Forum Klubu ROVERki.pl :: [R827] Wyciek benzyny! Powód????
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 12:14
[R827] Wyciek benzyny! Powód????
Autor Wiadomość
zibi-gliwice 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Czw Maj 17, 2007 21:42   [R827] Wyciek benzyny! Powód????
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: wszystkie

W niedzielę miałem jechać do Krakowa a następnie do B-B .Po wyjechaniu z garażu zobaczyłem mokrą plamę po duzej ilości płynu. Po wejrzeniu pod auto zobaczyłem miejsce skąd to kapało -wyglądało to jak duża dziura z postrzępionymi ,wystającymi krawędziami. Wstawiłem auto i wróciłem do domu. We wtorek po wjechaniu na kanał u kumpla w garażu stwierdziliśmy ,że to wycieka benzyna z .....malutkiej dziurki w.....baku.Te postrzępione krawędzie to były resztki zabezpieczenia podwozia -rozpuszczone przez paliwo.Dziurka powstała w miejscu wgniecenia baku na betonowym progu w okolicach Teściowej.Po naradzie postanowiliśmy zatkać to ......(?)Blachowkrętem ! Plus podkładka ze skóry + silikon. ....I jak myślicie ?? ?? Trzyma.Następnego dnia pojechałem do niego jeszcze raz ,aby zabezpieczyć to przed wyrwaniem.Po zrobieniu tego powiedziałemdo kumpla ,że dobrze będzie sprawdzić jeszcze raz spód . I po dokładniejszych oględzinach i popukiwaniach w nastepnym miejscu wpierw pojawiło się zgrubienie ,potem kropelka a po chwili strumyczek ...wody ??Ale zaraz juz leciało paliwko .otworek trochę większy niż poprzedni !Naprawa ? Ta sama co poprzednio .Przed chwilą wróciłem z Gliwic -po paru godzinach pobytu.Jeszcze trzyma . Nie ,nie wierzę w cuda ,że w tyb baku były i będą tylko te 2 dziurki.Mam już nagrany inny bak -z MK2 z 95 r ,który przyjechał z Angli .Chyba bak mają taki sam jak europejskie? A sam sposób chyba Opatentuję !Jako że w Angli raczej na stacjach nie dolewają wody do benzyny ,to mam nadzieję ,że przetrzyma mnie i Roverka .Pozdrawiam !

piter34: stosuj się do zasad kącika. W tytule podawaj model ROVERka ujęty w nawiasy kwadratowe. zmieniłem tytuł
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 01, 2011 17:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 17, 2007 21:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 18, 2007 09:09   

Partyzanckie metody, ale skuteczne (na jakiś czas).
Jak dostaniesz ten bak, to daj znać, czy pasuje.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
zibi-gliwice 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pią Maj 18, 2007 16:57   

Oglądałem Workshopa MK1 i MK2są takie same.Mam nadzieję ,że tak jest Faktycznie?Wiem ,że to prowizorka -ale co miałem robić?Jak benzyna ciekła?Dziennie jeżdżę i wszystko chwilowo jest OK.Czekam na następne.W związku z jutrzejszym wyjazdem najmłodszej córki wypad po bak odkładam do poniedziałku.Ale silnik chodzi teraz OK.Pali od pierwszego razu ,żadnych spadków obrotów .Taki drobiazg -cofnięcie nasadki o 1 mm! A tyle czasu z tum się "męczyłem " ! To znaczy autko ! Pozdrawiam !Dzięki za uwagę i poprawkę !Postaram się poprawić (?)Hej !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R827] Klimatyzacja R827
soprano Rover serii 800 31 Nie Lip 18, 2010 10:54
soprano
Brak nowych postów [R827] S4 w 827 Si
[R827Si92]
bd Rover serii 800 20 Wto Maj 29, 2007 11:41
maciej
Brak nowych postów [R827] LPG..za i przeciw..
LPG..założyc czy nie ?..oto jest pytanie !
lestat192 Rover serii 800 9 Sob Sty 30, 2010 16:06
maciej
Brak nowych postów [R827] Kod błędu
saib_78 Rover serii 800 13 Nie Sie 22, 2010 11:17
blue827
Brak nowych postów [R827] SRS Air Back
rover1977 Rover serii 800 2 Czw Mar 13, 2008 00:16
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink