Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Kilka pytań nowego właściciela
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Kilka pytań nowego właściciela
Autor Wiadomość
Andrzej_ 



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 22:13   [R620] Kilka pytań nowego właściciela
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam. Dzisiaj zakupiłem Rover'a 620, z gazem, manualna skrzynią biegów, muszę przyznać, że do kupna samochodu zachęciła mnie jego moc, 131kM piechotą nie chodzi :grin: Ale nie o tym chciałem(chociaż możecie moje wątpliwości co do słuszności zakupu). Cena była przystępna, a jak na rocznik -96, wydaje mi się b.dobra(8.500tys).
Mam jednak kilka małych usterek(ciężko było wymagać czegoś więcej). A więc:
- jeden z halogenów poprostu nie działa, zastanawia mnie czy lampka się poprostu spaliła, czy też jest to jakaś grubsza sprawa... :cry:
- klakson nie działa.. ale to pewnie jakiś błachy problem
- no i to czego się najbardziej obawiam, klima jest uszkodzona, prawdopodobnie trzeba zalutować dziure od tego całego zbiornika, jednak dostęp do niego jets skomplikowany, jeśli ktoś wie jak sie do niego dostać to proszę o wszelkie informacje. A i ile mogłąby by kosztować naprawa tego u mechanika.. bo mogę sobie nie poradzić :/
To tyle, będe wdzięczny za jakiekolwiek informacje.. :wink:

piter34: retusz tematu
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 10, 2011 15:11, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 25, 2007 22:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 22:23   

Halogeny musisz sam sprawdzić. Zacznij od żarówki i pewnie na niej się skończy;)
Z klaksonem to trzeba przeglądnąć po prostu instalację i też zacząłbym od sprawadzenia samej syreny i czy do niej dochodzi napięcie.
Co do klimy to i tak bez wizyty w jakimś zakładzie naprawiającym klimę się nie obejdzie. Dopiero tam będzie można znaleźć miejsce nieszczelności.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Andrzej_ 



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 22:33   

Cytat:
Halogeny musisz sam sprawdzić. Zacznij od żarówki i pewnie na niej się skończy;)
Z klaksonem to trzeba przeglądnąć po prostu instalację i też zacząłbym od sprawadzenia samej syreny i czy do niej dochodzi napięcie.

Jutra z samego rana się za to wezmę, niedziela będzie, więc akurat trochę wolnego czasu.. :smile:

Co do klimy, to znajomy mi mówił, że nabicie jej to koszt ok.100zł, tylko zastanawiam się ile mechanik mi może policzyć za to + zalutowanie tej dziury..
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 22:34   

Andrzej_ napisał/a:
- klakson nie działa.. ale to pewnie jakiś błahy problem

może być błahy, a może się okazać, że to taśma przy kierownicy :(
Cytat:
- no i to czego się najbardziej obawiam, klima jest uszkodzona, prawdopodobnie trzeba zalutować dziure od tego całego zbiornika, jednak dostęp do niego jets skomplikowany, jeśli ktoś wie jak sie do niego dostać to proszę o wszelkie informacje. A i ile mogłąby by kosztować naprawa tego u mechanika.. bo mogę sobie nie poradzić

będzie Cię to kosztować ok 200 plnów napełnienie raz (nie pchaj się w jakieś tanie nabijanie klimy, bo sporo dołożysz i będziesz żałował :( ).
Jeśli znajdą uszkodzenie przed napełnieniem, i nie będzie to np skraplacz, sprężarka, czy parownik , to skończy się na niewiele większym wydatku :)
Jeśli wyciek będzie na tyle niewielki, że nie da się wyśledzić bez markera uv, a jednocześnie na tyle duży, że nie podziała zbyt długo, to niestety czeka Cię napełnianie jeszcze raz po uszczelnieniu :( , ale może da się odzyskać trochę środka więc wyjdzie taniej :)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Andrzej_ 



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 22:37   

Cytat:
Jeśli znajdą uszkodzenie przed napełnieniem, i nie będzie to np skraplacz, sprężarka, czy parownik , to skończy się na niewiele większym wydatku


I takiej myśli będe się trzymał :grin:
Wielkie dzięki za porady.. te rover'ki podobają mi się co raz bardziej :grin:

[ Dodano: Pon Sie 27, 2007 10:22 am ]
Ledwo naprawiłem, a już popełniłem ogromną głupotę. Tak to jest 17-letniej córce dać się uczyć jeździć :/ Prawy błotnik do wymiany, lewy może będzie się dało zrobić, prawa część zderzaka zgnieciona i przebita, czyli też do wymiany. Tutaj mam do ekspertów ogromną prośbę.. ile zrobienie tego może kosztować?? Prosiłbym o cene części jak i powiedzenie mi ile średnio mechanik może wziąść za zrobienie tego. Muszę przyznać, że mam problemy z kasą i nie chce przepłacać. Proszę o jak najszybszą odpowiedzieć :cry:
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sie 27, 2007 10:58   

Andrzej_ napisał/a:
Prosiłbym o cene części jak i powiedzenie mi ile średnio mechanik może wziąść za zrobienie tego


Nie wiem jakie są dokładne koszty części blacharskich do Rovera 600, ale pewnie porównywalne z innymi modelami, kosztorys naprawy, taki trochę przybliżony:
- cena używanego, oryginalnego błotnika, nie decydowałbym się na zamiennik - w zależności od stanu od 200 do 300 PLN,
- cena używanego, oryginalnego zderzaka - w zależności od stanu od 200 do 300 PLN,
- przełożenie elementu to koszt około 100 PLN, w przypadku większej liczby elementów pewnie uda Ci się uzyskać lepszą cenę,
- malowanie jednego elementu to około 300 PLN.

Dodatkowo weź pod uwagę malowanie sąsiednich elementów. W przypadku malowania przednich błotników warto pomalować też drzwi przednie, nie całe, wystarczy pomalować z cieniem jeżeli chodzi o bazę, a całe jeżeli chodzi o klar.

W celu zmniejszenia kosztów spróbuj zapytać, ile kosztowałoby ewentualne klejenie zderzaka. Jeżeli masz chwilę czasu, to wrzuć zdjęcia, może uda nam się coś wymyślić, żeby było taniej.
 
 
 
Andrzej_ 



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Pon Sie 27, 2007 11:11   

Niestety zdjęć nie dam rady zrobić, tymbardziej że właśnie wyjeżdżam szukać jakiegoś dobrego mechanika, który będzie miał czas mi to zrobić do piątku.. Dzwoniłem do jednego, który powiedział mi, że jeśli zderzak skleji, to koszt reszty(wstawienie i pomalowenie jednego, oraz wyklepanie i pomalowanie drugiego) wyniesie ok. 800zł. Jednak powiedział, że czas ma dopiero od poniedziałku, więc szukam dalej.

Pieprzona głupota.. :/
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sie 27, 2007 11:18   

Pamiętaj, że odpowiednie pomalowanie wymaga czasu. Jeżeli lakiernik powie Ci, że zrobi to w 2 dni, to naprawdę bym się zastanowił. Jeżeli nie masz rozerwanej blachy na elementach, a zależy Ci na kosztach, to raczej naprawiaj uszkodzone elementy blacharskie. Ale z doświadczenia wiem, że szybkie malowanie, bez cieniowania elementów sąsiednich po prostu widać i czasami to aż razi.
 
 
 
Andrzej_ 



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Pon Sie 27, 2007 11:45   

Lewy błotnik jest wgnieciony i też nie jakoś bardzo.. prawy jest w beznadziejnej sytuacji, pewne jest, że do wymiany. Na malowanie muszę zwrócić uwage, bo cena jest ważna ale później żebym nie żałował. Miałem dużo szczęścia że światła nie są uszkodzone, kilka cm i było by zdecydowanie drożej.
Jak sobie pomyśle, że samochodzik mam 2 dni i już do naprawy to aż mnie rozrywa.
Jak córa bedzie chciała robić prawko to daje kase i mam wszystko w dupie, jak coś rozpieprzy to przynajmniej nie będe ponosił kosztów.. :/
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 27, 2007 11:48   

Andrzej_ napisał/a:
Jak córa bedzie chciała robić prawko to daje kase i mam wszystko w dupie, jak coś rozpieprzy to przynajmniej nie będe ponosił kosztów.. :/


Hehehe, ale jak zrobi prawko to będzie chciała czymś jeździć :D
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Andrzej_ 



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Pon Sie 27, 2007 12:21   

Cytat:
Hehehe, ale jak zrobi prawko to będzie chciała czymś jeździć


Będe miał duże opory z wpuszczeniem jej za kierownicę :razz: Trzeba dodać, że córka też się przejęła, nawet pracy zaczęła szukać.. :wink: Ale co to, to nie..
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Sie 27, 2007 14:42   

...tak czy inaczej wyściskaj , ucałuj i pocieszaj ta swoja córunię - bo zapewne jest jej bardziej przykro niz Tobie.A gablotę nie raz jeszcze będziesz naprawiał, jak zresztą wszyscy użytkownicy.
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
Andrzej_ 



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Pon Sie 27, 2007 21:13   

Znalazłem niezłego mechanika, który zrobi mi autko na piątek/sobota(muszę mieć.. wesele :razz: ). Za 3 elementy policzył mi 900zł, z tym że prawy błotnik na pewno będzie nowy, lewy jest do zrobienia, azczkolwiek gdybym jutro dał gdzieś w pobliżu rade znaleźć nowy to z chęcią bym kupił. Zderzak trzeba lekko wyprostować i będzie ok. Mam nadzieje, że koszt całości nie wyniesie mnie powyżej 1100zł. To tyle ode mnie, dzięki za wszelkie podpowiedzi i rady. Zresztą na pewno będą potrzebne kolejne :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r620] Kilka pytań
beer22 Rover serii 600, Honda Accord 16 Sob Sty 18, 2014 18:00
sawek112
Brak nowych postów [R620] Kilka pytań
jarekft Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Paź 27, 2010 10:14
jarekft
Brak nowych postów [R620] Skrzynia biegów - kilka pytań
wojtasbb Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Lut 10, 2008 20:23
ADAM1
Brak nowych postów [R620] Kilka pytań "świeżaka"
Nowo nabyty SDi, więc i nowo nabyte obawy
PcSlave Rover serii 600, Honda Accord 14 Sob Kwi 07, 2007 15:23
Liso
Brak nowych postów [620SDI] Prędkościomierz i kilka pytań
Kam971 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Lip 25, 2016 17:54
Rademenez_



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink