Forum Klubu ROVERki.pl :: [All R] Opony uzywane kontra bieżnikowane
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 09:01
[All R] Opony uzywane kontra bieżnikowane
Autor Wiadomość
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 11, 2010 19:33   

des napisał/a:
A jak kupujecie samochód z oponami to je od razu wymieniacie, czy jeszcze jeździcie jeden sezon lub dwa w zależności od ilości pozostałego bieżnika?
To zależy jakie tam są opony założone. 5 lat temu jak kupiłem Kadett'a to opony miały 4 lata i ok. 6mm bieżnika, więc ich nie wymieniałem. Natomiast jak kupiłem R400 to opony miały 7 lat, więc po 2 miesiącach kupiłem nowe.
Jak opony, to tylko nowe.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 11, 2010 19:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Lis 11, 2010 19:34   

des napisał/a:
A jak kupujecie samochód z oponami to je od razu wymieniacie, czy jeszcze jeździcie jeden sezon lub dwa w zależności od ilości pozostałego bieżnika?

Gdy kupuję auto używane, to na 100% przed zakupem przejadę się nim, więc wiem, czy opony biją czy nie, czy mają inne wady, itp. Poza tym opony są NA aucie (czyli są OK, bo inaczej właściciel by je wymienił), a nie leżą w magazynie z niewiadomych powodów (np. jak u mnie - biły, więc zostały sprzedane). To całkiem inna sprawa.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 11, 2010 19:36   

Mayson napisał/a:
Poza tym opony są NA aucie (czyli są OK, bo inaczej właściciel by je wymienił),
Chyba, że dobre oponki zostawił sobie do nowego auta, a do sprzedawanego założył jakiś szrot.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xaoo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 11, 2010 19:38   

@des: kupując mojego MG obejrzałem ok 20egzemplarzy. Do tej pory na to nie zwracałem uwagi, ale jak sięgnę pamięcią, to każdy ze zjechanymi gumami, albo taki gdzie każde koło to była inna guma okazywał się szrotem. Ja co prawda kupiłem auto z rozbitym zderzakiem ale gumy były w stanie przyzwoitym, przejeździłem 1,5roku i dopiero na przyszły sezon będę wymieniał.

Także zmiana po zakupie jest sprawą względną. Jak kupisz auto na 2letnich oponach z półki premium, które nie biją, nie są sparciałe ani łyse, to czy warto zmieniać na nówki klasy eco? Jak ktoś ma portfel na nówki premium to nie ma takich dylematów :)

Ja stosuję takie zasady:
Oleje i inne płyny ustrojowe - obowiązkowo po zakupie.
Rozrząd - zależnie od wiarygodności wpisu w książce.
Opony - racjonalnie, zależnie od ich stanu, roku produkcji.
Zawias i hamulce - jak są padnięte, to się nie kupuje :)
_________________
Paweł S.
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lis 11, 2010 19:41   

Głupoty piszecie nie uzywając w życiu gum po regeneracji, bądź macie jakieś doświadczenia siegające komuny. Ja kupiłem komplet bieznikowanych na lato polskiej firmy Gold Gum.
Opony sie sprawuja super! Jeżdźę sporo autostradą z prędkościami bliskimi 200km/h i nie mam absolutnie problemu z trakcją. Opony nie biją a przede wszystkim nie szumią są absolutnie ciche a zrobiłem juz nimi 5tys km. Jakoś super szybko sie nie scierają praktycznie są jak nówki nadal. A dodam że miałem nie miłą okazją jechać na nich 200km/h w bardzo nagłą ulewę i jakoś żyję. Bieznik Michelin Pilot 2.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
xaoo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 11, 2010 19:46   

No i mamy przykład z forum:
Tronsek napisał, że jak opony to tylko nowe.
(co się chwali)

a dlaczego?

Bo Mayson udowodnił, że jak opona jest lipna to się sprzedaje jako używkę.
(a tego się nie chwali)

[ Dodano: Czw Lis 11, 2010 19:46 ]
Vesper416 napisał/a:
Głupoty piszecie


Jeździsz w lato. Ja jeździłem na nalewkach nowych w umiarkowanych górach zimą - R200 mojego ojca. Dla mnie tragedia. Mam z czym porównać. Tym samym autem jechałem na 3letnich kupionych z allegro Polarisach. Jest przepaść jakościowa (może nie na śniegu, ale na śliskim na pewno).
_________________
Paweł S.
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lis 11, 2010 19:52   

no tylko chyba sam wyżej pisałeś lub kto inny o chińszczyźnie. Aktualnie mam załozone zimówki tej samej firmy co wyżej pisałem i tez nie narzekam a i tez mam co porównywać.
Letnie które podałęm sprawuja się lepiej niż Fulda Carat Extremo, Pirelli P6000 a zimówki lepiej niż Dunlop Winter Sport. Porównanie do nowych opon. Co do Pirelli i Dunlopa to były tak głośne że po sezonie zaliczyły po prostu śmietnik.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 11, 2010 19:56   

Vesper416, przeczytaj sobie ten artkuł: http://motoryzacja.interi...spawane,1555352
Zapewne znajdzie się wiele osób, które powiedzą, że takimi autami przejechali dziesiątki tysięcy kilometrów z prędkościami 200km/h i nic się nie stało i takie auta są ok. W sprawie opon jest tak samo. Kiedyś taka opona poprostu nie wytrzyma i poprostu się rozleci. Szczęsie będzie kiedy to się stanie przy niewielkiej prędkości. A jeżeli to się stanie przy prędkości 150km/h ?? Z pasażerów auta nie będzie co zbierać.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez tronsek Czw Lis 11, 2010 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Lis 11, 2010 19:56   

tronsek napisał/a:
Chyba, że dobre oponki zostawił sobie do nowego auta, a do sprzedawanego założył jakiś szrot.

Nawet jeśli, to przed zakupem pojazdu obejrzysz opony i jadąc czujesz, czy są one szrotowe, czy da się na nich jeszcze jakiś czas pobrykać.

Jeśli chodzi o nalewki, to dla mnie temat zamknięty forever. W poprzednim aucie miałem komplet i tylko jedna na 4 nie biła... A najdziwniejsze, że sprzedawca miał na Allegro same pozytywy za te opony...

A może ja taki dziwny jestem, że u mnie w aucie wszystko musi chodzić jak w zegarku... :]
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 11, 2010 20:00   

Mayson napisał/a:
A może ja taki dziwny jestem, że u mnie w aucie wszystko musi chodzić jak w zegarku... :]
Nie jesteś dziwny. Jesteś normalny. :grin:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lis 11, 2010 20:51   

xaoo, ja np za cene za ktora podales sztuka bieznikowanych kupilem prawie komplet:) wiec bardzo tanio i teoria teorią mi odpowiadają a mam inne pojazdy i w nich zimowki nowe firmowe, jednak w tamtym roku nie bylo za co kupic nawet debicy. W tym roku nie zmieniam bo mi bieznikowane zdaly egzamin. TO są fakty nie teoria:)
 
 
xaoo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lis 12, 2010 00:10   

hvil: mnie nie przekonasz :) ja nie przekonam Ciebie :)
_________________
Paweł S.
 
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 12, 2010 23:27   

Koledzy, prawda jest taka, że każda szanująca się firma daje gwarancję na swój produkt.
I w przypadku opon nowych, markowych typu Dunlop, Pirelli itp., a także w przypadku opon bieżnikowanych.

Kilka firm na allegro daje gwarancję na opony bieznikowane nawet na rok (chyba nawet widziałem na dwa lata o_0 ) więc jeśli cokolwiek będzie nie tak z oponą, a pewni jesteśmy właściwego montażu i użytkowania to reklamujmy to, niech wiedzą, że ich produkt nie jest tak doskonały jakim go opisują i niech poprawią jego jakość.

To mówiłem ja Robert :wink:
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sob Lis 13, 2010 02:47   

Robert_ napisał/a:
Kilka firm na allegro daje gwarancję na opony bieznikowane nawet na rok (chyba nawet widziałem na dwa lata o_0 ) więc jeśli cokolwiek będzie nie tak z oponą, a pewni jesteśmy właściwego montażu i użytkowania to reklamujmy to, niech wiedzą, że ich produkt nie jest tak doskonały jakim go opisują i niech poprawią jego jakość

Ta, w której ja kupiłem, też dawała... niestety, gdy przyszło wymienić 3 bijące opony, gwarancja nie obowiązywała... O kant dupy takie interesy ;)
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 13, 2010 10:14   

to sie wtedy dochodzi swoich praw:-) hehehe ja tam sie zawsze droga oficjalna kloce:-) i nie ustepuje i ulegaja. :lol:
 
 
lybra 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: CK Scyzoryków

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 05:58   

Fakt nr 1 :
autostrada w Germanii , bieżnikowane opony letnie na przodzie , stare zdarte Pirelli na tyle, 140k/h wszystko gra , 150km/h OK , dopiero bodajże od 160 km/h czuć że opony nie do tej prędkości .

Fakt nr 2 :
Nowe Michelin zimówki po 1 sezonie - balon jak pół pięści

Mój wniosek : nie przekraczasz 150km/h ? Nie jeździsz po dobrych drogach ? - Nie kupuj drogich opon .

Oczywiście bieżnikowane kupione w warsztacie z gwarancją (chyba 90zł /szt).
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 08:15   

lybra napisał/a:
Nowe Michelin zimówki po 1 sezonie - balon jak pół pięści

Ale to chyba po jakimś uderzeniu, bo jak nie, to przecież opony są na gwarancji...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
lybra 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: CK Scyzoryków

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 04:27   

maciej napisał/a:

Ale to chyba po jakimś uderzeniu, bo jak nie, to przecież opony są na gwarancji...


No pewnie na jakiejś dziurze przysypanej śniegiem bo co innego. Tylko że i tak gwarancja tego nie obejmuje ani nie idzie udowodnić z jakiego powodu się zrobił balon więc nie ma to żadnego znaczenia .
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Lis 30, 2010 02:13   

Ja właśnie kupiłem na przód dwie nowe opony 195/60 R15 Dunlop Winter Sport 3D. Jeździł ktoś z was na takich, bo nie wiem czy to był dobry wybór ? Cena 213zł/szt.
 
 
 
marcino2000 



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 58
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lut 05, 2011 04:53   

Ja mam komplet globgumów zimowych, nalewki oczywiście. W życiu złego słowa nie powiem, jeżdżę po mieście, górach i najgorszych wiochach, Rover idzie jak czołg i nic go nie zatrzyma. Z wad to są głośne na suchym i raczej nie przekraczam na nich 120km. Na lato oczywiście jakieś nówki wrzucę, nie bieżnikowane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R all] WIOSNA! - czynności i środki używane przez nas!
Gość Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 17 Czw Maj 26, 2011 13:47
maniaq
Brak nowych postów [R All] Opony
_papa_ Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 4 Sro Kwi 13, 2011 23:39
marcin316
Brak nowych postów [Wszystkie] Opony.
Krzysi3k Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 160 Wto Paź 30, 2012 20:41
kangaroo69
Brak nowych postów [R all] Opony Yokohama
Jordan87 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Pon Paź 12, 2009 15:13
Jordan87
Brak nowych postów [ALL] Miękkie opony ??
Nilbul Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 38 Wto Lut 10, 2009 21:28
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink