Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416 '98] woskowanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416 '98] woskowanie
Autor Wiadomość
west
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lip 10, 2009 07:35   [R416 '98] woskowanie

witam,

jestem na wyjezdzie i mam parszywy net, wiec podarowalem sobie szukanie i starego tematu i miejsca na post. takze z gory przepraszam, jesli to nie dobre miejsce (z mojego punktu widzenia idealne:P)

wiec tak. mam niepowtarzalna okazje, aby przysiasc nad moim bolidem. w koncu mam pare dni wolnego na wsi u tescia. natchoniony postem camaro17 na temat zegarow, pewnie tym sie zajme, ale chcialbym tez slicznie wywoskowac moje autko. i tu pytanie. . co bedzie najlepsze do mojego autka. nadmienie, ze w wysylke bawic sie nie moge z braku czasu, ale moge podjechac do jakiegos wiekszego sklepu i poszukac. bylbym wdzieczny za jakies nazwy. nie wiem czy da sie dobierac pod kolor auta. zielony roverek (jak na avatarze, ewentualnie kto byl w Zatorze, ten kojarzy).
bylbym wdzieczny za szybkie info.

pzdr.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 10, 2009 07:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:33   

Hej west, !! Jak masz sporo czasu i duuużo chęci to możesz użyć jakiegoś wosku w mleczku, ale to strasznie dużo polerowania, ale efekt jest powalający.

Osobiście ja używam wosku na mokro, taki w psikadełku. Tylko robię to tak, że na umyte i suche autko psikam trochę tym woskiem i heja flanelką. i tak systematycznie całe autko. Sporo mniej polerowania a efekt taki sam ;)
powodzenia i miłego urlopowania :mrgreen:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:49   

west, ja bym ci doradził paste polerską " Tempo" k2 jest to znakomita Tania pasta wszystkie drobne ryski są usówane dodatkowo nabłyszczy ci autko polecam , lecz nie probowałem jeszcze czegoś droższego wiec o paście tempo moge powiedzieć " REWELACJA" za grosze :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 16:57   

truten23, podaj konkretnego producenta tego cuda bo sam się zastanawiam nad czymś podobnym i poszukuje dobrego, sprawdzonego wosku
_________________
R400 -> R75
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 17:09   

Ja podobnie jak truten23, Czyściłem czymś takim. Przyjemne z pożytecznym :mrgreen:


http://www.bazarek.pl/pro...iczny-wosk.html

Mogę tylko potwierdzić. Jest bardzo dobry.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
Ostatnio zmieniony przez staf Wto Lip 14, 2009 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 17:23   

a ja kupiłem z bratem to http://allegro.pl/item678...is_renault.html zachwalają w komentarzach uzytkownicy ;) tylko czekam az nie bedzie padać :D
 
 
west
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lip 10, 2009 17:57   

nazwa turtle wax obila mi sie o uszy. same dobre rzeczy o tym slyszalem. jutro jade 'na miasto' to poszukam. przesylki chyba nie zdaze odebrac:)
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 17:58   

Wosk SHELL w puszce. Starcza na dłuuuuugo, kupa przy tym roboty ale auto świeci się jak psu... :wink:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 21:09   

west, dzięki za uznanie z zegarami, a wracając do wosków to w ubiegłą sobotę zrobiłem porządne pucowanko po 2 tyg. deszczu i jazdy w nim tym:

http://moto.allegro.pl/it...gic_500_ml.html

generalnie byłem mocno napalony na to bo kredka i myślę sobie zatrę kilka rysek, ale kiszka kredka słabo wchodzi w te zadrapania, później wosk i też nie za bardzo, z jednego jestem bardzo ale to bardzo zadowolony na uszczelkach nie pozostaje żadnych śladów, zamazań nic kompletnie, po ścieraniu nie ma pyłu, a co do koloru to...... ładnie bardzo ładnie wydobywa głębię koloru zielonego, pod tym względem byłem w szoku. Jednak w tym tyg tez padało i powiem ci że lakier po wosku jest dosyć śliski i raczej mniej widać śladów po deszczu niż wcześniej. Kupiłem wosk w Tesco za 20 zł a próbę i powiem że w 70% jestem zadowolony.
 
 
 
Gość






Wysłany: Pią Lip 10, 2009 21:18   

Hello. Trochę w tym siedzę i nie polecam żadnych past, które maskują rysy. To tylko niepotrzebnie dodatkowo niszczy lakier (no chyba że czyścisz raz na rok). Ja osobiście używam przynajmniej raz w miesiącu na umyte i wysuszone auto pasty Turtle Wax (zresztą tak samo do skóry w środku). Zapytajcie Toshiro jak z efektem wizualnym. Ja mam zdanie, że jedynie dokładne wywoskowanie auta jest dobrą metodą na deszcz i bród. Po dokładnym wywoskowaniu nawet sok z tej durnej lipy po polaniu wodą, czy też lekkim deszczyku spływa jak z kaczki. Wystarczy popatrzeć w moim garażu. Autko jest świeżo po pastowaniu i z powodu odblasków ciężko mu nawet zdjęcia zrobić
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 21:26   

ja tez wiele dobrych rzeczy słyszałem o Tempo, kumple zachwalali, mowili ze auto po niczym innym tak sie nie blyszczy a i drobne ryski usuwa. Podkreslali ze o wiele lepsze od tych drogich wynalazków i kosztuje niewiele
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 21:28   

jaro12, czuli polecasz to co zamieściłem w linku :mrgreen:
 
 
 
Gość






Wysłany: Pią Lip 10, 2009 21:36   

camaro17 napisał/a:
jaro12, czuli polecasz to co zamieściłem w linku :mrgreen:


No nie do końca. Mój też jest tej firmy, ale nie koloryzujący. Nie mam w tym momencie tego blisko siebie, a i mam teraz za wolny net żeby tego poszukać. Firma jak najbardziej ta, ale jako że mam niemiłe doświadczenia z koloryzującymi to dałem sobie z nimi spokój
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Sob Lip 11, 2009 08:19   

Tempo są chyba dwa rodzaje, lekkościerna i zwykła. Lekkościerna sprawuje się świetnie, jednak nie bardzo nadaje się na lakier metalic :/ Dodatkowo częste jej stosowanie zmniejsza grubość lakieru i jak się za mocno szmatkę przyciśnie to mogą powstać rysy.

Ostatnio stosowałem coś takiego jak było pokazane wyżej (wosk koloryzujący z kredką) jednak nie jestem do końca zadowolony.

Pozdrawiam
Marcin
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sob Lip 11, 2009 13:15   

komarek, Powiem szczerze, że używam zwykłych wosków na mokro, nie jakichś szczególnych. Raz był jakiś "szajs" z Tesco, trochę wolnego czasu i autko świeciło się jak nowe :wink:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Sob Lip 11, 2009 13:24   

ja polecalbym cos takiego
http://www.allegro.pl/ite..._polska_fv.html

mam podobne z LIDL-a ;P ale dziala w 100%, a skracasz sobie czas pracy ;)
 
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sob Lip 11, 2009 13:40   

Hehe, jak pierwszy raz polerowałem samochód woskiem w mleczku, to już po 10 min zacząłem o takiej myśleć :wink:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Sob Lip 11, 2009 13:48   

Nie wiem czy ktoś z was próbował z produktami o tego sprzedawcy carvalet oferta wygląda bardzo ciekawie i profesjonalnie,chyba się skuszę i kupię jakiś twardy wosk czy mleczko polerskie sami sprawdźcie ale chyba warto.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 11, 2009 22:19   

truten23, mi chodzi o to, że samochód jest świeżo po lakierowaniu niektórych elementów i polerce pozostałych. Teraz jestem na etapie szukania zajefajnego wosku, który będę nakładał np. raz w miesiącu i auto ma być jak nowe cały czas bo lakierowanie kosztuje dużo za dużo :wink:

chyba się zdecyduje na to co poleca staf - http://www.bazarek.pl/pro...iczny-wosk.html
_________________
R400 -> R75
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Sob Lip 11, 2009 23:15   

tutaj masz to samo ale dokladnie 2 razy taniej

http://www.allegro.pl/sea...=Mozilla-search

:twisted:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ All R ] Woskowanie
bundylp Tuning wizualny 100 Pon Lip 19, 2021 08:51
MMlodyMMechanik
Brak nowych postów [R416] Wyświetlacz
Resacro Tuning wizualny 20 Czw Maj 20, 2010 08:59
SIMON
Brak nowych postów [R416] Odnawianie lakieru
LookMyWay Tuning wizualny 54 Pon Lip 19, 2021 09:34
MMlodyMMechanik
Brak nowych postów [R416]Typ żarówki do przycisków
najko Tuning wizualny 9 Sob Lis 19, 2011 17:46
SyntaX
Brak nowych postów [R416] Zegary z MG ZS do Rovera 416
LookMyWay Tuning wizualny 4 Pon Cze 25, 2012 09:13
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink