Forum Klubu ROVERki.pl :: Tuning wizualny r600
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Tuning wizualny r600
Autor Wiadomość
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 14:02   

tiruces napisał/a:
...nie wiem jak dodawać fotki żeby były widoczne na forum...
jakby co to tutaj masz instrukcję dotyczącą wklejania zdjęć podczas pisania posta lub druga łatwiejsza i zdecydowanie bardziej przyjazna dla każdego forumowicza możliwość to wstawienie każdego zdjęcia jako załącznik ... instrukcja wstawiania załączników tutaj :wink:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 20, 2007 14:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 14:34   

orzech napisał/a:
a propo xenonow to masz zamiar wypolerowac szkla i do tego soczewki(lub bez) pasowac czy masz jakis inny patent :?:


normalnie włożę bez soczewek i bez polerowania szkła, wiadomo, że nie będzie to ten sam efekt, ale nie chce mi się bawić z lampami, widziałem już tak zamontowane xenony i nie jest źle :wink:
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 15:27   

Podejzewam, ze bedziesz mial problem z przegladem technicznym i ustawieniem kierunku swiecenia, poniewaz te reflektory nie sa przystosowane do xenonow
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 15:34   

jeżeli chodzi o przegląd to się nie martwię :wink: a z kierunkiem świecenia to zobaczymy
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 17:16   

tiruces napisał/a:
jeżeli chodzi o przegląd to się nie martwię


Wszystko zalezy od znajomosci :wink:

tiruces napisał/a:
a z kierunkiem świecenia to zobaczymy


Tu moze byc problem, bo nwet jak orginalna zarowke zle wlozysz(pod katem itp.) to swiatlo zle bedzie sie rozpraszac.
Poprzez zamontowanie ksenonow mozesz nawet pogorszyc sobie oswietlenie - ale to jest tylko teoria :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
orzech 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: wołomin



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 17:59   

podejrzewam ze jezeli wlozysz zarnik do zwyklej lampy (bez spolerowanego szkla) to swiatlo bedzie tak rozproszone ze nie bedziesz nic widzial albo wszystko nawet z gwiazdami ale po trochu

koszt spolerowania szkla to 50 zl - kiedys to kosztowalo duzo wiecej
zastanow sie nad ta opcja bedzie duzo lepiej
_________________
www.wwlclub.pl
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Sob Paź 20, 2007 19:07   

Jeśli nikt się nie obrazi - powiem tak:
fascynacja ksenonowym źródłem światła to jedna sprawa, natomiast to, jak się czuje(co widzi) kierowca nadjeżdżający z przeciwka to zupełnie coś innego.
tiruces napisał/a:
jeżeli chodzi o przegląd to się nie martwię a z kierunkiem świecenia to zobaczymy

Przegląd dostają również pojazdy, w których bałbym się trzasnąć mocniej drzwiami żeby się nie rozpadły - to tez prawda :mrgreen:
Kierunek świecenia - to juz poważniejszy problem, bo może nie tylko pogorszyć Twoje pole widzenia - co może skutkować wypadkiem, ale może spowodować wypadek kogoś innego - o tym też należy pamiętać.
Pozostaje kwestia, czy ktoś będzie mógł spokojnie żyć ze świadomością, że przyczynił się do czyjegoś kalectwa lub - nie życzę - śmierci. Nie mówiąc już o tym, że możesz zostać zaskarżony z powodztwa cywilnego po wypadku osoby jadącej z naprzeciwka. I nie wywiniesz się !!
Przeróbka "z głową" jest jak najbardziej na miejscu.
Przypomnieć tu należy o wymogu konieczności "systemu oczyszczania szkła reflektora" ponieważ nawet zabrudzony klosz powoduje rozproszenie wiązki światła.

Ja osobiście śmieję się z przeróbek zwykłych (karbowanych) reflektorów na ksenon - moje motto: chcesz ksenon - kup oryginał ( od Audi, BMW, lub innego samochodu) i dopasuj sobie karoserię lub inny samochód fabrycznie wyposażony w kseny.
Uff - ale się rozwinąłem...

Uwaga !
Swoją wypowiedzią nie chcę nikogo wyśmiewać lub obrazić ! Każdy jest "kowalem swojego losu".
Takie jest po prostu moje zdanie.
 
 
orzech 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: wołomin



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 20:07   

bialy114 zgadzam sie z toba ale nie z tym
bialy114 napisał/a:
moje motto: chcesz ksenon - kup oryginał ( od Audi, BMW, lub innego samochodu) i dopasuj sobie karoserię lub inny samochód fabrycznie wyposażony w kseny

bo tu od lampy nic nie zalezy tylko od osprzetu, lampa ma miec poprostu gladkie szklo a cala reszte (jak spryskiwac, poziomica itd) dokladasz do lampy
_________________
www.wwlclub.pl
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Sob Paź 20, 2007 23:07   

Nie chciałbym tworzyć Off -a, lecz, o ile się nie mylę, ksenony oparte są na soczewce, a nie zwykłym odblasku z reflektora.
Jeśli mówimy o wypolerowaniu szkła i wymianie odblasku na soczewkę - popieram !
Ale jeśli chodzi o polerowane szkło i żarnik z przetwornicą zamiast żarówki - to moje pytanie brzmi:
Co to ma dać?
Niebieski kolor? i już??
A tak nawiasem - a co z długimi ? dalej żólte? :mrgreen:
Myślę, że każdy i tak zrobi tak jak będzie chciał i nasze górnolotne dyskusje tego faktu nie zmienią.
Pozdrawiam
 
 
orzech 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: wołomin



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 01:28   

ksenon bez soczewki naprawde niewiele slabiej gorzej swieci od tego w soczewce
ale wiadomo zeby bylo wszystko wporzadku to trzeba troche zainwestowac
chetnie bym zmienil lampy u siebie ale niestety nie ma na jakie
_________________
www.wwlclub.pl
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 03:32   

orzech napisał/a:
chetnie bym zmienil lampy u siebie ale niestety nie ma na jakie
.

Co ci sie w tych lampach nie podoba?
To jest auto z poczatku lat 90-tych i jeszcze nie widzialem zadnych lamp, ktore by tam przypasowaly - chodzi mi oczywiscie o typ xsenony itp. - lepiej nic nie robic , niz pogarszac :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
orzech 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: wołomin



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 10:13   

ADAM1 napisał/a:
Co ci sie w tych lampach nie podoba?

ogolnie nie sa zle ale krazy po internecie takie vt 600

i od tej pory mysle nad zmiana lamp na inne

[ Dodano: Nie Paź 21, 2007 10:17 ]
ADAM1 napisał/a:
To jest auto z poczatku lat 90-tych i jeszcze nie widzialem zadnych lamp, ktore by tam przypasowaly - chodzi mi oczywiscie o typ xsenony itp. - lepiej nic nie robic , niz pogarszac :wink:

tuning w dobrym tego slowa znaczeniu oznacza min. poprawianie fabryki a wiec nie udawajmy ze 600 to jakas limuzyna i ze wszystko ma eleganckie i ze cokolwiek by nie zrobil to sie pogorszy
jezdzilem dwoma 600 i niestety ale oswietlanie drogi nie jest najwyzszej polki wiec mysle nad jej poprawa
_________________
www.wwlclub.pl
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Nie Paź 21, 2007 10:25   

Orzech - wybacz - ale nie ośmieliłbym się powiedzieć, że 600 z Twojego zdjęcia dysponuje mocą 100KM z silnika SDi :mrgreen:
Wniosek:
Jeśli robić auto na wzór tego ze zdjęcia - wypada zacząć od silnika Ti, dodać swoje modyfikacje podnosząc moc do ok 250 KM(wymiana intercoolera, turbiny, chip-a). Następnie zawieszenie, hamulce, koła, lakier i wtedy lampy.
Jeśli ktoś ma w planach jeździć niepowtarzalnym autem i do tego posiada furmankę pieniędzy to zostaje tylko pogratulować. :mrgreen:
Zauważ ogrom pracy i nakładów finansowych włożony w końcowy efekt.
Wiadomo - od czegoś trzeba zacząć. Lecz, czy aby na pewno od lamp ?
 
 
orzech 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: wołomin



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 10:33   

przeciez ja te zdjecie wkleilem tylko dlatego zeby pokazac inne lampy-nic wiecej, nie powiedzialem ze chcialbym aby tak wygladal lub cokolwiek innego
nie nazwał bym rovera autem nie powtarzalnym raczej poprostu rzadkim na naszych drogach
_________________
www.wwlclub.pl
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Nie Paź 21, 2007 10:46   

Mi chodziło o auto niepowtarzalne bardziej pod kątem gruntownie przebudowanego.
Aż sam jestem ciekawy jak by wyglądał seryjny ( lub prawie seryjny :wink: ) R600 z takimi lampami.
Myślę, że wszystko powinno pasować do siebie w takim przerobionym samochodzie dlatego mówiłem o totalnej przeróbce.
Bardzo blisko do stwierdzenia, że jak założysz koła z Lexusa w chromie do fiata 125p to będzie fajnie jeździł :mrgreen:
Nie mówię, że ja przerobisz lampy to będzie to samo, ale...
Powtarzam - chciałbym to zobaczyć i życzę Ci sukcesu - nie mam na myśli nic złego.
Pozdrawiam
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 11:48   

Tak jak Biały piszesz - bezpieczeństwo to podstawa!!

Zastanawiaja mnie jeszcze te żarówki ksenonowe co świecą 30 - 50% mocniej.

Czyli oślepiają jadących z naprzeciwka 30 - 50% bardziej!!

Najlepsze są bryki z lat 80-90 co oslepiają niebieskimi światłami . żałosne.

Ale światła w tej 600 ze zdjęcia są kozackie!
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 15:57   

orzech napisał/a:
ogolnie nie sa zle ale krazy po internecie takie vt 600


Nie wiedzialem, ze R600 mialo takze wersje VT. Z tego co mi wiadomo to byly Si, SLi, SLi LUX, SD, SDi i TI :wink: .
Ale mniejsza o nazwe...............

Na zdjeciu sa zamontowane lampy od BMW 3-serie( o ile sie nie myle). Zle to nie wyglada, ale jak znam zycie to przerubki karoseri nieuniknione.
Jak juz szukasz innych lamp, to zmien je na 2X H7(jakies orginalne). Moga poprawic widocznosc, bo faktycznie orginalne nie gzesza "ostroscia" :wink:
Mam tylko nadzieje , ze nie przyjdzie ci do glowy pomysl naklejania chromowanych wlotow powietrza na przednie blotniki typu M3 jak na zdjeciu, klamki tez ma ochydne

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
orzech 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: wołomin



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 18:57   

vt oznacza virtual tuning a nie oznaczenie modelu
zobaczymy co uda mi sie zrobic jezeli wogole cos sie bedzie dalo zeby to z gracja wygladalo
_________________
www.wwlclub.pl
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Pon Paź 22, 2007 21:32   

a wiec tak jak obiecalem kiedy dorzucam fotki po transplantacji ramek na zegary, zalozeniu galeczki podswietlanej rover, bialych kierunkach, oraz widac takze sportowa koncowke wydechu :mrgreen: zostalo jeszcze zalozeniu boczkow z drewnem(najpierw musze zawiesc do tapicera bo ten material na boczkach jedzie tragedia :shock: ) oraz pobawienie sie troche z tylnymi lampami i folia :razz: ostatnio mam jakas chcice zeby koniecznie gdzies na jakis spot uderzyc... ale gdzie w okolicach wielunia sie moze cos szykowac ? czestochowa, sieradz lodz, wroclaw... najblizej czestochowa i sieradz... :roll:

_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
orzech 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: wołomin



Wysłany: Pon Paź 22, 2007 21:52   

pawciu87 a moglbys zrobic zdjecia zegarow z tymi alu ramkami tak z bliska bardziej oraz tej galki ktora masz
_________________
www.wwlclub.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Tuning wizualny"
piter34 Tuning wizualny 0 Pon Kwi 02, 2007 11:08
piter34
Brak nowych postów Tuning wizualny MGF/TF
practicator Tuning wizualny 2 Pią Kwi 15, 2011 00:37
practicator
Brak nowych postów [MG TF] Wizualny Tuning MG TF
Creme Tuning wizualny 2 Wto Cze 19, 2012 21:28
rovek
Brak nowych postów MG ZR tuning wizualny pomoc ;)
moras Tuning wizualny 1 Pon Lip 19, 2021 10:11
MMlodyMMechanik
Brak nowych postów tuning wizualny Rover 620
gdzie mozna czesci dostac
danterape Tuning wizualny 24 Sro Mar 20, 2013 21:14
Marrkus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink