Forum Klubu ROVERki.pl :: [all]rejestracja a oc?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sob Kwi 02, 2011 22:25
[all]rejestracja a oc?
Autor Wiadomość
misio 



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 31
Skąd: wrocław



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 17:21   [all]rejestracja a oc?

Witam, nie wiedziałem gdzie wrzucić ten temat. Jutro mam iść do wydziału komunikacji rejestrować Roverka(wreszcie!!!). Doszły mnie słuchy, że do rejestracji potrzebuje mieć już wykupioną polisę OC (auto sprowadzone z niemiec). Wydaje mi się to jakąś bzdurą, przecież w umowie Oc są numery rej. ale na stronie Urzędu Miejskiego Wrocław, polisa OC jest wymieniona jako potrzebny dokument. Ma ktoś wiedzę w tej kwestii, jak nie to posłużę się jutro techniką na "opóżnionego" i w razie czego mam zamiar wybłagać rejestracje bez OC:)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 05, 2008 17:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 17:26   

normalnie robia Ci polise na auto nr nadwozia, po zarejstrowaniu idziesz i do polisy dopisuja nr rejstracyjny... w legnicy tez tak bylo ale juz to zniesli... temat do off topic...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 17:44   

Jeśli auto przyjechało na lawecie to nie jest wymagane OC, jesli przyjechalo na kolach to jest wymagane ubezpieczenie pojazdu z kraju sprowadzenia.....
 
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 17:47   

rejestrowałem teraz 3 auto sprowadzone i nigdy nikt nie pytał o OC. Ważne były tylko dowody i przegląd i tłumaczenie :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
misio 



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 31
Skąd: wrocław



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 18:08   

Wielkie dzięki za odp:)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 18:14   

jerzu napisał/a:
rejestrowałem teraz 3 auto sprowadzone i nigdy nikt nie pytał o OC. Ważne były tylko dowody i przegląd i tłumaczenie :)
ale wczesniej tak bylo ze trzeba bylo miec... teraz juz tak niejest :)


Co do tego czy auto przyjechalo na lawecie czy kolach to nie ma roznicy :) ja przyjechalem roverkiem na kolach i nikt odemnie nie wymagal OC
 
 
mundek131 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 224
Skąd: Zielona Góra

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 05, 2008 18:40   

a ja musiałam mieć OC i basta. Pan się uparł !
_________________
Pozdrawiam
Mundi
 
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 18:42   

zle napisalem ze "teraz" :P Mialo to miejsce wciagu ostatniego roku :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mundek131 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 224
Skąd: Zielona Góra

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 05, 2008 18:47   

jeśli jest to wymagane we Wrocku, wykup OC na numery które są teraz i idż do urzędu zarejestrować auto. Dostaniesz miękki dowód i tablice. Wróć z tym do ubezpieczalni i niech ci znienią nr.rej na polisie. ! :lol:

[ Dodano: Wto Lut 05, 2008 18:48 ]
robiłam to w sierpniu ubiegłego roku
_________________
Pozdrawiam
Mundi
Ostatnio zmieniony przez mundek131 Sro Lut 06, 2008 02:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tempest 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 19:07   

jestem właśnie w trakcie rejestracji i wszystkich rzeczy z tym związanych
auto przyjechało na kółkach, dostałem w niemczech OC na 15 dni, skończyło się wczoraj, auta jeszcze nie zdążyłem zarejestrować, więc ubezpieczyłem na numer nadwozia i z tym idę jutro na rejestrację
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
1970lysy 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 38
Skąd: Polkowice



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 21:26   

Miesiąc temu rejestrowałem R sprowadzonego z austrii,gość w okienku rzekł ,aby przy odbiorze normalnego dowodu rej. mieć ważne oc,bo nie wyda mi tego właśnie papiera.A do rejestracji nie jest potrzebne oc.
_________________
a.p
 
 
tony_finger 



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: mrągowo / olsztyn



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 23:05   

panowie panowie wszystko wynika z nieznajomości przepisów przez urzędników.
pracuję w jednej z firm ubezpieczeniowych i z tego co wiem na temat oc i sprowadzonych pojazdów, to sprawa wygląda tak:
- do zarejestrowania w Polsce auta sprowadzonego z zagranicy, urzędnik nie może żądać ubezpieczenia. Przepis mówi, że "pojazd sprowadzony z zagranicy należy ubezpieczyć w dniu zarejestrowania" A więc: jeśli nie ubezpieczysz w dniu rejestracji to w razie kontroli przez np.policję możesz narazić się na kłopoty, natomiast urzędnik nie może weryfikować (tym bardziej przed rejestracją czy ubezpieczyłeś!!!
- po drugie: z przepisów o obowiązkowych ubezpieczeniach posiadaczy pojazdów mechanicznych wynika, że normalne, roczne ubezpieczenie OC firma ubezpieczeniowa może wystawić, gdy pojazd jest zarejestrowany w Polsce. Gdy nie jest w Polsce zarejestrowany firma nie może wystawić rocznego ubezpieczenia a jedynie miesięczne (które jest dużo droższe niż wynika to z podzielenia stawki rocznej na 12 części) - zdarza się, że niektóre firmy łamią przepisy w tym zakresie - np. Warta i mają problemy potem.

A więc zasada jest taka:
1. idziesz do wydziału komunikacji z papierami potrzebnymi do rejestracji, bez ubezpieczenia oczywiście.
2. potem - w tym samym dniu - w firmie ubezpieczeniowej ubezpieczasz

jeśli urzędnik twierdzi inaczej - niech poda głupol przepisy.

Ja świeżo kupiłem auto z zagranicy, byłem już w wydziale komunikacji się dowiedzieć czy papiery są ok i powiedział, że tak, żebym tylko jeszcze recykling opłacił i wszystko gra.
_________________
Mój pierwszy Roverek - 600 ti
PIĘKNY I BESTIA :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 10:21   

w wiekszosci urzedow zostalo to zniesione ale jeszcze 2-3 lata do tylu i byly takie wymogi. W/G mnie jest to glupie jak np wymogi robienia przegladu gdy autko mialo wazny TUV w niemczech i przyjechalo zarejstrowane w niemczech(jak np moj roverek) ale takie życie...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Tempest 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 11:52   

właśnie dzisiaj rano zarejestrowałem już furę
2 dni wcześniej ubezpieczyłem w pełnym pakiecie na rok w Warcie (jeszcze na niemieckich tablicach - zdjęcia nr. nadwozia)
przy dawaniu dokumentów nie było mowy o pokazywaniu OC - dopiero za tydzień, przy odbiorze twardego dowodu będę musiał pokazać
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
misio 



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 31
Skąd: wrocław



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 15:03   

A ja już po prostu nie mogę:) Byłem w wydziale kom dzisiaj:) i czekam czekam czekam!!Moja kolej wreszcie!!! I Pani z okienka szybko mnie spławiła próbując mi wmówić, że na dowodzie wpłaty opłaty recyklingowej w numerze VIN zamiast D mam wpisane O. Ja jej mówię: ja tak piszę itd, itp... Nic... Odesłała mnie do jakiegoś pokoju, tam już lepiej, Pani wysłała fax do Warszawy do Nar. Fun. Och. Śro. (jestem z Wrocka) i mówi ze musi poczekać na potwierdzenie od nich. Ja dzwonię do ich siedziby żeby to przyspieszyć, i co:)?I mają kontrole NIKu i może jutro facet przyjdzie przed pracą, żeby to szybko załatwić dla mnie:)Już mnie normalnie nosi.... Urzędasy:)
 
 
Przemek_Docent 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 17:02   

Misio - współczuję... Cholery można dostać...
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
misio 



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 31
Skąd: wrocław



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 13:54   

No wreszcie:) MAM TABLICE!!!! Co prawda facet się rąbnął i wpisał mi w dowodzie i karcie pojazdu rover 2000:) Ale już to naprawiłem i jest 200:) Koło 17 będę miał OC i śmigam do mechanika odebrać auto:D Jaki ja normalnie szczęśliwy jestem:)
 
 
DCS 




Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 39
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 15:00   

Jak juz jesteśmy przy OC, to moze ktorys z kolegow wie, jak jest z OC polskim na auto na angielskich numerach ...
Mam na siebie autko zarejestrowane w Angli, ale teraz jestem w Polsce chwilowo i moj roverek tez :-) Place tam skladke 30 funtow miesiecznie, moze w Polsce by bylo duzo taniej ? Nie wiem tez czy da sie przeglad zrobic w Polsce, bo np. w Angli robilem MOT czyli przeglad techniczny polskiego auta.
_________________
Roverek 216 SI w automaciku :-)
kierownica z prawej strony :-)
 
 
 
mundek131 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 224
Skąd: Zielona Góra

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 03:14   

misio napisał/a:
Jaki ja normalnie szczęśliwy jestem:)
a jak trochę pojeździsz... to dopiero będziesz :rotfl:
_________________
Pozdrawiam
Mundi
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 10, 2008 10:21   

jerzu napisał/a:
rejestrowałem teraz 3 auto sprowadzone i nigdy nikt nie pytał o OC. Ważne były tylko dowody i przegląd i tłumaczenie :)
Dokładnie!
OC było wymagane jedynie przy odbiorze stałego dowodu rejestracyjnego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [OC] Rejestracja motora .
borsi Prawo i ubezpieczenia 11 Pon Cze 28, 2010 19:05
dzelo23
Brak nowych postów Rejestracja w krakowie
Gość Prawo i ubezpieczenia 2 Wto Kwi 21, 2009 12:43
piter34
Brak nowych postów problem z rejestracja
czy mogę go zarejestrowac
lukasz17 Prawo i ubezpieczenia 8 Pon Mar 02, 2009 21:45
lukasz17
Brak nowych postów Anglik rejestracja
Vesper416 Prawo i ubezpieczenia 17 Sob Kwi 09, 2011 16:29
longer86
Brak nowych postów rejestracja auta
(jak ja niecierpie tej biurokracji:P)
leenaa Prawo i ubezpieczenia 36 Pią Paź 26, 2007 09:32
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink