Forum Klubu ROVERki.pl :: rejestracja auta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Mar 31, 2011 22:46
rejestracja auta

(jak ja niecierpie tej biurokracji:P)
Autor Wiadomość
leenaa 



Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 7
Skąd: Białystok



  Wysłany: Wto Paź 02, 2007 22:05   rejestracja auta

Własnie się dowiedziałam, że na rejestrację auta i nowe tablice będe czekac od 4 do 6 tygodni! :cry: Mam w związku z tym pytanie. Jak długo mogę jeździc autem zarejestrowanym na poprzedniego właściciela? Slyszałam ze miesiąc od daty zakupu? :?:
Z góry dziekuje za pomoc w ustaleniu prawidłowej odpowiedzi :mrgreen:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 02, 2007 22:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
morris 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Wto Paź 02, 2007 23:07   

Trochę to dziwne. :roll: W Lublinie blachy i tymczasowy dowód rejestracyjny dostaje się od ręki
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Wto Paź 02, 2007 23:13   

:shock: Dziwnie tam u was...u nas tak samo jak u kolegi wyrzej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Paź 02, 2007 23:17   

Masz miesiąc czasu na załatwienie tablic i ubezpieczenia. W "normalnym" Wydziale Komunikacji dostaje się od ręki tablice i miękki dowód a do miesiąca od tego momentu już normalny. W przypadku auta zarejestrowanego w tym samym wydziale od strzału można załatwić normalny dowód.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 23:24   

leenaa napisał/a:
Własnie się dowiedziałam, że na rejestrację auta i nowe tablice będe czekac od 4 do 6 tygodni!

Na wydanie twardego dowodu tak, ale nowe tablice i miękki dowód dostaniesz od razu i jak najszybciej (maksymalnie po miesiącu) musisz pójść do ubezpieczyciela u którego jest OC i albo przepisać je na siebie i swoje nowe numery albo wymówić i zawrzeć nowe OC z innym ubezpieczycielem.
thef napisał/a:
W przypadku auta zarejestrowanego w tym samym wydziale od strzału można załatwić normalny dowód.

Dokładnie, bo te oficjalne 30 dni przedłużane często do 45 to czas na sprawdzenie zarejestrowania auta w poprzednim urzędzie - swoją drogą bzdura, bo to powinien robić komputer, a w najgorszym razie telefon - 3 minuty, ale cóż - bo to Polska właśnie, a za miękki dowód dodatkowo się płaci.
thef napisał/a:
Masz miesiąc czasu na załatwienie tablic i ubezpieczenia.

No właśnie - gdzie to jest napisane i jakie są sankcje?
Bo np. Kruchy jeździł na włoskich tablicach chyba z pół roku, woził przy sobie dowód zakupu i tylko przedłużał tymczasowe OC.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Paź 02, 2007 23:46   

maciej napisał/a:
thef napisał/a:
Masz miesiąc czasu na załatwienie tablic i ubezpieczenia.

No właśnie - gdzie to jest napisane i jakie są sankcje?
Bo np. Kruchy jeździł na włoskich tablicach chyba z pół roku, woził przy sobie dowód zakupu i tylko przedłużał tymczasowe OC.
Masz rację zdaje się :) . Znalazłem kilka wypowiedzi specjalistów (np. Wojciech Słowik - Specjalista ds. rejestracji pojazdów w Getin Leasing) podających termin 30 dniowy na rejestrację i 14 dniowy na podatek PCC, ale przekopałem też ustawy na które się powołują i nie bardzo da się tam taki wymóg znaleźć. Wymóg jest tylko dla organu wydającego pozwolenie. Dodatkowo np. ten pan mówi o dowolnej kolejności odwiedzania Urzędu Skarbowego i Wydziału Komunikacji, byle w tych terminach 14/30, a przecież wiadomo, że bez druczku z US nie ma po co się fatygować do WK - wynika więc z tego jedno - du.. a nie specjalista :) .
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 03:04   

niestety w Białymstoku by dostać sie do okienka pani która rejestruje pojazdy trzeba ustawić się w kolejce ... 4-6 tygodniowej kolejce

Przerabiałem na przełomie czerwiec - lipiec, z tym że ja rejestrowałem po raz pierwszy auto w kraju...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 03, 2007 10:23   

thef napisał/a:
Dodatkowo np. ten pan mówi o dowolnej kolejności odwiedzania Urzędu Skarbowego i Wydziału Komunikacji, byle w tych terminach 14/30, a przecież wiadomo, że bez druczku z US nie ma po co się fatygować do WK - wynika więc z tego jedno - du.. a nie specjalista

To się już zmieniło, przynajmniej w Warszawie - jak mój ojciec rejestrował Nubirę w 2005 to go pani w WK zaskoczyła, że nie chce potwierdzenia opłacenia PCC, bo jak powiedziała "US już ma swoje metody, żeby do tego dojść", no i sprawdziłem przerejestrowując R623 w listopadzie 2006 - też nie chcieli PCC.
Marrkus napisał/a:
niestety w Białymstoku by dostać sie do okienka pani która rejestruje pojazdy trzeba ustawić się w kolejce ... 4-6 tygodniowej kolejce

WOW! Współczuję! W Wawie (przynajmniej na Woli) wygląda to tak, że jak przyjdę 7:15-7:30, to mam numerek od 1 do 4, a są 4 okienka, więc wpadam w pierwszą kolejkę obsługi, obsługa zaczyna się o 8:00 (a właściwie 8:15, "no bo kawę trzeba wypić") i do 9:00 zawsze udaje mi się wyjść z WK z załatwioną sprawą.
W późniejszych godzinach jest gorzej, ale mój ojciec odkrył, że pani w informacji jest nastawiona bardzo pozytywnie dla klientów i można do niej zadzwonić i poprosić, żeby wzięła numerek na danągodzinę na nazwisko, a potem tylko go odebrać. Oczywście numerki nie są na godziny, ale pani ma tyle wprawy, że trafia z dokładnością do pół godziny. :D
Do tego teraz uruchomili elektroniczne wypełnianie wniosków na stronie i podobno działa to jeszcze szybciej (jeszcze nie próbowałem).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 10:58   

Może w innych rejonach Polski jest normalnie ale trzymajmy się białostockich realiów leenaa (może tutaj rejestruje sie tak dużo aut :grin: ) Tak na poważenie jest jak jest i trudno. Ostatnio sam rejestrowałem i wiem jak to wygląda. Nie wiem jak długo można jeździć na tablicach poprzedniego właściciela (najlepiej zadzwoń do wydziału komunikacji i zadaj im to pytanie) ale na logikę skoro zgłosiłaś się do WK (u nas dostaje się tylko numerek z wyznaczona datą - ok. 4 tygodnie i po tym okresie miękki dowód i nowe tablice a dopiero po kolejnych 4 tygodniach normalny dowód) to nie od ciebie zależy na kiedy wyznaczona jest kolejka.
_________________
DEBEC
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 03, 2007 11:11   

DEBEC napisał/a:
Nie wiem jak długo można jeździć na tablicach poprzedniego właściciela (najlepiej zadzwoń do wydziału komunikacji i zadaj im to pytanie) ale na logikę skoro zgłosiłaś się do WK (u nas dostaje się tylko numerek z wyznaczona datą - ok. 4 tygodnie i po tym okresie miękki dowód i nowe tablice a dopiero po kolejnych 4 tygodniach normalny dowód) to nie od ciebie zależy na kiedy wyznaczona jest kolejka.

Ja bym w takiej sytuacji zrobił następująco:
- wziął numerek w WK
- przepisał na siebie ubezpieczenie - przepisanie kosztuje różnicę między Twoimi zniżkami, a zniżkami poprzedniego właściciela (możesz nawet dostać zwrot jeśli masz wyższe zniżki :) ) - to można zrobić jeszcze na stare numery na podstawie starego dowodu i umowy kupna-sprzedaży (to trzeba zrobić maksymalnie w ciągu 30 dni)
- zapłacił PCC (na to jest chyba 15 dni)
- jeździł ze starym dowodem, numerkiem do WK, umową kupna-sprzedaży i przepisanym OC i się niczym nie przejmował - z moich doświadczeń policjanci z drogówki ostatnio naprawdę bardzo rozsądnie podchodzą do polskich paranoi
- odebrał tablice i miękki dowód
- przepisał OC na nowe numery (u mojego agenta to nic nie kosztuje) - tego samego dnia jak już będą nowe tablice
- odebrał twardy dowód
i już. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 11:26   

Dokładnie co do literki to co opisał maciej zrobiłem na swoim przykładzie i niczym się nie przejmowałem.
_________________
DEBEC
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 11:50   

maciej napisał/a:
To się już zmieniło, przynajmniej w Warszawie - jak mój ojciec rejestrował Nubirę w 2005 to go pani w WK zaskoczyła, że nie chce potwierdzenia opłacenia PCC, bo jak powiedziała "US już ma swoje metody, żeby do tego dojść", no i sprawdziłem przerejestrowując R623 w listopadzie 2006 - też nie chcieli PCC.
Widzisz, a u mnie w 2007 chcieli, dranie, koniecznie :) . Chyba wszystko zależy od podejścia urzędników i ich chcenia lub niechcenia. Choć muszę stwierdzić, że cała procedura była przeprowadzona bardzo sprawnie. Korzystając z mojego nienormowanego czasu pracy udałem się ok. godz 10 do US - wypełnienie PCC i załatwienie w okienku zajęło mi 20 minut. O 10.30 byłem już w WK gdzie tablice i miękki dowód dostałem (po załatwieniu wszelkich wpłat itp.) w ciągu 30 minut. Cała sprawa zajęła więc około godziny. Potem, popołudniu, odwiedziła mnie moja agentka z PZU - 30 minut i ubezpieczenia gotowe. Po miesiącu jeszcze straciłem 5 minut na odebranie twardych papierów. Jak widać gdzieniegdzie działa to sprawnie.
 
 
leenaa 



Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 7
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 12:05   

DEBEC napisał/a:
Może w innych rejonach Polski jest normalnie ale trzymajmy się białostockich realiów leenaa (może tutaj rejestruje sie tak dużo aut :grin: ) .



Niby taki biedny region a wszyscy fury kupują, hehe :mrgreen:
No właśnie - białostockie realia..No ale ja się łatwo nie poddaje także mnie te realnia nie przestraszą :mrgreen: Najwyżej troche podenerwują :wink:

[ Dodano: Sro Paź 03, 2007 12:07 ]
maciej napisał/a:

Ja bym w takiej sytuacji zrobił następująco:
- wziął numerek w WK
- przepisał na siebie ubezpieczenie - przepisanie kosztuje różnicę między Twoimi zniżkami, a zniżkami poprzedniego właściciela (możesz nawet dostać zwrot jeśli masz wyższe zniżki :) ) - to można zrobić jeszcze na stare numery na podstawie starego dowodu i umowy kupna-sprzedaży (to trzeba zrobić maksymalnie w ciągu 30 dni)
- zapłacił PCC (na to jest chyba 15 dni)
- jeździł ze starym dowodem, numerkiem do WK, umową kupna-sprzedaży i przepisanym OC i się niczym nie przejmował - z moich doświadczeń policjanci z drogówki ostatnio naprawdę bardzo rozsądnie podchodzą do polskich paranoi
- odebrał tablice i miękki dowód
- przepisał OC na nowe numery (u mojego agenta to nic nie kosztuje) - tego samego dnia jak już będą nowe tablice
- odebrał twardy dowód
i już. :)



Żeby tylko cierpliwości wystarczyło :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Brt Sro Paź 03, 2007 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 12:45   

W białostockim WK codziennie załatwia się około 70 petentów (tyle wydają numerków), jest jeden WK na całe miasto Białystok, czekać trzeba około 4 tyg. czyli 20 dni roboczych wynika z tego że w między czasie WK zarejestruje ~1400 samochodów.

Inna sprawa że są 4 okienka z czego zazwyczaj tylko dwie panie nie piją kawy :mrgreen:

Ale wyrejestrować można szybciej - około 2-4 godz w kolejce.
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 13:39   

W Łodzi kolejka do rejestracji zaczyna sie o 5 nad ranem! Stoi przed urzędem. O 8 otwierają i w jednym miejscu przeglądają dokumenty i dostajesz nr do okienka. Osoby które do 10-11 zdąrzą dostac się do tego okienka to dostają nr i tego samego dnia odbieraja miekki dowod i tablice. U nas działa jednocześnie z 10 okienek jak nie więcej, ale mamy jeden urząd na całe miasto.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Paź 05, 2007 12:23   

Miałem podobną sytuację rok temu jak kupiłem swego Roverka. Auto kupiłem 1 czerwca, potem czekałem jeszcze 3 tygodnie na kartę pojazdu (handlarz od którego nabyłem auto zarejestrował je na siebie w przeddzień sprzedaży, jak dałem mu zaliczkę - na mnie nie mógł, bo to było w Chojnicach - 120km od Gdańska). Jak dostałem kartę, to zapisałem się przez internet na rejestrację w UM Gdańsk - znów miesiąc oczekiwania. PCC-1 się nie przejmowałem, bo sprzedawca wystawił mi fakturę. Trzeba tylko w takim przypadku pamiętać, że jeśli sprzedawca jest z innej gminy, to należy wziąć od niego ksero wyciągu z ewidencji działalności gospodarczej. Ja zapomniałem i jeszcze prawie 2 tygodnie czekałem na list z tym papierkiem (pozdrowienia dla Poczty Polskiej). Jeździłem więc na dowodzie wystawionym na sprzedawcę niemal dwa miesiące Kilka tygodni po nabyciu auta wykupiłem tylko polisę OC/AC na swoje nazwisko.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Dziekan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 142
Skąd: Łomża



Wysłany: Sro Paź 10, 2007 22:09   

Marrkus napisał/a:
W białostockim WK codziennie załatwia się około 70 petentów (tyle wydają numerków), jest jeden WK na całe miasto Białystok, czekać trzeba około 4 tyg. czyli 20 dni roboczych wynika z tego że w między czasie WK zarejestruje ~1400 samochodów.

Inna sprawa że są 4 okienka z czego zazwyczaj tylko dwie panie nie piją kawy

Ale wyrejestrować można szybciej - około 2-4 godz w kolejce.

ojojoj, niedobrze. W 70 tysięcznej Łomży (przy okazji pozdrawiam kolegów i koleżanki z województwa :) ) WK ma trzy stanowiska, są dni kiedy faktycznie trzeba się nastać ale generalnie wszystko idzie w miarę sprawnie, roverka ostatnio zarejestrowałem w godzinę mimo że był to poniedziałek...fakt...sam się zdzwiłem ;) Dziś odebrałem twardy dowód, też szybciutko. Jakąś chorą sytuację macie...Białystok jest niemal 5 razy większy a tylko jedno okienko więcej, współczuje.
 
 
 
JohnnyB 




Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 11, 2007 07:12   

ja rejestracje przerabialem wlasnie w tym tygodniu
W niedziele zglosilem chec rejestracji przez internet;
we wtorek zadzownil do mnie malo uprzejmy pan z mojego urzedu w celu ustalenia mojego przyjscia;
przyszedlem na ustalona godzine, ominalem wszystkie kolejki i w 5 min mialem zalatwiona sprawe
po 3 h musialem stawic sie po dowod tymczasowy i blachy a 2 dni przed uplywem terminu mam przyjsc po normalny juz dowod i tez mam ominac wszystkie kolejki

wniosek
jestem bardzo zaldowolony ze nie musialme w nocy wstawac i stac w kolejkach po nr a potem w kolejkach do okienka
 
 
 
gienio 



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 1
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 18:51   

a jak wyglada sprawa ze sprowadzonymi autami ? tez jest dopuszczalny okres 30 dni ? jesli mam zrobiony pierwszy przegląd w Polsce mam juz wykupione OC to moge jezdzic na starych blachach do czasu dostania Polskich ?
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 18, 2007 09:21   

gienio napisał/a:
a jak wyglada sprawa ze sprowadzonymi autami ? tez jest dopuszczalny okres 30 dni ? jesli mam zrobiony pierwszy przegląd w Polsce mam juz wykupione OC to moge jezdzic na starych blachach do czasu dostania Polskich ?

Nie wiem jak to prawnie wygląda, ale wydaje mi się, że masz 90 dni na przerejestrowanie.
Praktycznie to Kruchy jeździł chyba pół roku. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ubezpieczenie i rejestracja auta
Sabz Prawo i ubezpieczenia 22 Wto Sty 29, 2013 23:14
chudson
Brak nowych postów Rejestracja uszkodzonego auta
farek Prawo i ubezpieczenia 11 Pon Kwi 02, 2012 21:41
chudson
Brak nowych postów REjestracja auta ze współwłascicielem..
arszenick Prawo i ubezpieczenia 7 Wto Lip 24, 2007 09:44
maciej
Brak nowych postów Rejestracja sporwadzonego auta.
seku145 Prawo i ubezpieczenia 1 Sob Gru 28, 2013 16:48
komoss
Brak nowych postów Rejestracja auta z zagranicy - wszystko ok?
ADI-mistrzu Prawo i ubezpieczenia 49 Pią Sie 10, 2012 18:09
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink