Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 16V Silverstone `98] Wyciek z układu chłodzenia.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 16V Silverstone `98] Wyciek z układu chłodzenia.
Autor Wiadomość
Pietryk 



Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Paź 01, 2007 11:59   [R200 1.4 16V Silverstone `98] Wyciek z układu chłodzenia.

Witam, zauważyłem ubytek płynu chłodniczego w zbiorniczku, oraz poczułem dziwny zapach dochodzący z pod maski. Z ojcem stwierdzilismy, że może to być uszczelka pod głowica. Gdy pojechalismy do mechanika (wymienialem rozrząd i olej), stwierdził, że uszczelka jest ok, bo węże nie robią się sztywne i jako przyczyne podal luźny wąż wychodzący z chłodnicy. Poprawił go i stwierdził ze bedzie git. Ale nie jest, płyn (woda teraz) cały czas wycieka i nawet zlokalizowalem skad. Z tyłu silnika, niestety nie mam jak tam zajrzec widzialem spadajace krople. Nie kapie z zadnego weza tylko jak by z silnika gdzies... Moze to jakas uszczelka? :/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 01, 2007 11:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Paź 01, 2007 15:20   

Pietryk napisał/a:
Moze to jakas uszczelka?
może kolektora ssącego ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Pietryk 



Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Paź 01, 2007 15:22   

A można to jakoś w domowy sposób zdiagnozować? Czy konieczna jest wizyta u speca?
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Pon Paź 01, 2007 16:47   

U mnie w R400 1.6 przy zbliżonych objawach (ubytki płynu chłodniczego, dodatkowo problem z ciepłym powietrzem w nawiewach i wyciek płynu pod silnikiem) został wstępnie zdiagnozowany przez polecany przez Klubowiczów serwis Rovera jako szwankująca pompa wodna.
Pompa i pasek rozrządu do wymiany.

Nie wiem czy to samo będzie u ciebie...
 
 
Pietryk 



Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Paź 01, 2007 18:14   

Tyle, że kapało z prawej strony silnika, a z tego co sie orientuje (a mało sie orientuje:)) pompa wody jest bardziej z lewej...
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Paź 01, 2007 18:27   

patrząc od przodu auta jak rozumiem?? Weź akieś lusterko i oblookaj ten kolektor odspodu. Może będzie widać czy to jego wina.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Pietryk 



Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Paź 01, 2007 18:59   

Tak, od przodu. No właśnie jak kapało to oczywiście nie miałem żadnego pod ręką, a jak już znalazłem to przestało... I nic tam konkretnego nie widać, ale zauważyłem jasny osad, co potwierdza, że gdzieś tam jest wyciek...
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 13:59   

Pietryk napisał/a:
wymienialem rozrząd i olej

Rozrząd robiłeś,jak rozumiem,wcześniej.Jesteś pewien,że wymienił Ci też pompę,albo oddał Ci starą?
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
PiotrekD 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 8
Skąd: Radom



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 15:00   

Witam.
Mam podobny problem. U mnie cieknie z uszczelki kolektora ssącego. Dokręciłem śruby ale pomogło tylko na kilka dni. Będę musiał jednak zmienić ta uszczelkę.
 
 
 
Pietryk 



Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Paź 07, 2007 20:21   

Nie wymieniał mi pompy...
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Paź 08, 2007 13:02   

Pietryk napisał/a:
Nie wymieniał mi pompy...

No to po zmianie rozrządu mogła zacząć cieknąć.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 13:07   

wiecie co niektórzy klienci to sami są winni, bo mam dużo takich zdarzeń , że uprzedzam że według rovera także należy wymienić pompe wody, Panie a po co nie cieknie , a ja na to że bedzie jak dostanie nowy napinacz i pasek, nie nie wymieniać bo drogo!. po 2 tygodniach wpada że mu woda cieknie i co i tak jest stratny przez swoją głupotę .
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 17:37   

Pietryk napisał/a:
Nie wymieniał mi pompy...

Nie mnie oceniać,ale uważam,że to błąd i to duży.Zważywszy na cenę samej pompy,a robocizna praktycznie taka sama jak przy samym rozrządzie i spokój na wiele tysięcy kilometrów.
Możliwe że (i oby) winna jest uszczelka pod kolektorem,a jak nie - to znowu rozbiórka :cry:
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 18:29   

PHJOWI napisał/a:
wiecie co niektórzy klienci to sami są winni... uprzedzam że według rovera także należy wymienić pompe wody ... a ja na to że bedzie jak dostanie nowy napinacz i pasek... po 2 tygodniach wpada że mu woda cieknie i co i tak jest stratny przez swoją głupotę .
eszet napisał/a:
Pietryk napisał/a:
Nie wymieniał mi pompy...

Nie mnie oceniać,ale uważam,że to błąd i to duży.Zważywszy na cenę samej pompy...
ja podczas wymiany rozrządu w swoim autku również nie wymieniałem pompy wody, wydaje mi się, że troszkę uogólniacie ...
rzeczywiście powinno się ją wymieniać (zaleca tak producent, niemal ta sama robota itp.) ale jeśli rzeczywiście nie ma najmniejszego luzu na wałku, w żadnym momencie obrotu się nie "zaciera", nie "przerywa", jest w niemal idealnym stanie to po co wydawać kolejne 100-150 zł. ? dla świętego spokoju ?
poza tym w późniejszym czasie ewentualna sama wymiana pompy przecież nie jest aż tak straszna zarówno finansowo jak i czasowo więc nie spieszcie koledzy z takimi opiniami ... ja wiem, że macie rację i powtarzacie fachowe i dobre opinie, ale niekiedy dla klienta te sto pare złotych ma kolosalne znaczenie przy oddaniu auta do serwisu ..sam pracuję w warsztacie i wiem jak klienci reagują na (jak najbardziej słuszne zalecenia) fachowców ...
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Pietryk 



Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 18:45   

Jako, że autko było świeżo kupione przez moją skromną osobę, chciałem wymienić wszystko co trzeba było. A jako, że nie znam się na tym wcale, to mógł mi wcisnąć wszystko. Powiedział, że pompa jest git i nie trzeba wymieniać. Dzisiaj byłem u znajomego mechanika, podnieśliśmy autko na podnośniku i nic nie widać... Powiedział żebym odkręcił sobie osłonę od rozrządu i zobaczył jak pompa wygląda. No ale spadające krople widziałem przecież w zupełnie innym miejscu...

W środę jadę jeszcze do jednego speca to zobacze co mi powie...

A i żeby było śmieszniej, od 5 dni nic nie musze dolewać do zbiorniczka... Jakby przestało uciekać...
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 19:06   

Pietryk napisał/a:
... A i żeby było śmieszniej, od 5 dni nic nie musze dolewać do zbiorniczka... Jakby przestało uciekać...
wycieki z układów chłodzenia niekiedy mają taką właściwość, że potrafią się same zablokować ...
jeśli są naprawdę niewielkie, a płyn chłodzący ma w swoim składzie zwykłą kranową wodę to kamień z niej powstały (lub brud, który wcześniej powstał w układzie) w naturalny sposób zamyka wypływ chłodziwa ...
lecz od razu ostrzegam: nie jest to rozwiązanie problemu :twisted: ... i na to właśnie chorują ROVERki z silnikami serii K, na "olewanie" sygnałów jakie nam autko zgłasza ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 19:19   

giewu napisał/a:
rzeczywiście powinno się ją wymieniać
giewu napisał/a:
w żadnym momencie obrotu się nie "zaciera", nie "przerywa", jest w niemal idealnym stanie to po co wydawać kolejne 100-150 zł. ? dla świętego spokoju ?

Choćby po to,ażeby oszczędzić kolejnych 350 złociszy,jeśli okaże się,że ona jednak padła,a może (tfu,tfu) i HGF,w przypadku niekontrolowanego wycieku.
Nie zrozum mnie żle.Ja nie potępiam,tylko wyrażam własną opinię.
Pietryk napisał/a:
A i żeby było śmieszniej, od 5 dni nic nie musze dolewać do zbiorniczka... Jakby przestało uciekać...

Kiedy mnie padła pompa,również miałem nieregularne wycieki :twisted: ,ale u mnie okazało się,że to była raczej wina tzw.fachowca z sąsiedztwa,który chciał,a nie umiał jej wymienić.Wyciek był spod pompy,a nie z niej samej(tak przynajmniej mi to wyoślił mój mechanik).
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
Pietryk 



Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 19:52   

Pod tym adresem jest zdjęcie, z zaznaczonym (mniej więcej) miejscem gdzie widziałem kropelki.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R 216 Si 97r]wyciek z układu chłodzenia
ben. Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Mar 10, 2008 08:51
etimark
Brak nowych postów [R25 iDT] Wyciek z układu chłodzenia
Steff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Wto Maj 25, 2010 10:47
Steff
Brak nowych postów [R200] Schemat układu chłodzenia
thansen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Gru 15, 2010 15:44
thansen
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200 SDi] Pojemność układu chłodzenia
dzozef Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Sty 04, 2012 11:40
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink