Forum Klubu ROVERki.pl :: Idą wybory
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Brt
Nie Paź 21, 2007 22:57
Idą wybory

schowaj babci dowód
Autor Wiadomość
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 11:00   

maciej napisał/a:

Ważne, bo warto rozumieć mechanizmy, o których tu mówimy, żeby wiedzieć za co oceniać rządzących nie na podstawie "gładkiej gadki" tylko tego co realnie robią i ile z tej "gładkiej gadki" jest prawdą, ile naciąganiem, a ile nie ma związku z rzeczywistością.


Maciek tak szczerze mowiac to nie interesuja mnie mechanizmy. Rzad ma sie tym interesowac bo to lezy w jego kompetencjach. Ja czekam na spelnienie obietnic przedwyborczych. Latwo jest gledzic na mownicy, szczegolnie jak sie jest w opozycji. Zobaczymy jak PO poradzi sobie z rzeczywistoscia.

Zycze im jak najlepiej i bede sklonny ich popierac jesli poprawia sytuacje w kraju, tylko niestety bardzo w to watpie.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 23, 2007 11:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 11:07   

Senn napisał/a:
Maciek tak szczerze mowiac to nie interesuja mnie mechanizmy. Rzad ma sie tym interesowac bo to lezy w jego kompetencjach.

A szkoda, bo tylko w taki sposób można ocenić, kto ma szanse w tym rządzie zrobić coś konstruktywnego.
Inaczej idziesz na wybory jak na konkurs piękności... :(
Senn napisał/a:
Zycze im jak najlepiej i bede sklonny ich popierac jesli poprawia sytuacje w kraju

Tu się zgadzamy w 100%. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Wto Paź 23, 2007 12:32   

To jeszcze ode mnie Gratki dla zwycięzców!
Myślę, że warto będzie sobie za jakiś czas wrócić do dyskusji, tym bardziej, że tym razem będzie mi łatwiej, bo zawsze łatwiej jest krytykować tego co coś robi albo nie robi a powinien :wink:
Bardzo się cieszę, że PO dostała taki wynik, dzieki temu jest mniejsza szansa na come back czerwonych, jeszcze piękniej by było jakby podkupili paru posłów z PiSu i rzadzili samodzielnie. Jasna sytuacja i brak wytłumaczenia dla nierealizowania własnych postulatów.
maciej napisał/a:
Czy nie uważasz, że lepiej byłoby, gdyby lekarze nie brali z następujących powodów (chodzi mi głównie o kolejność):
1. Bo nie ma problemu z kolejkami - nie ma za co brać
2. Zarabiają tyle, że bez sensu jest brać (proporcja możliwej łapówki do pensji jest śmieszna)
3. Służba zdrowia jest prywatna, wieć nie jest to korupcja, tylko ewentualnie działanie na szkodę firmy (a tu już nie CBA, tylko Policja, a najpierw właściciel danego ZOZu jest zainteresowany)
4. Ludzie wiedząc ile zarabiają lekarze przestaliby uważać, że lekarzowi nie należy się dodatkowa gratyfikacja, bo zarabia dostatecznie dobrze
a dopiero tutaj:
5. Bo boją się prowokacji

Naturalnie, że tak uważam. Tylko w przeciwieństwie do PO nie wierze w cuda. Tzn. mam nadzieję, że tak będzie ale raczej nie pojutrze.
Właśnie się dowiedziałem, że lekarze w moim szpitalu dostali znowu podwyżkę (jakieś 30%) to już kolejna, nie złapałem żadnego, ale nie sądzę żeby z tego właśnie powodu brali mniej. Pytałeś gdzieś wcześniej czy wiem ile zarabiał Mirosław G., otóż nie wiem ile dokładnie ale znam realia i jego funkcja w szpitalu resortowym - niemało. Znam takich przykładów "źle opłacanych " profesorów i adiunktów z mojego środowiska kilka, niektórzy już mają wyroki.
Co do reformy szpitali - pełna zgoda, ale PO w trakcie kampanii się z tego wycofywało (vide rozprawa w trybie wyborczym). Mam nadzieję, że nie będą jednak realizować swoich przedwyborczych zapowiedzi :wink:
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 14:10   

No to wszyscy trymamy kcikuki za "Irlandię"... :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 14:26   

Obecna w Telewizji Polskiej akcja "Idź na wybory - zmień Polskę" przyczyniła się do przegranej Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w programie I PR Jarosław Kaczyński. Dodał, ze m.in. drogą akcji SMS-owych zmobilizowano młodych wyborców. Premier przyznał, że do wyborczej porażki przyczyniły się też błędy popełnione przez PiS w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej, w tym debata z Tuskiem.


czyja wina >? po wina :D no i teraz tez tv publicznej, ktora sam zawladnal LOL
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 14:39   

Generalnie Jarek twierdził, że przyczyną porażki było przede wszystkim to, że ludzie poszli na wybory (bo za dużo młodych poszło, a oni nie lubią PiS).
Paranoja?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 14:40   

Daj spokoj PiS. Skup sie na tym co mowia politycy PO. :)

Piter troche prawdy w tym jest, a ze mlody i naiwny to to samo to kazdy wie :)
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 14:45   

Senn napisał/a:
Daj spokoj PiS. Skup sie na tym co mowia politycy PO. :)

Dziękują swoim wyborcom za to, że w końcu chciało im się w większej liczbie "ruszyć dupę na wybory i zmienić polskę" ;-)

Senn napisał/a:
Piter troche prawdy w tym jest, a ze mlody i naiwny to to samo to kazdy wie :)

Czyli przyczyną porażki PiSu jest naiwność? ;-)
Hmmm...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 14:56   

Senn napisał/a:
ze mlody i naiwny to to samo to kazdy wie

No patrząc na Twoje podejście do kwestii znajomości różnych mechanizmów działających w państwie, to nie sposób się z tym nie zgodzić.
Tylko to właśnie raczej dotyczy wyborców PiS, którzy naiwnie wierzą Jarkowi nawet nie próbując sprawdzić tego co mówią politycy.

Dowód?
Proszę - tak dokładnie sprawdzałeś przeszłość polityków PO, a umknęło Ci to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Kry%C5%BCe
ale oczywiście Wikipedia może być stronnicza, więc:
http://przekroj.pl/index....=1&limitstart=0

[ Dodano: Wto Paź 23, 2007 16:56 ]
maniaq napisał/a:
czyja wina >? po wina no i teraz tez tv publicznej, ktora sam zawladnal LOL

Czy rozmawiamy o tej samej telewizji, która zmienia ramówki, żeby pokazać konferencje prasowe CBA?
:rotfl:
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Wto Paź 23, 2007 16:59   

piter34 napisał/a:
Czyli przyczyną porażki PiSu jest naiwność?
Hmmm...

Nie. Zwycięstwa PO :wink:
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 22:29   

maciej, piszesz jak bys co najmniej znal doskonale prawo UE w kwesti finansowania z funduszy strukturalnych. Piszesz jak bys znal mechanizmy wykorzystania tych funduszy przez Polske. Wydaje mi sie ze jednak nie do konca je znasz, a probujesz zrobic takie wrazenie.
Powiem tak - ja nie musze tego wiedziec bo jest mi to na plaster potrzebne. Nie mam zamiaru sie w to zaglebiac miedzy innymi dlatego ze nie mam na to czasu.
Maciek a na jakiej podstawie Ty wierzysz Donaldowi? Na podstawie "Nocnej Zmiany"?

Nie odwracajmy kota ogonem. Donald naobiecywal mase rzeczy i ja tylko czekam na ich realizacje. On ma swoja robote - ja swoja. Na pewno o mojej nie ma zielonego pojecia wiec ja nie musze znac sie na jakis tam mechanizmach.

Co do TV to nie trzeba bylo sie bardzo interesowac mediami zeby zauwazyc ze PiS od samego poczatku, a nawet jeszcze przed objeciem wladzy byl opluwany. Zobaczycie jaki teraz bedzie spokoj w mediach. W wawie tez jest spokoj jak rzadzi HGW. Nic sie nie dzieje, a jednak jest super. Kaczora dawno by juz zjedli.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 22:42   

a coz takiego sie dzieje w wawie >? bo ciekawa dyskusje prowadzilem z PiSowcami, ze to autostrade to nie prawda, ze to zbudowali wiecej, a nie tylko jakis tam maly odcinek . ALe jak zeszlo na temat wawy to bylo jak mozna tak miasto rozkopac itd to ja sie spytalem to w koncu sie ciesza, ze budowane sa nowe drogi czy nie ,no to oczywiscie, ze byli. Tylko nie podobalo sie, ze w miescie to drgnelo za czasow HGW .


a stwiedzenie ze TVP przyczynila sie do ichniej porazki to strzal w stope bo to przeciez tv "rezimowa"

podstawowe mechanizmy gospodarcze ekonomiczne na zachodzie sa uczone w szkolach. u nas ciagle uwaza sie ze nei tzreba sie znac na polityce gospodarce itp. a mi sie wydaje, ze to po prosstu kwestia swiadomosci. trzeba wiedziec w jakich realiach sie zyje i jak to wszystko sie kreci - a to jeszcze dalekei jest od znawstwa , po prostu podstawy.

jakos pisu nie rozliczasz z obietnic wyborczych , bo ciekawie by wygladal rachunek :D
kazdy polityk obiecuje i tzreba na to troche przymruzyc oczy . oczywiscie spr za kilka lat co z tego zostalo zrealizowane ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 23:03   

Hehe, teraz bedziesz udowadnial ze jestem tepak i nie pojmuje podstaw mechanizmow finansowania z funduszy strukturalnych? Moze powiesz mi cos o podstawach metrologii?

Co do Wawy to szkoda moich palcow, co do rozliczania PiS to wiele im zawdzieczam i pasowala mi ich polityka. Ocenic w 100% ich nie moge bo nie rzadzili cala kadencje. Teraz padlo na PO wiec od nich bede wymagal.

Jakos mam wrazenie ze juz buduje sie usprawiedliwienie dla PO. PiS nie obiecywal w tych wyborach Bog wie czego bo zna realia. Doniu obiecal, wygral, wiec niech bierze sie do roboty.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 23:13   

nic nie chce udowadniac , ale sam piszesz ze nie musisz sie tym interesowac , wiedziec itp. ja dokladnie tak samo nie musze , czasem nie wiem. ale staram sie dowiedziec i mnie ubodla taka twoja ignorancja co do mechanizmow pewnych . gospodarka , podatki podstawy ekonomi - to dotyka ciebie niezaleznie czy sprzedajesz w wazywniaku czy jestes policjantem, czy ministrem. skala tej jest rozna, ale podstawy trzaba znac i tu i tu.

no tak, kaczki wygraly wybory, bo powiedzieli ludziom, ze chca im zrobic dobrze :D

donald obiecal - rozliczymy go wspolnie ;) tylko czemu nie chcesz rozliczyc pisu ?

tak chetnie pisaliscie o rozliczniau lapownikow pzpr itd , a swego prezesa to juz nie ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 23:34   

Maniaq, ja ich rozliczylem. Zaglosowalem ponownie na PiS :)

Ignorancja? To po prostu brak czau zeby siedziec w necie i szukac rzeczy ktore do niczego mi sie nie przydadza (moze tylko do dyskusji w tym topicu :) ).
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 10:00   

Senn napisał/a:
Maniaq, ja ich rozliczylem. Zaglosowalem ponownie na PiS

No to ja się wtrącę i powrócę do aspektu naiwności.
Naobiecywali, nie wypełnili większości, znowu naobiecywali (teraz w tej kampanii), a ty na nich głosujesz. Naiwność, że tym razem spełnią obietnice?

Senn napisał/a:
maciej, piszesz jak bys co najmniej znal doskonale prawo UE w kwesti finansowania z funduszy strukturalnych. Piszesz jak bys znal mechanizmy wykorzystania tych funduszy przez Polske. Wydaje mi sie ze jednak nie do konca je znasz, a probujesz zrobic takie wrazenie.

maciej stara się je poznać w takim stopniu, aby można było rzetelnie ocenić rządzących, ich zapowiedzi oraz wyniki.
Jeżeli Ty nie znasz i nie interesują Ciebie one (co piszesz w postach), to nie możesz rzetelnie ocenić tego aspektu, pisząc o budowaniu autostrad na 2012 rok.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 10:44   

piter34, wiem ze nie wszystko zrobili co chcieli (w dwa lata sie nie da), ale w mojej ocenie wiele tez zrobili.

Co do autostrad to jakie znaczenie ma znajomosc mechanizmow jesli chodzi o zwyklego obywatela? Czy to ze znam mechanizm spowoduje ze ja bede jezdzil po autostradzie? Chyba nie. Ja swoja ocene opre o realizacje zapowiedzi.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 11:11   

Senn napisał/a:
Co do autostrad to jakie znaczenie ma znajomosc mechanizmow jesli chodzi o zwyklego obywatela? Czy to ze znam mechanizm spowoduje ze ja bede jezdzil po autostradzie? Chyba nie. Ja swoja ocene opre o realizacje zapowiedzi.

No tak, ale piszesz, że dajesz "tyle i tyle" na budowę, ale "nie z funduszy na euro2012".
Maciej Cie wypunktował, że nie wiesz skąd jest kasa na autostrady, a stawiasz takie, a nie inne żądania.
W programie PO na autostrady ma być 29% z kapitału prywatnego, 39% ze środków UE (fundusze strukturalne) oraz 32% z budżetu państwa.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 11:11   

Senn napisał/a:
Maciek a na jakiej podstawie Ty wierzysz Donaldowi? Na podstawie "Nocnej Zmiany"?
- tego wydarzenia i jego kulisów wielu dzisiaj głosujących nie pamięta, a szkoda, bo był to przełom ukazujący wprost metody i cel działania wielu, do dzisiaj funkcjonujących polityków.
Optymistyczne:
1. ówczesny apel Premiera: policzmy się, daje coraz lepsze wyniki.
2. w mediach funkcjonują poglądy czasami nawet sprzeczne z obowiązującymi w "GW"
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 11:16   

piter34 napisał/a:
Jeżeli Ty nie znasz i nie interesują Ciebie one (co piszesz w postach), to nie możesz rzetelnie ocenić tego aspektu, pisząc o budowaniu autostrad na 2012 rok

idąc tym tropem, proszę o usunięcie z poprzednich postów argumentu, że PiS zbudował tylko 6 km autostrad.
Z drugiej strony, wybierając lekarza (jak już będzie taka możliwość) weźmiesz pod uwagę strategie leczenia jakie preferuje, czy skuteczność leczenia (tzn. jak mnie leczy versus czy czuję się lepiej)?
Stosując waszą argumentację, to że Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów na świecie do inwestowania nie ma znaczenia i można spokojnie go pominąć w ramach tworzenia psychozy klęski.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów wybory
yeee
argail Offtopic 160 Wto Lut 26, 2008 21:10
general_p
Brak nowych postów Wybory - pozytywnie ;)
maciej Offtopic 1 Czw Cze 24, 2010 14:27
dobryziom
Brak nowych postów [ Ankieta ] Wybory Prezydenckie 2010. II Tura.
Tobianiu Offtopic 350 Pon Lip 26, 2010 09:17
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink