Forum Klubu ROVERki.pl :: Już nie ma Roverka :(
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Już nie ma Roverka :(
Autor Wiadomość
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 20:36   

piter34 napisał/a:
Ech, Ty ortodoksie.
To samo mógłby powiedzieć właściciel Audi do byłego kolegi z klubu, który kupił R75. :razz:
Wszystko zależy od punktu widzenia. ;-)


Dokładnie, ale mój punkt widzenia jest Roverkowski. :mrgreen:


A teraz tak zupełnie na poważnie. :roll:

Kiedy w przyszłości przesiądę się do innej marki - bo wiadomo Rover nie istnieje, a wyrobów ze znaczkiem Roewe na pewno nie kupię (kwestie ortodoksji :wink: i pogardy dla podróbek), to na pewno nie pochwalę się na forum Klubu Właścicieli i Miłośników Samochodów ROVER i MG ROVERki.pl, że właśnie stałem się włascicielem samochodu marki: XYZ itd.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 14, 2008 20:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 22:08   

xxxgrze napisał/a:
Rover nie istnieje
- marka nadal istnieje. Już parę ciekawych marek wróciło z powodzeniem na rynek.
W dzisiejszych czasach trudno zdefiniować oryginał. A jeżeli np. chińczycy kupią jednak markę, zatrudnią głównego projektanta Rovera i produkcja będzie na Wyspach, to co? - będzie jak za B*W.
Nadwozie uznanego za 100% brytyjskiego w stylu kabrioleta spitfire projektował Włoch.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
rovero 




Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 298
Skąd: Nowa Sól/Wrocław



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 22:18   

xxxgrze napisał/a:
na pewno nie pochwalę się na forum Klubu Właścicieli i Miłośników Samochodów ROVER i MG – ROVERki.pl, że właśnie stałem się włascicielem samochodu marki: XYZ itd.


Dlaczego nie? To oznacza ze nie czujesz się związany z klubem ale tylko i wyłącznie ze swoim autem a forum klubowe potrzebne jest Ci raczej do porad technicznych itp. Tak to wygląda w moich oczach.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 14, 2008 22:26   

Podobnie to odebralem, ale tez mysle, ze chodzi o to zeby np. nie urazac innych klubowiczow i sympatykow marki. Moze kolega xxxgrze na widok posta, ze ktos zmienil marke robi mu sie zwyczajnie przykro i smuci go ten fakt ;) Sam tez tak mam, ale nie uwazam zeby takie chwalenie sie bylo zle ;)

Co marki nieistniejacej... hm... jesli Roewe zrobi godnego zastepce MG ZT to czemu nie ;)
Chociaz ja bede chyba nastepne auto celowal np. w LandRover.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
rovero 




Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 298
Skąd: Nowa Sól/Wrocław



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 22:33   

Cóż ja się cieszę ze szczęścia innych klubowiczów i sympatyków marki i chce wiedzieć co u nich słychać. Nie róbmy tutaj czegoś wstylu każdy głupi tylko my w Roverkach/MG jesteśmy fajni:) Nie było tak do tej pory i mam nadzieje, że tak zostanie. A komentarz w stylu "nie ma się czym chwalić" moim zdaniem jest nie na miejscu.. Nie chodzi o auto ale o innego użytkownika forum.

Ja np. lubie Ciebie Marku bo zgadzam się z większością Twoich opinii i jesteśmy obaj w mniejszościowej grupie użytkowników MG.. ale jak sprzedasz MG i kupisz auto X to przeciez to chyba nie powinno mieć wpływu czy nadal Cie bede szanował czy nie, prawda? :)

Dla mnie ten tekst był nie na miejscu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 14, 2008 22:39   

rovero napisał/a:
przeciez to chyba nie powinno mieć wpływu czy nadal Cie bede szanował czy nie, prawda?

Nie!? Uwazam, ze powinienes rzucic na mnie klatwe wtedy i nigdy wiecej nie podac mi reki.
A jak mnie przypadkiem spotkasz, to powinienes mnie opluc ;)

Pozdrawiam,

Wszyscy sa fajni ale Ci w Rover/MG sa najfajniejsi ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
rovero 




Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 298
Skąd: Nowa Sól/Wrocław



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 22:42   

MaReK napisał/a:
Nie!? Uwazam, ze powinienes rzucic na mnie klatwe wtedy i nigdy wiecej nie podac mi reki.
A jak mnie przypadkiem spotkasz, to powinienes mnie opluc ;)


hehe.. NIE! Powiem to co Piter napisał mi kiedyś na grupach.. Idz i nie grzesz więcej :)

MaReK napisał/a:
Wszyscy sa fajni ale Ci w Rover/MG sa najfajniejsi ;)


No i tak jest fajowo :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 02:00   

henryk_w napisał/a:
- marka nadal istnieje.


:?: :shock: Chyba coś przeoczyłem.

rovero napisał/a:
. Dlaczego nie? To oznacza ze nie czujesz się związany z klubem ale tylko i wyłącznie ze swoim autem


No cóż, już to kiedyś napisałem. :roll: Moje samochody są dla mnie ważniejsze od Klubu (przepraszam wszystkich Klubowiczów ale to prawda :oops: ). Klub jest dla mnie ważny i sznuję Go, ale jestem w nim bo jestem użytkownikiem i miłośnikiem marki Rover i strona towarzyska ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Wiem, że dla wielu osób jest zupełnie odwrotnie. Ich wybór, a ja nie muszę się z nim zgadzać. :wink:

rovero napisał/a:
. A komentarz w stylu "nie ma się czym chwalić" moim zdaniem jest nie na miejscu..


I znowu ta polityczna poprawność. :???: Niedobrze mi się od niej robi. :/ Myślę, że forum jest od tego aby wyrażać wszystkie opinie (oczywiście przy zachowaniu elementarnych zasad kultury osobistej), a nie lizać sobie nawzajem - wiadomo co.

A tak btw. To myślę, że Kolegi uwagi nie wzięły się tak przypadkiem, sądząc po Kolegi podpisie. :roll:


MaReK napisał/a:
Co marki nieistniejacej... hm... jesli Roewe zrobi godnego zastepce MG ZT to czemu nie ;)


Dlaczego nie. :?: Z tych samych powodów dla których nie kupię radia Panasonix i butów Abibas. :???:

Gdyby Chińczykom zależało na odbudowie marki to kupili by również prawa do nazwy. Dla mnie ich postępowanie to klasyczny skok na kasę jak najmniejszym kosztem.

Proszę, niech tylko nikt nie przekonuje mnie, że wredny Ford nie chciał biednym Chińczykom tych praw sprzedać, ponoć w biznesie wszystko jest kwestią ceny. :?:


MaReK napisał/a:
Chociaz ja bede chyba nastepne auto celowal np. w LandRover.


:roll: Disco 3, to jest to, też mi się marzy :razz:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
rovero 




Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 298
Skąd: Nowa Sól/Wrocław



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 07:28   

xxxgrze napisał/a:
Chyba coś przeoczyłem.


Chyba tak.. Marka Rover należy teraz do Forda o ile dobrze pamiętam.

xxxgrze napisał/a:
A tak btw. To myślę, że Kolegi uwagi nie wzięły się tak przypadkiem, sądząc po Kolegi podpisie. :roll:


Jeśli pijesz do A8 to nie trafiłeś.. Nie chodzi o to, że to Audi i nawet nie czuję się związany z tą marką. Choć mam okazję często jeździć też A3 i uwazam, że to dobry wybór to tak samo uszanowałbym wybór Skody, Renault itp Najważniejsza jest pasja a nie posiadanie auta marki MG Rover

xxxgrze napisał/a:
Gdyby Chińczykom zależało na odbudowie marki to kupili by również prawa do nazwy.


Żeby ktoś mógł coś kupić.. To ktoś musi chcieć coś sprzedać.. nie sądzisz?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
jerzu 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 10:11   

Napisałem że sprzedałem Roverka i kupiłem co innego bo naprawdę czuję się związany z klubem :) Zawsze z przyjemnością wchodzę tutaj i czytam co tam u Was i co się dzieje z autkami :) Każdy może miec swoje zdanie na temat innych marek. Ja jeździłem Roverkiem rok, ale przyszedł czas, nadarzyła się okazja i mogę przetestowac inną markę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 15, 2008 10:40   

xxxgrze napisał/a:
Proszę, niech tylko nikt nie przekonuje mnie, że wredny Ford nie chciał biednym Chińczykom tych praw sprzedać, ponoć w biznesie wszystko jest kwestią ceny.

Owszem, ale obawiam się, że Ford wystawił taką cenę, że Chińczycy popukali się w głowę i wcale im się nie dziwie - ZTCW dla Forda cenniejsza była ochrona prestiżu Land Rovera i Jaguara - marek kojarzonych z motoryzacją brytyjską, a przez to również pośrednio z Roverem od doraźnej kasy, więc cena była zdaje się bardziej niż zaporowa.
Trudno się dziwić, bo jeśli Jaguar zacznie się pośrednio kojarzyć z "chińszczyzną", to co mu pozostanie?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
jerzu 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 18:36   

To jest moja brudna zabawka :) Niestety auto było myte w piątek a dziś wygląda tak :( Dopiero w weekend będę miał czas umyc :( Dlatego wstawię zdjęcia brudnego autka :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 19:13   

rovero napisał/a:
Chyba tak.. Marka Rover należy teraz do Forda o ile dobrze pamiętam.


Tak :?: A gdzie i jakie modele są produkowane :?:

rovero napisał/a:
Najważniejsza jest pasja a nie posiadanie auta marki MG Rover


Ja tak nie uważam. :roll: Według mnie będąc członkiem jakiegokolwiek klubu najważniejsza jest lojalność do klubu i wartości przez niego reprezentowanych. :neutral:

rovero napisał/a:
Żeby ktoś mógł coś kupić.. To ktoś musi chcieć coś sprzedać.. nie sądzisz?


Jak już wcześniej pisałem wszystko jest kwestią ceny. :/

maciej napisał/a:
Owszem, ale obawiam się, że Ford wystawił taką cenę, że Chińczycy popukali się w głowę i wcale im się nie dziwie - ZTCW dla Forda cenniejsza była ochrona prestiżu Land Rovera i Jaguara - marek kojarzonych z motoryzacją brytyjską, a przez to również pośrednio z Roverem od doraźnej kasy, więc cena była zdaje się bardziej niż zaporowa.
Trudno się dziwić, bo jeśli Jaguar zacznie się pośrednio kojarzyć z "chińszczyzną", to co mu pozostanie?


Myślę, że dokładnie w swoim poście wytłumaczyłeś dlaczego nigdy nie stanę się właścicielem pojazdu marki Roewe. :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
rovero 




Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 298
Skąd: Nowa Sól/Wrocław



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 19:30   

xxxgrze napisał/a:
Tak :?: A gdzie i jakie modele są produkowane :?:


To że nie produkuja aut nie oznacza, że marka nie istnieje skoro ma właściciela..

xxxgrze napisał/a:
Ja tak nie uważam. :roll: Według mnie będąc członkiem jakiegokolwiek klubu najważniejsza jest lojalność do klubu i wartości przez niego reprezentowanych. :neutral:


To już Twoj problem.. Roverki.pl to klub miłośników i właścicieli.. Uważasz, że reprezentujesz nasze wartości a nie rozumiesz ideii istnienia klubu Roverki.pl

Cytat:
Jak już wcześniej pisałem wszystko jest kwestią ceny. :/


Widocznie cena była zbyt wysoka.. proste. Jak nie będzie mi zależało na tym by coś sprzedać to nie wystawię atrakcyjnej ceny.

Logiczne myślenie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 19:52   

rovero napisał/a:
To że nie produkuja aut nie oznacza, że marka nie istnieje skoro ma właściciela..


To co piszesz to czysta teoria, powiedz mi gdzie mogę kupić fabrycznie nowy samochód marki Rover :?:

rovero napisał/a:
To już Twoj problem.. Roverki.pl to klub miłośników i właścicieli.. Uważasz, że reprezentujesz nasze wartości a nie rozumiesz ideii istnienia klubu Roverki.pl


Ale znam Statut Klubu. :roll:

Polecam w szczególności zapoznać się z Rozdziałem 2.

Nie ma tam nic na temat popularyzacji innych marek samochodów, lub wymiany informacji i doświadczeń związanych z innymi markami. :???:

rovero napisał/a:
Widocznie cena była zbyt wysoka.. proste. Jak nie będzie mi zależało na tym by coś sprzedać to nie wystawię atrakcyjnej ceny.
Logiczne myślenie


Być może w kontaktach prywatnych :?: Myślę, że w relacjach biznesowych działa to całkiem inaczej :?:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
rovero 




Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 298
Skąd: Nowa Sól/Wrocław



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 20:01   

xxxgrze napisał/a:
To co piszesz to czysta teoria, powiedz mi gdzie mogę kupić fabrycznie nowy samochód marki Rover


Nie wszystko jest albo czarne albo białe.. poczytaj troche w necie na czym polega wycofanie marki..

xxxgrze napisał/a:
Być może w kontaktach prywatnych :?: Myślę, że w relacjach biznesowych działa to całkiem inaczej :?:


No tutaj się możesz mylić bo coś o tym wiem.

xxxgrze napisał/a:
Ale znam Statut Klubu. :roll: Polecam w szczególności zapoznać się z Rozdziałem 2.


No to chyba nie rozumiesz słowa pisanego

Cytat:
Rozdział 2. Cele i środki działania

1. Celem działalności Klubu jest:
1. zrzeszanie użytkowników i sympatyków samochodów MG Rover;
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 20:08   

xxxgrze, jeszcze parę lat temu nie można było kupić bugatti, a teraz można, fabrycznie nowe.
Cytat ze Statutu, Rozdz. 1 Postanowienia ogólne pkt 2:
"(...) Służy wzajemnym kontaktom użytkowników i sympatyków tych samochodów (...)"
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 20:11   

rovero napisał/a:
No to chyba nie rozumiesz słowa pisanego

Cytat:
Rozdział 2. Cele i środki działania

1. Celem działalności Klubu jest:
1. zrzeszanie użytkowników i sympatyków samochodów MG Rover;


Słowo pisane rozumiem doskonale, a umiejętnośc czytania nabyłem w jakimś 1980 roku. :roll:

Polecam dokładnie zapoznać się z pozostałymi punktami Rozdziału 2. :???:

Cytat:

3. rozwijanie wzajemnych kontaktów użytkowników samochodów MG Rover;
4. popularyzacja marek Rover i MG;
popularyzowanie historii marek Rover i MG;
5. udzielanie porad związanych z eksploatacją, budową, serwisem, warunkami zakupu samochodów MG Rover;
6. ocena poziomu jakości obsługi w autoryzowanych salonach sprzedaży i autoryzowanych oraz nieautoryzowanych serwisach samochodów MG Rover;
7. tworzenie lobby użytkowników i sympatyków samochodów MG Rover w Polsce;
8. utrzymywanie kontaktów z oficjalnymi przedstawicielami firmy MG Rover w celu zapewnienia Klubowi jak najlepszego dostępu do informacji na temat produktów i usług oferowanych przez tą firmę;
9. upowszechnianie i rozwijanie wśród społeczeństwa kultury motoryzacyjnej oraz podejmowanie wszelkich działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego;
10. organizacja imprez turystycznych i poznawczych w tym grupowych wyjazdów zagranicznych do krajów i miejscowości związanych z imprezami sportowymi (wyścigi, rajdy), imprezami promocyjnymi (targi i wystawy motoryzacyjne) w których bierze udział firma MG Rover, a także do muzeów motoryzacji i sportu samochodowego;
11. zakup interesujących (unikatowych, krótkoseryjnych, kolekcjonerskich) egzemplarzy samochodów marek Rover i MG;
12. utworzenie (w drodze zakupu, darowizny, opracowania, wymiany) i organizacja zbioru dokumentacji technicznych (eksploatacja, naprawa, technologia budowy, itp.) wszystkich modeli samochodów MG Rover oraz materiałów i wydawnictw z zakresu historii firmy MG Rover.


Prawie w każdym punkcie pada, że istotą i sensem istnienia tego Klubu jest marka MG/Rover a nie nic innego. :???:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 20:15   

xxxgrze napisał/a:
Prawie
robi różnicę
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Wto Sty 15, 2008 20:17   

rovero napisał/a:
Nie wszystko jest albo czarne albo białe.. poczytaj troche w necie na czym polega wycofanie marki..


Nie odwracaj kota ogonem, powiedz gdzie mogę kupić fabrycznie nowego Rovera :?:



rovero napisał/a:
No tutaj się możesz mylić bo coś o tym wiem.


Pozwolisz, że w tym temacie pozostanę przy swoim. :neutral:

[ Dodano: Wto Sty 15, 2008 20:21 ]
henryk_w napisał/a:
xxxgrze, jeszcze parę lat temu nie można było kupić bugatti, a teraz można, fabrycznie nowe.


No wybacz nie będę czekał 35 lat na możliwość kupna nowego egzemplarza Roverka. :???:

[ Dodano: Wto Sty 15, 2008 20:24 ]
henryk_w napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
Prawie
robi różnicę


Co nie zmienia faktu, że bez istenia marki MG/Rover ten Klub nigdy by nie powstał i to marka jest tym co skupia ludzi w tym Klubie, a nie nic innego. :roll:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów EPC do roverka
Gość Offtopic 16 Wto Gru 08, 2009 23:00
azer
Brak nowych postów ukradli mi Roverka
Gość Offtopic 49 Wto Paź 18, 2011 13:25
sobrus
Brak nowych postów Sprzedałem Roverka...
Rover 620 SDi 1995 rocznik...
filo Offtopic 2 Wto Lut 23, 2010 22:45
Remigiusz
Brak nowych postów Sprzedaż Roverka 75 ??
alena Offtopic 7 Wto Lut 23, 2010 22:47
Gość
Brak nowych postów Pożegnałem Roverka
buuuu
String Offtopic 10 Czw Wrz 10, 2009 14:23
reed



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink