Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416 Si 98r.] Zestaw Xenonowy H7 8000K
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416 Si 98r.] Zestaw Xenonowy H7 8000K
Autor Wiadomość
Raver
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lip 28, 2007 11:47   [R416 Si 98r.] Zestaw Xenonowy H7 8000K

Witam

Chcialem sie dowiedzieć czy do mojego Roverka mogę zamontować zestaw xenonowy np:

http://moto.allegro.pl/it...enon_xenon.html

http://moto.allegro.pl/it...az_wroclaw.html

http://moto.allegro.pl/it...ny_zestaw_.html

ale interesuję mnie zestaw tylko z żarówkami 8000K bo chcialbym miec niebieskie lampy ładnie to wygląda, ale nie wiem czy mi sie klosze nie spalą bo zwykła zarówka jaka mam teraz to 4000K, kupiłem zarówki PHILIPS BLUE VISION 4000K myslalem ze bede miał chociaz troche niebieski klosz a to nawet nie jest białe, poświaty niebieskiej też nie dają.

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 28, 2007 11:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian355 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Sob Lip 28, 2007 17:01   

Nie rób takie kich kombinacji bo nic przy zwykłych kloszach nie widać. Jak chcesz mieć niebieskie światła to kup w sklepie Zwykłe żarówki ale zabarwione na niebiesko mają nawet nazwę ,,Blue Xenon" Ale ja miałem je w Asterce i że ładnie wyglądały na zewnątrz i wewnątrz i ładnie oświetlały to ich zasięg był dużo krótszy
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Lip 29, 2007 01:42   

Zgadzam sie z Adrianem, ostatnio widzialem BMW 318(bardzo popularne z reszta) z wypalonymi dziurami w kloszach
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Lip 29, 2007 13:34   

Dodam też, że do świateł typu Xenon, zgodnie z przepisami musisz mieć odpowiednie wyposażenie, czyli spryskiwacze reflektorów oraz elektryczną regulację świateł podczas jazdy. Więc warto się zastanowić, czy tak naprawdę ważny jest ten niebieski kolor świecenia, czy może bezpieczeństwo Twoje i innych na drodze.
 
 
 
Raver
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lip 29, 2007 14:04   

W wiekszosci nowych aut są xenony a nie zaszwe sa spryskiwacze. Np. mój kolega w focusie z 2000r ma xenony i nie ma ani regulowanych elektrycznie swiateł ani spryskiwaczy reflektorów.
Ja posiadam regulowanie reflektorów elektryczne spryskiwaczy oczywiscie nie.

A z tego co jeden ze sprzedających mi napisał to te zarówki xenonowe emitują mniej ciepła niz zwykła zarówka te 8000K jest to tylko moc dawanego swiatła i wcale nie naghrzewaja sie one bardziej niz te co teraz mam zamontowane. Zreszta popatrzecie:


Mariusz, zestaw jak bajbardziej moze byc zamontowany w Twoich reflektorach i nic sie nie popali.

8000K jest tylko i wylacznie oznaczeniem barwy swiatla, nie ma to nic wspolnego z generowanym cieplem.

Tak naprawde zarowki Xenon w naszym zestawie pomimo iz generuja o wiele wiecej swiatla niz PHILIPS BLUE VISON, to generuja mniej ciepla przez co Twoje reflektory sa calkowicie bezpieczne.

Xenony sa zarowkami ktore sa zrobione w zupelnie innej technologi ktora bardziej mozna porownac do jazeniowki, ktora jak wiesz generuje mniej ciepla niz tradycyjna zarowka.

Po zamontowaniu zestaawu jestem pewien ze wyrzucisz swoje PHILIPSY do kosza, gdyz nie umywaja sie one do prawdziwych Xenonow.

 
 
Adrian355 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Nie Lip 29, 2007 14:17   

To zakładaj :mrgreen: Zobaczymy jak szybko odpiszesz temu kolesiowi co on ci sprzedał :twisted: Jeśli zależy ci na kolorze to kup te żarówki co ci pisałem. Wyjaśnij po co ryzykować :roll:
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Lip 29, 2007 15:33   

Raver napisał/a:
W wiekszosci nowych aut są xenony


Moim zdaniem raczej w większości droższych marek lub modeli :-)

Raver napisał/a:
nie ma ani regulowanych elektrycznie swiateł ani spryskiwaczy reflektorów


Myślę że warto to sprawdzić przed założeniem Xenonów.

Raver napisał/a:
Ja posiadam regulowanie reflektorów elektryczne


Ale elektryczna regulacja, którą posiadasz pozwala na regulację w zależności od obciążenia. ZTCW to wymagana jest regulacja w zależności od nachylenia terenu oraz nierówności.
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Sob Sie 11, 2007 15:01   

Raver napisał/a:
W wiekszosci nowych aut są xenony a nie zaszwe sa spryskiwacze. Np. mój kolega w focusie z 2000r ma xenony i nie ma ani regulowanych elektrycznie swiateł ani spryskiwaczy reflektorów.
Ja posiadam regulowanie reflektorów elektryczne spryskiwaczy oczywiscie nie.

A z tego co jeden ze sprzedających mi napisał to te zarówki xenonowe emitują mniej ciepła niz zwykła zarówka te 8000K jest to tylko moc dawanego swiatła i wcale nie naghrzewaja sie one bardziej niz te co teraz mam zamontowane. Zreszta popatrzecie:


Mariusz, zestaw jak bajbardziej moze byc zamontowany w Twoich reflektorach i nic sie nie popali.

8000K jest tylko i wylacznie oznaczeniem barwy swiatla, nie ma to nic wspolnego z generowanym cieplem.

Tak naprawde zarowki Xenon w naszym zestawie pomimo iz generuja o wiele wiecej swiatla niz PHILIPS BLUE VISON, to generuja mniej ciepla przez co Twoje reflektory sa calkowicie bezpieczne.

Xenony sa zarowkami ktore sa zrobione w zupelnie innej technologi ktora bardziej mozna porownac do jazeniowki, ktora jak wiesz generuje mniej ciepla niz tradycyjna zarowka.

Po zamontowaniu zestaawu jestem pewien ze wyrzucisz swoje PHILIPSY do kosza, gdyz nie umywaja sie one do prawdziwych Xenonow.


Po pierwsze był już to kiedyś poruszane na forum, chyba w temacie o tuningu lamp.
Po drugie, takie xenony nie są i nigdy nie będą legalne. Zestawy HID może i mają homologację i są legalne, ale już wsadzone w standardowy klosz i oprawę, zdecydowanie NIE są legalne.
Każda oprawa jest projektowana pod dedykowane źródło światła tak żeby je jak najlepiej wykorzystać i żeby całość spełniała odpowiednie normy bezpieczeństwa.
W lampach halogenowych (standardowe reflektory w autach) regulacja jasności świecenia (światła mijania/drogowe) odbywa się albo poprzez włączanie dodatkowej żarówki w osobnej oprawie albo dodatkowego żarnika w żarówce.
W lampach xenonowych palnik ZAWSZE emituje jednakowo silny strumień świetlny przez co regulacja odbywa się poprzez system PRZESŁON i zupełnie inną budowę odbłyśnika! Skąd weźmiesz przesłony i prawidłowy odbłyśnik?
Druga sprawa, palniki xenonowe NIE SĄ żarówkami! To są lampy wyładowcze, funkcjonują zupełnie inaczej niż żarówka, można je od biedy porównać do jarzeniówki bo to też lampa wyładowcza ale tak naprawdę znacznie bliżej im do palnika z lampy błyskowej, tyle tylko, że wyładowania następują z taką częstotliwością, że masz wrażenie ciągłego świecenia.
Następna ważna rzecz: elektryczna regulacja wysokości świateł nie ma nic wspólnego z autopoziomowaniem reflektora ksenonowego, które jest konieczne ze względu na znacznie silniejszy strumień świetlny takiego reflektora. Na pewno nie raz "dostałeś po oczach" światłami od aut podskakujących na nierównej drodze. To teraz wyobraź sobie, że dostajesz ze źródła światła znacznie silniejszego. Miłe? Nie sądzę.
I ostatnia rzecz: spryskiwacze reflektorów. ZTCW każde auto z lampami ksenonowymi musi mieć spryskiwacze ponieważ na brudnych kloszach światło się załamuje, rozprasza i oślepia kierowców jadących z naprzeciwka zamiast oświetlać drogę.
Jak widzisz, nic nie jest bez powodu a za montowanie takich zestawów HID do reflektorów halogenowych powinny być kary co najmniej rzędu 5000zł, tak żeby potencjalna kara skutecznie odstraszała wielbicieli "niebieskich" świateł.

Sprzedawca, którego pytałeś się o radę moim zdaniem celowo wprowadza klientów w błąd żeby wcisnąć swój towar.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zestaw małego malarza, czyli malujemy elementy @ fotorelacja
memphisto Tuning wizualny 169 Sob Kwi 16, 2011 15:28
leszczu
Brak nowych postów [R416] Wyświetlacz
Resacro Tuning wizualny 20 Czw Maj 20, 2010 08:59
SIMON
Brak nowych postów [R416 '98] woskowanie
Gość Tuning wizualny 35 Wto Lip 28, 2009 14:00
Mix
Brak nowych postów [R416] Odnawianie lakieru
LookMyWay Tuning wizualny 54 Pon Lip 19, 2021 09:34
MMlodyMMechanik
Brak nowych postów [R416]Typ żarówki do przycisków
najko Tuning wizualny 9 Sob Lis 19, 2011 17:46
SyntaX



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink