Forum Klubu ROVERki.pl :: [R800] Brak lewych świateł pozycyjnych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 13:31
[R800] Brak lewych świateł pozycyjnych
Autor Wiadomość
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 20:30   [R800] Brak lewych świateł pozycyjnych
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: 1994

mam taki problem , wlasciwie od samego poczatku jak posiadam to autko, że nie pali sie przednie lewe swiatlo pozycyjne oraz tylne lewe swiatlo .
Zarówki są dobre, więc wydawało się by że to tylko bezpiecznik, ale sprawdzałem wszystkie i są dobre, a dokładnie to za te lewe swiatla + oswietlenie tablicy odpowiada bezpiecznik nr 15 w głównej skrzynce pod panelem pod kierownicą:


no i oswietlenie tablicy sie pali, wyciągam bezpiecznik, oswietlenie tablicy gasnie, wkładam bezpiecznik, oswietlenie tablicy się zapala. A światła lewe nigdy się nie palą, Natomiast prawe działają.

Ktoś może mieć jakiś pomysł? może już to ktoś przerabiał?

jeszcze mam taki trop że wg workshop manuala pod kierownicą powinna być dodatkowa mała skrzyneczka z 6 bezpiecznikami, tylko że ja jej nie mam, tutaj schemat:


czy ktoś z użytkowników 800-tki mógłby sprawdzić u siebie czy ma taką skrzynkę? bo tam też jest bezpiecznik odpowiedzialny za 'sidelights' , ale chyba za wszystkie a nie za tylko lewą stronę.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 02, 2011 00:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 08, 2007 20:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 13:16   

W razie czego sprawdź jeszcze bezpieczniki oznaczone książką bo ja tak szukalem jak nie miałem kierunków i okazało się ze winny był właśnie bepiecznik oznaczony książką pomimo, że inne miały oznaczenie, ze są odpowiedzialne za kierunki.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 13:32   

pomylilo mi się , chodziło mi o 'user manual' czyli książka, właśnie w niej sprawdzałem oznaczenia. w sumie mam trzy skrzynki z bezpiecznikami: w komorze silnika, pod kierownicą, i w bagażniku.
A nie mam tej czwartej skrzynki z drugiego schematu który zamieściłem.

----------------------------

09 December A.D.2007.

wstyd się przyznać, ale tylna lewa pozycja się nie paliła bo żarówka była popsuta, qrde nomalnie ten maly drucik w srodku był wporządku, myslalem ze żarówka dobra, a jednak nie przewodziła. ciekawostka, to że te żarówki są 10W, dziwne bo myslałem że w europie jest dozwolone 5W.

Przednia pozycja, to samo. żarówka W5W przepalona, ale poprostu wcześniej nie wiedziałem że ona tam jest myślałem że to H4 się trochę żaży jako pozycja za sprawą dim-dip resistor który u mnie jest.
Ale jednak ten dim-dip resistor też był popsuty, po zreperowaniu go (kabelek był przerdzewiały) okazało się że to tak działa, że jak przy zgaszonym silniku włącze tylko pozycyjne lampy, to się palą pozycyjne.
A jak włączę zapłon (lub odpale silnik) to automatycznie mijania H4 zaczynają się żażyć z 1/6 mocy, to taki patent na wypadek jakby ktoś włączył tylko pozycje i zaczął jechać, żeby automatycznie się żażyły mijania. Oczywiście gdy się włączy mijania to wtedy dim-dip się wyłącza i H4 świecą się już pełną mocą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R800] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 800 0 Pon Sie 25, 2014 11:42
kasjopea
Brak nowych postów [r800] Chlodnica
noah. Rover serii 800 12 Pon Sty 21, 2019 01:00
AndrewS
Brak nowych postów [R800] Co to za guzik?
pajak2103 Rover serii 800 6 Nie Lut 01, 2009 16:38
pajak2103
Brak nowych postów [R800] Alternator
karpiu19_88 Rover serii 800 3 Pią Maj 28, 2010 07:46
karpiu19_88
Brak nowych postów [R800] Klima
uszkodzenie
leo1009 Rover serii 800 4 Wto Lut 23, 2010 00:20
leo1009



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink