Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Alarm i centralny zamek.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Alarm i centralny zamek.
Autor Wiadomość
szudi 



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 12
Skąd: Środa Wlkp



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 20:34   [R75] Alarm i centralny zamek.
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam.
Co jakiś czas mam problem z zamknięciem samochudu. Gdy go zamekam to sygnalizuje mi sygnałem ze gdzieś są niedomknięte drzwi, klapa, maska. Po jakimś czasie włącza mi się alarm i tak bez końca. Moje pytanie dotyczy czy mozna zamekać samochód bez uaktywnienia alarmu??? Prubowałem z kluczyka ale i tak się alarm uaktywania. Następne pytanie jak można sprawdzić gdzie jest przyczyna niedomkniętego zamku, chociaż sprawdzałem i wszystkie drzwi, klapa oraz maska były zamknięte. Proszę o pomoc!!!
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lis 18, 2010 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 10, 2007 20:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 20:51   

Poszukaj czujników, nie wiem jak to u Ciebie, ale myślę, że powinny być w okolicach zawiasów drzwi (takie przyciski sprężynujące, jak w lodówce :) ), może któryś z nich nie kontaktuje.
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 23:17   

za 100zł zrobi tobie pełną diagnoze wszystkich sterowników w aucie, i obejrzymy który jest uszkodzony czujnik.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Maj 11, 2007 11:49   

szudi napisał/a:
czy mozna zamekać samochód bez uaktywnienia alarmu??? Prubowałem z kluczyka ale i tak się alarm uaktywania.
Sam już sobie dopowiedziałeś :wink: nie da rady bez alarmu.

szudi napisał/a:
jak można sprawdzić gdzie jest przyczyna niedomkniętego zamku, chociaż sprawdzałem i wszystkie drzwi, klapa oraz maska były zamknięte.
Najwyraźniej któryś czujnik lub przewód nie kontaktuje, ewentualnie czujniki ruchu w aucie (jeśli takie posiadasz). Jak sprawdzić - trzeba wyjmować po kolei czujniki i sprawdzać omomierzem. Niestety aktualnie jestem bez auta, więc nie mogę zobaczyć jaki jest dostęp do czujników i jak je wymontować, ale myślę, że sobie poradzisz. Ewentualnie umów się z "PHJOWI".

Pozdrawiam!
 
 
nixon75 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 98
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Maj 11, 2007 18:33   

Marian_K napisał/a:
Najwyraźniej któryś czujnik lub przewód nie kontaktuje, ewentualnie czujniki ruchu w aucie (jeśli takie posiadasz). Jak sprawdzić - trzeba wyjmować po kolei czujniki i sprawdzać omomierzem

Z tego co wiem to czujniki w drzwiach są w samych zamkach.
jak załączy się alarm to światło w samochodzie zapala się? bo jak nie to by wskazywało na czujnik ruchu
_________________
R75 CDT CIECHANÓW
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 00:27   

Patrzyłem przed chwilka w moim r620, bo mi się światełko w środku nie świeciło po otwarciu drzwi pasażera. Nie wiem czy będzie tak samo w r75, ale myślę, że powinno być analogicznie. Przycisk (czujnik) jest na słupku zaraz pod uchwytem zamka. Poruszałem nim i zadziałało. Diagnozuję więc, że coś mi tam nie styka. Jutro (a w zasadzie dziś) rozkręcę i obadam. Spróbuj też tego poszukać (czarny prostokąt wkręcony poziomo w słupek z przyciskiem ze sprężynką w środku) i poruszać nim a potem ewentualnie odkręcić i zbadać sprawę w środku. W tylnych drzwiach będzie także pod uchwytem zamka. W klapie i masce nie sprawdzałem, ale powinno być na tej samej zasadzie. To najprostszy powód takich usterek i od tego bym zaczął.
PS>W r600 jest osobna kontrolka od drzwi a osobna od klapy, jak jest u Ciebie? Bo jeżeli tak samo, to możesz zacząć od sprawdzenia, która się zapala i tym samym zawęzić poszukiwania.
 
 
szudi 



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 12
Skąd: Środa Wlkp



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 19:34   

Dzięki za wskazówki!!!! Już jest ok, samo się naprawiło!!!! Niewiem na jak długo ale mam nadzie ze długo do tego niebęde wracał. Wydaje mi się ze przyczyna tkwiła w czujniku przy masce, tam jest takie zabezpieczene gumowe i ono było wysuniete i myślę ze ten czujnik powodował włanczanie się alarmu. Dzięki za pomoc!!!!
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 15, 2007 11:01   

szudi napisał/a:
Dzięki za pomoc!!!!

Podziękować może przyciskając przycisk "pomógł" obok posta osoby, która pomogła. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Maj 15, 2007 13:18   

szudi napisał/a:
Dzięki za wskazówki!!!! Już jest ok, samo się naprawiło!!!! Niewiem na jak długo ale mam nadzie ze długo do tego niebęde wracał. Wydaje mi się ze przyczyna tkwiła w czujniku przy masce, tam jest takie zabezpieczene gumowe i ono było wysuniete i myślę ze ten czujnik powodował włanczanie się alarmu. Dzięki za pomoc!!!!


Jeżeli była wysunięta gumka pod przyciskiem, to prawdopodobnie zamknięcie klapy nie powodowało całkowitego wciśnięcia tego przycisku a tym samym odcięcia masy. Ale może chodzi o gumkę z góry, która ma dociskać ten przycisk przy zamknięciu klapy. Whatever, objawy byłyby takie same. W każdym razie problem powinien być już z głowy ;) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Alarm, centralny zamek, coś nie tak...
Tomek0019 Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Kwi 27, 2007 22:47
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Alarm i centralny zamek
dzidek76 Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Lip 12, 2013 21:47
MaReK
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek - alarm nieizbrojony
Ozi546 Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Wrz 24, 2019 22:25
marek501
Brak nowych postów [R75] centralny zamek i alarm Nie działa z pilota!
adam_e30 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Lip 08, 2015 07:19
adam_e30
Brak nowych postów [MG ZT] Zamek centralny
MaReK Rover serii 75, MG ZT 50 Pon Kwi 22, 2013 12:55
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink