Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Podgrzewane fotele
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Podgrzewane fotele
Autor Wiadomość
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Lis 27, 2007 14:47   [R75] Podgrzewane fotele
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam
Zna ktoś może jakiś humanitarny sposób na demontaż maty grzewczej, okazało sie ze nie ma przejscia prądu takie rzeczy mozna bardzo łatwo naprawić, tylko jak tam sie dostać zeby nic nie rozwalić.

Straciłem RAVE i zanim odzyskam troche czasu minie.
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Lis 14, 2011 22:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 27, 2007 14:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Lis 27, 2007 22:07   

:arrow:





_________________
Rover 75 2.0i
 
 
DJMordziak 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Płock



  Wysłany: Wto Lis 15, 2011 17:07   [R75] instalacja pod grzanie foteli po raz kolejny...
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam, proste i szybkie pytanie chce dołożyć grzane fotele (nie mam instalacji) mam pytanie jak najlepiej, najszybciej i najbezpieczniej podłączyc?? mam ori kostki do foteli ori włączniki i kostki do nich no i oczywiście skorzane fotele i ori maty w nich. Fotele powinny mieć swój przekaźnik? proszę o łopatologiczne wytłumaczenie jeśli mozna pozdr (szukajki używalem ale nie można z niektórych tematow zbyt dużo zrozumieć).

[ Dodano: Wto Lis 15, 2011 15:49 ]
Nikt nie pomoże, chciałem dziś roverka do kupy złożyć wszystko juz opanowane tylko te załączanie grzania foteli mnie rozwala i nie mogę dojść do tego. Mam włacznik i kostkę do niego i 4 kable ale za cho...e nie wiem jak to podłączyć proszę o pomoc :(

[ Dodano: Wto Lis 15, 2011 17:07 ]
wyczytałem, że schemat jest w RAVE ale zanim go bedę mógł zobaczyć to minie troszke moze ktos bedzie taki miły i przekopiuje mi go jako obraz??? PILSSSS
 
 
Piotrasek 



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 16
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Lis 16, 2011 12:22   

Witam.
Ja też nie miałem u siebie wiązki i podłączyłem je w ten sposób. Tylko u mnie są regulacje w elektryce.
Przełącznik:
Jak zajrzysz z tyłu przełącznika są tam małe numerki, 1. idzie(-) do maty 2. (+) zasilanie przełącznika 3. (+) podświetlenie przełącznika 4. pusty 5. (-) .Mata sterowana jest minusem. Przełącznik przepuści minus na matę dopiero jak będzie jakieś tam napięcie ( jak uruchomisz silnik , na samym aku może nie puszczać ). Nie wiem jaką kostkę masz w fotelu? U mnie 8 pin . Y (-), OW (+), B (-), OY (+). Myślę że jak masz tylko podgrzewanie to wystarczy minus od przełącznika i jakiś (+) z instalacji. Maty wyłączają się automatycznie po uzyskaniu temperatury, przełącznik też po jakimś czasie się wyłącza. Ja mam bez przekaźnika i do tej pory jest ok.
 
 
DJMordziak 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Płock



Wysłany: Sro Lis 16, 2011 16:40   

Mamm elektryczne fotele (właśnie teraz dołożone) i chciałem podłączyć te grzanie jeszcze pod ori włączniki, juz patrzyłem pod fotele i wiem które kable idą do maty (sprawdzałem czy działają na sucho i działały) wię bardziej chodzi mi tylko o to jak ten włącznik z matami połączyc. Czyli w skrócie (+) do maty na stałe a (-) z włącznika jesli dobrze zrozumiałem
 
 
Piotrasek 



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 16
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Lis 16, 2011 17:12   

Dokładnie. Z 1 piszczasz na mate (-). Plus najlepiej puścić z zapalniczki , bo zabezpieczenie na małych bezpiecznikach może palić je. Plus oczywiście musi się wyłączyc po wyłączeniu stacyjki!!!!
 
 
DJMordziak 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Płock



Wysłany: Sro Lis 16, 2011 17:38   

OK, dam info w piątek lub sobote bo dopiero wtedy bede miał czas, żeby podłączyc to . Wielkie dzieki.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 16, 2011 21:05   

zasilanie przełącznika idzie bodajże ze stacyjki pin chyba 5 i 7 jak dobrze pamiętam... , oświetlenie przycisku to kabel biało czerwony można brać zasilanie z osietlenia zapalniczki, plus na matę najlepiej brać bezpośrednio ze skrzynki bezpieczników jest tam gotowa instalacja wystarczy odszukać odpowiednie piny i będzie jak należy. wg schematu z Rave grzane fotele i sterowane elektrycznie bez pamięci nie mają przekaźnika, potrzebne jest praktycznie tylko zasilanie i włączniki.

schamat z rave... jak co to robiłem grzanie wiosną



Uploaded with ImageShack.us
_________________
75 Red Edition
 
 
DJMordziak 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Płock



Wysłany: Czw Lis 17, 2011 20:20   

Pietrasek! Jeszcze raz dzięki, podłączyłem dziś i podgrzewanie śmiga aż w tyłek ciepło :) POZDR
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 17, 2011 21:34   

ENU,

piękna robota .własnie w sobotę wymieniam matę i miałem szukać jak rozkręcic to ustrojstwo :)

dzięki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Piotrasek 



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 16
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pią Lis 18, 2011 00:49   

:mrgreen: Nie ma za co. Trzymaj się "ciepło"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75] podgrzewane fotele
n0name Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Mar 25, 2017 08:17
n0name
Brak nowych postów [R75] podgrzewane fotele
grota10 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Lis 03, 2013 20:45
grota10
Brak nowych postów [R75] podgrzewane fotele
grota10 Rover serii 75, MG ZT 13 Wto Maj 28, 2013 11:18
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R75] SKÓRZANE FOTELE JAK SPRAWDZIĆ CZY SĄ PODGRZEWANE???
naps Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Gru 11, 2009 23:02
domel-x
Brak nowych postów [R75] Podgrzewane fotele montaż prosze o pilną pomoc
kurtz Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Maj 12, 2017 09:26
kurtz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink