Forum Klubu ROVERki.pl :: [R414] Problem z odpalaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R414] Problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
biela 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Lubin



  Wysłany: Wto Lis 27, 2007 16:56   [R414] Problem z odpalaniem
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Wiatm wszystkich.
Jestem nowy na forum a sprowadza mnie problem z mioim Roverkiem i postanowiłem tez tutaj poszukac pomocy (za namową klegi - pozdrawiam Kwasiora)
Jestem posaidaczem Rover 414. Jeżdze nim już dwa lata bez jakiś poważniejszych usterek czy awari. Na początku pażdziernika postanowiłem przyszykować auto do zimy. Wymieniłem płyn w chłodnicy oraz świece (firmy NGK) i przewody wysokiego napięcia(firma nieznana - w sumie to nawet nie zwracałem uwagi na firme). Na początku palił bez problemów. Pewnego dania wracając z trasy strasznie zaczęło nim telepać. Stojąc na śwaitłach czułem jak trzesie silnikiem. Nie mogłem utrzymać gałki od skrzyni biegów. Gdy ruszając puszczałem sprzegło i dodawałem gazu odrazu gasł. Pojawił się problem z odpaleniem. Ledwo wróciłem do domu. Oczewiście gasł i nie mogłem odpalić. Odstawiłem auto na praking i nic nie sprawdzałem bo już był wieczór i tak stał z trzy dni. Gdy poszedłem na parking okazało sie , iż jeden przewód wysokiego napięcia odpiął się. Podłączyłem go i z trudnością odpaliłem auto. Musiałem długo kęcić - ale odpalił. Już nie telepało silnikiem. Skapłem się ze nie palił jeden gar. Chodził jak zwykle ale postanowiłem oddać go do elektryka. Po drodze zgasł mi dwa razy. tak bez przyczyny. Jakoś odpaliłem... Elekryk nie mógł sie podłączyć do kompuera bo nie miał oprogramowania do Roverów a tymbardziej do benzyny i powiedził ze bede miał problem z podłączeniem pod komputer - bo benzyna. Sprawdził całą instalację elektryczną: świece, przewody, ciśnienia na wtryskiwachach podawanie paliwa itd po całej lini elektrycznej i.... nic nie znalazł. Najlepsze jest to ze już po przejechaniu klkunastu metrow Roverek mi zgasł. Akumulator ma trzy miesiące i jest dobry, rozrusznik wymieniłem pół roku temu - kręci bez problemów. Piłowałem go, piłowałem ale odmówił współpracy. Nie chciałem za długo kęcić żeby nie rozładowac akumulatora. Wróciłem po Roverka wieczorem i odpalił... po dłuższym piłowaniu odpalił.
Teraz jest różnie - nieraz odpali za pierwszym razem (rzadko) ale z zasady musze go dość ostro popiłować żeby odpałił. Generalnie ma problemy z odpalaniem i nie ma zasady czy zimny czy ciepły. Już nawet dolałem dadatku do paliwa bo myslałem ze może woda. Trzymając noge na gazie podczas jazdy spada z obrotów i gaśnie.
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 31, 2010 17:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 27, 2007 16:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 27, 2007 16:59   

Przeczytaj zasady tego kącika i zmień temat na zgodny z nimi - to pozwoli łatwiej znaleźć Twój temat osobom znającym się na Twoim modelu.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Sparki 



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Silesia



Wysłany: Wto Lis 27, 2007 17:30   

Witam
Z tego co piszesz to wygląda mi to na padniętą cewkę zapłonową po prostu po tym jak napisałeś (odłączył się jeden z kabelków) napięcie wyindukowane na cewie nie znalazło ujscia i uszkodziło samą cewkę. NIe wiem jak wygląda aparat zapłonowy w roverkach ale to może być najgorsze co Cię mogło spotkać. Na początek po pierwsze primo to przyjrzał bym się temu kabelkowi (temu co się odpiął) no i przede wszystkim świeczce. A tak wogóle to kto ci wymieniał te elementy skoro tak od siebie postanowiły że zmienią swoje miejsce zamieszkania pod maską???
Pozdrtawiam
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Lis 27, 2007 22:19   

Sparki napisał/a:
napięcie wyindukowane na cewie nie znalazło ujscia i uszkodziło samą cewkę.

Daruj, ale nie wierzę :hm:
Idąc tym tropem, to gniazdka w domu też by się musiały palić bez obciążenia :P

Podejrzewam, że cewka po prostu ma gdzieś przebicie - sprawdź w ciemności, gdzie iskrzy (można sobie pomóc spryskując okolice cewki i ew. kabli WN wodą).
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lis 27, 2007 23:16   

Sparki napisał/a:
Z tego co piszesz to wygląda mi to na padniętą cewkę zapłonową po prostu

Też tak uważam, choć nie zgadzam się z fragmentem:
Sparki napisał/a:
napięcie wyindukowane na cewie nie znalazło ujscia i uszkodziło samą cewkę
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
biela 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Lubin



Wysłany: Czw Lis 29, 2007 17:15   

Dziasj odebrałem Roverka z warsztatu elektryczno-diagnostycznego.
Mieli się podlącyć do komputera, zrobić diagnostyke i lipa.
Mechanik powiedział ze trzeba mieć orginalne oprogramowanie do Rovera. Ponoć do młodszych roczników jest się łatwiej podpiąć. On takiego oprogramowania nie ma i się nie podłączył. Nic też nie sprawdził ręcznie. Mam przyjechać jak będzie gorzej - to szybciej namierzy usterke. Skasoawł mnie 20PLN.
Odziwo jedziłem dziasj dużo dla testu i nie gasł. Czy możliwe jest to, iż takiego psikusa mogło zrobić mi paliwo?
Czy może to zbieg okoliczności ze zatankowałem jakieś chrzczone paliwo i w tym czasie spadł mi przewód wysokiego napięcia?
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lis 29, 2007 17:29   

biela napisał/a:
Mechanik powiedział ze trzeba mieć orginalne oprogramowanie do Rovera. Ponoć do młodszych roczników jest się łatwiej podpiąć. On takiego oprogramowania nie ma i się nie podłączył.

Jakim testerem lub interfejsem się podpinał?

Podłączenie się do Twojego auta naprawdę nie wymaga jakichś udziwnień.
Wystarczy BOSCH KTS .
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Czw Lis 29, 2007 18:21   

ja powiedział bym że z nowszymi jest większy problem niż z starszymi modelami.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
biela 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Lubin



Wysłany: Czw Lis 29, 2007 21:43   

piter34
"mechanik" mówił o oprogramowaniu ze musi byc orgilanle a nie o wtyczce. Poza tym odniosłem wrarzenie ze gośc był przygotowany na skoszenie pieniążków ode mnie i nie zależału mu na usunięciu usterki. Mimo tego ze jak on to powiedział cyt:"urządzenia nie są kompatibilne" nie sprawdził niczego...
Chociaż na temat podłączenia Rovera benzynowego do kompa słyszałem w mojej okolicy różne argumenty przeciw podłączeniu: że benzyna, że im starszy model tym gorszy, orginalne oprogramowanie, wtyczka...
Czyżby w mojej okolicy sami amatorzy?
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lis 29, 2007 22:07   

biela napisał/a:
Czyżby w mojej okolicy sami amatorzy?

Tak, dokładnie...

A z tym oprogramowaniem to bzdura oczywiście. Najważniejszy jest interfejs i do tego odpowiedni soft (niekoniecznie oryginalny). Ewentualnie interfejs+soft w jednym produkcie, czyli tzw. "tester".
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3635
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sob Gru 01, 2007 12:17   

a co oni sie uparli na te kompy, zeby czasem im nie pokazalo ze np. cewka jest padnieta lub przewody do wymiany :grin:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sob Gru 01, 2007 13:19   

ja gdyby tak pokazywał to by było cudnie. Kiedys ktoś dzwonił do mnie i się pyta czy komputer pokaże kiedy był wymieniany rozrząd :)
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
biela 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Lubin



Wysłany: Sob Gru 01, 2007 18:44   

Sprawdzenie na kompie swoja drogą. Tylko pojawia sie pytanie dlaczego to taki duży problem to podłączenie do kompa? Znalazłem na internecie oprogramowanie odpowiednie do modelu mojego Roverka wraz z kablem za 249 PLN. Niestyty nie mam paltopa.
Nie moge wykluczyć ani cewki ani przewodów (chcocaiż elektyk u którego byłem za pierwszym razem zapierał sie po lini elektyrycznej było wszystko sprawdzane i wszystko jest rzekomo ok), lecz najpierw chciałbym sprawdzić kompem jak sie oczwiście uda. Tak jak pisałem przewody i świece mają miesiąc.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 13:40   

biela napisał/a:
Znalazłem na internecie oprogramowanie odpowiednie do modelu mojego Roverka wraz z kablem za 249 PLN.

Możesz podać link?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
biela 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Lubin



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 17:32   

http://www.auto-soft.pl/i...uta-europejskie

Proszę bardzo
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 17:38   

biela napisał/a:
http://www.auto-soft.pl/i...uta-europejskie

OK. Wszystko jasne. "Euroscan VISA 2000 PL"

Do tego wystarczy laptop, albo komputer stacjonarny zaciągnięty do garażu. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 19:31   

piter34 napisał/a:
...Do tego wystarczy laptop, albo komputer stacjonarny zaciągnięty do garażu. ;-)

plus kilka kabelków do podłączenia do autka ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
biela 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: Lubin



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 19:32   

Czy to oprogramowanie podejdzie mod mojego Roverka?
Mechanicy w mojej okolicy tak mi namieszali w głowie, że juz nie wiem w co i komu mam wierzyc...

[ Dodano: Sro Gru 05, 2007 19:34 ]
Jeszcze jedno pytanko. Czy ja jako typowy amator podłączania samochodów pod kompa poradze sobie sam z tym? Nigdy nie robiłem takich rzeczy.
 
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 22:15   

biela, olej test kompa. Znam przypadki ze Testbook za jednym razem pokazywal jakies uszkodzenie a za drugim nie. Na Twoim miejscu sprawdzilbym zasilanie pompy paliwa, jakie daje cisnienie i wymienil filtr. Potem moznaby eliminowac usterke metoda prob i bledow podmieniajac poszczegolne elementy np. zaczynajac od cewki.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Gru 06, 2007 12:13   

giewu napisał/a:
plus kilka kabelków do podłączenia do autka ;)

W linku mamy interfejs za 250PLN. Do niego oczywiście te kabelki wypada kupić :mrgreen:

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 12:14 ]
Senn napisał/a:
biela, olej test kompa. Znam przypadki ze Testbook za jednym razem pokazywal jakies uszkodzenie a za drugim nie.

Błędy błędami, ale TestBook (oraz inne testery) pokazują również odczyty z czujników i tym jak najbardziej można wierzyć i za ich pomocą diagnozować usterki. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R414] Problem z odpalaniem
cyberixx Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Lut 07, 2011 20:31
Hit
Brak nowych postów [R414] Usunięty Immo, problem z odpalaniem ze stacyjki
alfam17 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Czw Lis 24, 2011 22:46
alfam17
Brak nowych postów [R414 1996 rok] Humory z odpalaniem
gogo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Cze 18, 2010 22:27
gogo
Brak nowych postów [R45] problem z odpalaniem
seba11917 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Paź 25, 2014 16:40
seba11917
Brak nowych postów [R45] Problem z odpalaniem
ciekawostka
rafalq1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Nie Sie 24, 2008 13:41
NEOSSS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink