Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i 97r] - Problem z rozrusznikiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 14:08
[R214i 97r] - Problem z rozrusznikiem
Autor Wiadomość
tomash233 



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Sulmierzyce



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 00:35   [R214i 97r] - Problem z rozrusznikiem

Witam :) Jestem posiadaczem Rovera 214i 97r. i od pewnego czasu mam problem z rozrusznikiem a mianowicie; co jakis czas rozrusznik odmawia wspolpracy ;) to znaczy slychac tylko "cykanie" i nic. Trzeba go stuknac mlotkiem kilka razy od spodu, zeby zadzialal. Kolega uparcie twierdzi, ze jest to elektromagnez; 2 razy juz rozbieral, czyscil i nic...rorzusznik nieraz dziala nawet 2 miesiace bez zawieszki. Co Wy o tym myslicie? zakup nowego elektromagnezu, czy moze cos innego? nie chcialbym nadaremno "topic" pieniedzy; mam mozliwosc bezkosztownej wymiany, ale chcialbym miec pewnosc, ze to jest ta a nie inna czesc ;) wszelkie opinie mile widziane. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez tomash233 Czw Wrz 13, 2007 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 00:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 00:46   

Zapewne szczotki. Swoją drogą dziś odwiedziłem serwis Rovera u mnie w mieście i Pani poinformowała mnie, że nie ma do kupienia szczotek do rozrusznika. Da się kupić cały rozrusznik, a to jak ona powiedziała 1600 zł :) Zamarłem :P Stąd podczepie się pod temat... czy szczotki/ rozrusznik z hondy będą pasować? Jak nie to rozrusznik idzie do regeneracji :)



Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 08:00   

Szczotki możesz kupić "uniwersalne" i prawie kazdy elektryk samochodowy Ci je dorobi. :wink:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
tomash233 



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Sulmierzyce



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 09:40   

Z tymi szczotkami nie jest tak latwo..one sa jak w calosci z ostoja, czy jak to sie tam nazywa; pojedynczo wymienic ciezko. Dziwi mnie jedno;mechanik, ktory mi to robil, twierdzi, ze szczotki sa jak nowe w moim rozruszniku i ze to na bank elektromagnez. Zaczynam sam w to watpic, poniewaz gdy juz mi sie rozrusznik przywiesi moge tak stukac po elektromagnesie pol dnia a wystarczy, ze stukne od spodu kilka razy i pali...
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 10:00   

tomash233 napisał/a:
Z tymi szczotkami nie jest tak latwo..one sa jak w calosci z ostoja, czy jak to sie tam nazywa; pojedynczo wymienic ciezko. Dziwi mnie jedno;mechanik, ktory mi to robil, twierdzi, ze szczotki sa jak nowe w moim rozruszniku i ze to na bank elektromagnez. Zaczynam sam w to watpic, poniewaz gdy juz mi sie rozrusznik przywiesi moge tak stukac po elektromagnesie pol dnia a wystarczy, ze stukne od spodu kilka razy i pali...


Przeszukaj forum, setki jak nie więcej razy było co może być
u mniie był to stojan a w zasadzie połączenia na stojanie alu<->miedź, zakończylo się stojanem za 130 PLN i zero prblemow po tym.
Ostatnio zmieniony przez Kris Czw Wrz 13, 2007 10:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 10:03   

tomash233, czy nie zauważyłeś, że w każdym temacie jest wpisany model i rocznik opisywanego auta?? Takie są zasady pisania w tym kąciku i popraw w zwiazku z tym swój temat!!
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
tomash233 



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Sulmierzyce



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 10:22   

Poprawione..nie zwrocilem uwagi, poniewaz zalezalo mi na szybkiej odpowiedzi a jestem tu nowy. Pozdrawiam.

Do koelgi Krisa: Pierwszym razem gdy mi rozrusznik przestal dzialac, przerwalo sie wlasnie polaczenie ze stojanem. Kolega przylutowal i zacisna; i to moze byc wskazowka, poniewaz od tego czasu mam z nim problemy. Przez pol roku dzialal bezawaryjnie. Tylko dlaczego 2 mechanikow mi wmawia, ze to elektromagnez..??.. jestem gotowy kupic nowy, ale chcialbym miec pewnosc, ze to bedzie wlasnie to. Nie chce za duzo pieniedzy inwestowac, gdyz za 2 miesiace zamierzam sprzedac go i wiosna kupic Roverka powyzej rocznika 2002.
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 10:31   

Przyczyna może też leżeć w wypalonym tzw. "talerzyku" włącznika elektromagnetycznego i wypalonych stykach które zwiera ów talerzyk. Objawy są identyczne. Można to wymienić samemu, problemem może być tylko dostęp do części, gdyż hurtownie rozprowadzające elementy rozruszników niechętnie sprzedają pojedyncze sztuki. Zawsze można jednak oddać auto do elektryka :smile:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 10:42   

tomash233 napisał/a:
Poprawione..nie zwrocilem uwagi, poniewaz zalezalo mi na szybkiej odpowiedzi a jestem tu nowy. Pozdrawiam.

Do koelgi Krisa: Pierwszym razem gdy mi rozrusznik przestal dzialac, przerwalo sie wlasnie polaczenie ze stojanem. Kolega przylutowal i zacisna; i to moze byc wskazowka, poniewaz od tego czasu mam z nim problemy. Przez pol roku dzialal bezawaryjnie. Tylko dlaczego 2 mechanikow mi wmawia, ze to elektromagnez..??.. jestem gotowy kupic nowy, ale chcialbym miec pewnosc, ze to bedzie wlasnie to. Nie chce za duzo pieniedzy inwestowac, gdyz za 2 miesiace zamierzam sprzedac go i wiosna kupic Roverka powyzej rocznika 2002.


Nie chcę być wyrocznią, ale epopeja na temat tego polączenia została już napisana, ja też lutowałem, skręcałem, spawałem w specjalistycznym zakładzie w oslonie czegoś tam - i nic po pewnym czasie albo padal z nienacka, albo tak sypał sie powoli raz zapalał raz nie, to połączenie jest nie do zrbienia nie fabrycznie, i mówie Ci to ja - com przeszedl przez mękę, zależy jak się tam ustawi czy się nazbiera takiego syfu na polączeniu, czy ten syf wypadnie czy jest wilgotny, to wszystko wplywa na zadziałanie, ale u mnie wplynęło w końcu myślenie i spec elektromechanik, co powiedzial że takich rozrusznikow to już widzial tonę, a jak tylko go zobaczyl to do pomagiera od razu powiedział : - zenek stojan do lukasa mamy? i mieli i wszystko w 10 minut zrobił i przy okazji tulejki srelki lozyska - po prostu spec, no i wszystko widziałem :) jak miło było patrzeć jak się koleś zna mając w pamieci i przed oczami moje z ojcem majstersztyki ;)
 
 
 
tomash233 



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Sulmierzyce



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 11:42   

Zastanawia mnie jedno: wtedy, gdy mi sie przerwalo polaczenie ze stojanem nie bylo slychac zadnego cykania..wszystko zamarlo. Teraz natomiast slychac te specyficzne odgłosy; dodam jeszcze, ze gdy juz sie zawiesi rozrusznik i za slabo stukne od spodu rozrusznik wydaje bardziej intensywny dzwiek jak by juz mial zadzialac. Moze to bedzie wskazowka :-) nie chodzi mi tu o wydanie przez Was ostatecznej ekspertyzy, tylko o najbardziej prawdopodobna przyczyne usterki :-)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 15:19   

tomash233, elektromagneS bardzo łatwo możesz sam sprawdzić, musisz poprostu podać napięcie na włącznik (ta wsuwka) i na styku do którego dochodzi kabel z rozrusznika powinno się pojawić napięcie, jeśli ten drugi jest podłączony do plusa akumulatora (tak jak powinien), wymienisz go też bardzo łatwo nawet nie wyjmując rozrusznika (wystarczy wykręcić te 3 śrubki z drugiej strony)
tak wiec możesz zweryfikować to co mówią Ci elektrycy :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tomash233 



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Sulmierzyce



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 22:40   

Dobrze, ale..jak to zweryfikowac, gdy zacina sie rozrusznik raz na kilka tygodni ;) chyba najlepiej zaczekac do kolejnej zawieszki i wtedy sprawdzic. A moze jest jakis sposob.., jak juz wspomnialem chce minimalizowac wszelkie koszty eksploatacji pojazdu, miedzy innymi usuwanie usterek, poniewaz autko pojdzie na sprzedaz niebawem. Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za udzielone rady.
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 20:20   

Najlepiej to natychmiast naprawić ten rozrusznik. Napewno naprawa będzie tańsza niż jak całkiem się rozleci. :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
tomash233 



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Sulmierzyce



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 23:39   

No wiec tak: 2 elektrykow twierdzi, ze rozrusznik jest sprawny i nie ma co w nim wymieniac...podejzewaja cos w instalacji ;)
P.S. Widze, ze kolega z moich okolic :-) 20km ode mnie :)
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 00:03   

Jakie są objawy gdy nie działa? :arrow:
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 09:28   

tomash233 napisał/a:
No wiec tak: 2 elektrykow twierdzi, ze rozrusznik jest sprawny i nie ma co w nim wymieniac...podejzewaja cos w instalacji ;)
P.S. Widze, ze kolega z moich okolic :-) 20km ode mnie :)


Stanie Ci gdzies w trasie odpukać będziesz wtedy mial kłopot, jeśli usterka pojawila się najpierw z powodu rozlączenia alu-miedź, i po naprawie masz takie problemy, to ja bym się zastanowil... zresztą ile można ciągnać temat... czy któryś z rzeczonych elektryków jest specem od rozruszników itp?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200 1.4 8V 99'] Problem z rozrusznikiem!
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Gru 31, 2007 16:15
piter34
Brak nowych postów [R214] Problem z rozrusznikiem?
gienek15 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Wto Lis 26, 2013 20:46
princo12
Brak nowych postów [R200]Problem z rozrusznikiem
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Lip 07, 2011 23:17
kepor
Brak nowych postów [r200]problem z rozrusznikiem
rudealis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Gru 23, 2012 13:29
rudealis
Brak nowych postów [r200]problem z rozrusznikiem
rudealis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 26, 2013 12:57
robsson78



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink