Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Temperatura silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Temperatura silnika
Autor Wiadomość
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Lis 04, 2007 21:50   [R75] Temperatura silnika
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam !
Mam pytanko ostatnio zauwarzyłem ze bardzo długo nagrzewa sie moj silnik, po przejechaniu 20-30 km wskazówka znajduje sie w 1/4 skali jak szybko nagrzewaja sie wasze ?
Wydaje mi sie ze za duzo pali przejechałem 400 km a wskazówka dawno przekroczyła polowe wskaznika (nie wiem jak to napisać jest z 0,5 cm ponizej polowy :mrgreen: )

Według mnie moze to byc ze soba powiązane.

Sorki za głupie pytanie ale to mój pierwszy diesel moze tak musi byc... (temperatura)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 03, 2010 19:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 04, 2007 21:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lis 04, 2007 21:56   

Sprawdż działanie termostatu (i webasta)
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Lis 04, 2007 22:33   

Webasto jest ok przy temp. ponizej 5 st C włącza sie i grzeje do momentu temp. optymalnej

Jak szybko u Ciebie sie nagrzewa?
Ostatnio zmieniony przez Zrubo Sob Lis 10, 2007 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lis 04, 2007 22:51   

To sprawdż termostat normalnie ten silnik sie nagrzewa dość szybko
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Wolek 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 139
Skąd: Dębica



Wysłany: Wto Lis 06, 2007 18:14   

czesc. Po przejechaniu ok kilometra wskazówka lekko sie podnosi ogrzewanie kambiny ok

[ Dodano: Wto Lis 06, 2007 18:18 ]
w poprzdnim moim autku nagrzanie silnika trwało z 5rrazy duzej

[ Dodano: Sro Lis 07, 2007 16:37 ]
jeżeli chodzi o spalanie to w moim autku połowa zbiornika jest po przejechaniu w miescie ok 450 do 500 na trasie jest to 600 do 650 km.Jazda poza miastem max 140km/h
_________________
Wolek
 
 
plombos 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 44



Wysłany: Sro Lis 07, 2007 20:33   

U mnie w jezdzie mieszanej po 700km (350km trasa 350km miasto) zapalila sie rezerwa.
Niedlugo zatankuje to zobacze ile litrow wejdzie i jakie bylo rzeczywiste spalanie ale wydaje mi sie troche za duze.
Swoja droga jakos dziwnie dziala ten czujnik poziomu paliwa.
Jak wlaczam silnik swieci mi sie rezerwa i komputer pokazuje zasieg ok 80km. po przejechaniu ok 5km rezerwa gasnie (wskazowka sie podnosi wyzej) a zasieg jest juz ponad 125 km.
O ile wskazania kompa jestem w stanie zrozumiec to dziwi mnie zachowanie wskazowki i lampki "rezerwy".

Jesli chodzi o nagrzewanie to tez trwa to ciut za dlugo. Po przejechaniu 5km w miescie wskazowka temperatury jest w 1/3 drogi do temperaury nominalnej (czyli do polowy skali).
Jak optycznie stwierdzic ze Webasto dziala? (teraz gdy temp. otoczenia spadla ponizej 5C powinno sie zalaczac automatycznie)
Ostatnio zmieniony przez plombos Sro Lis 07, 2007 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 07, 2007 20:37   

Cytat:
O ile wskazania kompa jestem w stanie zrozumiec to dziwi mnie zachowanie wskazowki i lampki "rezerwy".

nic w tym dziwnego :)
to wskazanie się zmienia w zależności od pochylenia auta, od tego czy wcześniej hamowałeś (a przecież hamowałeś ;) ) czy przyspieszałeś
czujnik poziomu paliwa jest w jedym miejscu w baku, i jak się paliwo przeleje gdzie indziej pod wpływem różnych rzeczy to pokaże że jest mniej, a jak się paliwo przeleje w akurat to miejsce gdzie jest czujnik, to pokaże że jest więcej :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Lis 07, 2007 21:35   

sTERYD napisał/a:
czujnik poziomu paliwa jest w jedym miejscu w baku
W 75 są dwa czujniki - w dwóch połówkach baku :wink: .
Wskaźnik poziomu paliwa i lampka rezerwy w R75 to naprawdę zjawiskowa sprawa. U mnie w różnych porach roku różnie się zachowuje ... ale już się do tego przyzwyczaiłem.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 07, 2007 22:16   

Marian_K napisał/a:
W 75 są dwa czujniki - w dwóch połówkach baku :wink: .

a widzisz...(myślałem, że jest tylko w jednej połówce :) )... w takim razie tym bardziej nie dziwi, że wskaźnik się mota jak sobie musi radzić czasem ze sprzecznymi wskazaniami ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
markwiatek 



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: Londyn



Wysłany: Czw Lis 08, 2007 22:54   

Webasto znajduje sie w kazdym dieslu?? Nie moge go u siebie odnalezc :sad:
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lis 09, 2007 10:40   

juz gdzies pisalem ale napisze raz jeszcze :grin: webasto jest ponizej skrzynki z akumulatorem. taka czarna "skrzynka" z gory z dwoma gumowymi rurkami, jedna jest gruba i otwarta (ucięta). Na bocznej sciance od przodu powinna byc nalepka z wyraznym napisem WEBASTO
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Lis 09, 2007 12:09   

cholera jak sobie policzyłem wychodzi ze pali prawie 10l/100km lekka przesada
Narazie policzyłem ze wskaznika , musze zatankowac do pełna zobaczymy ile wyjdzie, do pracy mam 4km ciągle na ssaniu ale az 10l... ?

[ Dodano: Pią Lis 09, 2007 14:39 ]
Nie zdązyłem nic sprawdzic, ale mam jedno pytanko na drugim zdjęciu zaznaczyłem strzałką przewód który jest zimny nawet po osiągnieciu optymalnej temperatury , jak widzicie (zaznaczone kółkiem) brakuje mi pewnego elementu ma ktoś z Was moze odsprzedać :wink:
W pierwszym zdjęciu tez jest przewód nieco nizej który jest ledwie ciepły

Coś chyba jest nie tak... termostatu nie sprawdzałem ale wychodzi na to ze sie nie otwiera,myle sie ?

Gdyby nie webasto (dziwne bo włączyło sie dzisiaj przy 8 stopniach C ) podejrzewam ze nagrzał by sie do 1/4 i to wszystko bo zaraz po wyłączeniu webasta temp nagle spada znowu webasto sie włącza i tak w kólko (i ostatnio podczas pracy webasta coś warczy mozna powiedziec ze z równą czestotliwoscią co jakies 5 sek)

Wogóle cos było grzebane kable poowijane tasma izolacyjną na zmiane z plastikowym peszlem, a tam gdzie powinna byc jakas ochrona są gołe kable.

Nadal jestem zadowolony z zakupu mimo paru mankamentów ale wczesniejszego własciciela bym !@#$%^& !
Tak zaniedbac takie auto, mimo wszystko wyprowadze go na cacy :cool:
 
 
plombos 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 44



Wysłany: Pią Lis 09, 2007 19:14   

Zrubo napisał/a:
cholera jak sobie policzyłem wychodzi ze pali prawie 10l/100km lekka przesada
Narazie policzyłem ze wskaznika , musze zatankowac do pełna zobaczymy ile wyjdzie, do pracy mam 4km ciągle na ssaniu ale az 10l... ?


Ja mam 5 km do pracy a wiec dystans podobny.
Moje autko pali 5l na trasie (przy 80-90km/h)
Jazda mieszana (1/2 trasa, 1/2 miasto) - 6,8l/100
wiec wychodzi ok 8,6l/100 - miasto


Zrubo napisał/a:

Coś chyba jest nie tak... termostatu nie sprawdzałem ale wychodzi na to ze sie nie otwiera,myle sie ?


Raczej jest caly czas otwarty
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 12:48   

No i wyszło 45,02l po przejechaniu 530 km wychodzi 8,5 l / 100km

Dzisiaj spotkała mnie nowa przygoda 3 razy w miescie zaczeło mi kopcic Webasto nie wiem płomien zgasł czy co ?

Wsumie sie nie dziwie webasto non stop jest na chodzie.
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 13:01   

brakuje ci tam rury doprowadzającej powietrze do filtra powietrza. taka harmonijka przechodząca w okrągłą rurę.
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 16:14   

Ja wymiekam niedosc ze są małe usterki to jeszcze szfagierka uderzyła renaultem w mojego cały błotnik i dzrwi z tyłu do roboty ja chyba ocipieje

Gdzie jest nr koloru ?

A juz mam...
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 19:23   

jarema napisał/a:
brakuje ci tam rury doprowadzającej powietrze do filtra powietrza. taka harmonijka przechodząca w okrągłą rurę.
Coś tobie się pomyliło diesel ciagnie powietrze przy wzmocnieniu czołowym a Ty mówisz o benzynie
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 20:05   

nie no ja może źle napisałem albo coś ale w tym miejscu co kolega zaznaczył w dieslu jest harmonijka która idzie od wzmocnienia czołowego. pod pokrywą silnika przechodzi w okrągłą rurę i do filtra powietrza. i on tego właśnie nie ma.
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 20:13   

Nie to nie tak tam gdzie diesel ciągnie powietrze to akurat na tym zdjęciu nie ma , to jest idealnie po środku wzmocnienia czołowego
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 20:59   

przemo285 napisał/a:
Nie to nie tak tam gdzie diesel ciągnie powietrze to akurat na tym zdjęciu nie ma , to jest idealnie po środku wzmocnienia czołowego


Zgadza sie powinna tam byc taka "plastikowa chrmonijka" która dochodzi do filtra powietrza musze dokupić

Dzisiaj jestem normalnie załamany :!: :beczy: :!: niedosc ze jest cos z nagrzewaniem silnika webasto co jakis czas dymi (siwy dym i to duzo)to jeszcze wizyta u lakiernika 900 pln z polerka i to dopiero za dwa tygodnie, bede jezdził takim obitym :cry: (trzy elementy ale gosc jest naprawde konkret) i to wszystko w sumie w
JEDEN DZIEN AAAAAAAAAA! !@#$$%%^&$%

Ide sie opic schleje sie jak swinia ehh...

A i co z tymi rurami sprawdzał ktos moze maja byc ciepłe czy zimne pomózcie bo juz nie wiem...mam zaje...go doła :beczy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Para spod silnika, wariująca temperatura silnika
bujak19 Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Sty 30, 2009 17:40
bujak19
Brak nowych postów [R75] Temperatura silnika
Mała temperatura w czasie jazdy
se7en86 Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Wrz 15, 2008 19:16
se7en86
Brak nowych postów [R75] temperatura silnika
chart Rover serii 75, MG ZT 18 Pon Lis 28, 2016 15:51
chart
Brak nowych postów [R75] Temperatura silnika
satan Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Maj 19, 2010 10:04
apples
Brak nowych postów [R75] Temperatura silnika
tomimacko Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Maj 06, 2010 10:50
Zukowaty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink