Forum Klubu ROVERki.pl :: Auto z USA
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Wto Kwi 12, 2011 14:25
Auto z USA
Autor Wiadomość
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 07:04   

Wazzabii napisał/a:
więc wydaje mi się, że jak wykupisz OC na fure to możesz ją spokojnie jechać, nawet jakby był to anglik (od niedawna jest nawet możliwość zarejestrowania angola w Polsce, ale to na ściśle określonych warunkach)


Ubezpieczenie to nie wszystko, przedewszystkim musi byc wazny przeglad. W razie kolizji bez przegladu ubezpieczalnia umywa rece
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 29, 2008 07:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 07:10   

Z tego co wiem to nie wolno jechać niezarejestrowanym samochodem nawet jak ma przegląd i ubezpieczenie. Co prawda policjanci podobno czasem przymykają w takiej sytuacji oko. Natomiast słuchając porad "założyć blachy od czegośtam i jechać" zastanawiam się czy to forum to piaskownica czy przedszkole? Zdajecie sobie sprawę z konsekwencji w przypadku kolizji a nie daj Boże wypadku? Może jeszcze skoro i tak ktoś jedzie nielegalnie to jeszcze powinien sobie walnąć ćwiartkę na odwagę :twisted: :evil: :twisted:
 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 07:21   

z waznym przegladem mozna chyba dostac tymczasowe tablice na przejazd, zapytaj sie lub zadzwon do urzedu gminy i sie zapytaj.
_________________
O_o
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 09:50   

Hmm... Nie znam przepisów wywozowych z USA, ale czy zostają stare tablice i papiery?
Jeśli zostają blachy i będziesz miał nawet ksero papierów z ważnym przeglądem oraz umowę kupna sprzedaży to powinienneś bez bólu dojechać.
Oczywiście powinienneś mieć jeszcze tłumaczenia, ale o to policja się już nie czepia.
Bo jeśli tak, to tylko opuszczasz światła w dół i jedziesz - musisz to jeszcze sprawdzić, ale jeśli auto jest zarejestrowane poza UE i spełnia swoje lokalne wymagania to chyba do 3 miesięcy może jeździć po UE wg swoich przepisów (inaczej każde auto na nr z USA byłoby od razu holowane, a tak nie jest).
A ubezpieczenie, tak jak już ktoś napisał, można wykupić na nr VIN auta, a po przerejestrowaniu podajesz tylko nowy nr rejestracyjny i dostajesz duplikat polisy z nowym numerem.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 11:44   

no ja miałem akurat wykupione na numer nadwozia :razz:
a do dzisiaj nie mam wpisanego numeru tablic w ubezpieczeniu :mrgreen:

co do blach to na 90% ich nie zabierają, bo widziałem wiele samochodów z USA z tamtejszymi blachami. Nawet w warsztacie gdzie mi ustawiali zbiezność było ich pełno na ścianie
Jak angolem można jeździć po Polsce to czemu nie amerykańcem?
 
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 13:30   

Wszytkie papiery będę miał tylko nie wiem czy blachy będą. Na ale jak będą blachy i wazny przegląd na papierach z USA to myśle że wykupie to ubezpieczenie na ten miesiąc i pojade nim. A co zrobić jak tablic nie będzie? Piszecie że ubezpieczyć można na nr VIN ale auto chyba musi mieć jakieś tablice zawieszone żeby jechać. Jak to jest?
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 13:31   

Rozan99 napisał/a:
wykupie to ubezpieczenie na ten miesiąc

Nie wiem, czy nie możesz od razu wykupić na rok (jeśli chcesz to autko zostawić) - taniej wyjdzie.

[ Dodano: Wto Sty 29, 2008 13:32 ]
Rozan99 napisał/a:
Piszecie że ubezpieczyć można na nr VIN ale auto chyba musi mieć jakieś tablice zawieszone żeby jechać. Jak to jest?

Sporo ludzi przeprowadza auta na "papierowych", ale jak Cię zatrzymają to mandat - taki wątek już chyba był.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 21:09   

Jak nie ma blach to mogą zaraz zatrzymać
za brak tablic rejestracyjnych na lawete nie wezma, a za brak papierów i OC tak.

Jak nie bedzie blach, no to zostaje kartka i flamaster,
jakos sie ugadasz z niebieskimi jak Cie zatrzymają,
 
 
 
pajak_r45 



Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 34
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 18:06   

Ja swoim roverkiem przyjechałem z Paryza na fałszywym wydrukowanym ubezpieczeniu i jezdziłem z nim do momentu az termin falszywego ubezpieczenia minal.Przejechalem tak ok.1800km + kilka razy warszawa-Tarnobrzeg (ok.220km w jedna strone)i zadnych problemow nie mialem .Fakt ze policja mnie niekontrolowala.Jezeli mi sieudalo czemu tobie ma sie nie udac.Jestem typem ktory lubi ryzyko moze to dlatego, bo ty widze raczej preferujesz aby wszystko bylo zgodne z prawem. Auto z francji zewnetrznie wyglada tak samo jak z polski a z USA rozni sie jednak juz zewnetrznie swiatlami.Ja bym zrobil tak jak kolega ci proponowal.I tak prewnie bedziesz jechał jakims autem od siebie z droga osoba zeby odebrac tego amerykanca, to poprostu trzymaj sie za nim i napewno uda wam sie przejechac.Jezeli pierwsze auto bedzie mialo CB noto juz nic wiecej wan nie potrzeba, Tablice sobie przekrec od jakiegos auta i gitara.Tak czy inaczej zycze powodzenia!!!
 
 
general_p 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 18:22   

PAJAK R45 napisał/a:
Ja swoim roverkiem przyjechałem z Paryza na fałszywym wydrukowanym ubezpieczeniu i jezdziłem z nim do momentu az termin falszywego ubezpieczenia minal.Przejechalem tak ok.1800km + kilka razy warszawa-Tarnobrzeg (ok.220km w jedna strone)i zadnych problemow nie mialem .Fakt ze policja mnie niekontrolowala.Jezeli mi sieudalo czemu tobie ma sie nie udac.Jestem typem ktory lubi ryzyko moze to dlatego, bo ty widze raczej preferujesz aby wszystko bylo zgodne z prawem. Auto z francji zewnetrznie wyglada tak samo jak z polski a z USA rozni sie jednak juz zewnetrznie swiatlami.Ja bym zrobil tak jak kolega ci proponowal.I tak prewnie bedziesz jechał jakims autem od siebie z droga osoba zeby odebrac tego amerykanca, to poprostu trzymaj sie za nim i napewno uda wam sie przejechac.Jezeli pierwsze auto bedzie mialo CB noto juz nic wiecej wan nie potrzeba, Tablice sobie przekrec od jakiegos auta i gitara.Tak czy inaczej zycze powodzenia!!!


Normalnie namawianie do przestępstwa czyli podżeganie :beczy: :beczy:
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 21:47   

PAJAK R45 napisał/a:
Przejechalem tak ok.1800km

Wiesz, jeden przejedzie 1800km i nikt go nie zatrzyma a drugi przejedzie 15km i może trafić na policję albo co gorsza może ktoś w niego wjechać. Tu trzeba mieć szczęście :)

general_p napisał/a:
Normalnie namawianie do przestępstwa czyli podżeganie

Hehe :mrgreen:

[ Dodano: Czw Sty 31, 2008 23:01 ]
A nie ma czegoś takiego jak tablice tymczasowe na dojazd do domu? I na te tablice wykupić tymczasowe ubezpieczenie?
 
 
nixon75 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 98
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 20:24   

Tylne kierunkowskazy mogą być czerwone, ale przednie światła jednak powinny być zmienione na europejskie. Albo przygotować się ze czasami będzie trzeba parę złotych przeznaczyć na policje a w szczególności w Warszawie na to zwracają uwagę policjanci mnie parę razy zatrzymali za takie lampy i widzą to z dużej odległości ze to nie tak świeci
_________________
R75 CDT CIECHANÓW
 
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 22:43   

A czy sprowadzając auto z USA i rejestrując je w Polsce trzeba mieć opinię rzeczoznawcy do przeglądu? Chodzi mi o te lampy.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 17, 2008 10:30   

nixon75 napisał/a:
Tylne kierunkowskazy mogą być czerwone

Od kiedy?
http://www.motofakty.pl/a...uropejskie.html
I ZTCP w rozporządzeniu o warunkach dopuszczenia pojazdów do ruchu jest jasno napisane, że tylne kierunkowskazy muszą być barwy żółtej samochodowej i już.

Źródło:
http://isip.sejm.gov.pl/s...0320262&type=12
Akt główny oraz zakładka "Akty zmieniające":
http://isip.sejm.gov.pl/s...0320262&type=12

Dokładniej:
Dziennik Ustaw nr 32 z roku 2003, pozycja 262, Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, Załącznik 6.
Kierunkowskazy: przenie/boczne/tylne, barwa żółta samochodowa, powinny migać z równomierną częstotliwością 90 +/- 30 cykli na minutę.

Należałoby jeszcze przejrzeć regulaminy EKG, bo mówią one o wzajemnym uznawaniu homologacji itp, ale nie mam w tej chwili na to czasu.

Co ciekawe, przy odrobinie uporu, na podstawie tego rozporządzenia możnaby się nawet przyczepić do kierunkowskazów tylnych nowych Passatów, bo po włączeniu świateł pozycyjnych ich kierunkowskazy nie migają, tylko zmieniają kolor z żółtego na czerwony... ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 12:19   

nie ma czegos takiego jak tablice tymczasowe na auto z zagranicy. Kazdy kraj daje tymczasowe tylko na auta zarejstrowane w tym kraju. U nas to są biale z czerwonymi znakami.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Sro Mar 19, 2008 23:05   

Auto już przywiezione jednak na lawecie. Jest jednak problem z lampami. Z tyłu kierunkowskazy świecą na czerwono a z przodu postojówki na pomaranczowo (żarówka od kierunkowskazu). Dziś pół dnia walczyliśmy z przerobieniem tego ale jeszcze sie nie udało. Ma ktoś doświadczenie z tym? Ta elektryka amerykańska jest strasznie skomplikowana...
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Mar 19, 2008 23:09   

z tego co mi wiadomo to trzeba przelozyc lampy razem z przekaznikami
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 11:38   

Z tyłu na przegladzie przyczepią się ze masz czerwone kierunki a nawet jak nie to bedzie placil mandaciki lub odbieral dowod rej... Lampy obrysowe moga byc takze jak masz obrysowki i swieca sie z postojami na pomaranczowo to w niczym to nie przeszkadza...
Lampy przednie z USA swieca bog wie gdzie i napewno sa do wymiany...
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Pią Mar 21, 2008 20:36   

Przeróbka świateł w samochodzie amerykańskim jest możliwa do wykonania.Przeróbce podlegają tylne i przednie migacze, światła stop, światła pozycyjne. Dostosowanie na system europejski jest do wykonania przez doświadczonego elektryka. Samemu może próbować osoba mająca wiedzę i doświadczenie w przeróbce sterownika świateł awaryjnych i pozycyjnych oraz w adaptacji wiązki świateł. :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 12, 2008 17:03   

Właśnie w "Uwaga Pirat" zatrzymali dowód rejestracyjny pani z Audi TT, bo auto sprowadzone z USA i nie miało na światłach znaku homologacji "E" i odesłali panią do diagnosty w celu poczynienia dalszych ustaleń co powinna zrobić, żeby móc jeździć tym autem w Polsce.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów jak wyrejestrować auto ??
Firq Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Mar 04, 2013 21:01
chudson
Brak nowych postów Auto-szyby
machi12 Prawo i ubezpieczenia 17 Sro Wrz 07, 2011 21:30
tomhas
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Auto z wadami ukrytymi
TheArt Prawo i ubezpieczenia 239 Czw Maj 27, 2010 14:08
Ley
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] auto nieuzywane
funfel Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Maj 27, 2009 10:50
sknerko
Brak nowych postów AUTO Z FRANCJII co potrzeba ???
MarcinRad Prawo i ubezpieczenia 13 Wto Maj 19, 2009 09:27
PopeY



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink