Forum Klubu ROVERki.pl :: Czy używa ktoś routera Dlink DI-604?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Czy używa ktoś routera Dlink DI-604?

router i problemy z p2p
Autor Wiadomość
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Gru 08, 2007 17:10   Czy używa ktoś routera Dlink DI-604?

Jak w temacie..... ma problem ze skonfigurowaniem i otworzeniem portów dla p2p - a informacje znalezione w necie pomogły na tyle że coś ruszyło.
Tyle że ja mam łącze 6MB a ściąga 2-10 kB.
Plis help me.
jakby co to GG: 5853646 :mrgreen: :oops:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 08, 2007 17:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Gru 08, 2007 17:19   

Nie uzywam dlinkow ;)
Sa niestabilne emocjonalnie ;)

A masz 6mb czy do 6mb. TPSA tak dziala oraz inne molochy internetowe.
Podpisujesz umowe na 6mb a tak naprawde jest do 6mb i nigdy 6mb nie masz.
2-10 KB to jakis blad... moze priorytetyzacja uslug albo QOS na p2p ci sie wlaczyl.

Bez routera dziala dobrze?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Gru 08, 2007 17:31   

Ten router pożyczyłem od kumpla do testów (razem z Access Pointem WIFI).
Internet mam z kablówki (ASTER) i dotąd jak net był podłączony bezpośrednio modem-komp - hulało wszystko (w torrencie !! ! miałem transfery rzędu 600-650 kB/s (w nocy łącze przyspiesza do 10 MB)).
Wyczytałem w sieci że trzeba w Vistual Server otworzyć porty - wydaje mi się że zrobiłem prawidłow - a transfer kijoy że hey.
No własnie może coś źle zrobiłem..... dlatego się pytam czy może ktoś konfigurował ten router.

Sam chcę kupić Linksys'a WRT54G (router z wbudowanym WIFI), ale muszę poczekać na kasę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Gru 08, 2007 17:59   

Ja mam Dl 524 i 3megabity działają idealnie i transfery na torrentach dochodzą mi do 450kilo Wifi tez działą oki
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Gru 08, 2007 18:00   

a jak masz skonfigurowany router pod kątem p2p ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Gru 08, 2007 18:03   

W sumie po resecie routera wpisuje tylko ręcznie dhcp, hasło na wifi i to wszystko, aha i jeszcze wyłączam filtry i firewall :mrgreen:

Jeśli dhcp zostawiam automatyczne to bywają problemy z netem
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 09:30   

Po pierwsze musisz sobie przekierowac porty (czasami to sie nazywa Virtual Server - nie mam pojecia czemu tak ;)) zeby dzialalo wszystko jak trzeba. Po drugie jesli korzystasz z P2P przez wifi to radze w aplikacji ograniczyc ilosc jednoczesnych polaczen do 100-200 max. Wifi niestety slabiutko sobie radzi z iloscia polaczen jaka generuje ruch P2P...

Po drugie to d-link - tutaj w pelni zgadzam sie z MaRkiem. Niestabilne to one sa, ale czy emocjonalnie nie wiem nie gadam z nimi za duzo ;)

Kozik, DHCP nie ma tu wiekszego znaczenia.. moze problem lezy gdzie indziej. Zobacz jakie adresy DNSow dostajesz z DHCP a jakie sam sobie wpisujesz - ew. w jakiej kolejności je masz :)

Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Gru 09, 2007 09:34 ]
String napisał/a:
Sam chcę kupić Linksys'a WRT54G (router z wbudowanym WIFI), ale muszę poczekać na kasę.


I to jest bardzo dobry wybor. :D Najlepiej znalesc taki, ktory jest obslugiwany przez alternatywne firmware'y. Wtedy to on dopiro rozwija skrzydla :)
 
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:19   

hmm wczoraj trochę pomieszałem na tym routerze. Teraz jest tak że transfer jest ok, ale jak nadal jest problem z portami.
poniżej screen z utorrent'a

a jak sprawdzę port, to oczywiście dostaję coś takiego:
"Checking port 6881 on 83.142.xxx.xxx...

Error! Port 6881 does not appear to be open"

Nadal nie wiem co i jak :cry:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:29   

A przekierowales ten port na swoje lokalne IP? Pokaz screen lepiej z interfejsu konfiguracyjnego routera - sekcje dotyczaca Virtual Server albo Port Redirection/Forwarding, bo tak to sie roznie moze nazywac...

Pozdrawiam
 
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:48   

kombinuje dalej - w tej chwili ściąga 150 kB/s w porywach do 220 ale nadal przy teście portu ma blokadę.
Dodam tylko że routerem bawię się po raz pierwszy w życiu :oops: :oops: :oops:

Widoczny IP jest IP LAN - WLAN jest ustawiony tak żeby modem DSL traktował router jak mojego "blaszaka" (łacznie ze sklonowanym MACiem).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:50   

Ale czekaj, IP 192.168.0.1 to twoje czy routera? Tam powinien być twoj lokalny adres a nie routera.

Pozdrawiam
 
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:55   

hmm.. no na to IP loguje się na router ale....
Może faktycznie coś popaprałem - ale wszystko oprócz p2p chodzi idealnie - łącznie z lapem żony po WiFi.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 11:32   

No to wpisz tam gdzie masz Virtual Server w pole Private IP wpisze swoj adres - jak dasz sobie w cmd
Kod:
ipconfig

To bedziesz znal swoj adres IP.

Dlatego poza P2P dziala wszystko bo pozostale uslugi nie wymagaja przekierowania/wystawienia na zewnatrz portow.

Pozdrawiam
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 11:57   

MaReK napisał/a:
Sa niestabilne emocjonalnie

Jak sie nie robi updateu softu to tak jest, ale D-Link wypuszcza nowy soft, az ze sprzetem nei bedzie problemow :] DI-604 robilem na makiete jako prace wyplomowa w Technikum i teraz taki sam mam w domu i jestem zadowolony :]

String, 192.168.0.1 to powinien byc adres LAN routera, adres WAN taki jak masz podane przez Aster i jak ci net ogolnie dziala to siec masz ustawiona ok. Teraz myk jest taki, ze musisz wiedziec jaki masz adres IP kompa na ktorym chodzi uT. Ja tutaj nei polecam uzywania DHCP, bo pomimo faktu, ze D-Linki moga przypisywac przez DHCP zawsze ten sam adres na podstawie MACa, to DHCP czasami sie wykrzacza, konfiguracja statyczna jest imho lepsza. Jak ustalisz juz jaki masz adres kompa, to w ustawieniach routera masz 2 opcje: albo skorzystac z DMZ (ktory wystawia caly jeden adres na zewnatrz), albo tak jak pisal kruszon, przekierowac konkretny port na konkretny adres (to wyjscie jest lepsze jak chcesz sciagac na >=2 kompach). Ja uzywam DMZ, bo mam 1 kompa wystawionego, a drugiego schowanego.

W razie bys sie dalej meczyl to mozemy sie jakos zgadac i tam do cie wpadne :) Ale to bys sie musial okreslic tak do 13 powiedzmy, bo od 16.30 mam juz plany na dzis ;)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 12:03   

Kruszon jesteś wielki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Temat do zamknięcia - dziękuje serdecznie.
Dzięki Eddek - własnie doczytałem Twojego posta - ale Kruszon mi własnie pomógł - pogadaliśmy przez gg i okazało się że faktycznie - na Virtual server nie dałem IP blaszaka - po zmianie IP - wszystko zaczęło hulać jak należy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Gru 09, 2007 15:08   

Eddek ale softu na zasilacze nie dasz ani na uklady na ktorych jest zbudowany ;)
Wystarczy lekkie wahniecie pradu i dlink wisi jak na sznurze.

Z przetestowanych przeze mnie rotuerow (z wifi) najlepiej wypada

ASSUS WL-500g Deluxe - mozna sobie wgrac linuxa na niego i robic co sie podoba.
Osobiscie uzywam go w firmie na sofcie Kamikaze (vpn, printserver, samba, etc.) po prostu bajka

Linksys tez jest dobry, odkad poprawil swoje zasilanie.

Z nizszej polki to:

Planet, Edimax

DLinki, Surecomy, Trusty, czy inne badziewia z mediamarkt wysiadaja na zasilaczach ;)

Co do konfiguracji routerow do p2p to jest taka strona o neostradzie. I tam sa przykladowe konfiguracjie wielu pospolitych routerow, jakimi sa niewatpliwie dlinki.

Kruszon ma racje, ogranicz ilosc sesji UDP w aplikacjach p2p bo sie routerek sfajda.
Kiedys mialem takiego Netgera, ktory wieszal sie co kilkanascie minut. Niby dzialal okej, siec byla, ale routing do Internetu umieral. Okazalo sie, ze jedna aplikacja emule ktora generowala ok. 200 polaczen zabijala biedaka :) A czym jest 200 polaczen w dzisiejszych czasach? W naszych sieciach sa miszczowie, ktorzy generuja 12000 polaczen /s, musza byc skrypty ktore ich odrazu wala w leb, bo maszyny ledwo daja rade to przerzucic przez co inni userzy odczuwaja odrazu spadek mocy ;) Oprocz aplikacji p2p sa niestety jeszcze programy szpiegowskie, ktore maja podobne dzialanie :)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 17:04   

D-Link jest akurat lepsza marka niz bzdury marketowe. Moj jest podpiety do sieci bez zadnych listw i innych wynalazlow i wahania napiecia mu nie przeszkazdaja. Nastepce 604 - DIR-100 ostatnio ustawialem u kumpla do wspolpracy z AP i 2 kompami i tez smiga bez najmniejszego problemu. Nie wiesza sie nic.

Jak tobie sie wiesza, to moze zanim sie zajmiesz routerami to wezwij elektryka, zeby ci instalacje elektryczna zrobil jak nalezy? :P

Na marginesie, Komputronik sie chwali, ze ma wszystko postawione na D-Linkach i jak widac im wszystko dziala ;)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 17:29   

Panowie!! Zwolnijcie :mrgreen:
Mi chodziło o pomoc a nie o dyskusje w stylu:
1. Czy nagrywarka LG jest lepsza od LiteOn, czy odwrotnie?
2. Czy lepiej smakuje chlebek z masłem, czy z margaryną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Problem rozwiązany, za co serdecznie dziękuję - ale chyba nie ma o co kruszyć kopii...... to tak jak samochodami chyba.... jednemu samochód chodzi bezawaryjnie - a drugi z bliźniaczym egzemplarzem nie wyjeżdża od mechanika :mrgreen: :mrgreen:
Proponuję zamknąć dyskusję :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 18:03   

String napisał/a:
1. Czy nagrywarka LG jest lepsza od LiteOn, czy odwrotnie?

oczywiście że najlepsza jest odwrotnie :razz:
Cytat:
2. Czy lepiej smakuje chlebek z masłem, czy z margaryną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ze smalcem (i ogórkami kiszonymi) :rotfl3:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Gru 09, 2007 18:42   

Eddek ale wlasnie Dlink w marketach kroluje ;)
Reszta dobrego sprzetu znajduje sie na polkach w Komputronikach i innych sklepach tego typu. Komputronik lubi sie chwalic... zwlaszcza asortymentem ktorego nie posiada w zadnym magazynie, chyba ze u konkurencji :)

Eddek napisał/a:
Jak tobie sie wiesza, to moze zanim sie zajmiesz routerami to wezwij elektryka, zeby ci instalacje elektryczna zrobil jak nalezy?

Zanim cokolwiek powstalo w serwerowniach to byl wlasnie prad zrobiony przez profesjonalny zaklad elektryczny, nie mniej jendak ludzie w domach maja to co im developer zafunduje. Dlaczego tam gdzie (nie jeden) D-link sie wiesza, nie wiesza sie np. Edimax albo Planet?

Dlaczego Switch D-Link po spadku napiecia zawisinie, a np. Swtich Planet po takim samym spadku sie zresetuje? Zapraszam do wziecia udzialu w akademii Planet, ktora wspiera takze Komputronik, bo gdzies tam reklamy widzialem ;)

Pozdro,

LG a LITEon... no coz wiecej dostepnych jest LG'kow na rynku.
Niemal kazda hurtownia promuje LG, ale zarowno LG jak i LITEOna nie
zdazylo mi sie jeszcze oddawac na gwarancji. Natomiast Sony wypada przy nich blado ;)

sTERYD napisał/a:
ze smalcem (i ogórkami kiszonymi) :rotfl3:

To ostatnio moje ulubione danie ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów GPS - ktoś używa?
szczególnie chodzi o urządzenia Garmina z GPmapa
Irek Offtopic 13 Sob Maj 19, 2007 12:34
Kozik
Brak nowych postów Akumulatory Kozak ktoś ma używa. ??
SyntaX Offtopic 2 Sob Kwi 15, 2017 15:13
Excalibue
Brak nowych postów Fachowiec (nie z Usterki) do routera potrzebny
wiciu2xlc Offtopic 16 Pią Mar 30, 2012 21:52
wiciu2xlc
Brak nowych postów Gra ktoś w WArRocka? :)
pietro Offtopic 3 Nie Cze 08, 2008 10:53
Markzo
Brak nowych postów Widział ktoś to?
Stare ale jare
jaro12 Offtopic 2 Sro Mar 10, 2010 23:32
TIGER



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink