Forum Klubu ROVERki.pl :: [r214Si 1.4 97r] Porady przed długa trasa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r214Si 1.4 97r] Porady przed długa trasa
Autor Wiadomość
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Pon Lut 04, 2008 23:53   [r214Si 1.4 97r] Porady przed długa trasa

Witam, mnie i mojego roverka czeka długa podroz ok 350 km w jedna strone mniej wiecej z zakopanego do wrocławia, co radzicie przegladnac zobaczyc i co robic podczas podrózy zeby autko objechalo w 1 i w 2 strone, (nigdy sie ejszcze w trasie nie zepsuł a jezdzil juz duzo razy do ostrawy a to dosyc daleko) rozumiem sprawdzic plyny itp i jechać predkoscia ok 100-120 na trasie zeby nie zylować silnika. Co więcej mozna robić? jakies odpoczynki na ostygniecie auta czy coś?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 04, 2008 23:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Owsik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 01:16   

donmulanka napisał/a:
jakies odpoczynki na ostygniecie auta czy coś?


No bez przesady... :wink:


Po prostu sprawdź płyny, ciśnienie w oponach, zalej wachą i jedź.
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 11:41   

Zatankuj!! :fura:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 16:14   

np. czujnik PWK, palec, kopułkę, jedna swiece, klucz do swiec, to sie powinno miec
do tego jakis podstawowy zestaw narzedzi i srubokrety, aha no i miernik :-)
z litr petryga tez warto wozic :smile:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
srbenda 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 191
Skąd: Chorzów



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 17:59   Re: [r214Si 1.4 97r] Porady przed długa trasa

donmulanka napisał/a:
długa podroz ok 350 km w jedna strone


Sorry, ale gdzie tu jest długa podróż? :???: Chyba że ja jestem jakiś skrzywiony... :mrgreen:

A tak na poważnie - trasy rzędu 400-600km robie dosyć często i oprócz zatankowania, sprawdzenia płynów i ciśnienia w oponach się specjalnie nie szykuje. Jeżeli pogoda jest kiepska to biorę zapas płynu do szyb a butelkę z olejem i tak zawsze mam koło akumulatora. Nawet przed trasą rzędu >1000km nie robie jakieś specjalne przygotowania, oprócz wody i jedzenia na drogę :mrgreen:
W samochodach ZAWSZE wożę komplet narzędzi - mam tak po tacie, który wozi ze sobą zestaw na remont generalny :lol:
_________________
Już nie mam Roverka...
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 18:51   Re: [r214Si 1.4 97r] Porady przed długa trasa

srbenda napisał/a:
donmulanka napisał/a:
długa podroz ok 350 km w jedna strone

Sorry, ale gdzie tu jest długa podróż? :???: Chyba że ja jestem jakiś skrzywiony...

widzisz srbenda, dla jednego 350 km to wyprawa, dla drugiego spacerek samochodem ... Ty jestes przyzwyczajony do jeżdżenia w trasy więc tego typu wyprawa może Cię "śmieszyć" ... ja np. rzadko wyruszam w trasy po Polsce, jeśli już to Łódź-Kraków (ok. 300km), jakieś wakacje nad morzem lub w górach (do powiedzmy 500km) i dla mnie są to wydarzenia do których staram się jednak przygotować (podobnie jak i donmulanka)
także nie dziw sie pytaniom kolegi, bo jednak jak najbardziej są na miejscu :cool:

a żeby nie tworzyć niepotrzebnego OT ;)
donmulanka jak koledzy wcześniej wspomnieli:
1. uzupełnij paliwo w zbiorniku
2. sprawdź wszystkie płyny eksploatacyjne
3. sprawdź oświetlenie
4. sprawdź ciśnienie w oponach
5. rzuć okiem na paski klinowe
........
6. umyj samochód i posprzątaj w środku :rotfl:
7. po dojechaniu na miejsce umyj ponownie :twisted:

I na wszelki wypadek nie zapomnij sobie zapisać numeru telefonu do, któregoś z fachowców z forum :wink:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
hoosar 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 71
Skąd: Zielonka



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 19:22   

Do tego wszystkego dodałbym jeszcze zapasowe zarowki... Nigdy nie wiadomo kiedy moga sie przepalic :) .

A swoja droga, równiez nie uważam, żeby 350km to byla dluga trasa. Czesto w jeden dzien robie jakies 200-250km po samej warszawie i okolicach... Fakt, faktem ze skladaja sie na to powiedzmy odcinki po 40-50km.
_________________
był R400 1.4 16V Nightfire Red
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 19:29   

hoosar napisał/a:
...Czesto w jeden dzien robie jakies 200-250km po samej warszawie i okolicach...

... i możliwość uzyskania ewentualnej pomocy w przypadku awarii to wykonanie jednego telefonu i powiedzmy pół godziny/godzina czekania :cool:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 20:06   

hehe.. ja sie musze przyznac ze 300km to pikus i nic wielkego nie jest jechac :grin: Roverek twoj da rade bez obaw :lol:

Ja moim Roverkiem to od czasu do czasu tylko jedze i to od razu na trase 650km :wink:

W sumie jednyie co zawsze robie jakos mi to z L'ki jeszcze zostalo. Ze jade na stacje paliw tankowac. W tej drodze slucham i patrze czy cos sie moje Roverkowi nie dzieje, jak zajedzam to tankuje, sprawdzam powietrze w oponach i otwieram maske i patrze jak tam plyny wyglada i cos sie nie dzieje. pospradzwam oswietlenie i akurat mi sie autko na fulla zatankowalo, place i jade w droge :ok: :rotfl:

Od czasu kiedy mi sie w najgroszym desczu gdzies na Slowacji sruba poluzowala o wycieraczek i nie mialem ani jedngeo klucza, to od tej pory woze taki zestawik z nakladkami na klucze i kombinerki ze soba :ok:

A jakjedzies Autostrada moze to czasem warto Diesla troche przegazowac na 160km/h :roll:

Tak ze szerokej drogi zycze :cool:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
keraj83 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 61
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 23:07   Re: [r214Si 1.4 97r] Porady przed długa trasa

giewu napisał/a:

1. uzupełnij paliwo w zbiorniku
2. sprawdź wszystkie płyny eksploatacyjne
3. sprawdź oświetlenie
4. sprawdź ciśnienie w oponach
5. rzuć okiem na paski klinowe
........
6. umyj samochód i posprzątaj w środku :rotfl:
7. po dojechaniu na miejsce umyj ponownie :twisted:


2,3,4,5 i 6 punkt to dobre rady i nie tylko przed dalszą podróżą, ale i przy pokonywaniu zaledwie 30 km dziennie. Po 10 dniach mamy już 300 km. Warto jest zajrzeć co jakiś czas pod maskę Roverka i sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 10:13   

Remi55 napisał/a:
A jakjedzies Autostrada moze to czasem warto Diesla troche przegazowac na 160km/h

Zawsze warto :lol: ;) Trzeba tłoki odkurzyć przecież :D :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
morris 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 10:34   

Remi55 napisał/a:
A jakjedzies Autostrada moze to czasem warto Diesla troche przegazowac na 160km/h

Mam wrażenie, że kolega donmulanka nie ma jednak (o zgrozo :shock: to jeszcze tacy są?!) klekota, co nie zmienia faktu, że prędkości rozsądnie powyżej 120km/h nie stanowią szczególnego obciążenia dla R.
Co do trasy 350km, to wsiadać i jechać, wszelkie zabiegi diagnostyczne (poza standardowymi), chociaż godne pochwały, to jednak bardziej one służą poprawie sampoczucia + chwili zabawy dla właściciela niż samemu autku. Wszystkiego i tak nie przewidzisz (odpukać oczywiście) a po co sobie fundować dodatkowy stres.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 10:46   

morris napisał/a:
nie ma jednak (o zgrozo to jeszcze tacy są?!) klekota,


wyczuwam lekką (albo i nie) ironię :lol: :lol: ;)
Co do sprawdzania, to płyny + ciśnienie zawsze warto sprawdzić ;) Lepiej, żeby coś się zauważyło jesszcze w domu niż gdzieś w trasie ;) czasem drobiazg w domu robi się sporym problemem gdzieś w drodze :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
greg_szczytno 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 07, 2008 12:27   

heheh jak na czasie !! sam właśnie jutro wyruszam do Hajnówki (oczywiście ze Szczytna) czyli ok 250 km. No i posiedzę sobie wieczorkiem na mini przeglądzie - ciśnienie w oponkach, oleje reszta płynów itd.

Ważna sprawa to oczywiście umyć auto. Raczej takim broodasem nie można sie poruszać heheh troszkę obciachowo to wygląda - sami przyznacie.

Oczywiście w drogę komplet kluczy (no chociaż podstawowe) sprawdzić koło zapasowe !! !!!! - to konieczne - miałem akcję - kapeć zagadam do kuferka a tam leży biedula też bez powietrza no i co zrobić ?? ?? memory 5 i ojciec musiał jechać 50 km po synka :)

No ok to jadę zatankować
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 07, 2008 12:45   

greg_szczytno napisał/a:

Oczywiście w drogę komplet kluczy (no chociaż podstawowe) sprawdzić koło zapasowe !! !!!! - to konieczne - miałem akcję - kapeć zagadam do kuferka a tam leży biedula też bez powietrza no i co zrobić ?? ?? memory 5 i ojciec musiał jechać 50 km po synka :)



:rotfl: Dobre, ale ja na twoim miejscu bym po rpostu jakiegos Tir'a zatrzymal i by tobie napompowal kolo :smile: bo przewaznie maja ze soba przdluzki na dopompowywanie kol z zbiornika powietrza w cziezarowkach :ok:

Ale i tez tak mozna z memory 5 :lol:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 13:00   

Remi55 napisał/a:
...ja na twoim miejscu bym po rpostu jakiegos Tir'a zatrzymal i by tobie napompowal kolo :smile: bo przewaznie maja ze soba przdluzki na dopompowywanie kol z zbiornika powietrza w cziezarowkach ...

Remi55 to bardzo cenna i pomocna porada :ok: myślę, że rzadko kto wie, że w ogóle istnieje taka możliwość :wink:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Primo 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 122
Skąd: Radoszyce/Zambrów



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 13:40   

Witam widzę te wasze wypociny i czasami śmiać mi się chce :) Rocznie robie 25kkm -30kkm
Ostatni weekend zrobiłem ponad 1500km Zambrów-Radoszyce (300 km) Radoszyce-Wrocław (300km) Wrocław-Opole-Częstochowa-Radoszyce (350km) Radoszyce-Wawa-Zambrów (300km). Od czwartku wieczorem do poniedziałku wieczorem:). Rocznie robie 25kkm lałem tylko lpg i płyn do spryskiwacza :)
Jak sie ktoś boi to najlepiej na podróż 350 km wziąć ze sobą mechanika i zestaw narzędzi :)
Wiec kolego Nie martw sie na zapas sprawdź płyny, tankuj i w drogę usterki mogą sie przytrafić nawet w mercedesie :)
Przede wszystkim POZYTYWNE MYŚLENIE
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 07, 2008 16:54   

Primo napisał/a:
Przede wszystkim POZYTYWNE MYŚLENIE


Ono niestety nie pomoze jesli nie bedzimy mieli np podstawowych kluczy czy innych opisanych wyzej rzeczy.
Doskonale to pokazuje opisany takze wyzej przypadek z odkreceniem sie mechanizmu wycieraczek

w przypadku zlapania "gumy" i flaka na zapasie posiadacze radia CB maja latwiej, zawsze mozna kogos z pompka zawolac :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 17:18   

Primo napisał/a:
widzę te wasze wypociny i czasami śmiać mi się chce :)
No no no, uszanuj, proszę, chęć niesienia pomocy forumowiczów w każdej, nawet najbardziej prozaicznej sprawie, bo nie wiadomo kiedy będziesz takowej potrzebował ;) .
 
 
greg_szczytno 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 07, 2008 17:28   

Primo napisał/a:
Witam widzę te wasze wypociny i czasami śmiać mi się chce Rocznie robie 25kkm -30kkm
No to witam w klubie ja też sporo rocznie przelatuje ale to nie znaczy że mam tylko do samochodu wsiadać i jechać - jak dla mnie to poprostu lekkomyślne. Raczej nie jestem z tych co słysząc dziwne odgłosy w aucie mówię "eee tam na pewno to nic wielkiego dojadę" hehehhe można czasami się tak przejechać, a nie daj boziulko kogoś trafić przy okazji :)

Tak więc oglądać auto trzeba - a że przy okazji te nasze roverki są tak urodziwe to oglądanie i szperanie przy nich jest przyjemne.
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Lis 18, 2010 02:40
kasjopea
Brak nowych postów [Streetwise]Długa Trasa Roverkiem
Bashful Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Mar 13, 2012 21:47
7Tomi
Brak nowych postów [R 214si 99] - długa trasa, przygotowanie auta.
co mozna sprawdzić oc wymienić...
majster Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Lip 23, 2007 22:36
markos620SDi
Brak nowych postów [R214Si] trasa Kraków - katowice
Roverek zdechł (laweta)
vanetten Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Nie Sie 31, 2008 16:22
azor77
Brak nowych postów [R214Si 16V LPG 97r] HGF - prośba o porady.
mysiak6 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Pią Wrz 24, 2010 16:40
oprawca_1978



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink