Forum Klubu ROVERki.pl :: Idą wybory
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Brt
Nie Paź 21, 2007 22:57
Idą wybory

schowaj babci dowód
Autor Wiadomość
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 11:33   

piter34 napisał/a:

No tak, ale piszesz, że dajesz "tyle i tyle" na budowę, ale "nie z funduszy na euro2012"


Juz wczesniej napisalem, ze zle sie wyrazilem.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 24, 2007 11:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 11:35   

morris napisał/a:
Z drugiej strony, wybierając lekarza (jak już będzie taka możliwość) weźmiesz pod uwagę strategie leczenia jakie preferuje, czy skuteczność leczenia (tzn. jak mnie leczy versus czy czuję się lepiej)?

Skuteczność (raczej), jeżeli metody nie będą dziwne/kontrowersyjne/niewygodne/itp.
Jak to się ma do żądań Senna dot. "budowy autostrad NIE Z FUNDUSZY UE"?
Ja nie pójdę do lekarza i nie powiem "proszę mnie wyleczyć, ale nie za pomocą leków X, Y i Z"...

morris napisał/a:
idąc tym tropem, proszę o usunięcie z poprzednich postów argumentu, że PiS zbudował tylko 6 km autostrad.

My przecież nie ograniczaliśmy sztucznie możliwości i środków do budowania autostrad za rządów PiS.

morris napisał/a:
Stosując waszą argumentację, to że Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów na świecie do inwestowania nie ma znaczenia i można spokojnie go pominąć w ramach tworzenia psychozy klęski.

Tutaj nie rozumiem o co Ci chodzi...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 11:36   

morris - od paru dni obowiązkowa już jest psychoza sukcesu.
Odnośnie autostrad: wszystko ma swoją cenę, autostrada na nizinie budowana w koszcie tunelu w górach, a taką umowę ustępujący rząd odziedziczył po poprzednikach (na wszelki wypadek nie PO, ale PO kwestionowała rozwiązanie tej umowy), nie jest warta realizacji, a przynajmniej wg mnie.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 11:36   

Senn napisał/a:
maciej, piszesz jak bys co najmniej znal doskonale prawo UE w kwesti finansowania z funduszy strukturalnych. Piszesz jak bys znal mechanizmy wykorzystania tych funduszy przez Polske. Wydaje mi sie ze jednak nie do konca je znasz, a probujesz zrobic takie wrazenie.

Nie znam doskonale, ale trochę czytałem o podstawowych procesach, bo lubię wiedzieć od czego zależy poziom mojego życia i czy politycy robią mi wodę z mózgu, czy nie.
Oczywiście nie wniknę w to jak pan Franek z Brukseli ocenia projekty punktowo, ale mogę przeczytać o podstawowych mechanizmach - na co można dostać dotację, a na co nie (zresztą działałem w NGO będącym OPP i korzystającym z funduszy unijnych to też trochę słyszałem o praktyce na co można dostać dotację i jak to jest rozliczane).

Nie próbuję "robić wrażenia, że się na czymś znam", tylko dzielę się wiedzą, którą, w ten, czy inny sposób zdobyłem.

Ale rozumiem, że łatwiej jest zaufać politykom i olać wszystko inne.
No cóż dla mnie to mało obywatelskie i ślepe podejście zwalniające Cie z myślenia i decydowania o sobie.

To bardzo wygodne i kuszące: "głosuję raz na 4 lata, a resztą niech się martwią politycy - mnie to nie interesuję - płacę im za to podatkami i chcę mieć więcej w garnku i lepsze auto, więc po co jeszcze rozumieć co się wokół mnie dzieje".

Tak już w historii bywało i zawsze źle się to kończyło. :(

piter34 napisał/a:
maciej stara się je poznać w takim stopniu, aby można było rzetelnie ocenić rządzących, ich zapowiedzi oraz wyniki.
Jeżeli Ty nie znasz i nie interesują Ciebie one (co piszesz w postach), to nie możesz rzetelnie ocenić tego aspektu, pisząc o budowaniu autostrad na 2012 rok.


Jest dokładnie jak napisał piter34 - próbuję poznać akie mechanizmy i dzielić się swoimi spostrzeżeniami, Ty natomiast piszesz jakieś swoje pomysły o "autostradach z funduszy Euro 2012", a jak ktoś Ci wytyka błąd, to stosujesz AGRESJĘ, którą tak zarzucasz innym.

Podstawy ekonomii miałem już w szkole średniej - przedmiot absolutnie nieobowiązkowy, ale warty poświęcenia 2h tygodniowo.

A co do autostrad, to łatwiej uwierzyć politykom w "autostrady z funduszy Euro 2012", niż cokolwiek na ten temat przeczytać.

Senn napisał/a:
Hehe, teraz bedziesz udowadnial ze jestem tepak i nie pojmuje podstaw mechanizmow finansowania z funduszy strukturalnych? Moze powiesz mi cos o podstawach metrologii?

Nie chodzi o to, że nie pojmujesz, tylko, że NIE CHCESZ spróbować się dowiedzieć, bo nikt tu nie twierdził, że jesteś "tępak", tylko, że zamykasz się w swoim świecie ustalonych przekonań i nie próbujesz wyjść poza medialne popisy polityków i Twoją osobistą OBECNĄ sytuację, nie próbując spojrzeć szerzej.
Jestem ciekaw, czy tak samo oceniałbyś PiS, gdybyś stracił pracę i nie dostał pensji za ostatni miesiąc (czego Ci oczywiście nie życzę), bo US zamroziłby fundusze Twojego pracodawcy, bo uznałby, że źle naliczył VAT (oczywiście za 3 lata Twój pracodawca wygrałby sprawę ale co jemu i Tobie po tym...).
Jednym wierzysz, innym nie - Twoje prawo, ale nie próbujesz potwiedzić ani zdementować tego co słyszysz od polityków, którym wierzysz - po prosty wierzysz i już, a to już dla mnie mało obywatelskie i z tym dyskutuję próbują udowodnić, że to co słyszałeś od polityków, których popierasz to potężne uproszczenia.
Oczywiście wszyscy politycy stosują uproszczenia, ale dopiero rozumiejąc o czym oni mówią można ocenić, czy mówią całkiem od rzeczy, czy jednak gdzieś w ich wywodach jest trochę sensu.

Co do Twojego porównania to metrologia dotyka specjalistycznej dziedziny, jednego obszaru życia (tak jak każda nauka szczegółowa), polityka i ekonomia dotyka wszystkiego i tu jest różnica - o metrologii wiedzę muszą mieć specjaliści, a o polityce i ekonomii podstawy wiedzy powinien mieć każdy obywatel.

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 11:49 ]
henryk_w napisał/a:
Odnośnie autostrad: wszystko ma swoją cenę, autostrada na nizinie budowana w koszcie tunelu w górach, a taką umowę ustępujący rząd odziedziczył po poprzednikach (na wszelki wypadek nie PO, ale PO kwestionowała rozwiązanie tej umowy), nie jest warta realizacji, a przynajmniej wg mnie.

A ile nowych umów na budowę zawarto w czasie rządów PiS?
Jak zmieniono wadliwe prawo, które pozwala na dziesiątki odwołań i np. Most Północny w Wawie, którym wg zapewnień pana Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Lecha Kaczyńskiego miałem już w tym roku móc pojechać do kolegi na Tarchomin, nadal nie doczekał się nawet projektu?

Są miejsca, gdzie zła decyzja jest gorsza od braku decyzji - wolisz mieć autostradę za 8 mln za 2 lata, czy za 6 mln za 6 lat?

Wybór należy do Ciebie - ja już wybrałem. ;)

A teraz czekam na efekty tak samo jak wszyscy inny.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 12:00   

maciej napisał/a:
a o polityce i ekonomii podstawy wiedzy powinien mieć każdy obywatel.

Ok. Tylko, że podstawy nie wystarczają. Z twoch słów wynika jakby polityka gospodarcza i ekonomia w skali makro sprowadzały się do podstawowych prawd wyuczalnych na 2h tygodniowo w szkole. Gdyby tak było myślę, że Senn ale i ja też moglibyśmy być z powodzeniem ministrami finansów. Cenne są słowa tych, którzy mają wiedzę specjalistyczną (np. czytują i rozumieją dzienniki ustaw i potrafią skonfrontować to z własną wiedzą i doświadczeniem). Wiele innych osób opiera się na opiniach, komentarzach i subiektywnych ocenach. A wielość i różnorodność tych ocen wskazuje na to, że nie jest to tak oczywiste, że jak Jan Kowalski przeczyta sobie art. ustawy PE będzie już wszystko wiedział.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 12:18   

maciej napisał/a:
wolisz mieć autostradę za 8 mln za 2 lata, czy za 6 mln za 6 lat?
- nie te proporcje, to zarówno pytanie i odpowiedź niewłaściwe.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 12:25   

morris napisał/a:
Tylko, że podstawy nie wystarczają.

Wystarczają, zeby zrozumieć mechanizmy, a nie żeby być ekspertem.
morris napisał/a:
Z twoch słów wynika jakby polityka gospodarcza i ekonomia w skali makro sprowadzały się do podstawowych prawd wyuczalnych na 2h tygodniowo w szkole.

Z Twoich słów wynika, jakbym się ograniczał do tych 2h tygodniowo.
Z czego to wnosisz?
Poza tym ciągle rozmawiamy o PODSTAWACH.
morris napisał/a:
Cenne są słowa tych, którzy mają wiedzę specjalistyczną (np. czytują i rozumieją dzienniki ustaw i potrafią skonfrontować to z własną wiedzą i doświadczeniem). Wiele innych osób opiera się na opiniach, komentarzach i subiektywnych ocenach.

A w jaki sposób taki "autorytet" rozpoznasz, jeśli sam nie poczytasz i nie będziesz wiedział czy to co taki ktoś mówi ma choć cień związku z rzeczywistością?
Bo powołuje się na niego polityk mojej partii i przedstawia go jako eksperta?

No cóż wolę mieć jednak własne zdanie oparte na czytaniu różnych źródeł, oglądaniu róźnych programów, wiedzy moich znajomych (np. mam kilku prowadzących firmy zajmujące się zdobywaniem funduszy europejskich), żeby choć mieć szansę na ocenę takiego "autorytetu".

Ale oczywiście łatwiej jest powiedzieć "ja oceniam wyniki", ale przy takim podejściu w tym momencie to chyba najlepiej, jeśli chodzi o rzeczczone autostrady, wypada tak znienawidzone przez niektórych SLD...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 12:30   

Cytat:
Nie znam doskonale, ale trochę czytałem o podstawowych procesach, bo lubię wiedzieć od czego zależy poziom mojego życia i czy politycy robią mi wodę z mózgu, czy nie.


A ja wiem ze poziom mojego zycia zalezy od tego czego sie nauczylem i jak potrafie to wykorzystac. Nie dziwie sie ze jest taka emigracja skoro tylu "ekonomistow" sobie wyksztalcilismy ;)

Cytat:
A co do autostrad, to łatwiej uwierzyć politykom w "autostrady z funduszy Euro 2012", niż cokolwiek na ten temat przeczytać.


Piszesz nieprawde. Nikt mi nie obiecywal autostrad z funduszy Euro 2012. Juz pisalem ze zle sie wyrazilem. Mialem na mysli globalna poprawe stanu drog, budowe autostrad i poprawe infrastruktury - w zwiazku z wykorzystaniem funduszy przeznaczonych na Euro 2012. Zeby to ostatnie nie bylo brane pod uwage w ocenie sprawowania wladzy przez PO.

Cytat:
Nie chodzi o to, że nie pojmujesz, tylko, że NIE CHCESZ spróbować się dowiedzieć, bo nikt tu nie twierdził, że jesteś "tępak", tylko, że zamykasz się w swoim świecie ustalonych przekonań i nie próbujesz wyjść poza medialne popisy polityków i Twoją osobistą OBECNĄ sytuację, nie próbując spojrzeć szerzej.


Nie wiem czy zauwazyles, ale moje slowa nie byly kierowane do Ciebie tylko do maniaqa, ktorego "ubodla moja ignorancja" wobec spraw zwiazanych z ekonomia. Ekonomia interesuje mnie w wymiarze podstawowym - w takim zeby zarabiac na funduszach i akcjach :)

Cytat:
Co do Twojego porównania to metrologia dotyka specjalistycznej dziedziny, jednego obszaru życia (tak jak każda nauka szczegółowa), polityka i ekonomia dotyka wszystkiego i tu jest różnica - o metrologii wiedzę muszą mieć specjaliści, a o polityce i ekonomii podstawy wiedzy powinien mieć każdy obywatel.


Jak widzisz mnie nie dotyka ekonomia w wymiarze funduszy strukturalnych, tylko funduszy inwestycyjnych np. z czym sobie nawet sprawnie radze. Natomiast moja specjalizacja jest metrologia. Czy ja wymagam od kogos zeby znal chociazby jej podstawy? Czy bodzie mnie czyjas ignorancja wobec tego tematu? :roll:

Cytat:
A ile nowych umów na budowę zawarto w czasie rządów PiS?


Nie wiem, ale cala Polska jest rozkopana. Nie mowie tu o autostradach, ale na pewno buduje sie drogi ekspresowe.
Maciek a ile umow podpisala HGW. Czy sa plany realizacji Mostu Polnocnego i jak one wygladaja? Kiedy bedzie most Poludniowy?
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 12:42   

[quote="Senn"]
Cytat:


Nie wiem czy zauwazyles, ale moje slowa nie byly kierowane do Ciebie tylko do maniaqa, ktorego "ubodla moja ignorancja" wobec spraw zwiazanych z ekonomia. Ekonomia interesuje mnie w wymiarze podstawowym - w takim zeby zarabiac na funduszach i akcjach :)




otoz maciej odp tak jak ja uwazam ze po prostu probujesz porownywac swoja prace - specjalizacje do czynnikow ogolno- spolecznych . podstawy ekonomi o tym co znaczy budzet, deficyt, jak co na co wplywa to powinien wiedziec kazdy. ja w szkole takich rzeczy sie nie uczylem i teraz porwadzac firme sam sie tego musze uczyc , ale chce to robic, a nie mowie, ze inni maja sie tym zajmowac. to jak wypadna twoje fundusze tez zalezy jakie przepisy regulujace rzad wprowadzi od budzetu, stanu gospodarki itd itp. tylko tu objawia sie jakas krotkowzrocznosc . jak teraz fundusz idzie w gore to ok , a co jak pojdzie w dol ? tzn ze juz wplacasz do nich kase i sie nei interesujesz jak nimi obracaja ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 13:01   

Ja nie prowadze firmy wiec nie musze tej wiedzy zglebiac tak jak Ty. Funduszami czy akcjami mieszam tak zeby zarobic. Na mechanizmy nie mam wplywu tym bardziej ze sa narzucane przez UE i nawet preferencje wyborcze nie sa tu najwazniejsze. No skutecznosc pozniejszego ich wykorzystania jest bardzo wazna i to zalezy od politykow, a wlasciwie od ludzi ktorymi sie otocza.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 13:06   

masz wplyw na fundusze , tak jak i wybierajac partie. tylko nie widze u ciebie swidomego dazenie do weryfikacji ich postulatow obietnic .

prowadzenie firmy po prostu wymusza na mnie pewne rzeczy, chociaz moglbym powiedziec, ze za to place ksiegowym LOL :D za budzet place politykom :) w jednym i drugim przypadku ja sam chce wiedziec i miec pewnosc dla wlasnj swidomosci , sumienia czy jak to sobie nazwiemy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 13:29   

Zweryfikowalem obietnice z 2005 roku i wiele zrobili z tego co zakladali.

Maniaq czy procedury otrzymania pieniedzy z funduszy, mechanizmy i inne z tym zwiazane piesci naleza do podstaw? Nie - przynajmniej dla mnie
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 13:53   

maciej napisał/a:
morris napisał/a:
Tylko, że podstawy nie wystarczają.

Wystarczają, zeby zrozumieć mechanizmy, a nie żeby być ekspertem.

A czym się różni Twoim zdaniem ekspert od osoby rozumiejącej mechanizmy? :roll:
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 14:01   

Senn napisał/a:
Zweryfikowalem obietnice z 2005 roku i wiele zrobili z tego co zakladali.
Napiszesz nam choć jeden konkret w całej tej dyskusji? Ciągle operujesz tylko ogólnikami ;)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 14:03   

Senn napisał/a:
Juz pisalem ze zle sie wyrazilem.

Ok, sorry, już nie będę się do tego odnosił.
Senn napisał/a:
w zwiazku z wykorzystaniem funduszy przeznaczonych na Euro 2012.

Ale takie fundusze może wygenerować tylko nasz rząd, a nie UE.
UE daje fundusze na poprawę dróg, stadionów itp, ale nie na Euro 2012.
Więc o które fundusze Ci chodzi?
Bo jeśli o te, które będą pochodziły z budżetu państwa, to nie rozumiem zdania:
Senn napisał/a:
Zeby to ostatnie nie bylo brane pod uwage w ocenie sprawowania wladzy przez PO.

bo to właśnie PO będzie dysponentem tych środków w naszym imieniu.
Ale za to właśnie będziesz ich mógł rozliczyć za to, czy dobrze wydali te środki.
Senn napisał/a:
Czy sa plany realizacji Mostu Polnocnego i jak one wygladaja?

ZTCW obecnie wykonywany jest projekt techniczny, bo poprzednie dwa przetargi, które odbyły się w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego zostały unieważnione przez sąd.
Przetargi odbywały się w 2005 roku, a więc po 3 latach kadencji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, więc nie wmówisz mi, że przygotowywali je ludzie z "porzedniego rozdania".
Oprócz dwóch unieważnionych przez sąd przetargów w 2005 roku, był jeszcze przetarg w 2006, gdzie zasady ustalała administracja Kazimierza Marcinkiewicza, która ustaliła, że przetarg ma obejmować jednocześnie plany i wykonanie, co powoduje zawyżenie cen, bo bez wcześniejszych badań geologicznych, które są częścią projektu, oraz bez samego projektu wszystkie firmy doliczają olbrzymie pieniądze na zabezpieczenie przed dodatkowymi kosztami związanymi np. z dodatkowym wzmocnieniem podłoża w przypadku niekorzystnych warunków geologicznych (np. podłoża o małej wytrzymałości/nośności).
Szcegóły tutaj:
http://miasta.gazeta.pl/w...62,3816545.html

Więc kto komu tu zostawił most bez możliwości realizacji?

Ciągle mi się nasuwa pytanie, dlaczego, tak często, gdy PiS dotyka się do rzeczy, które mogą zostać podważone przez sąd to te rzeczy są podważane (np. Lech Kaczyński kontra Parada Równości w Wawie, orzeczenia TK z ostatniej kadencji - np. nowa Ustawa Lustracyjna, np. przetagi na Most Północny).

Czyżby za mocnymi ideami była pustka merytoryczna?

Bo jakoś nie umiem tego inaczej zinterpretować...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 14:04   

henryk_w napisał/a:
Odnośnie autostrad: wszystko ma swoją cenę, autostrada na nizinie budowana w koszcie tunelu w górach, a taką umowę ustępujący rząd odziedziczył po poprzednikach (na wszelki wypadek nie PO, ale PO kwestionowała rozwiązanie tej umowy), nie jest warta realizacji, a przynajmniej wg mnie.
A czy wiesz, że ta nowa umowa opiewa na jeszcze wyższe kwoty? Bo chyba o tym zapomniałeś, albo nie czytałeś ;)
Senn napisał/a:
Piszesz nieprawde. Nikt mi nie obiecywal autostrad z funduszy Euro 2012. Juz pisalem ze zle sie wyrazilem. Mialem na mysli globalna poprawe stanu drog, budowe autostrad i poprawe infrastruktury - w zwiazku z wykorzystaniem funduszy przeznaczonych na Euro 2012. Zeby to ostatnie nie bylo brane pod uwage w ocenie sprawowania wladzy przez PO.
A dlaczego niby nie? To od nich teraz zależy czy będą w stanie wykorzystać te środki.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 14:16   

morris napisał/a:
A czym się różni Twoim zdaniem ekspert od osoby rozumiejącej mechanizmy?

No już nie żartuj morris.
Dla mnie ekspert jest w stanie odpowiedzieć na pytania szczególowe.
Rozumiejąc mechanizm wiesz skąd pochodzą pieniądze, na jakie cele mogą być wydane i przez kogo.
Ekspert zna szczegóły - jakie urzędy w tym uczestniczą, jakie są procedury, jakie warunki musi spełnić produkt, jakie warunki musi spełnić rozliczenie itp.

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 14:33 ]
Senn napisał/a:
Kiedy bedzie most Poludniowy?

ZTCW most Południowy to fragment pierwotnej trasy A2, obecnie na terenie Warszawy S2 i leży w gestii GDDKiA, a nie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
Więc znów nie trafione pytanie, bo nie powinno trafić do HGW, tylko do ministra Polaczka...

A przy okazji znalazłem fajny artykuł na stronie GDDKiA nt. Rospudy:
http://www.gddkia.gov.pl/...17b6683bfbadf25
Miejmy nadzieję, że i tu PO zrobi co obiecuje. :)

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 17:07 ]
Senn napisał/a:
Maciek a ile umow podpisala HGW. Czy sa plany realizacji Mostu Polnocnego i jak one wygladaja? Kiedy bedzie most Poludniowy?

Opisałem Ci jak to wygląda, ale czy wogóle zadałeś sobie trud sprawdzić, czy traktujesz mnie jak serwis informacyjny? ;)

Bo mam wrażenie, że to, że Ziobro (albo Marcinkiewicz używając warszawskich porównań) nie zwołuje konferencji prasowych i nie trąbi o tym w mediach, to dla Ciebie dowód, że się nic nie dzieje w tej sprawie... ;)

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 20:48 ]
No i z ostatniej chwili: kolejny sukces legislacyjny PiSu, czyli nowelizacja Kodeksu Pracy zgodnie, z którą nie wiadomo, czy w święta narodowe mogą działać stacje benzynowe, czy też nie...

"- Sejm ustalał te przepisy pod koniec kadencji. Ta ustawa na pewno wymaga poprawek - próbuje tłumaczyć szefowa resortu Joanna Kluzik-Rostkowska."

Za http://www.tvn24.pl/-1,1525986,wiadomosc.html
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
ezy 




Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 134
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 13:58   

maciej napisał/a:
ZTCW obecnie wykonywany jest projekt techniczny, bo poprzednie dwa przetargi, które odbyły się w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego zostały unieważnione przez sąd.


:twisted: tak jest - to moja firma (znaczy się, w której pracuje) oprotestowała przetarg bośmy 2-krotnie wykryli poważne naruszenia. Ja jednak w tym nie uczestniczylem (bom od elektryki jest).
_________________
R620SDi (Super Diesel installed) BRG '96
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 11:52   

Senn napisał/a:
No to teraz mamy irlandie i czekamy na cuda. Mam prosbe zeby nie kasowac tego watku :) Daje im dwa lata na autostrady(nie te finansowane z funduszy na euro2012, ale globalnie w calym kraju), dwa lata na podniesienie pensji (ile ludzie zarabiaja w irlandi? wiem ze w UK normalna pensja to jakies 20Ł/h).

Skoro chcesz wzrostu płac do takiego poziomu jak w Eire to rozumiem, że akceptujesz wzrost cen artykułów do takiego poziomu jak tam? :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 12:13   

Tak. Jezeli odbedzie sie to rownoczesnie to jestem za :)
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów wybory
yeee
argail Offtopic 160 Wto Lut 26, 2008 21:10
general_p
Brak nowych postów Wybory - pozytywnie ;)
maciej Offtopic 1 Czw Cze 24, 2010 14:27
dobryziom
Brak nowych postów [ Ankieta ] Wybory Prezydenckie 2010. II Tura.
Tobianiu Offtopic 350 Pon Lip 26, 2010 09:17
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink