Forum Klubu ROVERki.pl :: [wszystkie] Klimatyzacja kompresor
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:02
[wszystkie] Klimatyzacja kompresor
Autor Wiadomość
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Sob Cze 19, 2010 02:03   [wszystkie] Klimatyzacja kompresor

Witam, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc pozwoliłem sobie założyc temat.

z tego co zauważyłem są 2 firmy dostarczające kompresory klimy

Denso oraz Sanden, która lepsza ? miał ktoś z którąś kłopoty ?

pytanie 2

czy we wszystkich klimach rovera jest ten sam czynnik chłodzący R134a ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 19, 2010 02:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sob Cze 19, 2010 09:13   

Jakość produktów obu firm jest porównywalna. Obecnie wszystkie układy klimatyzacji zarówno samochodowej jak i obiektowej napełniane są czynnikiem R134. Tylko bardzo duże przemysłowe układy chłodzące napełniane są amoniakiem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Sob Cze 19, 2010 22:26   

dziękuję pięknie :smile:
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Cze 19, 2010 22:39   

W starszych roverach (generalnie wszystkie przed 94r) klima była nabijana gazem R12. Wszystkie późniejsze wersje były nabijane już niestety gazem r134a.
Natomiast w domu mam klimę z 2006r, a pracuje ona na gazie r22. Jest tych czynników trochę ...
 
 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Pon Cze 21, 2010 17:46   

no to może inaczej, który lepszy (bardziej wydajny) bo docelowo moja klima będzie musiała pracować w około 40 stopniach (Turcja) a auto ma sporą kabinę :wink:
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Cze 21, 2010 18:12   

Chodzi ci o to który gaz lepiej schłodzi ? Bez wątpienia freon. Generalnie im bardziej szkodliwy dla środowiska tym lepiej będzie chłodzić. Niestety ale w dzisiejszych czasach jedynym popularnym gazem chłodniczym jest r134a, który jest przyjazny dla środowiska, ale też wymaga większego nakładu energii i nie chłodzi tak dobrze jak stary poczciwy freon.
Nie wiem dokładnie co ty chcesz zrobić, ale wnioskuje że to ma być klimatyzacja samochodowa. Napisz dokładnie co to ma być za autko i sprawa się wyjaśni na jakim gazie pracować będzie tam klima.
 
 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Sob Cze 26, 2010 00:13   

ogólnie to ja mam..... Tarpana, z silnikiem 1,6 rovera, do tego dokupiona kompletna klima z fiata coupe (bez kompresora bo tam jest na zwykłym pasku a nie chce mi się rzeźbić i toczyć na wielorowkowy, więc kupię inny kompresor a przespawa się krućce), moja buda jest 6 osobowa (więc spora objętość do wychłodzenia), auto jakieś super szczelne nie jest (choć wszystko idzie w stronę uszczelnienia, wygłuszenia i przede wszystkim załozenia izolacji termicznej bo obecnie wszędzie jest goła blacha)

samochód ma we wrześniu lecieć do Turcji (tak wrzesień, piękne upały tam będą) no i nie widzi mi się walenie tylu kilometrów w nie klimatyzowanej budzie :mrgreen:

póki co w planach jest wywalnienie wszystkiego ze środka, zrobienie klatki, potem spawanie mocowań pod wszystko co będzie przykręcane (nowa już 4 deska rozdzielcza, ograniczniki drzwi, mocowanie nagrzewnicy i klimy bo fabrycznie nagrzewnica była w komorze silnika) itp itd ... więc jednym słowem stoję w bagnie i ciężko będzie się do września wyrobić chodząc przez miesiąc 8 godzin dziennie na praktyki a drugi miesiąc spędzając za kierownicą tira :twisted:

narazie zrobiłem wymianę zawieszenia oraz układu hamulcowego na najnowszy typ jaki dało się wsadzić, póki co robi jak się należy :ok:
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Cze 26, 2010 01:19   

No to najlepiej bedzie jak kupisz kompresor klimy od rovera (pewnie trzeba bedzie przerobić króćce), potem poskładasz to wszystko i na koniec nabić gazem. Klima we fiacie coupe pracuje na gazie r134a i nie ma za bardzo możliwości (ani sensu) nabicia takiej klimy innym gazem.
 
 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Sob Cze 26, 2010 09:21   

no właśnie tak myślałem, choć mocowanie kompresora klimy i tak muszę zrobić nowe z powodu innego alternatora (roverowskie są zbyt mało wydajne) więc w takim przypadku już mi wszystko jedno jaki kompresor (nie musi być konkretnie do rovera)

a co do nabijania, w sumie kompresor jest smarowany olejem, a nabicie freonem może dało by się załatwić skoro wydajniejszy :roll:
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Cze 26, 2010 20:06   

Freon wydajniejszy, ale nie wystarczy ci samo nabicie tym gazem. Freon (R12) pracuje pod innym ciśnieniem i generalnie cały układ klimatyzacji jest inny.
Myśle, że w pełni sprawna klima nabita gazem r134a będzie w zupełności wystarczająca.
 
 
 
maiden 



Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Bytom



Wysłany: Nie Cze 27, 2010 09:48   

Witam mam freelandera 2004r. anglik! czy przy przekładce opłaca sie zamontować klimę?? tak żeby wszystko za jednym razem machnąć.jaki byłby wtedy koszt takiego montażu? może ktoś podpowie gdzie najlepiej kupić kompletny uniwersalny zestaw klimy? pozdrawiam
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Cze 27, 2010 10:30   

maiden napisał/a:
kompletny uniwersalny zestaw klimy


Oj, chyba czegoś takiego nie znajdziesz. Najlepiej wyjdzie kupić używaną kompletna klime i montować.
 
 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Nie Cze 27, 2010 12:16   

maiden napisał/a:
Witam mam freelandera 2004r. anglik! czy przy przekładce opłaca sie zamontować klimę?? tak żeby wszystko za jednym razem machnąć.jaki byłby wtedy koszt takiego montażu? może ktoś podpowie gdzie najlepiej kupić kompletny uniwersalny zestaw klimy? pozdrawiam


szukaj jakiegoś rozbitka wystawionego na części np na allegro i wyciągnij z niego CAŁĄ (łącznie z wiązkiami najlepiej) klimę, potem będziesz miał szybki montaż (tylko wymień sobie uszczelki na składaniach przewodów) i nabicie, dwa dni roboty i klima nabita i sprawna :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [wszystkie] mała klimatyzacja
Pytanie o mały klimatyzator na 12V
namiko Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Sro Cze 10, 2009 14:14
namiko
Brak nowych postów [wszystkie] Klimatyzacja - temperatury rurek pod maską
Daniel_bracknell Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 1 Pon Kwi 12, 2010 09:22
Brt
Brak nowych postów [ All ] Kompresor powietrza
maniaq Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 24 Pon Paź 14, 2013 00:34
sTERYD
Brak nowych postów [wszystkie roverki] OBD II
ktoś używa i może podzielić sie doświadczeniami ?
andyzpl Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Sro Mar 26, 2008 14:12
piter34
Brak nowych postów [Wszystkie] Opony.
Krzysi3k Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 160 Wto Paź 30, 2012 20:41
kangaroo69



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink