Forum Klubu ROVERki.pl :: wybory
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maciej
Pon Paź 22, 2007 00:26
wybory

yeee
Autor Wiadomość
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 23:15   

Senn napisał/a:
Kolejna obnizka zablokowana bedzie przez PO

Jasnowidz?
Senn napisał/a:
bylo zlikwidowanie WSI

A w jaki sposób?! Pozbawienie wojska osłony wywiadowczej to trąci zdradą zwyczajną :(
Senn napisał/a:
Pozytecznym bylo uderzenie w srodowiska lekarskie, ktore teraz moga obawiac sie prowokacji.

Jaaaaaasne, lekarze umierają ze strachu, pacjenci w kolejkach, rodziny nie zgadzają się oddawać organów do przeszczepów...... Nie ma co, pełen sukces :twisted:

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:18 ]
Senn napisał/a:
Czy to jest porownanie wyborcow PO do mordercow ksiedza?

Nie wprost, ale jest.
Dzisiaj jeszcze do pieca dorzucał, sugerując, że Lechu będzie bruździł - "Pan tusk przypomni sobie, że jest prezydent".
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 24, 2007 23:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 23:19   

Senn napisał/a:
Nie rozumiesz slow mowionych?

Kwestia rozumienia jest pochodną interpretacji. Ty nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.

Senn napisał/a:
Prezio powiedzial. Mielismy afront medialny poczawszy od Faktow i mitow w ktorych pracowal Piotrowski, po wiekszosc mediow i politykow PO. Nie jest to cytat, ale tak to zapamietalem.

Powiedział: "Nie daliśmy rade potężnemu frontowi, który się rozciągał od faktów i mitów, pisma które zatrudniało kiedyś Grzegorza Piotrowskiego, mordercę księdza Popiełuszki... aż po Gazetę Wyborczą, różne telewizje, Platformę Obywatelską, LiD i tak dalej, tak dalej..."

Senn napisał/a:
Czy to jest porownanie wyborcow PO do mordercow ksiedza?

Postawienie ich w jednym szeregu... dla mnie bardzo obraźliwe i niedopuszczalne. :/

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:20 ]
Senn napisał/a:
zmniejszenie oplat za uslugi notarialne

To trochę nieudolnie wyszło, bo notariusze sobie z tym poradzili (ale zamysł popieram).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 23:21   

Paul napisał/a:

Jasnowidz?


Jak sie nie czyta wiadomosci to sie nie jest jasnowidzem :)

Cytat:
A w jaki sposób?! Pozbawienie wojska osłony wywiadowczej to trąci zdradą zwyczajną :(


No tak - lepiej miec w szeregach obcy wywiad. Jakos nie widze zeby nasze wojsko mialo problem z oslona wywiadowcza. Masz na to jakis dowod?

Cytat:

Jaaaaaasne, lekarze umierają ze strachu, pacjenci w kolejkach, rodziny nie zgadzają się oddawać organów do przeszczepów...... Nie ma co, pełen sukces :twisted:


Owszem - boja sie. Sprobuj dac lapowke policjantowi np. Co ma przeszczep do lapowki? Za duzo GW czytasz Paul :)

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:23 ]
piter34 napisał/a:

Postawienie ich w jednym szeregu... dla mnie bardzo obraźliwe i niedopuszczalne. :/


Dla mnie jak widac nie.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 23:33   

Senn napisał/a:
Masz na to jakis dowod?

No, jeszcze tylko brakuje, żeby wszyskie szczegóły publikowali :P
Nie urodziłem się wczoraj, wiem jak działa wojsko i nikt nie musi mi rysować, żebym zrozumiał, że podczas działań (zwłaszcza na obcym, wrogim terytorium) jakiegolwiek reorganizacje (hehe) tajnych służb są zwyczajną dywersją, żeby nie użyć mocniejszego określenia.
Agenci obcych wywiadów? :szok: Skazano kogoś już za szpiegostwo?
Zresztą, nawet, gdyby tak było, to można to było inaczej załatwić (kontrolować, wykorzystać itd.) zamiast robić z tego cyrk "pod publiczkę" pod przewodnictwem naczelnego paranoika IV RP. Już w sądach pozwy na niego czekają - ciekawe, kto będzie prędzej skazany, on, czy ci rzekomi agenci?

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:36 ]
Senn napisał/a:
Za duzo GW czytasz Paul

Akurat nie bardzo :P
Przecież nawet TVPis o tym mówiła i Wprost i Rzeczpospolita... Oni też są wrodzy PiSowi ?? :szok:
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 23:37   

Senn napisał/a:
piter34 napisał/a:

Postawienie ich w jednym szeregu... dla mnie bardzo obraźliwe i niedopuszczalne. :/


Dla mnie jak widac nie.
Ręce opadają.. Czy Ty, Seen, nie widzisz ani cienia hipokryzji w panu J.K? Dziś publicznie poucza Tuska, że ma przeprosić jego braciszka, a w niedzielę ustawił PO w jednym szeregu z mordercą. Ciągle się w ten sposób zachowuje, obraża naokoło wszystkich swoich oponentów i wmawia gawiedzi, że to PO obraża PiS. Ty słowa J.K. na temat frontu, który powstał przeciwko PiS w tych wyborach uważasz za nieobraźliwe i dopuszczalne. Zaczynam rozumieć skąd fascynacja PiSem.
Ostatnio zmieniony przez thef Sro Paź 24, 2007 23:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 23:39   

Senn napisał/a:
Dla mnie jak widac nie.

Nic dziwnego - jako wyborcy (jak myślę) PiSu Ciebie to nie dotyczy :P

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:42 ]
Senn napisał/a:
Co ma przeszczep do lapowki?

Przypomnij sobie łaskawie sprawę doktora G. i nagonkę uups, przepraszam, obektywną, popartą niezbitymi dowodam i wyrokami sądowymi, inforamcję min. Z. na ten temat.
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 23:44   

Chcialbym zauwazyc ze za likwidacja WSI bylo 375 polsow 48 przeciw. Czyzby PO stanowilo te 48? Wydaje mi sie ze nie. To po pierwsze. Po drugie mozesz przeczytac sobie raport o likwidacji.

Tutaj jest ocena tego posuniecia.
Cytat:

Komentarze ze strony publicystów zagranicznych były podzielone. Media rosyjskie ironizowały na temat ujawnienia szczegółów agentury. Część mediów i analityków zachodnich uznały Raport za pozytywny krok ze względu na oczyszczenie polskich struktur wojskowych z rosyjskiej agentury i zwiększenia ich wiarygodności względem do NATO oraz "wynik działania procedur demokratycznych"

Część komentatorów zauważyła, że struktura WSI była i tak całkowicie transparentna dla służb rosyjskich dzięki zależności w latach 80. i finalnemu raportowi gen. Buły w 1989 roku, więc ujawnienie agentury nie było sprzeczne z interesem polskim, a co najwyżej z rosyjskim.


[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:47 ]
Paul napisał/a:
Senn napisał/a:
Dla mnie jak widac nie.

Nic dziwnego - jako wyborcy (jak myślę) PiSu Ciebie to nie dotyczy :P

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:42 ]
Senn napisał/a:
Co ma przeszczep do lapowki?

Przypomnij sobie łaskawie sprawę doktora G. i nagonkę uups, przepraszam, obektywną, popartą niezbitymi dowodam i wyrokami sądowymi, inforamcję min. Z. na ten temat.


Rozumiem ze bronisz tego czlowieka. Gratuluje :roll: Prokurator nie powiedzial ostatniego slowa, ale dyskusja na ten temat juz byla prowadzona w watku "ida wybory" i nie mam zamiaru do tego wracac.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
Ostatnio zmieniony przez Senn Sro Paź 24, 2007 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 23:51   

Senn napisał/a:
za likwidacja WSI bylo 375 polsow 48 przeciw

Czyżby w ustawie było zapisane, że Macierewicz ma publikować nazwiska bez dowodów?
Cel może był OK ale jego wykonanie fatalne, szkodliwe, a pewnie okaże się w końcu, w pewnym stopniu przynajmniej, przestępstwem.

Ciekawe skąd ten cytat z oceną likwidacji, bo nie napisałeś? Wg mnie jest co najmniej dziwna.

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 23:55 ]
Senn napisał/a:
Rozumiem ze bronisz tego czlowieka. Gratuluje

Jestem jak najdalszy od obrony. Nie znam faceta i nie wiem, co robił.
Bulwersuje mnie sposób prowadzenia tej sprawy przez Z. (bo bezsprzecznie to było ręczne sterowanie) i wykorzystywanie jej do celów propagandowych.
Co do winy się nie wypowiadam, bo uważam, w przeciwieństwie do 'ministra sprawiedliwości' (nomen omen), że od tego jest sąd i TYLKO sąd.
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 23:57   

Richard Edgar Pipes - amerykański historyk, sowietolog, specjalista historii Rosji, doradca prezydenta USA Ronalda Reagana ds. Rosji i Europy Środkowej.

Strategic Forecasting, Inc. – prywatna agencja wywiadu, założona w 1966 w Austin w stanie Teksas przez Georga Friedmana. Nazywana niekiedy cieniem CIA
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Dzenson 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 00:03   

Drogi kolego Senn,

Cieszę się , że wymieniłeś aspekty które uważasz za sukcesy rządów PiS lecz czy aby nie były to spektakularne, zamaszyste gesty nie pociągające za sobą długofalowych zmian?
Bo tak: WSI - temat mi zupełnie obcy więc się nie wypowiadam ( lecz umoczenie w to Macierewicza już nie wróżyło nic dobrego)
CBA - założenie słuszne, z korupcją należy walczyć - tylko czy aby pełniło swoje zadanie? Publiczny lincz jednego kardiochirurga uważasz że powstrzyma "branie"? Pomijam, że "twarde" dowody Pana Ziobry okazały się tyle warte co plomba boksera wypluta po pierwszym starciu.
Zniesienie podatku od darowizn - a któż tak tego sie domagał?
Zmniejszenie opłat za usługi notarialne - znów - założenie słuszne - skutek marny.
Wykup mieszkań - pomyśl, jakbyś się czuł gdybyś Ty wywalił na mieszkanie kilkadziesiąt tysięcy a sąsiad parę złotych? Stałbyś się frajerem w jego oczach...No ale to już wyborami pachniało więc należało działać.
"Stanowcza i suwerenna polityka zagraniczna" - to aż musiałem ująć w cudzysłowie aby nikt mnie nie posądził o te słowa. Ułańska fantazja Kaczyńskich, umieranie za pierwiastki i umowy których nie ma to chyba zbyt mało aby można w ogóle mówić o polityce zagranicznej...
Co do mieszkań - każdy rozumny człowiek wiedział, że to kiełbasa wyborcza i nie ma nawet co komentować. Tylko nie dodali przed wyborami, że to plan na dwie kadencje:)
O drogach nie wspomnę choć fakt, w dwa lata nie da się wszystkiego zrobić.

Tak, ja to krytykuje. Mnie jako zwykłemu obywatelowi te rządy nie przyniosły nic pozytywnego. Oprócz codziennych zawirowań od których już się rzygać chciało. Dla mnie bardzo ważna jest przyszłość a nie ciągłe babranie się w teczkach i przeszłości. I można iść do przodu nie patrząc za siebie.

Nie krytykuje Tuska bo nawet jeszcze nie ma rządu. Z Kaczką było tak samo. Nie wsiadłem na nich po kilku dniach tylko czekałem do następnych wyborów bo wtedy jest czas na ocenę i podsumowanie.

Na koniec ku Twojemu pewnie zaskoczeniu dodam, że wielu ludzi z PiS to ludzie mądrzy i fachowcy. Problem tylko tego rządu polegał na tym, że Kaczyński szukał ludzi "miernych ale wiernych". I przez to właśnie poniósł zasłużoną klęskę.

Dlatego daję teraz kolejną szansę, tym razem Donkowi. Co z tego wyjdzie - nie wiem tak samo jak dwa lata temu nie wiedziałem. Oby było mniej show a więcej wymiernych działań.

Nie wyborca PO ani PiS :cool:

Pozdrawiam wszystkich.

p.s Z ostatniej chwili "Fotyga: nie pozwolę PO zniszczyć mojej ciężkiej pracy"

i tu umieszczę cytat kolegi Senn "Nie sprawdzily sie proroctwa ze bedzie katastrofa. Dolar po 5 zeta. Paliwo po 7 jak to krzyczeli politycy PO po ostatnich wyborach."

To jak to jest Panie Kolego?:) PO straszy a PiS ostrzega? :wink:
Ostatnio zmieniony przez Dzenson Czw Paź 25, 2007 00:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 00:18   

senn ---> przed poprzednimi wyborami myslalem jak wielu ze bedzie po - pis i cos beda dzialac wspolnymi silami. jednak okazalo sie ze PiS widzi wszedzie wrogow. Kilka procent przewagi nei usprawiedliwialo checi zrobienia z PO przystawki. wiele szumnych zapowiedzi , z ktorych pozostal ... szum :( zmiast stabilizacji i spokoju dostalismy cos odwrotnego. co z tych "sukcesow" jakei wynmieniles odbija soe tak naprawde na rozwoju kraju w skali makro >? bo dla meni to sa sprawy mniej wazne niz budzet, podatki.

ciagle nie potrafisz zrozumiec jednego. wszyscy mowia, ze nalezy karac korupcje i jak doktor g. bral to nalezy mu sie za to sad i wyrok. ale pomowienia o smierc , publiczne wydawanie wyrokow przez Zorro to kladzie cien i pozostawia niesmak dla ludzi myslacych szerzej, bo chyba nie chcialbys, by tobie przed procesem publicznie wymierzono wyrok - "zaocznie" . psychoza odbila sie na ilosci zabiegow itp. i nie mowie to z gw tylko od lekarzy. mozesz to posprawdzac . gdzies na pewno takie dane sa publikowane.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 00:34   

Dzenson napisał/a:

CBA - założenie słuszne, z korupcją należy walczyć - tylko czy aby pełniło swoje zadanie?


Funkcjonariusze CBA zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia łapówki Janusza B., Kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Żądał dla siebie 1/12 wartości kontraktu na usługi porządkowe na terenie uczelni. To kolejny już kanclerz wyższej uczelni zatrzymany tuż po kontrolowanym wręczeniu łapówki.

Funkcjonariusze lubelskiej Delegatury CBA zatrzymali dzisiaj Mariana Cz., pracownika wydziału architektury Urzędu Miasta w Lublinie. Żądał łapówki za odbiór inwestycji budowlanej. Sprawa jest rozwojowa.

Janusz J. i Jan Z., szefowie gorzowskiej spółki kupieckiej zostali zatrzymani przez agentów CBA z poznańskiej delegatury na gorącym uczynku wzięcia prawie 200 tys. zł łapówki. Od tej kwoty uzależnili wypłatę kilku milionów złotych należności za wykonane prace budowlane. Wcześniej wzięli 400 tys. zł za sam wybór wykonawcy hali.

Sylwester Z. właściciel agencji ochrony „Zubrzycki” i Dariusz K., trener Lechii Gdańsk zatrzymani za korupcję. Za 300 tys. zł załatwili ustawienie przetargu o wartości 10 milionów zł.

189 tys. zł - Bogusław W., kanclerz warszawskiego AWF-u; 50 tys. zł - Kazimierz S., kierownik pływalni; 316 tys. - Dariusz K., były dyrektor w oddziale Poczty Polskiej; 60 tys. zł - Paweł S., dyrektor jednego z warszawskich OSiR-ów: to kwoty łapówek i kolejni zatrzymani przez agentów CBA organizatorzy korupcyjnych procederów. Dwaj pierwsi wpadli „na gorąco”

Ćwierć miliona zł warte było dla burmistrza Helu i posłanki na Sejm ustawienie przetargu na nieruchomość, której wartość szacuje się na kilkadziesiąt milionów zł. Oboje wpadli w momencie przyjmowania łapówki.


Cytat:

Zniesienie podatku od darowizn - a któż tak tego sie domagał?


No w moim mniemaniu dotyczy to kazdego z nas.

Cytat:

Zmniejszenie opłat za usługi notarialne - znów - założenie słuszne - skutek marny.


Nie znam skutkow. Mam nadzieje ze zaplace duzo mniej niz przed wprowadzeniem tej nowelizacji

Cytat:

Wykup mieszkań - pomyśl, jakbyś się czuł gdybyś Ty wywalił na mieszkanie kilkadziesiąt tysięcy a sąsiad parę złotych? Stałbyś się frajerem w jego oczach...No ale to już wyborami pachniało więc należało działać.


Tak sie sklada ze kupilem mieszkanie w Warszawie za kilkadziesiat tysiecy, a posuniecie PiS popieram bo znam sprawe i powody dlaczego spoldzielnie uniemozliwialy wykup mieszkan. Sa tez osoby ktore tego nie moga zrobic.

Cytat:

"Stanowcza i suwerenna polityka zagraniczna" - to aż musiałem ująć w cudzysłowie aby nikt mnie nie posądził o te słowa. Ułańska fantazja Kaczyńskich, umieranie za pierwiastki


Jakie umieranie? Osiagnieto cel i juz po klopocie. Najlepiej lizac zad, zeby o nas dobrze pisano w lewicowych mediach zachodu.

Cytat:

Co do mieszkań - każdy rozumny człowiek wiedział, że to kiełbasa wyborcza i nie ma nawet co komentować. Tylko nie dodali przed wyborami, że to plan na dwie kadencje:)
O drogach nie wspomnę choć fakt, w dwa lata nie da się wszystkiego zrobić.


Czytales program wyborczy PiS z 2005 roku? Chyba nie bo tam jest mowa o 2 kadencjach.


Ja uwazam ze nie da sie zbudowac przyszlosci jezeli w kraju beda rzadzic, czy tez beda miec wplyw ludzie ktorzy jeszcze do niedawna sluzyli innym i na szkode panstwa polskiego.

Ja po dwoch latach pozytywnie oceniam rzady PiS, ale mam tez zastrzezenia. Nie zmienia to faktu ze wierze im bardzij niz PO. Nie mam wyjscia i musze czekac na mozliwosc oceny rzadow PO.

Zapytam jeszcze? Byles na wyborach?
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Dzenson 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 00:39   

Czy ja byłem na wyborach?
Tak byłem. Nie rozumiem zupełnie istoty tego pytania....
Dodam, biorę udział w każdych wyborach co uważam za obywatelski obowiązek i zdrowe podejście do spraw dotyczących mojego kraju.
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 07:17   

No to ciesze sie. Podchodzisz do sprawy tak jak ja. Wczesniej napisales ze nie jestes wyborca ani PiS, ani PO. Stad wnioskowalem, ze mogles nie byc na wyborach. Wtedy tez nie mialbym ochoty z Toba dyskutowac.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 09:52   

Senn napisał/a:
piter34 napisał/a:
Cytat:
Zmniejszenie opłat za usługi notarialne - znów - założenie słuszne - skutek marny.

Nie znam skutkow. Mam nadzieje ze zaplace duzo mniej niz przed wprowadzeniem tej nowelizacji

Nie znasz skutków??? ...a piszesz, że to zasługa.
Masz "nadzieję", a nie znasz skutków??? :lol:
Senn, weź Ty trzeźwym okiem przeczytaj to co piszesz, bo to jest masło maślane, wysuwanie tez, o których niekiedy masz mgliste pojęcie... :/

Senn napisał/a:
piter34 napisał/a:

Postawienie ich w jednym szeregu... dla mnie bardzo obraźliwe i niedopuszczalne. :/

Dla mnie jak widac nie.

Tę odpowiedź Twoją mogę nazwać "żałosną", jednostronną i maksymalnie subiektywną.
Dla Ciebie nie byłoby obraźliwe postawienie w jednym szeregu obok mordercy ks. Popiełuszki??? :roll:
A może jednak w tym co piszesz jest sens i miałeś na myśli coś innego? Może się przejęzyczyłeś...?

Ja bym bez wahania skarcił polityka PO za jakieś obraźliwe wypowiedzi w stosunku do wyborców albo członków partii będącej w opozycji. Niesiołowski przegina, Bartoszewski też przegiął. Ja nie boję się tego stwierdzić. Widać dla wyborcy PiS uczynienie tego samego w stosunku do swojego politycznego "bożyszcza" jest to nie do pomyślenia...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 10:55   

Senn napisał/a:
zniesienie podatku od darowizn

Nie zniesienie, tylko zwolnienie, a to olbrzymia różnica, z której chyba znów nie zdajesz sobie sprawy i nie zadałeś sobie trudu sprawdzić.

Nie wiem, czy wiesz, że jeśli jesteś już żonaty, to zwolnienie Cię nie obejmuje.
Nie obejmuje np. żony AndrewS'a, żeby znaleźć przykład z "Twojego podwórka", który dotyka Ciebie lub Tobie bliskich, żebyś nie mógł powiedzieć, że Cię to nie dotyczy.

Żeby nie być gołosłownym to:
- w zwolnieniu jest (art. 4a):
"małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę"
- a w grupie I (art. 14), która określa ogólne zasady:
"małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo,
ojczyma, macochę i teściów"

Efekt: żona mojego kolegi nie może dostać darowizny bez podatku od swojego ojca, bo ma z nim współnotę majątkową, a definicja jest taka, że zięciowi już się nie należy zwolnienie z podatku - dokładnie to zapłacą połowę podatku, bo ona jest zwolniona, a on nie.
Chodzi chyba o mieszkanie, więc kwota jest spora - pozostaje rozwód albo rozdzielność majątkowa...

Kolejny bubel prawny PiS?

Źródło - strona MF, tekst jednolity Ustawy, stan na dzień 1 stycznia 2007: http://www.mf.gov.pl/inde...wysw=2&sub=sub1

Senn napisał/a:
zlikwidowanie WSI

Cały czas piszesz, że oceniasz po efektach i wpływie na Twoje życie.
Jak to wpłynęło pozytywnie na Twoje życie oprócz tego, że usłyszałeś kilka szumnych wypowiedzi polityków PiSu?
Senn napisał/a:
Stanowcza i suwerenna polityka zagraniczna

Np. kompromitacja Polski z pierwotną decyzją nie wpuszczenia obserwatorów OBWE stawiającą nas w jednym rzędzie z Białorusią i Kazachstanem, podczas gdy USA i Francja nie widzą zagrożenia swojej suwerenności, bo obecność obserwatorów to właśnie dowód, że nic złego się nie dzieje - co ostatecznie w Polsce zostało pokazane idealnie - oprócz działania TVP kontrolowanego przez KRRiRT (3 członków z ramienia PiS, po jednym SO i LPR), która została oceniona jako stronnicza, nie wykazano żadnych błędów i wrecz Polska została pochwalona.

Ale niesmak pozostał...
Senn napisał/a:
To w skrocie i na koniec deaktywacja SO i LPR

:rotfl:

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 11:23 ]
Senn napisał/a:
Ja uwazam ze nie da sie zbudowac przyszlosci jezeli w kraju beda rzadzic, czy tez beda miec wplyw ludzie ktorzy jeszcze do niedawna sluzyli innym i na szkode panstwa polskiego.

A tak bliżej o tych którzy "jeszcze do niedawna sluzyli innym i na szkode panstwa polskiego"?

Możesz ich wymienić, czy tylko wiesz, bo Jarek o NICH mówił w przemówieniach?

No chyba, że mówisz o ludziach PiSu, którzy znaleźli schronienie i ciepłe posadki pod skrzydłami Lecha i Jarka, bo przecież w PiSie nikt nie będzie szukał "komuchów"?

Wtedy zgadzam się z Tobą w 100%. ;)

Ale domyślam się, że nie o to Ci chodziło.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 12:29   

maciej napisał/a:
Senn napisał/a:
zniesienie podatku od darowizn

Nie zniesienie, tylko zwolnienie,

Ale nie wiem, czy wiesz, że jeśli jesteś już żonaty, to zwolnienie Cię nie obejmuje.Kolejny bubel prawny PiS?


Hehe, nawet w dobrych posunieciach potrafisz doszukac sie wad. Owszem moze tak jest, ale np. kawaler juz bedzie w 100% zadowolony. Dla Ciebie to zla ustawa. OK. Ja bede sie cieszyl i z 50% jak bede mial okazje cos dostac od rodzicow.

Cytat:

Cały czas piszesz, że oceniasz po efektach i wpływie na Twoje życie.
Jak to wpłynęło pozytywnie na Twoje życie oprócz tego, że usłyszałeś kilka szumnych wypowiedzi polityków PiSu?


Bezposrednio w zaden. Mam swiadomosc ze ma to znaczenie dla Polski w odniesieniu do jej suwerennosci. Nie oczekuje jakis korzysci prywatnych.

Cytat:

Np. kompromitacja Polski z pierwotną decyzją nie wpuszczenia obserwatorów OBWE stawiającą nas w jednym rzędzie z Białorusią i Kazachstanem


Doskonale wiesz skad sie wzielo oburzenie. Jak nie to Ci przypomne ze niejaki Vaclav probuje uczyc nas demokracji i stwierdzil ze do Polski powinni przyjechac obserwatorzy OBWE bo demokracja w Polsce jest zagrożona i jest to w interesie polskich obywateli. zapewne chlopak za duzo rozmawial z Geremkiem, Olkiem, Lechem W. itp. To oni przedstawiaja nas w takim swietle za granica i potem rzeczywiscie trudno sie dziwic takim zagrywkom. Jak sam stwierdziles nie mamy powodu zeby sie obawiac obserwatorow.
Zreszta sa powazniejsze rzeczy w polityce zagranicznej niz podany przez Ciebie przyklad.


Cytat:

A tak bliżej o tych którzy "jeszcze do niedawna sluzyli innym i na szkode panstwa polskiego"?


Nazwisk Ci nie podam bo po co mam miec problemy :) Jak nie potrafisz wnioskowac z historii to Twoj problem.

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 12:44 ]
piter34 napisał/a:

Nie znasz skutków??? ...a piszesz, że to zasługa.
Masz "nadzieję", a nie znasz skutków??? :lol:
Senn, weź Ty trzeźwym okiem przeczytaj to co piszesz, bo to jest masło maślane, wysuwanie tez, o których niekiedy masz mgliste pojęcie... :/


Swoja wiedze opieram na tym artykule-> http://prawoity.pl/wiadom...ialnej-prokjekt

Sorry, ale nie mam w zwyczaju sprawdzac czy kazda ustawa wchodzaca w zycie jest skuteczna i w jaki sposob jest omijana. Moze mnie oswiecisz?
Skutecznosc ustawy sprawdze w listopadzie lub grudniu.
Poza tym notariusza mozesz sobie wybrac i w czasach konkurencji na rynku Ci dzialajacy przeciw klientowi czyli stosujac machlojki straca w koncu klientow. Ci uczciwi zyskaja duzo wiecej. Nie sadzisz?

Senn napisał/a:
piter34 napisał/a:

Postawienie ich w jednym szeregu... dla mnie bardzo obraźliwe i niedopuszczalne. :/

Dla mnie jak widac nie.

Tę odpowiedź Twoją mogę nazwać "żałosną"[/quote]

Trudno - ja nie widze tam porównania wyborców do morderców. Aha - Jaro nie jest moim bożyszczem. Za to Tusk i ekipa wznoszona jest tutaj pod niebiosa. :)

Cytat:
Niesiołowski przegina, Bartoszewski też przegiął. Ja nie boję się tego stwierdzić.


A to jakas nowina :)
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 13:36   

Senn napisał/a:
Dla Ciebie to zla ustawa. OK.

Dla mnie to kolejny bubel, bo zamiast użyć istniejącego już zapisu i rozwiązać problem do końca, to wypłodzili kolejne miejsce na interpretację i pole do działania urzędników skarbowych. :(
Piszę o kolejnym braku kompetencji, wyobraźni lub sposobie na utrudnienie zwykłemu Polakowi życia zaprezentowanemu przez PiS. :(
Senn napisał/a:
Ja bede sie cieszyl i z 50% jak bede mial okazje cos dostac od rodzicow.

Czyli znów zakładasz, że w Twojej sytuacji Cię to nie obchodzi, bo nic nie dostaniesz od rodziców.
Kolejny przykład ograniczenia do "własnego podwórka" - interesuje mnie tylko to co mnie dotyczy, nie spodziewam się nic dostać od rodziców, to co mnie obchodzi podatek od darowizn.
Gratuluje społecznego podejścia.
Senn napisał/a:
Jak nie to Ci przypomne ze niejaki Vaclav probuje uczyc nas demokracji i stwierdzil ze do Polski powinni przyjechac obserwatorzy OBWE bo demokracja w Polsce jest zagrożona i jest to w interesie polskich obywateli.

Havel mówił to jako osoba prywatna, a akcja OBWE jest europejskim standardem - sprawdź listę państw, w których ostatnio byli obserwatorzy OBWE.
Jeśli tego nie rozróżniasz to znów dajesz dowód jak bardzo dałeś się omotać propagandzie PiS.
Wydaje się niestety, że pani Fotyga też tego nie zrozumiała, a jak jej ktoś wytłumaczył, to się rakiem wycofała.
Bo czy podała choć cytat z pierwszej noty OBWE, która ją tak wzburzyła?
Ja nic takiego nie słyszałem/czytałem, więc mogę domniemać, że w pierwszej nocie nie było nic oburzającego, tylko pani Fotyga NIE ROZUMIAŁA działania OBWE.
Potem ktoś jej to wytłumaczył, a żeby polski rząd nie stracił twarzy do końca OBWE wysłała drugą notę.
Doskonały przykład kompetencji... :(
Senn napisał/a:
Zreszta sa powazniejsze rzeczy w polityce zagranicznej niz podany przez Ciebie przyklad.

Tak, ale ośmieszając się w ten sposób tych ważniejszych i tak nie załatwimy... :(
Senn napisał/a:
Nazwisk Ci nie podam bo po co mam miec problemy

Czyli znów ogólnik na konkretne argumenty o życiorysach działaczy PiS.
http://www.koniecpisu.org...w&id=1&Itemid=3

Po prostu nie masz żadnych konkretów oprócz przemówień polityków PiSu. :(

Przykre. :(
Senn napisał/a:
Jak nie potrafisz wnioskowac z historii to Twoj problem.

Tak się składa, że mam niejakie pojęcie o historii i nie wiem jak minister Ziobro może twierdzić, że człowiek, który tuż po stanie wojennym awansował na przewodniczącego wydziału sądu, który sądził sprawy polityczne, nadaje się teraz na sędziego Sądu Najwyższego lub Prokuratora Krajowego.
Z tego co wiem z historii to w tamtym okresie w sądownictwie nie awansowało się za "szczególną bezstronność". :)

A oto ostatni wielki sukces CBA:
http://www.tvn24.pl/-1,1526087,wiadomosc.html
a szczególnie podoba mi się umożliwienie spotkania z adwokatem dopiero po tygodniu...

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 13:49 ]
Senn napisał/a:
Aha - Jaro nie jest moim bożyszczem. Za to Tusk i ekipa wznoszona jest tutaj pod niebiosa.

Gdzie coś takiego wyczytałeś?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 13:51   

Trudno sie z Toba dyskutuje bo przekrecasz moje slowa i przede wszystkim zle je interpretujesz. Dla Ciebie obnizenie oplat to utrudnienie zycia obywatelom. Brawo. Przeczytales artukul ktory podalem jako zrodlo informacji? Napisalem tez ze w razie gdybym dostal - czy to znaczy ze mnie nie dotyczy? Przeciez codziennie nie bede mial prezentow. Dla mnie EOT. Do zobaczenia za dwa lata w tym temacie, chyba ze Twoi idole, ktorzy, uzywajac Twoich slow Ciebie "omotali", dadza mi pretekst do wczesniejszych uwag.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 14:07   

Senn napisał/a:
Dla Ciebie obnizenie oplat to utrudnienie zycia obywatelom.

Na samym początku, w wątku "Idą wybory" napisałem, że to jedna z rzeczy, które się PiSowi udały.
Tylko tak, jak już napisałem to obniżenie daje nowe pole dla rozrostu biurokracji i błędów urzędników skarbowych, bo w tej samej ustawie wprowadzono dwa podziały tych samych ludzi w zależności od typu darowizny itp. - dla mnie bubel legislacyjny i dowód na niekompetencję urzędników PiS - "chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle". :(
Senn napisał/a:
Napisalem tez ze w razie gdybym dostal - czy to znaczy ze mnie nie dotyczy?

Ok, masz rację, dokonałem nadinterpretacji, ale czy Ty nie robisz tego samego kiedy twierdzisz, że dla mnie "obnizenie oplat to utrudnienie zycia obywatelom" - nic takiego nie napisałem - napisałem tylko, że jest to bubel pod względem prawnym, bo jeśli chcesz wykorzystać w pełni takie zwolnienie, to się powinienneś rozwieść albo załatwić rozdzielność majątkową - myślę, że nie taki był cel piszących ten przepis, tylko im nie wyszło. :(

Będą zupełnie złośliwym napiszę tak: "Cudowne przedłużenie polityki prorodzinnej, która nie pozwala zrobić darowizny bez podatku rodzinie, ale pozwala na zrobienie takiej darowizny kawalerowi."

Rozumiesz o co mi chodzi?

Jeszcze raz podkreślę - to jak z CBA - fajnie, że zabrali się za uporządkowanie, ale zrobili to wadliwie. :(

Czekam na te nazwiska "szkodników państwa polskiego" - mogą być na priva, jeśli boisz się "problemów".
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Idą wybory
schowaj babci dowód
Marian_K Offtopic 280 Pią Paź 26, 2007 12:31
piter34
Brak nowych postów Wybory - pozytywnie ;)
maciej Offtopic 1 Czw Cze 24, 2010 14:27
dobryziom
Brak nowych postów [ Ankieta ] Wybory Prezydenckie 2010. II Tura.
Tobianiu Offtopic 350 Pon Lip 26, 2010 09:17
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink