Forum Klubu ROVERki.pl :: [R all] Blacha na ROVERKACH
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 09:54
[R all] Blacha na ROVERKACH
Autor Wiadomość
zyga 



Dołączył: 21 Lip 2001
Posty: 20
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 13:30   [R all] Blacha na ROVERKACH
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam jeżdżę R420TD /97 rok/ od siedmiu lat przejechałem 230000 km. Auto genialne przymierzam się do kupna drugiego R45. Przez siedem lat oprócz normalnej eksploatacji, zgodnej z książką wymieniłem raz tarcze hamulcowe 3 razy klocki i ostatnio jeden sworzeń dolny i górne i to wszystko REWELACJA! ALE niestety tylne nadkole to bąble a pod bąblami prawie blachy nie ma ale to jeszcze nic sotatnio wyszedł mi bąbel na dachu w narożu spod uszczelki szyby czyli trzeba będzie łatać dach to mnie przeraziło więc w strzymałem sie z kupnem drugiego. Moje pytanie do użtkowników czy to przypadek czy standard??
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Czw Lis 18, 2010 11:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 17, 2007 13:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 17, 2007 13:56   

Pytasz użytkowników wszystkich ROVERków, czy tylko posiadaczy R400?
Jeżeli druga opcja, to zmień proszę tytuł wątku, aby było wiadomo jakiego modelu dotyczy.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
zyga 



Dołączył: 21 Lip 2001
Posty: 20
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 14:28   Blacha na Roverkach

Bardzo interesująca by była opinia użytkowników także innych modeli
Pozdrawiam
 
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 14:39   

Mój Rover 75 jest z 2000 r i nie ma śladu rdzy i mam nadzieję że słowo rdza dla tego modelu nie istnieje.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 17, 2007 14:58   

W R600 lubią rdzewieć tylne błotniki.
Co do R400 to jest dokładnie tak samo (tylne błotniki). Rdza w tym miejscu, w tym modelu to nic "nadzwyczajnego".
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 15:01   

Ja na przykładzie swojego auta mogę stwierdzić, że blachy są w świetnym stanie choć autko ma już 12 lat. Zresztą widząc inne roverki jakoś nigdy nie rzuca mi się w oczy korozja. Coś w tym musi chyba być :) . Mój kuzyn lakiernik też twierdzi, że roverki mają niezłe blachy, przynajmniej w porównaniu z oplami i fordami.
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 20:09   

W 600-kach tylne nadkola lubią się zaczerwienić.
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 20:18   416 Si

W moim roverku z 97r jak narazie nie zauważyłem śladu rdzy.
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 21:44   

Jeśli chodzi o 75-ki, to jeszcze nie widziałem na żadnej nawet grama rdzy.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 22:34   

u mnie powoli pojawiają się naprawdę drobne ślady na tylnych błotnikach(albo raczej nadkolach) i w jednym miejscu na klapie, przy tabliczce no i jeszcze na krawędzi maski, ale to wszystko naprawdę drobne a autko już 12 roczek :smile: , także naprawdę myślę że nie ma co się czepiać, a w wakacje z tym mam zamiar powalczyć :mrgreen:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 17, 2007 23:13   

zyga napisał/a:
Witam jeżdżę R420TD /97 rok/ od siedmiu lat przejechałem 230000 km. Auto genialne przymierzam się do kupna drugiego R45. Przez siedem lat oprócz normalnej eksploatacji, zgodnej z książką wymieniłem raz tarcze hamulcowe 3 razy klocki i ostatnio jeden sworzeń dolny i górne i to wszystko REWELACJA! ALE niestety tylne nadkole to bąble a pod bąblami prawie blachy nie ma ale to jeszcze nic sotatnio wyszedł mi bąbel na dachu w narożu spod uszczelki szyby czyli trzeba będzie łatać dach to mnie przeraziło więc w strzymałem sie z kupnem drugiego. Moje pytanie do użtkowników czy to przypadek czy standard??

To niestety "pohondowski spadek" w każdej R400 (a szczególnie w R600!!!) tak jest.
Okolice przedniej szyby (szczególnie dolne i górne rogi) i okolice tylnych nadkoli i tylnych błotników (przy łączeniu ze zderzakiem).
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Sro Lip 18, 2007 10:59   

Tylne nadkola to standard w tych autach, tyle, że po 10 latach to chyba nic nadzwyczajnego...
 
 
 
zyga 



Dołączył: 21 Lip 2001
Posty: 20
Skąd: Rzeszów



  Wysłany: Sro Lip 18, 2007 16:26   Blachy na roverze

UncleAllEvil napisał/a:
Tylne nadkola to standard w tych autach, tyle, że po 10 latach to chyba nic nadzwyczajnego...


No myslę że jednak jest to pewien ewenement, poprzednim autem którem jeźdźiłem było AUDI 100 12 lat jazdy jak go sprzedawałem nie było mowy o czymś takim.
A teraz moja sugestia dla wwszystkich użtkowników ROVERków konserujcie profile newralgiczne dla tegoż auta moze to przedłuży żywotność ich. zeby było jasne u mnie na aucie nie ma widocznej rdzy są widozne uniesienia blachy czyli bąble, po otrzyszczeniu ich pod spodem niestety nie ma już nic. Jakbym o tym wiedział 7 lat wstecz to zapewne bym tak postąpił. Pozdrawiam
 
 
 
regis 



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 20
Skąd: Lubin



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 13:34   

W moim roverku tez niestety pojawia sie rdza w opisywanych klasycznych miejscach dla tego modelu.. standardowo lewy tylny blotnik, jeszcze drobna skaza przy zamku tylnej klapy, pozdrawiam!
 
 
komarynka 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 31
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 17:30   

Przerabiałem temat w tym roku.Na środku nadkoli tylnych błotników pojawiły się małe pęcherze i nie mogąc na to patrzeć pojechałem do lakiernika.Ten nie był wcale zdziwiony i mówił,że winę za to ponosi materiał wytłumiający nadkola,który chłonie wilgoć i stąd taka przypadłość.Wstawił 5-cio centymetrowy reperaturki,szpachla,lakier i nie ma śladu.
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 20:47   

komarynka napisał/a:
Przerabiałem temat w tym roku.Na środku nadkoli tylnych błotników pojawiły się małe pęcherze i nie mogąc na to patrzeć pojechałem do lakiernika.Ten nie był wcale zdziwiony i mówił,że winę za to ponosi materiał wytłumiający nadkola,który chłonie wilgoć i stąd taka przypadłość.Wstawił 5-cio centymetrowy reperaturki,szpachla,lakier i nie ma śladu.


Jesli mozna zapytac, ile taka przyjemnosc kosztuje ?
 
 
 
komarynka 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 31
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Sie 19, 2007 19:34   

Całość naprawy kosztowała mnie 700 zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R ALL] Mycie silników w Roverkach .....
andrzejziom Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 5 Sob Sty 08, 2011 18:12
wachu990



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink