaz palników ksenonowych w lampach przystosowanych do żarówek jest nielegalny i ktoś kto to robi ryzykuje utratę dowodu. Nie napisałeś w swoim poście, ze masz na myśli wymianę żródeł światła we własnym zakresie ;) A ja sie odniosłem do lamp fabrycznych orginalnych i legalnych ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Wto Maj 15, 2007 10:47   

Ale istnieją instalacje Xenonowe które można montować w fabrycznych lampach każdego rodzaju tylko jakość światła nie jest tak samo dobra jak przy oryginalnych Xenonach
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Maj 15, 2007 11:19   

ZTCW aby auto miało ksenony musi tez mieć spryskiwacz reflektorów (to nie problem) ale też samopoziomowanie w zalezności od obciążenia auta, a to już rzadko spotykane. Więc od strony prawnej chyba nie jest tak lekko jeśli chodzi o wymianę żarowych na ksenonowe.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Lampy przednie od 25 po lifcie.
plemaster Tuning wizualny 7 Nie Maj 12, 2013 15:23
Harry
Brak nowych postów [All R200 od 11.1995] Lampy przednie, przeróbka na H1.
salam Tuning wizualny 6 Nie Kwi 19, 2009 13:12
Brt
Brak nowych postów przednie lampy [200]
Gość Tuning wizualny 404 Pią Wrz 05, 2014 05:51
Markzo
Brak nowych postów [400] Przednie lampy
czy są na rynku jakieś tuningowe?
yoshi Tuning wizualny 3 Nie Lut 17, 2008 20:50
michone
Brak nowych postów R 600 lampy przednie
mazda11 Tuning wizualny 41 Nie Sty 16, 2011 21:57
olek997



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink