Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Problem ze sprzęgłem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Problem ze sprzęgłem.

Jaki jest płyn, który wlewa się do zbiorniczka wyrównawczego pompy sprzęgła.
Autor Wiadomość
bonzo-ok
[Usunięty]






  Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 19:26   [R600] Problem ze sprzęgłem.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

2 dni temu wieczorkiem odwoziłem kolegę do domu (6km w jedną stronę) i zauważyłem ciężkie wchodzenie biegów (ale jednak wchodziły). Rano gdy wsiadłem do samochodu zauważyłem, że sprzęgło samo nie odskakuje i że opór na nim występuje tylko przy podłodze. Na dodatek biegi wchodziły tylko przy zgaszonym silniku a jak odpalałem wóz przy wciśniętym sprzęgle do podłogi to samochód ruszał. Sprawdziłem poziom płynu w zbiorniczku (najmniejszym) i zobaczyłem, że jest pusty. Jutro mam zamiar sprawdzić czy przewody są szczelne, wlewając płyn do zbiorniczka. Jeżeli przewody będą szczelne podejrzewam, że pompa sprzęgła jest do wymiany (tu prośba o pomoc, czy dobrze myślę ?? ?). Kolejna prośba o pomoc to prośba o udzielenie odpowiedzi na pytanie: "Jaki płyn wlewamy do tego zbiorniczka ? "nie spotkałem się nigdzie z opisem jaki płyn się tam wlewa, a jestem początkującym kierowcą i żaden ze mnie mechanik, dlatego proszę klubowiczów o pomoc. Zaznaczam, że Rovera kupiłem miesiąc temu. Proszę też o informację ile mniej więcej może wziąć w razie czego mechanik za wymianę pompy sprzęgła, jeżeli przyniosę mu części. mieszkam w Warszawie.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 10, 2011 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 19:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 19:32   Re: [R600 2.0 Sdi] Problem ze sprzęgłem.

bonzo-ok napisał/a:
...Kolejna prośba o pomoc to prośba o udzielenie odpowiedzi na pytanie: "Jaki płyn wlewamy do tego zbiorniczka ? ...
wlewamy tam płyn hydrauliczny taki sam jak do układu hamulcowego czyli DOT4 lub DOT5.1 :wink:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 19:46   

Przejrzyj sobie dokładnie forum używając opcji "szukaj" wpisując sprzęgło, wysprzęglik, pompa. Dużo tego będzie bo wiele razy poruszany był już ten temat ale rozświetli ci to trochę sprawę. Myślę, że nie ma jednej recepty na twój problem bo wiele elementów jest za to odpowiedzialnych, a i objawy są podobne i dlatego każdy raczej rzuca możliwe rozwiązania niż jest w stanie bez zobaczenia dać jednoznaczną radę. U mnie na uruchomionym silniku nie można było wrzucić żadnego biegu a na wyłączonym wszystkie - rozwiązanie - wymiana kompletnego sprzęgła ( poszło słoneczko, wolałem wymienić całość ), olej w skrzyni biegów, robocizna - ok. 1.200 zł
Pozdrawiam
_________________
DEBEC
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 20:12   

bonzo-ok napisał/a:
"Jaki płyn wlewamy do tego zbiorniczka ? "


Na dekielku zbiorniczka jest to napisane/wyszczegolnione
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lukasz_samcik 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 5
Skąd: Wilków



Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 20:32   

Jakiś miesiąc temu miałem identyczny problem z tym ze u mnie po wlaniu płynu DOT4 i odpowietrzeniu całego układu wszystko wróciło do normy nic nie trzeba było wymieniać bo układ okazał sie szczelny, a czego zabrakło płynu tego nie wiem przejechałem już około 3000 km i wszystko ok płyn jest na stanie.
 
 
 
bonzo-ok
[Usunięty]






  Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 21:52   

A powiedzcie mi jeszcze, jeżeli ktoś wie jak się odpowietrza to sprzęgło po nalaniu dot4. Jutro będę wlewał ale nie wiem jak odpowietrzyć. Podejrzewam, że nie jest to takie trudne i nie potrzebna jest ingerencja mechanika a może się mylę).
 
 
lukasz_samcik 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 5
Skąd: Wilków



Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 22:13   

u mnie robił to mechanik bo nie miałem czasu i wogóle nie wiedziałem jak sie za to zabrać. potrzebna jest jakaś specjalna strzykawka i trzeba tą osłone plastikową pod spodem odkręcic tak przynajmnij robił mój mechanik i przy wysprzęgliku odkręcić śrubke ale dokładnie nie wiem ale z tego co pamiętam na forum jest taki temat jak to zrobić jak znajde dam link
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 22:28   

Było trochę o tym na forum, tak na szybko:

http://www.roverki.pl/for...ie+sprz%EAg%B3a

ale wiem, że jest jeszcze na pewno jeden wątek z opisem.
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 13:23   

Witam
ja miałem podobne przejścia ze sprzęgłem, któregoś pięknego dnia wsiadłem do auta i było dokładnie to samo, pedał do połowy wchodził trzymając się na sprężynie i dopiero dalej był opór wysprzęglania, auto odstawiłem do mechanika i okazało się że układ się zapowietrzył bo musiała być jakaś nieszczelność, odpowietrzyli i na kilka tys km było ok, ale ostatnio znowu to się powtórzyło i okazało się że to pompa sprzęgła przepuszczała i musiałem ją wymienić, koszt pompy ok 130zł, musisz koniecznie zlokalizować gdzie masz nieszczelność w grę wchodzą raczej 2 opcje pompa lub wysprzęglik
pzdr
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 14:25   

tiruces napisał/a:
...musisz koniecznie zlokalizować gdzie masz nieszczelność w grę wchodzą raczej 2 opcje pompa lub wysprzęglik...
plus zbiorniczek, plus przewody hydrauliczne, plus wszystkie połączenia pomiędzy wyżej wymienionymi ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
bonzo-ok
[Usunięty]






Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 20:45   A gdzie jest wysprzęlik ??

Proszę o pomoc jeszcze. Gdzie jest wysprzęglik i czy śruba do odpowietrzania znajduje się w nim, czy gdzie indziej? Czy do wysprzęglika dostanę się tylko od spodu (i do tej śruby) czy można to zrobić z góry. Dziś nie mogłem znaleźć wysprzęglika. Porażka. Czy jest jakaś kompletna instrukcja obsługi do rovera 620 Sdi , takie coś w rodzaju "Naprawiam sam".
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 20:47   

Jest Biblia roverkowiczów, nazywa się Rave i jest do ściągnięcia ze strony klubowej. Zaraz poszukam jakiegoś obrazka, który mógłby Ci pomóc.
Oto on:

[ Dodano: 11 Wrzesień 2007, 20:59 ]
Jak widać dostać się do niego będzie najlepiej od dołu, poza tym trzeba ściągnąć dolną osłonę (jeżeli puszcza Ci płyn przez wysprzęglik, powinny być na niej ślady). Śruba odpowietrzająca, to chyba ta najniżej na obrazku, ale nie dam głowy.
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 21:48   

thef napisał/a:
...Śruba odpowietrzająca, to chyba ta najniżej na obrazku, ale nie dam głowy.
za to ja swoją dam :mrgreen:
thef wykorzystując rysunek wstawiony przez Ciebie pozwoliłem sobie na małe jego "sprecyzowanie" :oops:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 22:05   

Dzięki, giewu, szczerze mówiąc liczyłem na to, że ktoś mnie upewni z tym odpowietrznikiem :grin: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Problem ze sprzęgłem
Jeśli coś wiesz proszę napisz to. Kazda informacja jest cenna.
pavel3d Rover serii 600, Honda Accord 7 Pon Mar 22, 2010 14:11
Paul119
Brak nowych postów [R600] Problem ze sprzęgłem
sammer21 Rover serii 600, Honda Accord 14 Sob Sie 07, 2010 12:10
sammer21
Brak nowych postów [620 SDI] problem ze sprzęgłem
arek52p Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Paź 10, 2011 12:13
arek52p
Brak nowych postów [620] Problem ze sprzęgłem
macwro23 Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Wrz 14, 2013 19:35
macwro23
Brak nowych postów [620] Problem ze sprzegłem !?
maG_xx Rover serii 600, Honda Accord 4 Sob Lut 18, 2012 12:47
maG_xx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink