Forum Klubu ROVERki.pl :: Światła przeciwmgielne zamiast mijania w dzień?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Światła przeciwmgielne zamiast mijania w dzień?

Jaki cel?
Autor Wiadomość
jarcat 




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 44
Skąd: Żory / Kraków



  Wysłany: Sob Sty 19, 2008 14:39   Światła przeciwmgielne zamiast mijania w dzień?

Witam

co raz wiecej samochodów porusza się w dzień z wyłączonymi światłami mijania (tylko postojówki) i włączonymi przeciwmgielnymi...
rozumie, że prawnie można tak robić bo "ma się widoczne światła" w dzień więc policja się nie przyczepi?
tylko jaki jest tego cel? ma to fajnie wyglądać? czy oszczędność prądu? przeciwmgielne mają mniejszą moc?

tak tylko się zastanawiam...? :roll:


dziękuje za odpowiedzi!
_________________
Rover 400 1,6 16V hatchback 99r.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 19, 2008 14:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Sty 19, 2008 14:45   

Na przeciwmgielnych absolutnie nie można jeździć. Po drugie nawet się nie da bez włączenia świateł mijania. Ci o których piszesz maja zapewne zamontowane specjalne światła do jazdy dziennej.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 19, 2008 14:48   

Nie, thef - sporo ludzi uważa, że "tak jest fajniej" i rzeczywiście tak jeżdżą, ale to niezgodne z Kodeksem i nei ma żadnego rozsądnego uzasadnienia.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Sty 19, 2008 14:51   

maciej napisał/a:
Nie, thef - sporo ludzi uważa, że "tak jest fajniej" i rzeczywiście tak jeżdżą
Ale Macieju, nie da się włączyć świateł przeciwmgielnych bez włączenia świateł mijania, no chyba, że ktoś już kombinował.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 19, 2008 14:54   

thef napisał/a:
Ale Macieju, nie da się włączyć świateł przeciwmgielnych bez włączenia świateł mijania.

Ależ thef oczywiście że się da!
Jak masz mgłę na maksa to lepiej się jeździ z przeciwmgłowymi, a bez mijania (dwa razy w życiu jechałem w aż tak gęstej mgle).
Przednich świateł przeciwmgłowych nie możesz włączyć bez pozycyjnych, ale bez mijania już tak (stanowi o tym któryś tam z kolei regulamin ECE i jest to przepisane do naszych rozporządzeń).
A tylnych świateł przeciwmgłowych ZTCP nie możesz włączyć bez pozycyjnych i mijania lub przednich przeciwmgłowych.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
jarcat 




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 44
Skąd: Żory / Kraków



Wysłany: Sob Sty 19, 2008 15:18   

czyli rozumię, że z głupoty jeżdzą na przeciwmgielnych :neutral: albo mają zamontowane specjalne światła :wink:

dziękuje za odp.
_________________
Rover 400 1,6 16V hatchback 99r.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Sty 19, 2008 15:29   

maciej napisał/a:
Ależ thef oczywiście że się da!
No skoro tak prawisz ;) . Obecnie przeciwmgielnych nie posiadam, ale jakoś mi się wydawało w poprzednim aucie, że musiałem włączyć mijania, żeby uruchomić halogeny.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 19, 2008 17:47   

W tym Roverku też nie mam, ale mam w Felicji i miałem w poprzednich 2 Roverkach i jestem pewny że tak jest. :-)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sob Sty 19, 2008 21:27   

Swiatła przeciwmgielne przednie można włączyć jeśli palą się światła pozycyjne. Taki jest warunek w przepisach. :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Sty 21, 2008 11:24   

maciej napisał/a:
...Przednich świateł przeciwmgłowych nie możesz włączyć bez pozycyjnych, ale bez mijania już tak ... A tylnych świateł przeciwmgłowych ZTCP nie możesz włączyć bez pozycyjnych i mijania lub przednich przeciwmgłowych.

zainteresowany tym zagadnieniem poszedłem zerknąć z ciekawości jak to jest w moim autku i po sprawdzeniu potwierdzam słowa macieja w 100% ... :mrgreen:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Sty 21, 2008 13:01   

w focusie na bank tak jest :P
za jazde na przeciwmgielnych jest 100zl mandatu i 2 pkt karne :) dostalismy kiedys z kumplem w audi b3 :P (a za czerwone kierunki zabrali dowod :P )
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Sty 21, 2008 20:08   

Trzeba tępić debili używających p.mgielnych aby szpanować. w dzień pół biedy ale jak dzisiaj wieczorem w deszczu powłączali idioci to nic nie widziałem . wkur..za mnie to prostactwo.
I prosze niech nikt nie tłumaczy sie jak to więcej widać dzięki p.mgielnym bo pobocze doświetlają. Może i doświetlają pobocze ale jedynie na wysokości przodu auta co jest g** warte bo w tej strefie to nawet ujrzenie wybiegającego dzika to za późno by zareagować.

Trzeba jakąś ogólnopolską akcję zrobić pt: "Wozignoju wyłącz halogeny" to może zaczną się wstydzić jeździć na nich.
A do tego czasu traktuje takich deliwkentów tak samo jak jadących z przeciwka na drogowych - mrugam długimi żeby widzieli jak to miło nic nie widzieć.
 
 
radocha 



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 75
Skąd: glogow



Wysłany: Pon Sty 21, 2008 20:36   

nie rozumiem czemu sie szpanuje p. mgielnymi?? jakas nowa moda czy co??
_________________
radzio
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Sty 21, 2008 20:37   

chudson napisał/a:
Trzeba tępić debili używających p.mgielnych aby szpanować. w dzień pół biedy ale jak dzisiaj wieczorem w deszczu powłączali idioci to nic nie widziałem . wkur..za mnie to prostactwo.
I prosze niech nikt nie tłumaczy sie jak to więcej widać dzięki p.mgielnym bo pobocze doświetlają. Może i doświetlają pobocze ale jedynie na wysokości przodu auta co jest g** warte bo w tej strefie to nawet ujrzenie wybiegającego dzika to za późno by zareagować.

Trzeba jakąś ogólnopolską akcję zrobić pt: "Wozignoju wyłącz halogeny" to może zaczną się wstydzić jeździć na nich.
A do tego czasu traktuje takich deliwkentów tak samo jak jadących z przeciwka na drogowych - mrugam długimi żeby widzieli jak to miło nic nie widzieć.
forum to nie podwórko... prosze o troche kultury... to samo mozna napisac nie uzywajac wulgaryzmow...
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Pon Sty 21, 2008 21:37   

maciej napisał/a:
thef napisał/a:
Ale Macieju, nie da się włączyć świateł przeciwmgielnych bez włączenia świateł mijania.

Ależ thef oczywiście że się da!
Jak masz mgłę na maksa to lepiej się jeździ z przeciwmgłowymi, a bez mijania (dwa razy w życiu jechałem w aż tak gęstej mgle).
Przednich świateł przeciwmgłowych nie możesz włączyć bez pozycyjnych, ale bez mijania już tak (stanowi o tym któryś tam z kolei regulamin ECE i jest to przepisane do naszych rozporządzeń).
A tylnych świateł przeciwmgłowych ZTCP nie możesz włączyć bez pozycyjnych i mijania lub przednich przeciwmgłowych.


Potwierdzam, że się da. Wracałem ostatnio w takich warunkach z Kielc. Na postojowkach i przeciwmgielnych ponieważ przy włączonych światłach mijania widoczność była praktycznie zerowa.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 23, 2008 10:35   

Was naprawdę oślepiają auta jadące na przeciwmgielnych w deszczu :neutral: Nie jestem w stanie tego zrozumieć, mijam wiele razy auta z włączonymi p. mgielnymi i w żaden sposób mi to nie przeszkadza/nie pogarsza mojej widoczności. Największym problemem są źle ustawione światła u jadących z naprzeciwka, a takich jest ok 40% na moje oko.
 
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Sro Sty 23, 2008 23:14   

Dokładnie, światła przeciwmgielne są ustawione praktycznie w ziemię, ostatnio jechałem wieczorem w deszcz i mijałem kilka aut na p.mgielnych i w ogóle mnie nie oślepiały, w przeciwieństwie do aut z źle ustawionymi światłami, albo jakimiś dziwnymi żarówkami.
 
 
pluto 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 162
Skąd: Jasło / Dębica



Wysłany: Sob Sty 26, 2008 08:00   

Mam Roverka 214i rok 1997 i zauważyłem, że mnie to tylko 4% użytkowników dróg nie oślepia! Myślę że 20% ma "źle" ustawione światła, albo jakieś cuda niebieskie itp, a 76% oślepia mnie dlatego, że poprostu ja mam słabe światła. hmm.. z tego wynika, że 4% ma słabe światła, albo te 4% jeżdżą maluchami:))) cho maluchy też dają popali światłami.

Dlaczego mam tak słabe światła?? Żarówki mam nowe i nie kombinowałem tylko założyłem 50/60W :roll: (chyba takie) z "plus tam ileś % światła, firmy "tungsram"czy jakoś tam. W deszcz nie widze "NIC" i nienawidze jeździc nocą.
_________________
Piotrek
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sob Sty 26, 2008 08:49   

Ja mam podobnie ze w deszczu jadac moja 214 w dodatku jak jest ciemno to malo co widze moze kilka metrow przed auto, a jak jest noc bez deszczu to juz lepiej cos widac ale i tak kicha slabe mam zarowki czy co? (o_O) ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mbombka 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 58
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sty 26, 2008 22:45   

ja tak mam tylko jak mam zabrudzone lampy( czyste święcą aż miło oprócz tego że jedna jest jaśniejsza od drugiej...:/), wystarczy trochę kurzu na nich i już praktycznie nic nie świecą :/ ale może koniec off-topa?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200,R25,MG ZR] Światła Do Jazdy Dziennej zamiast halogenów
leszczu Tuning wizualny 65 Sro Lis 14, 2012 19:17
komar251
Brak nowych postów [r75] Szczotkowane alumninium zamiast plastików
dafit Tuning wizualny 3 Sob Wrz 03, 2011 16:39
dafit
Brak nowych postów [R 214 97r] podstawka na napoje zamiast popielniczki
maverick Tuning wizualny 3 Nie Sie 22, 2010 13:15
leszczu
Brak nowych postów [R ALL] Żarówki H.O.D. zamiast nielegalnego zestawu H.I.D??
Czy ktoś to widział na żywo??
Wydryszek Tuning wizualny 14 Czw Mar 04, 2010 09:18
Perez
Brak nowych postów [MG ZR]roleta bagaznika zamiast polki
tuners Tuning wizualny 1 Wto Maj 15, 2012 14:43
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink