Forum Klubu ROVERki.pl :: Idą wybory
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Brt
Nie Paź 21, 2007 22:57
Idą wybory

schowaj babci dowód
Autor Wiadomość
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 22:12   Idą wybory

21 PAŹDZIERNIKA WALCZYMY O POLSKĘ

Przeczytaj, Zapamiętaj, Głosuj


IRONICZNIE

Facet, który rządzi Polską mając 57 lat mieszka z mamusią i kotem, nie ma konta w banku, nie ma prawa jazdy, nie potrafi obsługiwać komputera, rano - jak mówi jego mama - mógłby ubrać się w dziurawy worek i tego nie zauważyć. Myślisz, że to Kononowicz z Białegostoku? Mylisz się, tamten ma chociaż prawo jazdy i na swój sposób był przynajmniej zabawny.

Ten gość to............(wpisz jego dane)

Kiedyś o kimś takim mówiło się nieudacznik, ciamciak- etc.

Dziś facet rządzi średnim, europejskim krajem.


NA POWAŻNIE

7 cudów Twórcy IV RP:

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie, gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce

3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV i grają w kiepskim filmie.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.

7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?


Idą wybory. Nie da się tego ukryć. Trzeba uratować ten Kraj.

Dlatego powstała akcja "Schowaj Babci dowód". Zapoczątkowana dziś przenosi się do świata "bardziej przyjaznego", czyli na strony internetowe i fora.

Podaj dalej, to nie jest łańcuszek tylko ratowanie tego państwa!

-------------------------------------------------------------------------------------------
Ode mnie:
Roverkowicze - umieszczeniem tego tekstu nie chciałem nikogo przekonywać do określonych racji politycznych, ani też nikogo obrażać. Nawet nie jestem pewien, czy wszystko w nim zawarte jest prawdą... Uważam jednak takie inicjatywy za bardzo pożyteczne. Jeżeli chociaż jedną osobę ten tekst sprowokuje/przekona do uczestnictwa w nadchodzących wyborach to uważam, że warto było go tu zamieścić.

Pozdrawiam.

Adam S. (Marian_K)
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 08, 2007 22:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Paź 08, 2007 22:25   

jesli w wyniku tego ratowania znowu ma wygrac "mordo ty moja" to ja dziekuje :mrgreen:

Marian_K napisał/a:
Facet, który rządzi Polską mając 57 lat mieszka z mamusią i kotem, nie ma konta w banku, nie ma prawa jazdy, nie potrafi obsługiwać komputera,


a to akurat dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia, bo to akurat jest jego prywatna sprawa,
rownie dobrze ktos moglby napisac, nie glosujcie na niego, bo on jezdzi osiemnastoletnim 125p,
jezdzi bo lubi !! !!!!!!! :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 23:28   

AndrewS napisał/a:
jezdzi bo lubi

I "umi" :P
Tamten umiał tylko naskrobać pracę z marksizmu-leninizmu, prowadzić już się nie był w stanie nauczyć.
BTW:
1. Jest jakieś auto, w którym byłoby go widać za kółkiem? :shock:
2. Czy prowadzić można w foteliku dziecięcym ?
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 23:48   

Marian_K napisał/a:
Kiedyś o kimś takim mówiło się nieudacznik, ciamciak- etc

Całe szczęscie, że są tacy co mają prawo jazdy, konto w banku, widać ich z siedzenia etc - znaczy lepsi. Gratuluję dobrego samopoczucia, bo rozumiem, że pokora uwiera. Ja na szczęście mam poczucie egzystencji w cywilizowanym kraju i kult jednostki jest mi obcy, więc bardziej, jesli już, zwracam uwagę na poglądy i skuteczność działania polityka.

Marian_K napisał/a:
Dlatego powstała akcja "Schowaj Babci dowód"

I to jest b. ciekawe: "obrońcy zagrożonej demokracji" tudzież "zdeterminowani do ratowania kraju" namawiają do pozbawienia prawa głosu wyborczego uprawnionych do tego obywateli. Rozumiem, że to żart, ale dla mnie cholernie niesmaczny, cuchnie "dyktaturą mądrzejszych nad głupszymi". Najpierw się wyciera gęby "demokracją" a potem nazywa wyborców moherami, ciemniakami itd. Moim zdaniem Kaczyński rozumie tą podstawową zasadę demokracji (1głos=1głos niezależnie czyj) lepiej niż platformopodobni i uważam, że gdyby nie było wogóle PIS-u 2 lata temu to prawdopodobnie nie rządziłaby wcale PO tylko Samoobrona na spółkę z LPR. Jak się chce być elitą to się trzeba liczyć z tym, że się jest w mniejszości - z definicji.
Pozdrawiam wszystkich Jaśnieoświeconych.

Ciemny Moher.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
tian 




Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 206

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 00:11   

Paul napisał/a:
1. Jest jakieś auto, w którym byłoby go widać za kółkiem? :shock:

Może "maluch" :) poza tym można poduszke pod du.. podłożyc (roverki mają regulowaną wysokość , ale w tym wypadku może to sie okazać niewistarczające)
Paul napisał/a:
2. Czy prowadzić można w foteliku dziecięcym ?
sprawdzałem - nie ma nic na ten temat:) ale foteliki są dla dzieci.

pozdry
mrd
_________________
Był: rower Wigry 3
Jest: ®200 RF ('99) - 1.4i & Zafira B ('06) - 1.8
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 01:02   

Marian_K napisał/a:
Nawet nie jestem pewien, czy wszystko w nim zawarte jest prawdą...
- a jeżeli nie jest? Potencjalna nieprawda użyta jako argument przekonujący do konkretnych poglądów i zachowań na pewno nie jest "inicjatywą bardzo pożyteczną".
Proponuję nieprowadzić na Forum Klubu niemającego nic wspólnego z polityką kampanii i dyskusji politycznych, szczególnie przed wyborami. To wyłącznie dzieli i to niepotrzebnie.
Podkreślam, że nie mam zamiaru prowokować dyskusji, jednak jestem zmuszony zadać podstawowe pytanie: a gdzie tu demokracja, dobre zwyczaje i tolerancja - czyżby miały działać wyłącznie w jedną (oczywiście właściwą) stronę?
Pytanie retoryczne - nie oczekuję odpowiedzi.
Niesprowokowany, z własnej woli zamierzam wziąć udział w wyborach.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 10:02   

henryk_w napisał/a:
z własnej woli zamierzam wziąć udział w wyborach.

I to jest jedynie słuszne podejście :D

I NIE PYTAM na kogo będziesz głosował, bo to Twoja sprawa :| Najważniejsze, że będziesz głosował :D
 
 
giewu 




Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 10:09   Re: Idą wybory

Marian_K napisał/a:
21 PAŹDZIERNIKA WALCZYMY O POLSKĘ...Jeżeli chociaż jedną osobę ten tekst sprowokuje/przekona do uczestnictwa w nadchodzących wyborach to uważam, że warto było go tu zamieścić...
i do tego moim zdaniem skłania się ten post ... po prostu weźmy sprawy w swoje ręce ... idźmy zagłosować, każdy z nas wedle swoich upodobań i przekonań, ale idźmy ... niekiedy bierność jest gorsza niż "złe" głosowanie
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 10:29   

henryk_w napisał/a:
Potencjalna nieprawda użyta jako argument ...
problem w tym, że taką potencjalną nieprawdą/ prawdą cząstkową/ przemilczaną/wyrwaną z kontekstu atakują nas media (bardziej lub mniej subiektywne, bo tak naprawdę obiektywnych nie ma) w dzień i w nocy i niewiele osób to zauważa ....

henryk_w napisał/a:
Proponuję nieprowadzić na Forum Klubu niemającego nic wspólnego z polityką kampanii i dyskusji politycznych, szczególnie przed wyborami.
Specjalnie umieściłem to w dziale Hydepark. Moim celem wcale nie było wywołanie dyskusji, tylko nakłonienie do zastanowienia.

henryk_w napisał/a:
To wyłącznie dzieli i to niepotrzebnie.
Jeżeli ja będę traktował kogoś inaczej z powodu jego odmiennych (od moich) poglądów politycznych, to możecie mnie wypisać z tego forum, Klubu i całej społeczności. Henryk - wydaje mi się, że jesteśmy dorośli...

henryk_w napisał/a:
Niesprowokowany, z własnej woli zamierzam wziąć udział w wyborach
I dobrze byłoby, aby inni poszli za Twoim przykładem.

Paul napisał/a:
I NIE PYTAM na kogo będziesz głosował, bo to Twoja sprawa :| Najważniejsze, że będziesz głosował :D
Podpisuję się pod tym obiema rękami!

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
eszet 




Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 13:53   

Marian_K napisał/a:
Ode mnie:
Roverkowicze - umieszczeniem tego tekstu nie chciałem nikogo przekonywać do określonych racji politycznych, ani też nikogo obrażać. Nawet nie jestem pewien, czy wszystko w nim zawarte jest prawdą...

Więc nie pisz takich rzeczy na forum,które z założenia jest raczej apolityczne.
Natomiast jeśli chcesz rozeznać w kwestii orientacjii politycznych uczestników tego forum,to po prostu zapytaj.Może ktoś Ci odpowie.

Ja będę głosował na PIS.A dlaczego? Nie powiem,bo to moja prywatna sprawa,no i nie to forum.
Natomiast uważam,że niegłupim pomysłem byłoby założenie ankiety która ,myślę, bardziej skłaniała by młodych ludzi do refleksji nad pójściem do urn,niż agitacja polityczna pod przykrywką......
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 14:15   

eszet napisał/a:
Więc nie pisz takich rzeczy na forum,które z założenia jest raczej apolityczne.

Hmmm... W Hydeparku można pisać wszystko (oczywiście w granicach prawa) i jeśli ktoś chce uczestniczyć w jakiejś dyskusji, czy ją sprowokować, to ma do tego prawo, a jeśli nie chce, to nie musi czytać - temat jasno wskazuje na treść wątku.
Po poprzednich wyborach prowadziłem długą i dość ostrą dyskusję z AndrewS'em i Senn'em i jakoś nie przeszkadza nam to rozmawiać na forum i dobrze się razem bawić na Zlotach. :)
eszet napisał/a:
Ja będę głosował na PIS.A dlaczego? Nie powiem,bo to moja prywatna sprawa,a nie to forum.

A szkoda, że nie powiesz, bo to zawsze ciekawe jakie argumenty mają ci, którzy głosują inaczej niż ja. :)
Ja zagłosuje na PO, bo nie lubię leczenia skutków zamiast przyczyn i uważam, że napędzenie gospodarki i liberalizacja prawa ograniczy korupcję i inną przestępczość o wiele skuteczniej niż hordy urzędników i kolejne paramilitarne agencje rządowe, które przejadają nasze podatki, które powinny iść na służbę zdrowia i edukację.
Poza tym mam dość sukcesów w stylu programu "Tanie Państwo", rządu wyróżniającego się tym, że dymisja wiąże się z aresztowaniem, a wszystkim porażkom winna jest opozycja, a nie nieudolność premiera i ministrów.
Tak w telegraficznym skrócie. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 14:31   

maciej napisał/a:
Po poprzednich wyborach prowadziłem długą i dość ostrą dyskusję z AndrewS'em i Senn'em i jakoś nie przeszkadza nam to rozmawiać na forum i dobrze się razem bawić na Zlotach.


potwierdzam :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 14:40   

maciej napisał/a:
Hmmm... W Hydeparku można pisać wszystko (oczywiście w granicach prawa) i jeśli ktoś chce uczestniczyć w jakiejś dyskusji, czy ją sprowokować, to ma do tego prawo, a jeśli nie chce, to nie musi czytać - temat jasno wskazuje na treść wątku.


Dokładnie

maciej napisał/a:
Ja zagłosuje na PO, bo nie lubię leczenia skutków zamiast przyczyn i uważam, że napędzenie gospodarki i liberalizacja prawa ograniczy korupcję i inną przestępczość o wiele skuteczniej niż hordy urzędników i kolejne paramilitarne agencje rządowe, które przejadają nasze podatki, które powinny iść na służbę zdrowia i edukację.
Poza tym mam dość sukcesów w stylu programu "Tanie Państwo", rządu wyróżniającego się tym, że dymisja wiąże się z aresztowaniem, a wszystkim porażkom winna jest opozycja, a nie nieudolność premiera i ministrów.
Tak w telegraficznym skrócie. ;)


Podpisuję się pod tymi słowami dwoma rękami.

I dodam jeszcze jedno od siebie. Nie będę głosował na ludzi (PIS) którzy mają mnie w pogardzie tylko dlatego, że mi się jak na razie w życiu powiodło.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 14:57   

mnie sie juz o polityce gadac nie chce, ale zwroccie uwage na jedna sprawe jak ladnie sie udalo PIS podzielic spoleczenstwo... i ile osob zdazylo kupic bilet w jedna strone. ja sie ciagle zastanawiam do czego wracam po wakacjach za granica i po dzis dzien sam nie potrafie tego wytlumaczyc :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 16:26   

xxxgrze napisał/a:
Nie będę głosował na ludzi (PIS) którzy mają mnie w pogardzie tylko dlatego, że mi się jak na razie w życiu powiodło.

Nie chciałem już o tym pisać, bo wg plotek też zaliczam się do "oligarchów", więc chyba mi nie wypada. ;)
Jak główną linią polityczną może być dokopanie tym, którym się udało i zabranie im ciężko zarobionych pieniędzy, a danie urzędnikom do roztrwonienia, bo przecież więcej z tych pieniędzy zobaczyli by biedni pracujący dla bogatych, niż biedni czekający na zasiłek, ale to nie zgadza się z ideą "solidarnego państwa", tylko z kim solidarnego? Z darmozjadami? :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 16:39   

xxxgrze napisał/a:
Nie będę głosował na ludzi (PIS) którzy mają mnie w pogardzie tylko dlatego, że mi się jak na razie w życiu powiodło.

A mógłbyś rozwinąć w czym, twoim zdaniem, przejawia się owa pogarda?
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 16:43   

AndrewS napisał/a:
jesli w wyniku tego ratowania znowu ma wygrac "mordo ty moja" to ja dziekuje

Dlaczego "znowu"? ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 16:44   

morris napisał/a:
A mógłbyś rozwinąć w czym, twoim zdaniem, przejawia się owa pogarda?

Hmmm...
Dla mnie wystarczy określenie "wykształciuch" - mam wyższe wykształcenie i uważam to za powód do dumy, ale w ustach premiera i w kontekście jego wypowiedzi, to powiniennem się tego conajmniej wstydzić (choć sam również ma wyższe wykształcenie, ba ma doktorat).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 17:21   

piter34 napisał/a:
Dlaczego "znowu"?


bo jakis czas temu, juz byli :smile:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
giewu 




Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 17:26   

czy tylko ja będę głosował na Korwina-Mikke :twisted: ? ... :mrgreen:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów wybory
yeee
argail Offtopic 160 Wto Lut 26, 2008 21:10
general_p
Brak nowych postów Wybory - pozytywnie ;)
maciej Offtopic 1 Czw Cze 24, 2010 14:27
dobryziom
Brak nowych postów [ Ankieta ] Wybory Prezydenckie 2010. II Tura.
Tobianiu Offtopic 350 Pon Lip 26, 2010 09:17
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink