Forum Klubu ROVERki.pl :: Światła przeciwmgielne zamiast mijania w dzień?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Światła przeciwmgielne zamiast mijania w dzień?

Jaki cel?
Autor Wiadomość
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Mar 17, 2008 13:21   

porozmawiaj na temat tych swiatel z kierowcami samochodow ciezarowych, oni siedza wyzej i teoretycznie maja lepiej, ale wlasnie swiatla PM odbite od mokrego asfaltu ich oslepiaja
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 17, 2008 13:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 13:38   

No to jest fakt. Ale taki sam oślepiający efekt dają kiepsko ustawione światła mijania. jak na ironię, zbyt mocne ich opuszczenie powoduje całkiem pokaźne odbicia od mokrego asfaltu... :???:

AndrewS napisał/a:
porozmawiaj na temat tych swiatel z kierowcami samochodow ciezarowych, oni siedza wyzej i teoretycznie maja lepiej, ale wlasnie swiatla PM odbite od mokrego asfaltu ich oslepiaja


jechałem raz z kolegą takim ciągnikiem w deszcz, światła mijania też dają popalić. :roll:

A z kolei światła większości starszych ciągników siodłowych oślepiają każdego bo są wysoko :mrgreen:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 17, 2008 14:04   

truten23 napisał/a:
A z kolei światła większości starszych ciągników siodłowych oślepiają każdego bo są wysoko

Ale to już w bardzo starych, bo chyba od połowy lat 90-tych ciągniki siodłowe i inne ciężarówki muszą mieć nisko światła.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 14:56   

chyba od '97 albo '98... jakoś tak :hmm:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Mar 29, 2008 13:41   

Brt napisał/a:
No właśnie zamierzam wykorzystać żarnik świateł drogowych :cool: ;) Jak już zamontuję to postaram się o jakaś dokumentację multimedialną :P Zreszta dziś sie przygladnąłem i w kilku audikach nowszej generacji dokładnie taki sam mechanizm jest zastosowany (osłabione drogowe) ;) Muszę tylko pomyśleć jak to możliwie małoinwazyjnie zamontować ;)

Odświeżę trochę temat.
Niestety nie możesz zamontować takowego regulatora. Sam się nad takim zastanawiałem i po pogrzebaniu trochę i zasięgnięciu informacji u źródeł (Policja oraz ITD) dowiedziałem się, że reflektory świateł dziennych muszą mieć homologację oraz związane z tym oznaczenie na lampie "RL" :(
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 29, 2008 13:52   

W zasadzie to logiczne, że wszystkie modyfikacje świateł związane z przepisami KD i regulacjami ECE muszą być homologowane...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Mar 29, 2008 23:55   

trudno ;) policję mijałem n razy i nikt nie zwrócił na to uwagi ;) w audikach nowych jest dokładnie takie samo rozwiazanie, tyle że fabryczne. Ot i cala róznica czyli homologacja. :???:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 06:37   

Brt napisał/a:
w audikach nowych jest dokładnie takie samo rozwiazanie

A czy zapalają sie tam z dziennymi jednocześnie postojowe tylne? Niestety polska jako jedyny kraj wprowadziła obowiązek świecenia w dzień także tyłu.
 
 
Valander_wwa 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 30, 2008 10:12   

thef napisał/a:
maciej napisał/a:
Ależ thef oczywiście że się da!
No skoro tak prawisz ;) . Obecnie przeciwmgielnych nie posiadam, ale jakoś mi się wydawało w poprzednim aucie, że musiałem włączyć mijania, żeby uruchomić halogeny.


prawda -nie da się włączyć na pozycjach ani przednich ani tylnych przeciw/m - przynajmniej w 2 r200 oraz w mazdzie nr. 6 :) - sprawdzałem wczoraj wieczorem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 12:25   

Cytat:
A czy zapalają sie tam z dziennymi jednocześnie postojowe tylne?

w audikach nie jestem pewny na 100% ale chyba tak.
mcjg napisał/a:
Niestety polska jako jedyny kraj wprowadziła obowiązek świecenia w dzień także tyłu.

no comments :||
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 17:26   

mcjg napisał/a:
Niestety polska jako jedyny kraj wprowadziła obowiązek świecenia w dzień także tyłu.

Prawidłowo.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 18:36   

Rozan99 napisał/a:
Prawidłowo.

łaj ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 21:46   

Im auto jest bardziej widoczne tym mniejsze prawdopodobieństwo wypadku np. najechania na tył. Auto na włączonych światłach zobaczysz szybciej niz bez włączonych świateł co za tym idzie szybciej zareagujesz.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 21:51   

W dzień to raczej przez te świecące postoje później zobaczysz stop. Akurat tylne postoje moim zdaniem nie wpływają na widocznosć auta z tyłu ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Mar 30, 2008 22:50   

Rozan99 napisał/a:
Auto na włączonych światłach zobaczysz szybciej niz bez włączonych świateł co za tym idzie szybciej zareagujesz.


taaa szczegolnie tylne postojowki w lipcowy sloneczny dzien

nawet teraz, czesto slonce odbija sie od maski i przedniej szyby w samochodzie jadacym z przeciwka, przez co pare razy myslalem ze nie maja wlaczonych swiatel, gdy podjechal blizej to jednak mial
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 00:32   

Brt napisał/a:
W dzień to raczej przez te świecące postoje później zobaczysz stop

Teraz prawie wszytkie auta mają trzecią lampę stop więc to nie jest dobry argument :grin:

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2008 00:35 ]
AndrewS napisał/a:
taaa szczegolnie tylne postojowki w lipcowy sloneczny dzien

A co powiesz gdy będzie pochmurny, ponury dzień? Wtedy też tylne włączone lampy są niepotrzebne?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 08:37   

moim zdaniem te z tyłu nawet w pochmurny dzień są zbędne ;) a jak jest zmniejszona przejrzystosć powietrza to i tak należy włączyć światła mijania ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 22:06   

Wracając do tematu świateł dziennych i obniżania napięcia to ja połączyłem szeregowo żarówki od świateł drogowych, świecą oczywiście słabiej ale w dzień widać że coś tam się pali na żółto.
Zrobiłem tak że włączają się razem z uruchomieniem silnika, prąd idzie z jednego z kabelków od alternatora, a gdy włączam mijania to masa na drogowych znika i gasną. Pobór prądu 2.6A jest akceptowalny. Czy ktoś zmierzył ile zużywa prądu (łącznie z żarówkami) taki impulsowy układ do obniżania napięcia, bo też się nad tym zastanawiałem, ale jednak szeregowy patent jest bardzo prosty.
fotka poglądowa:

Wogóle to planowałem połączyć tak samo żarówki w lampach przeciwmgielnych które są nisko w zderzaku, i są w jego cieniu, więc lepiej by były widoczne niż te drogowe w pełnym słońcu, no ale wiem że włączone przeciwmgielne mogą drażnić niektórych kierowców, i być pretekstem do mandatu.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 12:47   

Brt napisał/a:
Zamontowalem "regulator" trochę grzebania, ale wszystkie niezbędne przyłacza są od maską. Efekt przedstawiam na fotkach poniżej Ustawiłem najniższą mozliwą moc, ale wydaje mi sie, ze lampy mogłyby jeszcze słabiej świecić, chociaz jadąc do domu (szarówka) mijałem kilka aut i nikt nie zwrócił uwagi na to.

Odświeżę temat.
Otóż na spocie w Toruniu jechałem przed Brt kawałek z Torunia do Włocławka i niestety efekt mi się nie spodobał:
a) widać, że to długie
b) mimo stłumienia do 30% i był dzień to bezpośrednie oświetlenie lusterka wiązką z reflektora było drażniące

To jest właśnie różnica między światłami drogowymi, a mijania - w dobrze ustawionych mijania widać tylko światło odbite, a nie główną wiązkę.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 23:17   

Dzisiaj cały dzień zmarnowałem na podłączaniu regulatora SD-2. Miał tylko zasilać żarówki mijania ale poprostu nie działa. Kupiłem dwie sztuki, więc sprawdzam drugą, tylko tym razem już testowo wszystko łączę i efekt ten sam, nie działa.


żółto-zielony - +12V
różowy +12V (tzw wzbudzenie, podłączyłem razem z żółto-zielonym , może w tym problem?)
czarny -masa

biały - do żarówki mijania - brak napięcia !

kupiłem te moduły już dosyć dawno na allegro, albo pech że oba są zepsute, albo coś źle robię.

Niestety ale mój patent opisany w poprzednim poście z szeregowymi podłączonymi drogowymi nie jest najlepszy bo mimo że żarówki pobierają obie tylko 2.6A to i tak za mocno świecą! lampy więc muszę maksymalnie nisko ustawiać żeby nie oślepiać, przez co praktycznie w nocy nie mam mijania. Dlatego chciałem powrócić do fabrycznej konfiguracji tylko że na mijania dać obniżone napięcie przez SD-2.

W ostateczności kupię oddzielne lampki diodowe z homologacją pod zderzak, ale to może fatalnie wyglądać w takim klasyku więc sam nie wiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200,R25,MG ZR] Światła Do Jazdy Dziennej zamiast halogenów
leszczu Tuning wizualny 65 Sro Lis 14, 2012 19:17
komar251
Brak nowych postów [MG ZR]roleta bagaznika zamiast polki
tuners Tuning wizualny 1 Wto Maj 15, 2012 14:43
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [r75] Szczotkowane alumninium zamiast plastików
dafit Tuning wizualny 3 Sob Wrz 03, 2011 16:39
dafit
Brak nowych postów [R 214 97r] podstawka na napoje zamiast popielniczki
maverick Tuning wizualny 3 Nie Sie 22, 2010 13:15
leszczu
Brak nowych postów [R ALL] Żarówki H.O.D. zamiast nielegalnego zestawu H.I.D??
Czy ktoś to widział na żywo??
Wydryszek Tuning wizualny 14 Czw Mar 04, 2010 09:18
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink