Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 i] Spalanie i Hamulce
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214 i] Spalanie i Hamulce
Autor Wiadomość
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 21:53   hamulce

A w nawiazaniu do posta adam1[b]zwróc uwagę jak zachowuje sie pedał hamulca.Jak niema ciśnienia odpowiedniego w układzie to pedał może ci leciec do deski.Być może że wszystkiemu jest też winna pompa hamulcowa, która niedomaga bbędąc przyczyną blokowania
ł toczków (jednego lub wiecej)
W moim roverku jak pompa wysiadła, to tak mi zablokowało jedno koło, że wogóle nie mogłem jechać.[/b]
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 31, 2007 21:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 09:24   

djalex, podnies przod auta, potem tył i sprobuj zakrecic kołami.
Kola powinny dac sie pokrecic, moze wystapic lekki opór.
Jesli po kilku obrotach kołem opor wciąż jest duży lub wogole kolem nie da sie ruszyć to sprawa jest jasna.

Stary płyn hamulcowy nie ma nic wspólnego z nieodbijaniem klocków do tarczy, a jedynie z pogorszonym hamowaniem.

Jesli kółka kręcą się wporządku to zapewne masz agresywny styl jazdy lub jesteś "hamulcowym" :D .

Tak wielkie spalanie może też być spowodowane uszkodzoną sondą lambda.

Napisz co sie dowiedziałeś.

Zdrówki,
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 12:51   

Zigg napisał/a:
Jesli kółka kręcą się wporządku to zapewne masz agresywny styl jazdy lub jesteś "hamulcowym" :D .

Nie pomyślałeś jeszcze o łożysku.Wcale nie musi dawać oporu przy wolnym kręceniu.
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
djalex 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 21
Skąd: OSW



Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 18:57   

jesli chodzi o podnoszenie autka i krecenie kółeczkami to mam to juz za soba krecą sie jak nalezy a ja dalej jestem w dołeczku A jjesli chodzi o "agresywna jazde" i tzw"hamulcowego" to ani jedno ani drugie w moim przypadku nie wystepuje ;(
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 20:09   

djalex napisał/a:
drugi problem mam z hamulcami. nawet po krótkiej trasie przednie tarcze sa nagdzane dosłownie do czerwonosci Nawet felg dotknac nie mozna

A ja nadal się upieram,że to może być wina łożyska.To,ze koło się kręci bez oporów,jeszcze o niczym nie świadczy.
Nie słychać w trakcie jazdy żadnego szumu,buczenia itp?Zwłaszcza "nieco szybszej" jazdy?
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 21:24   Re: [214 i] Spalanie i Hamulce

djalex napisał/a:
...1. ostatnio zauwazyłęm ze moja maszyna okropnie zjada z baku qrde myslałem ze silnik 1.4 bedzie w miare oszczedny a on mi zjada 12 litrów/100 km prosze o pomoc napiszcie mi czy to normalne przy stosunkowo normalnej i spokojnej jezdzi.
zdecydowanie nie jest to normalne spalanie , to autko przy naprawdę mało oszczędnej jeździe nie powinno przekroczyć w cyklu miejskim 8,5-9 litrów ... powiedzmy, że jak jeździ szatan to 10 litrów ;) ... porównaj to sobie z danymi producenta, który napisał, że w cyklu miejskim Twoje autko powinno się zamknąć średnio w niecałych 8 litrach
djalex napisał/a:
2. drugi problem mam z hamulcami. nawet po krótkiej trasie przednie tarcze sa nagdzane dosłownie do czerwonosci Nawet felg dotknac nie mozna
ten problem najprawdopodobniej sygnalizuje "awarię" zacisków hamulcowych kół przednich (w jakiś sposób nie wracają tłoczki do swojej pozycji (zerknij czy w należytym stanie są prowadnice pływające zacisków, podejrzewam, że niestety przyrdzewiały i nie są skore do normalnej pracy) ... na wszelki wypadek sprawdź również na jakiejś stacji diagnostycznej wartość płynu hamulcowego (koszty będą naprawdę niewielkie, a spokój duszy ogromny ;) ) ...
Sprobuj również z godnie z sugestiami poprzedników zdiagnozować stan łożysk kół przednich choć to jak podejrzewam ewentualnie późniejsza przypadłość ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
djalex 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 21
Skąd: OSW



Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 23:50   

zrobiłęm wszystko co chyba było mozliwe wymieniłem płyn hamulcowy posprawdzałem tłoczki i łożyska no i qrcze wszystko jest OKI. Jeszcze wpadłą mi dzis jedna mysl, moze klocki sa ze zbyt twardego materiału albo cos w tym stylu?? macie jeszcze jakies pomysły ??
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 21:59   

to sprawdź jeszcze to o czym pisałem post wyżej czyli prowadnice pływające zacisków, bo tego chyba nie zrobiłeś :razz:
"twardość" klocków nie ma praktycznie nic do nagrzewania się kół podczas jazdy ... to tylko i wyłącznie wina nie wracającego w swoje miejsce klocka
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
toggit 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 46
Skąd: Berlin



Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 00:13   

oki to daj jeszcze do wiadomosci jakiego rodzaju masz tarcze- wentylowane czy masywne i ktore to niby czesci sa nowe (wygladaja jak nowe wg tego mechanika)
co do stanu hamulcow to zdejmij kolo i pierw sprawdz czy klocki wracaja spowrotem (jeden siedzi w aucie i naciska na hamulec- tylko kiiilka razy, mozliwe ze masz uklad zapowietrzony),
czy jest minimalny odstep pomiedzy tarcza a klockami a tarcza jest prosta (nie bije na boki) i nie jest wyrobiona (mozliwe ze poprzedni wlasciciel wymienil tylko klocki a tarcza jest do d...y)
mozesz tez pojechac na stacje przegladu zeby ci sprawdzili sile hamowania wszystkich hamulcy , czy czasem pompa nie siada.
a cylinderki zeby sie nie zapiekaly trzeba przy kazdej naprawie smarowac pasta miedziana lub innymi specjalnymi smarami- ale zadnymi zwyklymi i nie klocki tylko same cylinderki
 
 
grisha13 




Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 25
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 00:27   

W mojej 216 jak ostatnio troche szalalem i 2 razy po koleji ostro hamowalem ze 190 km/h do zera to tez tarcze swiecily na pomaranczowo i dymek lecial... a mi spala w miescie 7,5-8 (9 z klima). Z tylu sa bebny chyba we wszystkich 200 i slabo tyl hamuje. Moim zdaniem zgadza sie teoria ze cos jest nie tak z klockami i caly czas cos trze, i stawia opor tarczom i silnikowi i stad te spalanie.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 00:31   

grisha13 napisał/a:
Z tylu sa bebny chyba we wszystkich 200

Były wersje z tarczami z tyłu w pierwszych latach produkcji w wersjach z ABSem ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
grisha13 




Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 25
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 13:38   

Ja mam wersje z ABSem i mam silnik 1.6 i maxymalne wyposazenie i z tylu bebny;|
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 14:56   

bo masz z '98 go roku
gdybyś miał np '96 to byś miał tarcze :D
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 15:03   

dokładnie :D swoją drogą to do tyłka zrobili z tymi bębnami :| może i nie hamują lepiej, ale jak wyglądają :mrgreen: no i łatwiej pogrzebać przy nich ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 12:46   

grisha13 napisał/a:
Z tylu sa bebny chyba we wszystkich 200 i slabo tyl hamuje

1. W pierwszych latach produkcji (tzn. w 96 i częściowo w 97) z tyłu były tarcze, ale tylko w wersjach z ABS
2. Tył zawsze hamuje słabiej od przodu bez względu na to, czy mamy tarcze, czy bębny.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
djalex 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 21
Skąd: OSW



Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 12:49   

zrobiłem juz chyba wszystko i dalej nic dalej tra te wredne hamulce no i zjada mase paliwa;/
 
 
toggit 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 46
Skąd: Berlin



Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 15:05   

djalex napisał/a:
zrobiłem juz chyba wszystko...

tzn?
wymien dokladnie co zrobiles, bo wszystko moze rowniez znaczyc kupiles nowego rowerka :mrgreen:
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 17:38   

przyłączę się do zdania kolegi toggit ... wymień po kolei co rzeczywiście zrobiłeś lub co i jak sprawdziłeś
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
djalex 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 21
Skąd: OSW



Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 18:57   

Dobra panowie dzis sie zdenerwoałem i na podwórku sam go rozłozyłem i wyszło jednak na to ze mój "zaufany" mechanik poleciał sobie w kulki......... Zdenerwował mnie okropnie!!!! Wychodzi na to ze koles najnormalniej w swiecie nawet nie popatrzyl do tych kół;//> Wiem juz wszystko To tłoczki poprostu nie wracaja na miejsce
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 19:43   

a jednak :twisted:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r 200, 1.4si-lpg, 96r.] hamulce i gaz ?
Surwil87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Sie 06, 2009 22:06
Homi
Brak nowych postów [R 220 '97 2,0 ] Hamulce
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Mar 06, 2010 17:23
maniaq
Brak nowych postów [R 220 '97 2,0 ] hamulce
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Lut 20, 2010 14:16
komarek666_2007
Brak nowych postów [R25] hamulce
drago Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Kwi 30, 2007 21:28
Brt
Brak nowych postów [MG ZR 160] miękkie hamulce
iktorn73 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 27 Wto Sty 24, 2017 22:12
NoPE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink